Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Bass efekti

• Please log in to reply
1278 odgovor(a) na ovu temu

Poll: Basisti, kakve efekte za bass preferirate ? (331 member(s) have cast votes)

Basisti, kakve efekte za bass preferirate ?

1. Distorzija/overdrive (146 votes [35.87%] - View)

Percentage of vote: 35.87%

2. Wah/auto-wah (70 votes [17.20%] - View)

Percentage of vote: 17.20%

3. Synth (26 votes [6.39%] - View)

Percentage of vote: 6.39%

4. Chorus (51 votes [12.53%] - View)

Percentage of vote: 12.53%

5. Flanger (21 votes [5.16%] - View)

Percentage of vote: 5.16%

6. nemam i netreba mi (93 votes [22.85%] - View)

Percentage of vote: 22.85%

Vote Guests cannot vote

#1 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2003 - 16:46

da malo ozivimo ... bass grupu 8)

#2 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2003 - 22:01

a cuj... efekt.. ovsi jel sviras fretless ili freted.. a najvise ovisi o tome da li uopce dobro zvucis na suvo.....bez efekta... ako jesi..onda si na dobrom putu da tiuopce ne treba.... (nekad je dobro ga imat) ali iskreno receno... previse tehnikalija nicemu ne vodi... uzmi dobar bass i vjezbaj....zvuk je u prstima i u glavi.. ;)

#3 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2003 - 22:23

opet furanllettovi svecenicki govori ;Dne svira svako jazz... i ovo se prvenstveno odnosilo na fretted bassove... a efekti znaju jako dobro doc kad imas band koji radi svoje stvari a zelis dodat malo zacina zvuku... ;)

#4 Guest_Voices_*

Guest_Voices_*
  • Guests

Vrijeme objave: 12 Listopad 2003 - 14:48

A di ti je kompresor?Btw Furnaletto jesi sredija ti onaj kompresor pored zgrade? Jel radi to kako? ;D

#5 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 12 Listopad 2003 - 15:29

kompresor mi ne ulazi u interval skupine zvane efekti... to je cist nest pomocno kao sto je i equalizer.... barem si ja tak brijem ??? ;)

#6 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 12 Listopad 2003 - 21:09

Osobno sam koristio efekte i uglavnom su to zgodne igrackice, ali nakon nekog vramena dosade ili postanu svrha same sebi (sto bi znacilo da vise ne znas svirati bez efekata).

#7 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 12 Listopad 2003 - 22:46

A dilej (sitnarije tipa picsifteri harmonajzeri i ostale pizdarijice). Efekti su dosta vazni ako bend ima malo sofisticiraniji zvuk. U tom slucaju jako je bitno da se zvik uklopi u cijelu pricu i bez toga ti nikakva svemirska tehnika nece pomoc i ispast ce da bas vise kvari nego podrzava stvar.

#8 Viktor

Viktor
  • Members
  • 377 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2003 - 23:37

Trenutno se igran sa gitarskom distorzijom,ali wah/auto wah je jedini efekt koji me privlaci!!!

#9 J.J.

J.J.
  • Members
  • 366 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2003 - 17:45

Pogledajte si T.C. Electronic G-major procesor 24-bitni 4000 kn.Ili možete sve nabavit u padalama. MXR, Electro harmonix, boss. efekti su budućnost bassa nemoj te se bojati budućnosti.nemoj te misliti da pastorius je bog bassa još uvijek, kad su se poslije njega rodili bolji. over and out.

#10 J.J.

J.J.
  • Members
  • 366 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2003 - 17:54

Ništa nemam protiv jaca on je the one u bassu uz još neke ali samo hoću reći da se ljudi maknu od takvog sounda jer on je obilježio taj dio povjesti vrijeme je za novog jaca a takav ćeš postati samo da se okreneš u budućnost. to sam mislio kad sam govorio o jacu ne svirački nego zvučni dio njega.P.S. Nisam mislio vrijeđati nečije uzore. btw.

#11 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2003 - 18:50

Pogledajte si T.C. Electronic G-major procesor 24-bitni 4000 kn.Ili možete sve nabavit u padalama. MXR, Electro harmonix, boss. efekti su budućnost bassa nemoj te se bojati budućnosti.nemoj te misliti da pastorius je bog bassa još uvijek, kad su se poslije njega rodili bolji. over and out.

hehe ,, slazem se s tobom,,, jako volim cuti neki nabrijani zvuk bassa sa efektima da se najezim ali clean zvuk je najugodniji i to je pravi zvuk bassa... ;)

#12 Lord

Lord
  • Members
  • 312 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2003 - 20:45

to sve jako ovisi o tome sto svirasja sviram u metal bendu i stoga mi ne trebaju nikakvi efekti (zasad) i to iz nekoliko razlogaprvo, jer ne "brijemo" na taj neki "moderniji" sound neko vise na neki "klasnicni metal zvuk", a svoju posebnost i orginalnost iskazujemo riffovima, melodijama i tekstovimadrugo, u bendu su tri gitarista, a od toga jedan ima boss GT-6 multiefekt koji na sebi ima sve zivo tako da (zasad) nema potrebe da i bass bude "nesto posebno" pored svih ostalih instrumenata, nego jednostavno "da bass bude bass" ;Da ovak, da sviram sam, mozda bi koristio nekakav wah, eventualno overdrive ili chorus...

#13 genius

genius
  • Members
  • 406 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2003 - 16:03

Ima ko od vas basista onaj Bossov bass synthisizer ? Čuo sam ga jednom uživo i stvarno mi se dopal ! Košta negde oko 1400 kn !

#14 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 17 Prosinac 2003 - 16:25

Ima ko od vas basista onaj Bossov bass synthisizer ? Čuo sam ga jednom uživo i stvarno mi se dopal ! Košta negde oko 1400 kn !

nemam... al bio je jedan u oglasniku za 900 kn... a novi je 1600...dobra stvarcica dok ne pochnes svirat brze ... onda se gubi efekt :'(

#15 Guest_Tomi_guitar_bas_*

Guest_Tomi_guitar_bas_*
  • Guests

Vrijeme objave: 30 Prosinac 2003 - 22:03

sviram bas u metal bendu pa mi svakako treba distorzija.Al za svoj gušt sam si kupil wah i chorus

#16 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 04 Siječanj 2004 - 20:49

>:) ::)meni bi jedino možda ;) ::) :-X distorzija ili equalizer GE-7B ali drugo ništa. 8) :)

#17 Guest_STARTER_*

Guest_STARTER_*
  • Guests

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2004 - 13:50

i have this!!! i fulll je opaki!!!1 ;D ;D ;D ;D :;) ::)

#18 Guest_STARTER_*

Guest_STARTER_*
  • Guests

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2004 - 20:08

..ovako ta moja kutija za šibice,sadržava,69 efekata, i to bolesnih!!,ritam mašinu, prostor za smart media karticu,ak koju kožeš stavit efekte koji su ugređeni multiefekt.a možeš ih i promjenit,pripasti kako tebi pašu, možeš nasnimat i neku pijesnu ma karticu..svašta.. eto ti košta nege oko 1200kn.. ;) :)... ali nemaš se kaj poslije više bunit...kad ga jedno upališ!!! 8)

#19 J.J.

J.J.
  • Members
  • 366 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2004 - 21:05

Misliš da je to broj 1 taj zoom ili ti si nama samo to pokazao da imaš, ili to češ imati dok ne nabaviš nekaj drugo, ako već znaš kaj buš drugo nabavil reci nam?

#20 Guest_STARTER_*

Guest_STARTER_*
  • Guests

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2004 - 22:03

..nabavil sam ga prije 3tjedna,i mislim ga imat..naravno ako ne osjetim potrebu da ga mjenjam,(iako to za sad nema smisla).. koliko para toliko muzike, htio sam imat multiefekt,al nisam imal para za nešto ''vrhunsko'', pa mi je ovaj sasvim dobro..mada vidim da nekim od vas očito smetaju multiefekti,smart media kartice.itd... ali svatko voli nešto drugo, pa tome se osobe razlikuju..kaj ne?.. full je dobar za experimentiranje!!, a kad budem imal para,naravno da si budem kupil bolji, sviđa mi se BOSS GT-6B...e to je multiefekt, ali kako velim za mene je ovaj zoom full svršen :) :) ;)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.