Jump to content

Slika
- - - - -

Koju marku pojačala imate?

• Please log in to reply
334 odgovor(a) na ovu temu

Poll: Kao što je reèeno: (210 member(s) have cast votes)

Kao što je reèeno:

1. YAMAHA (15 votes [6.05%] - View)

Percentage of vote: 6.05%

2. MARSHALL (33 votes [13.31%] - View)

Percentage of vote: 13.31%

3. FENDER (25 votes [10.08%] - View)

Percentage of vote: 10.08%

4. CRATE (7 votes [2.82%] - View)

Percentage of vote: 2.82%

5. BEHRINGER (11 votes [4.44%] - View)

Percentage of vote: 4.44%

6. HARTKE (11 votes [4.44%] - View)

Percentage of vote: 4.44%

7. ROLAND (13 votes [5.24%] - View)

Percentage of vote: 5.24%

8. OSTALO (50 votes [20.16%] - View)

Percentage of vote: 20.16%

9. TRACE ELLIOT (17 votes [6.85%] - View)

Percentage of vote: 6.85%

10. EBS (18 votes [7.26%] - View)

Percentage of vote: 7.26%

11. EDEN (9 votes [3.63%] - View)

Percentage of vote: 3.63%

12. ACOUSTIC (3 votes [1.21%] - View)

Percentage of vote: 1.21%

13. MELODIJA (1 votes [0.40%] - View)

Percentage of vote: 0.40%

14. CAJAVEC (9 votes [3.63%] - View)

Percentage of vote: 3.63%

15. ASHDOWN (19 votes [7.66%] - View)

Percentage of vote: 7.66%

16. GALLIEN KRUEGER (7 votes [2.82%] - View)

Percentage of vote: 2.82%

Vote Guests cannot vote

#1 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 22 Travanj 2004 - 22:05

I ako može opišite točno model i tako to...chist me interesira

#2 Deda

Deda
  • Members
  • 176 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2004 - 00:11

Marshall Bass State B65Posted Image

#3 Ant Warrior

Ant Warrior
  • Members
  • 48 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2004 - 14:17

Yamaha Bass Stage 120.Nemojte to kupovat,radje bs 150 jer ima 12 incni zvucnik i nemoze toliku snagu izvuc iz njega.Eto ja se zaj...o.Sad namjeravam uzet tracea 65 boxer cuo sam da je odlicno ,moram ga negdje probat.

#4 dino

dino
  • Members
  • 1433 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2004 - 14:20

Trace elliot....green giant

#5 dodge

dodge
  • Members
  • 43 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2004 - 16:27

cajavec GA-50

#6 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2004 - 16:28

fender bassman 135

#7 Viktor

Viktor
  • Members
  • 377 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2004 - 18:40

Marshall Bass state 65 watt

#8 Guybrush

Guybrush
  • Members
  • 954 posts

Vrijeme objave: 05 Svibanj 2004 - 11:24

Hughes &Kettner 515 BASSKICK 200 WATT BASS AMPLIFIER COMBOti boga kako impresivan natpis

#9 Guest_ciroza_*

Guest_ciroza_*
  • Guests

Vrijeme objave: 05 Svibanj 2004 - 21:15

da ja se moram pohvaliti s svojim pojacalom ciji je naziv: " "da upravo tako, nemam pojacalo, ubrajam se u one koji su isprsili silan novac na bass tako da sada nemaju za pojacalo! ma jednog dana cu i ja imati pojacalo! ;D

#10 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 05 Svibanj 2004 - 21:36

pogledaj signičur.

#11 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 10 Svibanj 2004 - 00:27

jos nemam ojacalo.. nego ndrija kako radi ta kombinacija sa ebs-om?koje boxove imas i kako se uparilo prepojacalo as mecijevim izlaznim.. jel to razglasno pojacalo..aj napisi koju crticu mislim da bi trbalo radit kako treba sve skupa.... jel imaju te dvije desetke basseva dovoljno... mislim da je to dobra kombinacija ebs-ovih komponenti...pozdrav

#12 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 10 Svibanj 2004 - 08:20

Da pojasnim malkice svoj setup: EBS-1V2 je predpojačalo - uzima za input signal iz instrumenta i pojačava ga do razine koja je potrebna da pogoni nekakvo pojačalo snage, pretpojačalo sadrži i EQ sekciju u EBS slučaju to je quasi parametric EQ - za podrobnije objašnjenje malo prokopajete EBS site, te razne ulaze/izlaze - recimo da je to onaj dio elektronike koji oblikuje karakter zvuka Mackie M1400 - je pojačalo snage, razglasno pojačalo ili slave pojačalo kako se to kod nas vrlo često zove - uzima za input signal iz predpojačala i pojačava do razine da može pogoniti zvučnike, Mackie ima 2x500 na 4 Ohma snage što je i više nego dovoljno za većinu aplikacija, ako mi zatreba više snage mogu spojiti kanale onda daje cca 1400W na 4 Ohma EBS 210- zvučnik ko zvučnik dobiva signal iz power ampa i pretvara ga u zvučne valove, u ovom konkretnom slučaju to su 2 x 10'' zvučnici s hornom otpora 4Ohma, box je relativno malen ali nije baš lagan (26kg)EBS radi odlično u paru s Mackiem radi malo drugačije nego što je radio s Yamahinim slaveom - zvuči malo toplije od Yamahe - snaga im je podjednaka, a i podjednako su teški. Što se tiče karaktera zvuka teško mi je to točno odrediti jer meni zvuči kao EBS - ako je netko bio u prilici da čuje EBS onda zna kao to zvuči - najbliže što mogu reći o zvuku je da je čist - nema nekakvog predefiniranog zvuka pojačala kao kod Trace Elliota ili Ampega ili Edena. J...ga tko želi čuti morati će doći na koncert kad ga bude bilo.Box ima dost low-enda - kad imaš dovoljno snage da pogoniš niske frekvencije sve ima dosta low-enda. Osobno sam odustao od ganjanja 42 ili 31Hz s boxevima, moj EBS je deklariran da ide do 70Hz i to mi je dovoljno - onakav zvuk kakav želim izlazi iz zvučnika i ja sam zadovoljan bez obzira na specifikacije. EBS se čuje tamo gdje bi se trebao čuti i to mi je dovoljno.Za drugi dojam nek Rainy napiše svoje dojmove pošto je bio prisutan kad sam isprobavao Mackiea za kupnju. On bi trebao imati isto nekakve dojmove o zvuku.

#13 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 10 Svibanj 2004 - 08:22

Nego tko još ima EBS-a osim mene vidim da je dvoje ljudi glasalo za EBS pa me čist interesira

#14 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 10 Svibanj 2004 - 08:28

Za drugi dojam nek Rainy napiše svoje dojmove pošto je bio prisutan kad sam isprobavao Mackiea za kupnju. On bi trebao imati isto nekakve dojmove o zvuku.

Zuuuuuuuuuuuuuuuuuum... pritom ne mislim na zoom kao firmu procesora neg moj izraz lica kad sam chuo sve ovo sto je Andrija napisao + Warwick Fortress One 5 :) :o :)mogu sam reci da je to profesionalna oprema i ona tako zvuci pa cak i bolje od toga ;D u isto vrijeme smo probavali jedan SWR combo Red Hat sa 2x10 + horn i taj SWR ima uzasno cisti zvuk ali nema nikakvog safta...nista da ti protrese bubrege :o :)dok EBS powerd by Mackie stvarno daje jedan sound kakav bi ja htio imati sa svojom opremom :o

#15 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 10 Svibanj 2004 - 17:14

da sam ja basist kupio bi Ashdowna ili one nove Behringere... imaju VU metre... how cute

#16 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 10 Svibanj 2004 - 20:13

imam fenderovog bassmana 135 spojenog na peavey 400w bass box.neznam tocno zasto imam tu opremu, jer ja nisam basist ;Da tek sad sam skuzio da sam sve to vec napisao jednom ??? ;D

#17 zla_smrt

zla_smrt
  • Members
  • 167 posts

Vrijeme objave: 11 Svibanj 2004 - 15:01

trenutno koristim HH VS 100 glavu s PAudio zvucnikom od 200watti. kutija je rucni rad.. nije bas neki high class, ali daje skroz pristojan zvuk bez ikakvih distorziranja..jeli jos neko koristio ovu hh glavu? prilicno su rijetka pojava...

#18 Alf

Alf
  • Members
  • 265 posts

Vrijeme objave: 16 Svibanj 2004 - 13:45

Ja sam dosta dugo vremena svirao na takvu HH glavu koja je isla na ampeg 4x12 box i stvar je radila ful ful dobro. Pojacalo se odlicno nosilo i na vecim binama. Imalo je odlican clean, a s druge strane dovoljno safta za bilo kaj.Inace trenutno imam peavey tnt 130. Za sad zadovoljan u potpunosti. Kad se skupe pare jednog dana, ide se na ashdown, Gallien, Ebs, ili eventualno ampeg, ali otom potom ;DU medjuvremenu sam peavey prodo i dodao jos para i naletio na hughes and kettner bassforce xl combo 200 w sa 1x15 zvucnikom i tweeterom.Pojacalo mi je fakat super, odlicno se nosi sa svim basevima koje imam i daje svoju watazu van koja je napisana. Ono sto me jako ugodno iznenadilo je kvaliteta zvuka samog pojacala kao i njegovog 1x15 zvucnika, koji odlicno reproducira i 5 zicu.Zapravo, trazio sam pojacalo do maks 5000 kn koje ce mi po zvuku odgovarati izmedju ampega i ashdowna. Ashdown mag seriju sam prekrizio jer je pretiha, a ampeg b100 se kod nas vise nije dao nabaviti, a s druge strane davao bi mi ipak premalo snage, bez obzira na to sto je to ampeg. Takodjer postojala je mogucnost nabavke 2 ampega, ba-115 comba od kojeg sam odustao zbog vrlo losih rewieva na netu, i jednog starijeg comba od 120 w sa 1x18 boxom koji je fakat grmio i imao super sound. NO, iako je tajj ampeg bio u ful dobrom stanju 600 eura je bila to much cijena za njega.I tak ... slucajno u oglasniku naletih na H and K za kojeg se trebalo potegnut do Siska, ali fakat se isplatilo s obzirom da sam dao za njega 3500 kn, i dobio almost new amp, koje je jedva izaslo na 2 3 svirke, bez ogrebotine i koje je u savrsenom stanju a daje odlican sound, kako za probe tako i za svirke po manjim klubovima bez ozvucavanja, a ak se radi o vecoj svirci sluzi kao odlican monitor za bas jer ima xlr izlaz koji ide u miks.

#19 beat_random

beat_random
  • Members
  • 168 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2004 - 10:46

Inace trenutno imam peavey tnt 130.

yo, jel prodajes mozda taj peavey? , koliko si ga platio i kako radi?frend ima peavey-a ( combo, mislim da je 200w ili tu negdje) i to je meni osobno najbolje pojacalo , mislim bass mi daje najbolje "iz sebe" bas na peaveyusad kod ziggija dolazi esb-ovi , pa necu imati potrebu za drugim pojacalima dokle god sviramo kod njega :)yo

#20 Guest_Voices_*

Guest_Voices_*
  • Guests

Vrijeme objave: 18 Svibanj 2004 - 07:54

jeli jos neko koristio ovu hh glavu? prilicno su rijetka pojava...

Koristion samo na probi u Femijevu prostoru.Ali kad pogledaš i nisu HH tako rijetka pojava....ima ta glava u tom prostoru.Ima jednu Davor,moj prethodnik u Dr. Evilu....još svira u Frivoulos Stiru.To ju je kupija od Jope.I ti si treći što po mom računu znači da postoje minimalno 3 HH glave u ST :)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.