Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Victor Wooten

• Please log in to reply
65 odgovor(a) na ovu temu

#41 Mirko bass

Mirko bass
  • Members
  • 22 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2008 - 19:43

Neznam onda si ti luud.Ali ovo drkanje po mrtvim notama je bolesno i prebrzo.pa i ja mogu neke stvari ali ovde je prebrzo.I lice mu se mice pre brzo.Mislim da je speed up.To je nemoguce takvom brzinom odsvirat.

#42 Pepy the Killer

Pepy the Killer
  • Members
  • 3104 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2008 - 20:58

Neznam onda si ti luud.Ali ovo drkanje po mrtvim notama je bolesno i prebrzo.pa i ja mogu neke stvari ali ovde je prebrzo.I lice mu se mice pre brzo.Mislim da je speed up.To je nemoguce takvom brzinom odsvirat.

ima i u splitu ekipe koja može tako brzo mute-at.gledao sam ovaj dvd još prije par godina,bolesno@FretlessWarrior ,gledah dvd,flecktonesi su zakon.

#43 Funk_

Funk_
  • Members
  • 2094 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2008 - 21:38

vjerojatno nije ubrzano ali to trekeljanje mi loše zvuči, nije pravi zvuk slapa nego nešto muljavo.

#44 doox

doox
  • Members
  • 990 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2008 - 21:42

:confused1:Cekaj jeli ovo ubrzana snimka ili san ja idiot.Ovo je ubrzano sto posto.Znan da je bolestan ali nemore ovo napravit.:biggrin:

Na ovoj foderi bilo šta da napraviš zvuči fenomenalnoP.S. jeste primjetili kako brzo zamijeni bass? :001_wub:

#45 Pereclin

Pereclin
  • Members
  • 82 posts

Vrijeme objave: 12 Lipanj 2008 - 20:40

Na ovoj foderi bilo šta da napraviš zvuči fenomenalnoP.S. jeste primjetili kako brzo zamijeni bass? :001_smile:

da, stvarno je brz u mijenjanju bassa :blink: lol

#46 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 12 Lipanj 2008 - 21:14

Mali komentar na ovu youtube maniju odnosno Wootenove video zapise koji isplivavaju. Osobno, nisam baš neki ljubitelj Victora Wootena i ne sviđa mi se muzika koju radi. Ali mi je "genijalna" činjenica da se na ovom topicu hvale Wootenova najnemuzikalnija izdanja. Po mojem mišljenju. Jer, ovo što pokazuje na tim nekakvim video školama, "dvobojima" s ovima na gitari, "dvobojima" s ovim na bubnjevima možda jest zanimljivo s basističkog aspekta, ali meni tu nema puno glazbene vrijednosti.Te njegove performanse više shvaćam kao nekakvo pomicanje granica instrumenta i pokazivanje što se sve može raditi na tome. Ali mislim da tu glazba nije u prvom planu. Više eksperiment. Samo površnim pretraživanjem sam našao Wootenova puno muzikalnija izdanja (recimo, s Fleckom) i tu mi je puno zanimljivija njegova svirka. A slinjenje nad čisto tehničkim aspektom svirke nikada nisam razumio. Očito i neću. Bilo da se radi o basistima, bubnjarima, gitaristima ili bilo kome drugom.

#47 Mr_chili

Mr_chili
  • Members
  • 1276 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2009 - 09:48

e ovoga, baš neki dan od susede posudio prvih par sezona seinfelda pa to gledam, i sjetih se da sam nekoč davno pročitao da je victor radio onu glavnu temu i ostatak soundtracka za seriju. Jel to istina? Gledam po wikipediji i nigdje se to ne spominje.

#48 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2009 - 10:06

Sudeći prema wikipediji, nije. Temu je skladao Jonathan Wolff. Ostatak informacija potražiti na http://en.wikipedia..../Seinfeld#Music

#49 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2009 - 11:01

glede wootena, mislim da fascinaciju njegovom tehnikom nebi trebalo osuđivat , to je jako balav stav. druga stvar, nitko od nas tu nema blage veze što taj wooten svira 24 sata dneveno, 365 dana u godini i tako zadnjih 30tak godina, osim onoga što vidiš na youtubu...to klasificiranje glazbenika i nepoštivanje njegovog rada je česta pojava u Hr.treće, bez obzira na sve da li ti se nekto sviđa ili ne, čovjekov rad treba poštovat je je wooten jaaako pomaka scenu naprijed, na svoj način, svidilo se to nekome ili ne.i četvrto, bitna je glazba, ne "broj žica" .......eto. malo solidarnosti među muzičarima nebi škodilo.....pogotovo tu na forumu!

#50 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2009 - 11:03

I peto, bitno je da svatko smije iznijeti svoje mišljenje. Nepoštivanje toga je česta pojava u Hrvata.

#51 Delph

Delph
  • Members
  • 2256 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2009 - 11:14

Mislim da samo bolje za jednog glazbenika moze biti cinjenica da doma shreda i forsira neku tehniku koja se vecini ljudi moze ciniti nemuzikalna ili kao puko izdrkavanje, ako u svirci s bendom moze upotrijebiti 10% toga sto zna da napravi zanimljive linije i ubaci prave "finte" u pravo vrijeme, a onda ce to biti sve s lakocom zato jer je tehnicka razina mnogo iznad toga, bash to sto furn kaze, tko zna sta covjek svira 24 sata dnevno 30 godina u svojoj sobi a sta od toga je zavrsilo na youtubeu i slicno...

#52 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2009 - 13:59

Čovjek mi je definitivno proširio vidike, nema šta...

#53 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2009 - 17:20

I peto, bitno je da svatko smije iznijeti svoje mišljenje. Nepoštivanje toga je česta pojava u Hrvata.

"nepoštivanje mišljenja" nema veze sa onim što sam napisao, ali nepoštivanje glazbenika je ono što je često kod ljudi i što sam napisao, a to je česta pojava u hrvata..... svatko naravno može iznijeti mišljenje, za to forumi i služe, ali jednako tako se iz svega toga može izčitati ono što sam napisao, a to je nepoštivanje životnog rada nekkog glazbenika, što se svodi na one poštapalice "tak tak mi je"...... tako da nemojmo brkat pojmove..sve je jako lijepo rečeno......a victor vooten je živi ono što radi, a mislim da to što radi je ITEKAKO dobro, kvalitetno i uopče imali mi mišljenje o njemu ili ne imali, to i dalje ne pobija činjenicu svega onoga dobrog što je on pridonio glazbi i bassu i to teba cijeniti!!!a najlakše je srat po nekome i imat "mišljenje" o tome nekome.eto, think again.....

#54 Fenderman

Fenderman
  • Members
  • 1723 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2009 - 19:48

...Samo površnim pretraživanjem sam našao Wootenova puno muzikalnija izdanja (recimo, s Fleckom) i tu mi je puno zanimljivija njegova svirka. A slinjenje nad čisto tehničkim aspektom svirke nikada nisam razumio. Očito i neću. Bilo da se radi o basistima, bubnjarima, gitaristima ili bilo kome drugom.

ja shvatam sta si htio reci i slazem se, ali si na krivom mjestu. to je kao da u drustvu automehanicara krenes pridikovat kako su tehnikalije u automobilizmu nezanimljive nego je samo vazno da te auto prebaci sa mjesta "A" na mjesto "B". da takvo nesto kazes u takvom drustvu bio bi, u najmanju ruku, neshvacen. velicina Wootena je ta sto zna i jedno i drugo i trece itd i u svemu je vrhunski. on je jedan od onih koji je prerastao stadij sviraca instrumenta XYZ i postao muzicar u pravom smislu te rijeci. sam si dobro uocio da sa Fleckom to nije cisti egzibicionizam nego muzika po PS-u. zavrsio bi izlaganje potkrijepljivanjem ovog sto sam zadnje rekao jednim jutjub videom (dug je, ali ga vrijedi vidjeti cijelog).'vako se to radiFXHOyqHzupk

Edited by Fenderman, 06 Veljača 2009 - 20:31 .

#55 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2009 - 20:17

i da je netko u stanju reč da je on samo tehnika i niš više............ nevjerojatni ste ljudi....... ko da nitko više ne obrača pažnju na glazbu...........

#56 Pepy the Killer

Pepy the Killer
  • Members
  • 3104 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2009 - 20:54

Sudeći prema wikipediji, nije. Temu je skladao Jonathan Wolff. Ostatak informacija potražiti na http://en.wikipedia..../Seinfeld#Music

snimljeno korgom M1

#57 beat_random

beat_random
  • Members
  • 168 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2009 - 20:55

na 4:06...dodaje trunkicu pastoriusa...na tako profinjen i suptilan način da se to neda opisati riječima...predivno

Edited by beat_random, 06 Veljača 2009 - 21:44 .

#58 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2009 - 22:15

eto, jedan topik je zaključen......... sa sjetom na pastorijusa. amen! :-) :-)

#59 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2009 - 02:43

"nepoštivanje mišljenja" nema veze sa onim što sam napisao, ali nepoštivanje glazbenika je ono što je često kod ljudi i što sam napisao, a to je česta pojava u hrvata..... svatko naravno može iznijeti mišljenje, za to forumi i služe, ali jednako tako se iz svega toga može izčitati ono što sam napisao, a to je nepoštivanje životnog rada nekkog glazbenika, što se svodi na one poštapalice "tak tak mi je"...... tako da nemojmo brkat pojmove..sve je jako lijepo rečeno......a victor vooten je živi ono što radi, a mislim da to što radi je ITEKAKO dobro, kvalitetno i uopče imali mi mišljenje o njemu ili ne imali, to i dalje ne pobija činjenicu svega onoga dobrog što je on pridonio glazbi i bassu i to teba cijeniti!!!a najlakše je srat po nekome i imat "mišljenje" o tome nekome.eto, think again.....

Čini mi se da se baš i ne razumijemo. Jesi li ti uopće pročitao i shvatio onaj moj prvi post nakon kojeg je krenula tvoja tirada o poštovanju glazbenika i sličnim glupostima? Jer vidim da se slažeš s Fendermanom nakon što je rekao isto što i ja u tom postu o kojem govorim. Pa nekako imam dojam da pričam sa zidom i to neožbukanim. :)

#60 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2009 - 02:47

ja shvatam sta si htio reci i slazem se, ali si na krivom mjestu. to je kao da u drustvu automehanicara krenes pridikovat kako su tehnikalije u automobilizmu nezanimljive nego je samo vazno da te auto prebaci sa mjesta "A" na mjesto "B". da takvo nesto kazes u takvom drustvu bio bi, u najmanju ruku, neshvacen.

Ah, da, zaboravih da basisti nisu glazbenici. Oni su samo basisti. :)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.