Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Victor Wooten

• Please log in to reply
65 odgovor(a) na ovu temu

#1 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2004 - 21:52

Eto .....žalosno što nitko nije vidio da ovoga topica nema...........a još žalosnije što sam tek sad počeo gledat bassiste drugim očima.........a sve to mogu zahvalit Furnalettu jer me samo jednom rečenicom podučio.........inače pričalo se o Steve Harrisu.......a rekao je: "Face,možeš i drugčije svirat bass, a ne samo da ga pumpaš do besvijesti"....i eto bogami podučio me nečemu.........Naime, riječ je o jednom vjerojatno najboljem bassistu na svijetu jer stvarno šta je je čovjek zna,raspolaže tehnikom (i to velikom količinom),ima sluha..........i sve što ne ide i ide.........ali mi još uvijek nije jasno zašto neki nisu stavili topic o njemu.......i još žalosnije što je neki thrash bassista mora stavit topic o tome Victor Wootenu............. :o 8) :) :op.s. dobri su ovi smajlići.............. :o :( :o ;D .....i da .....Što vi mislite o njemu?

#2 SickBoy

SickBoy
  • Members
  • 1646 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2004 - 00:16

Gleda sam mu DVD i stvarno je impresivan!Ima strašan groove, a palac mu je čini mi se napola žulj, koliko ga koristi :(Brat ga je učio svirat otkad je imao 3 godine, a on svira gitaru i pojavljuje se na tom DVD-u.Victor je faca!

#3 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2004 - 22:23

jadna od najboljih osoba koje sam upoznao!!

#4 Grimlock

Grimlock
  • Members
  • 55 posts

Vrijeme objave: 24 Siječanj 2005 - 12:38

bas neki dan pogledah Bass Day. jebeno tip svira, koji groove, koji feeling, dinamika ma sve 5, dobricina teska. sviram gitaru inace al ovo kad sam pogledo doslo mi da bas sviram.al ima ogrome prste tip. legenda !! imam neki vital tech tones projekt od njega samo. sa hedersonom i smithom. jako dobro !!

#5 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2005 - 17:41

prva liga mi je njegova amazing grace... sa harmonicima,a posli neki ludilo groove.... ma preedobar..

#6 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2005 - 20:22

jel ima koja dobra dusa da mi zaprzi njegov DVD, a ja zauzvrat zaprzim nesto iz moje kolekcije

#7 doox

doox
  • Members
  • 990 posts

Vrijeme objave: 22 Veljača 2005 - 08:53

Slušao sam neki bass solo sa live koncerta Bele Flecka i Flecktonesa... Nevjerojatno dobra dinamika... Isto tako ona stvar Me & my bass guitar... Nevjerojatan groove... Bila je jedan od većih izazova za skinit... I još uvijek je... Uspio sam kako-tako uhvatit par riffova... Ali to jednostavno ne možeš izvest kao on... Volio bih vidit može li je izvest live uz pjevanje... Siguran sam da može, ali to bi definitivno bilo zanimljivo za pogledat...Ma Wooten je KRALJ... LEGENDA... NENADJEBIV...

#8 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 22 Veljača 2005 - 10:30

Moze, gledao sam ga Live njegov solo projekt i stvarno covjek pjeva!!!!

#9 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 22 Veljača 2005 - 22:52

Nema tu............Wooten radi svoj posao besprijekorno...........inače meni jedan od najdražih...samo mi je žao šta nemam njegove albume........ovim pozivam sve da koji imaju da mi pošalju ako su voljni...........mislim na mp3-ice.............inače jedan od najboljih njegovih sola mi je Amazing Grace............. ;)

#10 Mirko Zaušnjak

Mirko Zaušnjak
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 02 Ožujak 2005 - 19:21

Evo tu možete skidati Flecktones-e live do mile volje :-) http://www.archive.o... the Flecktones

#11 Guybrush

Guybrush
  • Members
  • 954 posts

Vrijeme objave: 07 Ožujak 2005 - 16:03

Ja pogledo Bass day 98'rije nekih godinu dana po prvi put iz i osto paf! :oKaj lik radi ti boga nisam mogo vjerovat.Prvi put vidil da se tak nešto izvodi na basu.

#12 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 15 Ožujak 2005 - 13:00

Meni je on odličan... svira još bolje ali mislim da je prije svega tip totalna pozitiva od čovika.....nekako sam steka takav dojam.... i što mi je nadraže od svega tip jebeno svira..... znam dosta mladih i nadobudnih pubertetlija , neki od njih su i članovi foruma, koji pljuju po njegovoj sviraci, kao ono da on nemas gruva da je sve to samo izdrkavanje i brzina... ta klindjurija mora odrast ...pa se ja zamislim malo i skuzim da je velika vecina nas ovdi čula samo 3% onoga što je on odsvira u životu.... šteta sto se nitko u hrvata nije sitija pozvat jednog takvog tipa i plaitit mu naravno za to da dodje i napravi koncert negdi u hrvatskoj....eto.. uspija nam je Metiny doći i Cristian Mcbride... aj mičemo se mičemo.....wictor je doličan--

#13 zvone

zvone
  • Members
  • 870 posts

Vrijeme objave: 29 Svibanj 2005 - 02:07

wooten je zakon. imam od njega par albuma, snimku sa bass days 98 i jedan video tutorial. melodije i groove su mu fenomenlni, a da ne kažemo tehnika. onaj tko kaže da je to samo izdrkavanje i brzina nije čuo ništa od njega, iako je jeb*** brz, ali i savršeno precizan

#14 Vic_Levin_Wooten

Vic_Levin_Wooten
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2005 - 00:47

Dovoljno je pogledat moj nick da vidite šta ja mislim o njemu.... :) :) :) :) :)Kad god sam u dilemi,kad me uhvati onaj period da mi sa ne da vježbat,samo pogledam njegov Lesson on Technique i sve prodje... Moja kolekcija wootena: CD-i :A show of hands,Ying-Yang,dio What did he say,Vital Tech Tones,Bass extremes 1 i 2... Videa: Bass Day 98, Lessons on Technique,Smith- Wooten 2002.... Knjige: The best of V.W (tab i note) i za par dana mi dolazi knjiga Me and My Bass Guitar ,tj. biografija na 335 stranica... :) :) :) Mljac!! Necu vise govoriti,jer ce ispast da samo njea slušam,a to nimalo nije točno!

#15 doox

doox
  • Members
  • 990 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2005 - 17:02

Dovoljno je pogledat moj nick da vidite šta ja mislim o njemu.... :)  :)  :)  :)  :)Kad god sam u dilemi,kad me uhvati onaj period da mi sa ne da vježbat,samo pogledam njegov Lesson on Technique i sve prodje... Moja kolekcija wootena: CD-i :A show of hands,Ying-Yang,dio What did he say,Vital Tech Tones,Bass extremes 1 i 2... Videa: Bass Day 98, Lessons on Technique,Smith- Wooten 2002.... Knjige: The best of V.W (tab i note) i za par dana mi dolazi knjiga Me and My Bass Guitar ,tj. biografija na 335 stranica...  :)  :)  :)   Mljac!! Necu vise govoriti,jer ce ispast da samo njea slušam,a to nimalo nije točno!

Nabavio sam ovaj Lessons on Technique...Sviđa mi se činjenica što je Wooten totalno suprotno Myungu kad je riječ o instrukcijskim videima... Myung samo kaže kako se zove i ajmo odma na posal, a Wooten se raspriča ko da si sa njim na kavi... Anedgote iz svog života, neke filozofije o pristupu bassu kao instrumentu...Ali koji groove ima taj tip... to je nešto nevjerojatno...Iako mu slap zvuči malo pi*kasto, kao da se boji opalit po bassu ili malo jače potegnit žicu... i uopće kod slapa nema onaj bounce kao recimo Mark King, Louis Johnson i Stu Hamm, nego samo kao da gurne žicu prema pragu. Vjerojatno tako uštedi na pokretima, što mu automatski i daje mogućnost da uvali one perkusivne ghost-ice gdje god stigne... ma tip je manijak i jaaaako originalan...Tek nakon ovog videa sam shvatio šta je groove i kako osjetiti groove... 8)

#16 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 23 Studeni 2005 - 22:22

Stvarno lik je Bog svoje vrste.Čovik zna i gotovo.Samo onaj njegov palac je nenormalan, šta sve s njim radi pa to je nevjerojatno.A lik je još i legenda.Stvarno CAR.... :o :) :o

#17 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 24 Studeni 2005 - 10:53

Stvarno lik je Bog svoje vrste.Čovik zna i gotovo.Samo onaj njegov palac je nenormalan, šta sve s njim radi pa to je nevjerojatno.A lik je još i legenda.Stvarno CAR.... :o :) :o

cek, hm, jel legenda, bog ili car ? Izjasni se jebote !

#18 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 24 Studeni 2005 - 11:22

cek, hm, jel legenda, bog ili car ? Izjasni se jebote !

Aj dobro kad već moram, legenda...... :) :o ;D

#19 Lord

Lord
  • Members
  • 312 posts

Vrijeme objave: 24 Studeni 2005 - 16:56

imam nekoliko filmova i koncerata s njim, a sad sam skinuo i amazig grace video, i sta reci? sve najbolje o liku... :)

#20 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 25 Studeni 2005 - 13:43

ma tip nema pojma..... >:) >:o >:o >:o:-) jesam vas ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.