Jump to content

- - - - -

Bubnjari na forumu, predstavite se!

• Please log in to reply
333 odgovor(a) na ovu temu

#1 Guest_Voices_*

Guest_Voices_*
  • Guests

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2004 - 16:56

Nadam se da se bubnjari neće ljutit ako im predložim ovako nešto,slično je napravljeno kod basista i pokazalo se dobrim.Znači o čemu se radi...ponuđen vam je jedan mali upitnik kojega vi kvotate u svoj post i napišete po zadanim smjernicama nešto o sebi. Ako želite da mijenjamo "smjernice" i ako se slažete s ovim načinom predstavljanja javite pa će moderatori pobrisat sve ove gluposti koje ste dosad nadrobili,stavit ovaj topic sticky i onda se možete počet upisivat. Glupo je samo nabrojit tko sve svira bubnjeve...radije napišite nešto o sebi da se možemo bolje upoznat! ;)Ime:Dob:Trenutačna Oprema:Prijašnja oprema:Oprema Snova:Trenutačni/prijašnji bandovi:Website banda:Utjecaji/Inspiracija:Glazbeni stilovi/žanrovi:O meni:

#2 drumania

drumania
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2004 - 21:30

Ime: Nikola DžajaDob: 15 Trenutačna Oprema: Sonor Force 3001, dupla od Sonora (nije giant step!), hi-hat, crash i ride od Zildjiana serije ZBT, splash od Sabiana serije Pro-Sonix 10-ka i china od Zildjiana serije China Boy, roto-tomovi.Prijašnja oprema:------Oprema Snova: Od Portnoya Purple MonsterTrenutačni/prijašnji bandovi: Hyperion, Sa Zvinčićem (nema još imena :'()Website banda: www.dreamtheater.netUtjecaji/Inspiracija:Mike Portnoy, Jeff Porcaro, Simon Philips, Virgil DonatiGlazbeni stilovi/žanrovi: Progressive rock/metal, funk, rock, metal, nešto jazza.O meni: skidam u zadnje vrime Portnoya i Virgil Donatia, Slušam i skidam većinom prog, volim svirat, slušat muziku i zajebavat se! I naravno obožavam duplu, splasheve i chine! Trudim se šta se tice sviranja i "razumljenja" glazbe, tj pokušavam uvik naucit neke nove stvari kod muzike.

#3 Free_eye

Free_eye
  • Members
  • 1388 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2004 - 22:14

Ime: Elian Salvaro  Dob: 16 Trenutačna Oprema: Alto ritmo ARD222, Sabian solar hajhet, kres i rajd - pretvoreni u moju signature seriju(potpiso se po njima markerom  ;D )Prijašnja oprema: hm ... klasicna gitara  :)Oprema Snova: Yamaha set kakav ima Steve Hewitt sa nekim malim preinakama: kao prvo, za desnjake  ;D , zatim promjena boje u crnu i to je onda zakon ...Trenutačni/prijašnji bandovi: IndocilesWebsite banda: skoro ce ... zasada odite na: www.free-eye.tkUtjecaji/Inspiracija: Najvazniji Placebo(Steve Hewitt, Brian Molko) ... ATDI, Kyuss, Radiohead, Travis Barker, ...Glazbeni stilovi/žanrovi: Alternativa uglavnom, rock, pop/rock, tu i tamo neka razvaljotina  ;D ,  mozda i nesto electro rocka ... vidjet cemoO meni: Sviram gitaru 7 god. Ove godine, tocnije na petak 13. ovog mjeseca  ;D  dobio sam dugo ocekivane bubnjeve i za sad mi super ide  ;) Kako ce nam ici kao bendu, pokazat ce nasa kreativnost, originalnost i naravno, vrijeme i publika  :)

#4 Jojo The Bandit

Jojo The Bandit
  • Members
  • 555 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2004 - 12:34

Ime:Toni MrakovčićDob: 19Trenutačna Oprema: Jedan jako čudan mutant svega i svacega, tama rockstar ass bubanj,tamburo  snare,  rockwood-hohner tomovi(to mi je još  ostalo od početka) KUPUJEM TOMOVE!Od činela : Paiste Innovation su hihat 14", ride 20"i crash 16", i jedna 18" china paiste 802Prijašnja oprema:Počeo sam s bubnjevima za  350 kuna i podrapanim 402 kreshem...Evolved, huh... ;DOprema Snova:Joj nemam pojma...neki dobri bubnjevi i neke dobre činćile...Trenutačni/prijašnji bandovi:Sad je scroll,  prije je bilo sve i svašta, uglavnom u postavi ja  i moj  brat...ništa za ozbać...Website banda:www.scroll-online.comUtjecaji/Inspiracija:Sve što slušam je  utjecaj/inspiracija:creedenci,gunsi,maideni,zeppelini,pixiesi,peppersi i tako...Glazbeni stilovi/žanrovi:Pa pošto sam sviro samo u ovom bendu onda recimo da sam sviro jednu, ali neku nedefiniranu,vrstu glazbe,  recimo neki malo jači rock ugodan uhu ;DO meni: A o meni, trenutacno sam faksovlija, foi, izvanredanSviram već nekih, pa brijem da ima 6 godina, imamo svoju prostoriju i meni zakon, jer mogu svirat kad god oću...U slobodno vrijeme mi je gušt bassirat, a znam i pokoju stvar na gitari ;D...

#5 che

che
  • Members
  • 89 posts

Vrijeme objave: 30 Kolovoz 2004 - 20:21

Ime - Igor VincekDob - 15Trenutna oprema - Premier Bogapitaj bubanj, Paiste 2002 Sound edge fus, neki srot ride i crash. i ofkors - Tama Iron Cobra HP900Prijasnja oprema - - Igle, stolOprema Snova - Tama Starclassic Maple, 10, 12, 13, 16, 20, 14, oktobani, tama hardware, sabian hhxUtjecaji - Mike Portnoy, Danny Carey, Virgil Donati, Dennis ChambersStil - Progressive Metal

#6 PACKER

PACKER
  • Members
  • 88 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2004 - 02:09

Ime: Marko KuharDob: 18 god.Trenutačna Oprema: SONOR FORCE 1001, SONOR double bass pedal, REMO pinnstripe, powerstroke 3 i ambassador, cinele - ZILDJIAN ZXT '14 hihat, PLANET Z '20 ride, STAGG '18 china, ZLDJIAN AVEDIS medium thin '16 crashPrijašnja oprema: isti bubanj, UFIP CLASSIC '16 crash, STAGG '14 crash, set PLANET ZOprema Snova: SONOR DESIGNER 22,12,13,16,14, ZILDJIAN A CUSTOM crash '16, '18, ride '20, hihat '14, splash '9, '10, china '20Trenutačni/prijašnji bandovi: PILLOW PACKWebsite banda: www.pillow-pack.cjb.netUtjecaji/Inspiracija: Mike Portnoy, Dave Grohl, Dalibor Martinčević (Overflow), ... Debeli Precjednik, Story Of The Year, Arch Enemy, Creed, Silverchair, Incubus, Elvis Jackson...Glazbeni stilovi/žanrovi: Melodic punk, emo, metal, reggea, ska, uglavnom sveO meni: Obozavam skoro svu vrstu muzike, uglavnom sviram brze punk ritmove, al istodobno obozavam i jako spore jednostavne. Preferiram preciznost, jednostavnost i tehniku. Isao sam pola godine na instrukcije koje su mi jako pomogle. Vjezbam svaki dan barem po sat i pol/dva.

#7 Joey

Joey
  • Members
  • 418 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2004 - 10:23

Ime: Ivan GarbinDob: 21Trenutačna Oprema: SONOR Sonic Plus 10, 12, 14, 16, 20, dobos Tama Starclassic Mighty Hoop, Yamaha pedala, cinele:HiHats:14" Zildjian K Mastersound14" Paiste 2002 Sound EdgeCrash:15" Zildjian A Custom16" Sabian AA Metal-X18" Sabian Hand HammeredSplash:10" Paiste Alpha12" Sabian AA Metal-XRide:20" Sabian ProSonixPrijašnja oprema: Premier bubanj, Ufip i Zildjian A cineleOprema Snova: eeeeeh..Trenutačni/prijašnji bandovi: Eternal Fire / RATM cover bandUtjecaji/Inspiracija: sam sebe inspiriram!Glazbeni stilovi/žanrovi: sviram prvenstveno rock i nesto metala

#8 shulio

shulio
  • Members
  • 201 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2004 - 11:15

Ime: Uroš ŠuljićDob: 27Trenutačna Oprema: Sonor force 3001, Paiste 2002 (fush 14'', chras 18'', ride 20''), Paiste 402 silver line (chras-ride 18''), Paiste 502 (spalash 10''), Zildjian ZBT (splash 8''), Zildjian bronze (chine 18''), Tama Camco single bass pedal, Tama Iron Cobra HP 200 TWB double bass pedal, Ludwig speed king, Sonor HS 400...ma ima tih pedala i previše...Prijašnja oprema: Ludwig big beat (imam ga još), NK percusion, Tama elektronac, UFIP, bla, bla...Oprema Snova: pa kad bi probao znao bih da sam o tome sanjao...Trenutačni/prijašnji bandovi: Nova Moda, Grč / At Discretion, Kal, DoReMi 4, Šajeta,... Website banda: www.novamoda.orgUtjecaji/Inspiracija: Barimor Barlow, Thomas Lang, Bill Ward, Ipe Ivandić, Ratko Divjak, ... Glazbeni stilovi/žanrovi: Alter rockO meni: a što da se kaže a da je pametno...hm... inače sam iz Rijeke, radim, sviram (najviše koliko stignem) negdje oko cca 14 godina...eto...nemam pojma što da napišem...bok.

#9 pitt@tama

pitt@tama
  • Members
  • 37 posts

Vrijeme objave: 31 Kolovoz 2004 - 22:27

Ime: DejanDob: 25Trenutačna Oprema: Tama rockstar customPrijašnja oprema:Paerl Export 2 komadaOprema Snova: TamaStaclassic mapleTrenutačni/prijašnji bandovi: bottoWebsite banda: www.botto.com.hrUtjecaji/Inspiracija: Glazbeni stilovi/žanrovi: funk,jazz/rock, fusionO meni:

#10 Rango

Rango
  • Members
  • 964 posts

Vrijeme objave: 06 Rujan 2004 - 23:36

Ime: bojim se napisat to na internetu :DDob: 23Trenutačna Oprema: sonor phonic plus hi tech, 22x18, 13x13, 14x14, 16x18, 14x8signature ferro snare 14x8dupla Yamaha Flying Dragončinele: Sabian Pro hh 14", ride Paiste 505 22", crash Istanbul marmara 16", china Stagg 18", bell Paiste 10" (ili8?:/), zvonca itd..Prijašnja oprema: hohner, yamaha, sonor sonic plus, pa sonor force 2000 i sad ovoOprema Snova: set koji imam + 10 i 12 tomoviTrenutačni/prijašnji bandovi: Trenutačni Amygdala, trenutačno-prijašnji soul powerWebsite banda: www.amygdalamusic.netUtjecaji/Inspiracija: inspiracija za muziku uglavnom iz druge muzike..Glazbeni stilovi/žanrovi: Metal, rock, hard core, jazz...elektronika, ponekad hip hop i rep... volim klasiku slusat ali samo uzivo., a to vrijedi i za jazz u principu.(ma mislim ne uvjek, ali samo uzivo to i slusam) i razliciti podzanrovi svega toga... altenativa....O meni: Diplomirani filmski animator koji trazi posao.

#11 drummerboy

drummerboy
  • Members
  • 238 posts

Vrijeme objave: 13 Rujan 2004 - 19:12

ime; šimedob-16 anostrenutačna oprema- stari ludwig od armiranog drva bass 24 prijelazi 13,14 bariton 18. Neznan koji model cuja san da je to bubanj rađen po naruđbi ali ja tome bas i nevirujen ali nema veze ;D. činćile paiste crash i ride alpha i donji dio fusa koji služ ka crash ::D. E i fus paiste 302.prijašnja oprema-jupol bubnjevi i cistoca činele (poklopci od kanta za smeče)oprema snova- ista oprema ali dupla i puuuno činela.band- no name zasadautjecaji inspiracija- crtić sonic underground :)glazbeni utjecaji-rock alternativao meni- iz zadra san sviran ½aktivno½ vec godinu dana iman ambicije da swiran na 5 bunara itd.

#12 Ujo

Ujo
  • Members
  • 561 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2004 - 00:14

Ime: IuDob: 18Trenutačna Oprema: ludwig big beat ali željezni(ima oko 28g), doboš 14" prijelaz13" i 14", indiana 18", kasa 24" 2 rototomba 8" i 10"(nisu u upotrebi), crash paiste alpha 14", medium crash paiste 2002 16", ride paiste 302 20", fuš zildjian zbt plus, tama iron cobra hp200, Prijašnja oprema: paiste 3000, ludwig speed king, paiste 602 thin crash 14",fuš zbtOprema Snova: ma jebeš opremu, samo da ja naučim dobro svirat pa onda mogu i na loncima i opet če dobro zvučit!Trenutačni/prijašnji bandovi:narikače, denial / egzekucija Website banda:Utjecaji/Inspiracija: Dpć, Alen Timbljaš, Marko Lazarić, Boris leiner,Krunoslav Levačić,Glazbeni stilovi/žanrovi:alternativa, rock, metal, surf, blues, regge, jazz(za sad samo uživo)O meni: obožavam aute i motore, u svjet glazbe sam ušao u 5r. sa r.e.m i prodigyom a dalje je išao deep purple i kad sam počeo slušat maidene otvorila se pandorina kutija :) premalo vježbam i nikad neču prežalit što nisam počeo ranije svirat barem sa 13g. imam u planu ič na instrukcije ali nikako da se dogovorim sa mojim učiteljima, ali valjda če i to jednog dana

Edited by Ujo, 23 Kolovoz 2010 - 15:52 .

#13 Drumba

Drumba
  • Members
  • 366 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2004 - 23:42

Ime: DamirDob: 20Trenutačna Oprema: Thunder bubnjevi, Zildjian zXt 18" Thin Crash, Zildjian zXt 16" Thin Crash, Zildjian Planet Z ride, Paiste 302 hi-hat..i moj ponos, Yamaha SFP 9410 Direct Drive pedala..zmaj! ;DPrijašnja oprema: Razno razni karbofixi, Techno 2hb olovke, pernica, nesto poklopaca iz kuhinje..Oprema Snova: Neam pojma..mozda neki jaci hardver!Trenutačni/prijašnji bandovi: NervousStandWebsite banda: nervousstand.cjb.net Utjecaji/Inspiracija: Herb Reath Stinks, Erik Ghint, Johnny Appleseed, ajd i Erik Sandin.. ;D Od ovih kaj su mi dobri..npr. lik iz Pennywisea, SOAD bubnjar, Rodrigo iz Satanic Surfersa, Propagandhi-ev drummer isto brutalan, ne da mi se nabrajat vise..Glazbeni stilovi/žanrovi:Pa uglavnom punk..al' definitivno sam open-minded za ostale stilove! :)O meni: Sviram nekih dvije godine i volim sve sto vole mladi..delikventi! ;D

#14 M.P.

M.P.
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 19 Listopad 2004 - 22:04

IME:MikeDOB:17TRENUTNA OPREMA:Sonor, yamaha pedala,paiste kreš i ride.PRIJAŠNJA OPREMA:Hohner...OPREMA SNOVA:Siamese monsterTrenutačni/prijašnji bandovi:Zli ribari-rockWebsite banda:http://www.dreamtheater.net/Utjecaji/Inspiracija:Dream Theater i svi side projecti, Iron maiden, Dire straits, Pain of salvationGlazbeni stilovi/žanrovi: Progresiv, hard-rockO meni:DA, DA ja sviram bubanj

#15 DoubleShot

DoubleShot
  • Members
  • 111 posts

Vrijeme objave: 23 Listopad 2004 - 11:45

nisan sinja ovo covice....Ime : Dob : 22Trenutacna oprema : / (Pearl Masters MMX do 4/5 tjedana:))Oprema Snova : 2 * 22 bass , 4 prelaza , 2 timpana , 18 i 22 china , 22 Rude ride , 14 HH rude , 16 i 18 fusion , 9 i 10 splash..nista extra u glavnom:))Trenutacni/Prijasnji bendovi : Horney Puppet Shot , Sick Opsession...yadda yadda..pun k**acWebsite benda : /utjecaji i inspiracije : Grohl do prije 3 godine..dok nisan sinja No.1...od tada se samo njime drogiran i covice , dobro mi je.Joey vladaGlazbeni stilovi/žanrovi : uglavnom sam na Chainsima , Soundgardenu,Sonic Youth,Pixies,grunge je`l..ali uz to , 70 posto svog gdnevnog glazbenog obrazovanja provedem uz SlipknotO meni: sviram 9 i po godina...volin one male smisne crvene zenske..ajme..moga bi ih sve po*ebat!!!!!

#16 Myth Drummorian

Myth Drummorian
  • Members
  • 20 posts

Vrijeme objave: 24 Listopad 2004 - 12:26

Ime: EmišDob: 16Trenutačna oprema: TAMA - Swingstar + SONOR - Force 2003, Paiste i                                                      Zilijian.Oprema snova Tama- Rockstar : 2x 22" bas, 3 prjelaza, 16" i 18" baritoni, činele zildjian zxt titanium- 2x chrash, 2x china, ride, HH, splash...i to bi bilo to.Trenutačni /prijašnji brndovi: Aurora borealis, DrakenLust, MandragoraWebsite benda: //Utjecaji inspiracije: Dave Mackintosh, Alex Holzwarth, Mike Portnoy...Glazbeni stilovi /žanrovi: Rhapsody, Dragonforce, Blind guardian...uglavnom  power metal. Za vježbanje više skidan black metal pisme.O meni: Sviran malo više od godinu dana. Dosta vježban pa brzo napredujen(bar ja mislin ;D). Sviran u melodic power metal bendu i nadan se da ćemo pokoriti svjet glazbe.

#17 pinstripe

pinstripe
  • Members
  • 139 posts

Vrijeme objave: 27 Listopad 2004 - 10:15

Ime: DRDob:26Trenutačna Oprema:pearl export,fus,2 chrash,ridePrijašnja oprema:sakura...ne bi je dao ni neprijateljuOprema Snova: ma nešto dobro i jednostavnoTrenutačni/prijašnji bandovi: Kran, Atha, Keops, Fluid, Erotic gangstersWebsite banda:www.kran-band.comUtjecaji/Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Rodney Holmes, Peter ErskineGlazbeni stilovi/žanrovi: Funk, JazzO meni: Ma niš posebno...sviram kojih 13-14 god...radim na sebi u svakom pogledu.

#18 Zule of Sonor

Zule of Sonor
  • Members
  • 650 posts

Vrijeme objave: 14 Studeni 2004 - 18:42

Ime: DenisDob: 19Trenutačna oprema: Sonor F2K1, ZildjianPrijašnja oprema: LudwigTrenutačni bend: Ignorenema website-a zasad.. trebali bi i to uskoroUtjecaji/inspiracije: Carey, Herreira, Beauford, Smith, Colaiuta, Weckl...Oprema snova: Designer series '94 --- 8,10,12,14,16, 18x22 i 2 snare-a iz Artist serije (brass i maple light, prvi 6,5x14, drugi 8x14), khaya pyramide finish. Hardver "stari" 5000. :'(Glazbeni stilovi: razno, kako kadO meni: sviram oko 4 god i premalo vježbam u zadnje vrijeme

#19 AmaterPotpuni

AmaterPotpuni
  • Members
  • 688 posts

Vrijeme objave: 22 Studeni 2004 - 02:13

Ime: Seronja (al me looseri zovu Nikola)Dob: Previše za sedamnaestogodišnjakinje čini mi se jer ih ne zanimam koliko bi ja to volio. (21)Trenutačna oprema: Sve što mi Zule i Rango svojom dobrotom ustupe na korištenje, elem Sonor (mogu birati između 4 jebena seta teoretski, praktički se svodi na to da sviram na onom kojeg mi daju, oni ionako znaju bolje) ponosni sam vlasnik jedne prekrasne Zildjijan Avedis paperthin 17" crash cinele koju širokogrudno dijelim sa kolegama +jedan elektronski set koji skuplja prašinu doma..Prijašnja oprema: Yamaha stage custom, oh kako sam imao krasan floor tom bi oje prava mala kadica 18"x18" :'(Trenutačmi band: nije vrijedan spomenanemam web site,Utjecaji/inspiracije: puke su to želje i iluzije. odekao sam se ciljeva.. ne pokušavam svirati kao neko drugi, niti skidati nekoga niti uostalom učiti išta višeOprema snova: besplatnaGlazbeni stilovi: ? nemam pojma neda mi se ovo odgovaratO meni: djevojčicama govorim da sam bubnjar zadnjih 6 godina isto toliko im lažem ;) :-*

#20 bube

bube
  • Members
  • 430 posts

Vrijeme objave: 28 Studeni 2004 - 02:05

Ime: JujaDob:18Trenutačna oprema: Tama artstar 83. godiste (8,10,13,16" tomovi,20 "bas i dobos 14") ,2 spleša - zildjian A 8" i Sabian AAX 10" ,3 crasha - zildjian A i Sabian HH dark,oba 16-ice,istanbul 18",hi-hat - zildjian A 14 " i ride - paiste 2002, china - zildjian ZBT 20",staxovi - 2 sabian plagijata (stagg) od 8 i 16", pedala (dupla) - DW 3002,stalci su tama i yamaha,opne remo a perkusije - PJ bongosi i LP cowbell i def.Prijašnja oprema: Ova gore tama samo sa ukupno 4 elementa,3 cinele i single pedalom.Trenutačni bend(ovi): Copypaste (strane obrade) i Pickled Hamster (svoje stvari radimo,ime je privremeno)Inspiracija - sve sto proizvodi zvuk,naznam...sve! ;) A utjecaji...ima ih hrpa jebenih,neke takve bubnjare sam samo cuo,neznam imena al od poznatijih - Martin Lopez,Garvin Harrison,Bobby Jarzombek,Jeff Thal,Dave Weckl,John Wright,Michael Stephan Portnoy (;)),Daney Carey,Manu Katche,Stevo Smith...Glazbeni stilovi: Apsolutno sve,SVE!!!Oprema snova: Neman nista odredjeno.Neki starclassic ili bolji sonor set sa 5 prijelaza,2 dobosa i jednim basom,gore stavit 10ak sabian cinelica,zvono,def i ja zadovoljan.O meni: Neznam,eto,prvi ritam sam uhvatio sa 9 god ali ozbiljne svirke bi se skupilo mozda 5-6 godina.Za sada sviruckam sa lokalnom ekipom,nista ozbiljno a u buducnosti bi htio napraviti maaali studio u podrumu,kupiti svoj setic bubnjeva (ove dijelim s bratom) i svirati neku progresivu.Nebi htio zivjeti od toga nego to uz stalni posao (,zenu i djecu ;)).Uz bubanj se jos bavim i ekstremnim biciklizmom.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.