Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Pojačala forumaša (slike+opis), molimo bez komentiranja

• Please log in to reply
1549 odgovor(a) na ovu temu

#1 Dr.A

Dr.A
  • Members
  • 862 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2004 - 11:53

Koje pojacalo posjedujete ili ste posjedovali uz neki kratki komentar...slike su dobrodosle... :( Za dodatne rasprave otvorite novi topic ili pitanja uputite vlasniku pojacala preko PM-a, u protivnom bit ce izbrisane.

#2 Guest_primax_*

Guest_primax_*
  • Guests

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2004 - 12:03

Evo dva pojacala koja sam imao.. Gitarski Marshall VS30R (koji je otisao jednom forumasu), i bass pojacalo Fender Frontman 15B, davno promijenilo vlasnika.. Bio sam savrseno zadovoljan s oba pojacala, dok nisam cuo lampase, i sad jos uvijek stedim za Fendera Twin Reverba.. Eto :(

Attached Thumbnails

• marshall.JPG
  • fender.JPG

#3 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6294 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2004 - 12:04

Evo mog malca. Pojačalo izgleda ko obični 15W tranzistorac i to mi se sviđa, al kad ga upališ...sound mu je predobar s obzirom na cijenu, a i jako je snažan, to je moj mali Laney LC15R

Attached Thumbnails

• laney.jpg

#4 BaklavaMetal

BaklavaMetal

Kralj Dijamant

• Members
  • 3329 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2004 - 12:18

MARSHALL JCM 2000 Dual Super LeadKupljen 6. 8. 2004. u Rainbowu u Dubrovniku za kojih 8000 kn. Ima 4 EL34 i 4 ECC83 lampe. Pojacalo ima 2 kanala (svaki kanal po 2 moda) classic gain (clean i crunch) i ultra gain (lead 1 i lead2). Clean je IMHO dosta lijep, treba ga dosta otfrljit da se pocne sporkavat, crunch je pravi AC/DC. Lead 1 je vec zesci zvuk, ima vise gaina od cruncha ali je jos uvijek sirov, dok lead 2 ima najvise gaina ali postaje mutan (to je jedino sto mi se ne svidja) i gubi onu sirovu cvrstocu. Od kontrola ima standard: Pres, Treb, Mid, Bass, ima 2 spring reverba (mislim da je Accutronics ili tako nekako, i nemam posebnih zamjerki na njega ionako ga previse ne koristim), 2 vol i 2 gain pota. Ima Deep Switch koji dodava jos bassa i Tone Shift koji scoopa midove. Jako sam zadovoljan pojacalom (premda mi stalno crkava, ali to nije do pojacala nego do struje u prostoru koja nam je sjebana.) Posted Image

#5 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2004 - 14:14

roland blues cube 60 (1x12 SS combo)Posted Imageima spring reverb (koji je malo preslab za moj ukus)dva kanala sa gomilu kontrola...previse da bih sad tu pisao, pa ak vas zanima odite negdje i procitajte.Trazio sam tranzistorca sa bluzerskim zvukom i dugim istrazivanjem dosao sam do ovog pojacala...posto je novo uzasno skupo (za tranzistorca) nije mi ga palo napamet kupit sve do jednom kad sam ga ugledao u oglasniku...isao sam u Kutinu po njega...pojacalo je ooodlicno...zvuk je odlican...jaaaako je glasno...najglasniji 60w tranzistorac kojeg sam cuoiako ima dobar crunch ne koristim ga puno jer je kombinacija sa shredmasterom genijalna...kako se samo vole :oi da...made in USA je :(

#6 Legolas

Legolas
  • Members
  • 1571 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2004 - 17:48

Imam tri pojacala:1. Yamaha VA-10Mali 10-wattni tranzistorac s kojim sam bio zadovoljan kad sam ga kupio, cak mi se i distorzija svidjala, al to je sve bilo dok nisam cuo nista bolje. Sad kad sam cuo i druge stvari mogu rec ovo: clean je sugav, plastican i umjetan, sto nece bit vazno nekome ko stalno svira s distorzijom, ali surf ili slicnu glazbu koja zahtijeva clean zaboravite. Distorzija je grozna i zujava i isto ko i clean, zvuci jako umjetno. Pod dobre strane bi moglo ic sto ima jos i chorus koji moze proc, i delay koji, kolko se ja kuzim u efekte, zapravo nije delay nego echo, al dobro. :(2. CajavecZaboravio sam tocni model jer ga je brat vec odavno odnio u svoju garazu, al mislim da je imao 75 watta.Meni se svidjao jer je zvuk bio kvalitetniji u svakom pogledu u odnosu na Yamahu.Distorzija je bila ok, ali bilo je nemoguce dobit ikakav feedback ili mikrofoniju iz njega. Nekome bi to bilo dobro, meni je to falilo. Slabo je drzao sustain. Jest da je to uglavnom do gitare, al cinilo mi se ko da Cajavec bas unistava taj sustain. Clean je bio zadovoljavajuc za moje potrebe, ali nista posebno. Jos je imao i nekakav "booster" efekt za koji vise nisam siguran kaj je radio, vjerojatno boostao midove ili tako nesto. I imao je reverb sto je meni bilo jako drago, ali cini mi se da je s godinama reverb otisao kvragu i bitno oslabio.3. neki home-made Marshall klon (barem pokusava izgledat ko Marshall)To je glava s isto home-made boxom s 10" zvucnikom. Ne mogu bas puno rec o njemu jer ne radi kak spada. Nijedan pot ne reagira osim gaina koji se ponasa ko volume, a ne gain.Trebalo bi ga sredit pa onda vidit, al cini mi se da distorzija dobro zvuci na njemu.

#7 panda69

panda69
  • Members
  • 163 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2004 - 17:53

Marshall MG 30 DFX...Ima svojih svijetlih trenutaka... ;DPosted Image

#8 Zuja

Zuja
  • Members
  • 393 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2004 - 17:58

prvo pojačalce koje sam imao bio je onaj mali squier od 10w, to je pojačalo malo govno i za tih 600 kn (kupio sam ga novog >:o) sam mogao kupiti nešto bolje ili se masno opiti ;Ddrugo pojačalo - coxx gg60 mosfet, ovo pojačalo sam kupio u Austriji...platio ga oko 1600 kn i sve super...glasno, ok zvuk, ja sretan....par mjeseci kasnije-rikne cijeli clean kanal- jebeno >:(  odnio sam ga na popravak i tip mi kaže da se taj čip koji je riknuo počeo radit tek prije godinu dana i da ga nema ovdje za kupit...evo sad nedavno sam kupio lampaša starog 20.god, pa kad mu promijenim lampe bum javio kak to izgleda :o

#9 brave scotland

brave scotland
  • Members
  • 992 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2004 - 18:27

prvo pojacalo mi je bilo Orange 10w, i to sam prodao, sto mi je sada jaaaako zao!!!! bilo je stvarno zakon pojacalce..lijepe narandjaste bojenakon sto sam njega prodao uzeo sam Ibaneza 25W, koji sam isto ubrzo prodao, nije bas bilo neko pojacalo, imalo je ok drive, pa makar sad da ga probam mislim da bi mi bilo lose...I sad imam Stingera 100W, i pojacalo je glasno za poludit(100w, pa naravno), tranzistorac, ima na nekoj boljoj gitari dobar zvuk, ma sve u svemu za sadasnje moje potrebe sasvim ok..

Attached Thumbnails

• eqpt-amps-dsc01016a.jpg

#10 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2004 - 18:35

imao sam malo peavey rage 15.... budala ga prodo i sad kozna di je i cemu služi...unda san uzea  Kustom KGA 65 mosfet  kojeg još imam ali s vrimenom me sve manje zadovoljava zvukom odkad sn proba lampe .... mislin da mu se nesto desilo jer mi u zadnje vrime ide pre brzo u crunch na cleanu..... mozda koji hladni lem za sredit....? ??? :-\   ima dva kanala lead i clean lead je odlican ono ima velike mogucnosti boost na middle pa more tipku za gain... clean je solidan ali ko sta san reka malo me zeza u zadnje vrime al sredit ce se....ima isto booster koji daje visokih tonova i srednjih više.....ima 8 efekata da ne nabrajam od kojih najvise koristim chours/reverb.... eto ako koga i zanima dogovorit cemo se oko prodaje jer mi uskoro možda stigne JCM 800 pa ce ova ljubav past u zaborav ;D

Attached Thumbnails

• kga652.jpg

#11 Ypahh

Ypahh
  • Members
  • 1249 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2004 - 00:39

Prvo pojacalo koje sam imao bilo je Hohner 40W, ne znam tocno model, znam da je imao dvije 8" unutra, bilo je onako dosta glasno za sobu i za zajebanciju za frendom, platio sam ga polovnog za 800kn, a prodao ga za 650kn. Zatim sam kupio Marlboro G-50R, platio ga 1000kn, zvuk je bio super kada bih usporedjivao Hohnera s njim, dobro me sluzio, ali i to sam prodao za 700kn. U medjuvremenu dok sam jos imao Marlbora sam kupio jos jedno pojacalo, ustvari dao jednu el. gitaru za njega, a to je bilo Mac pojacalo, lampas, koje je sada kod Zuje, prodao sam ga za 1000kn i sada sam prije par dana kupio Roland Bolt 60 pojacalo, hibrid, dosta je staro-oko 20 godina, moram samo lampe promijenit na njemu, i mislim da cu s tim pojacalom biti zadovoljan jedno duze vrijeme(slika tog pojacala je u postu ispod).Eto to je to.Pozdrav

#12 Warlock

Warlock
  • Members
  • 143 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2004 - 19:41

imal sam pojačalce career 15rneko kinesko smeće totalno sjebanosad imam marshall avt50 i naspram onog smeća je blaženstvo al ipak težim naravno još boljem.

#13 stakor

stakor
  • Members
  • 520 posts

Vrijeme objave: 15 Prosinac 2004 - 00:28

Marshall VS15, kupljen pocetkom 1998-e, za vjezbanje je super.Posted Image

#14 dino

dino
  • Members
  • 1433 posts

Vrijeme objave: 15 Prosinac 2004 - 00:41

fender champ....sorry na veličini ali nemam manju!prekrasno pojačalo nevjerovatne snage od 6 w.lampaš sa svojom dušomPosted Image2.H&K 50 attax, dobavio prije par dana.recenzija malo kasnijePosted Image3.laney 100 hh equiped.klasični tranzistorac sa prekrasnim acoustic kanalom.slika kasnije4.Hiwatt custom 100, čudovište. prekrasan clean i crunch!!! Posted Image5. Marshall jcm 900 slxPosted Image

#15 FiDo

FiDo
  • Members
  • 939 posts

Vrijeme objave: 01 Siječanj 2005 - 14:55

Čajavec GA100 lead amp! 2x12" combo. I to još nije moje! Teta mi ga posudila:-) Sve u svemu... dobro je to pojačalo! Služilo me do neki dan, do kad nije riknul usred probe! Tišina, ne daje znakove života... Doktori ne znaju šta mu je :) Sad sam totalno bez pojačala!

#16 SickBoy

SickBoy
  • Members
  • 1646 posts

Vrijeme objave: 01 Siječanj 2005 - 19:26

Imam Marshall Mk.2 Master Volume Lead 100W iz 1976.Najzanimljivija mi je njegova narančasta boja, baš se izdvaja iz gomile crnih Marshalla... :)Posted ImagePojačalo je GLASNO, i to pretjerano! ;DOzbiljno razmišljam o tome da nabavim neku 50W ili čak slabiju glavu (ako tako nešto postoji). JCM2000 TSL 60W glava mi se čini ok, samo bi je volio probat...Zvučnici u boxu su Celestion G12H, a pojačalo ima pravi 70's crunch, koji baš u biti i nemam prilike čut, jer ipak pravu boju dobija šta ga se više pojača.Prije njega sam imao silverface Twin Reverba, s kojim nikad nisam bio zadovoljan, no s druge strane - nisam mu nikad bio promijenio lampe, pa... :)

#17 ewan

ewan
  • Members
  • 243 posts

Vrijeme objave: 02 Siječanj 2005 - 10:20

IPrvo i zadnje pojacalo mi je fender blues junior, sta reci o njemu. Odlicno, jednostavno pojacalo, zvuk je vrlo cist i lijep (clean) a sa ds-1 odlicne rezultate, jedino kad smo jucer bili u kustosiji pa sam upiknuo u onog golemog marshalla, sad mi je ova distorzija bezveze...moram si nabaviti metal zone ili tak nes... :)E da i pojacalo kosta 5ooo kn, ali sam vrlo zadovoljan s njim.Posted Image

#18 idijot

idijot
  • Members
  • 202 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2005 - 00:05

evo zvijerke... pojacalo je GLASNO (nista cudno) tako da sam (kao i ostali) razmisljao da nabavim neku glavu manje snage, ali u obzir dolaze jedino 50w glave, a posto izmedzu 50W i 100W i nije neka razlika u glasnoci moram trpit klanje usiju ;DMarshall JCM 800 (model 2210)

Attached Thumbnails

• marshalcina.jpg

#19 Kevin

Kevin
  • Members
  • 13 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2005 - 22:27

Trenutno imam:1. Polytone mini brute V iz 1980.2. Marshall 4140 iz 1979.Slike nemam, cim nabavim digitalc saljem i slike 8)

#20 stereo sanctity

stereo sanctity
  • Members
  • 11 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2005 - 15:14

Fender Twin Reverb 135w '82Fender Frontman 25w

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.