Jump to content

Slika
- - - - -

Adapteri za pedale

• Please log in to reply
794 odgovor(a) na ovu temu

#21 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 20:53

ja imam neki podesivi od 3-12 V ... ja drzim ga na 9 V... 500 mArazdvojio sam paralelno onaj krajnji ''input'' tak da mogu tri pedale opskrbljivat...za sad imam ODB-3 I GE-7B i jos mi dolazi envelope filter od DOD-a... ove dvije rade savrseno bez ikakvog suma... ;)

#22 Damir_damien

Damir_damien
  • Members
  • 113 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 20:57

ajd onda objasni ovo:uzmem od zvoncha superfuzz (koji nema filter sigurno) i spojim na adapter zuji ko ludo, na baterije ne zuji...a na isti adapter bossovi i marshali ne zuje...

Od baterija nikad ne zuji..u biti je njih najbolje koristiti, al su skupe i potrošne :)Pa ovisi o pedali...ja govorim konkretno od DIGITALNOJ pedali..a ne su osjetiljivije! Ti možeš i furati 12V u Bossovu analognu pedalu...

pa naravno da ne zuji na baterije kad je istosmjerno ,,,, ;) ;D

#23 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 21:05

pa naravno da ne zuji na baterije kad je istosmjerno ,,,, ;) ;D

ajd mi reci da se zezas.....valjda kuzis sta znaci ono AC/DC na adapteru....

#24 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 22:28

;Dnego...jel mi to pricamo o cool catu kad pricamo o baterijAMA a ne o baterijI... ;D

#25 lucy

lucy
  • Members
  • 16 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2004 - 22:05

kako vi napajate vase efekte? ide mi na zivce to sto moram stalno otpetljavati zice ispravljaca (1 ispravljac po pedali- 3 pedale) postoji li neka pedala koja sama od sebe napaja ostatak efekata kao "multi" bypass...? fala

#26 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2004 - 22:07

iz jednog adaptera mozes napajat vise pedala...daj nekom da ti zalemi jedno 5 takvih zicica iz adaptera i to je to

#27 Slayer

Slayer
  • Members
  • 163 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2004 - 22:22

iz jednog adaptera mozes napajat vise pedala...daj nekom da ti zalemi jedno 5 takvih zicica iz adaptera i to je to

upravo to...tribaju ti komadi zice sa glavom(nastavak za ustekat na kojeg se zice leme) i to ti je to...s jednim adapterom imas sve... ;)

#28 Guest_Ghode_*

Guest_Ghode_*
  • Guests

Vrijeme objave: 05 Veljača 2004 - 22:39

kako vi napajate vase efekte? ide mi na zivce to sto moram stalno otpetljavati zice ispravljaca (1 ispravljac po pedali- 3 pedale) postoji li neka pedala koja sama od sebe napaja ostatak efekata kao "multi" bypass...? fala

Ili možeš imati noise susspressor i napajati sve efekte iz njega. Tak sam imao ja dok sam svirao na pedale, mislim da jedno 7 komada može napajati 1 adapter koji ide u noise ;)

#29 Guest_primax_*

Guest_primax_*
  • Guests

Vrijeme objave: 05 Veljača 2004 - 22:46

upravo to...tribaju ti komadi zice sa glavom(nastavak za ustekat na kojeg se zice leme) i to ti je to...s jednim adapterom imas sve... ;)

Ovaj, mogu li ja zaposliti nekoga da mi to napravi? :)

#30 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2004 - 23:21

ovo si napravis i na miru si za 100 godina ;D

lijepo lijepo...daj mi reci si sam radil ove kratke kabele kaj povezuju pedale il si ih negdje kupio ak jesi reci gdje ? ;)

#31 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2004 - 00:44

postoji li neka pedala koja sama od sebe napaja ostatak efekata kao "multi" bypass...? fala

postoji..imas dunlopov "brick", mislim da se tako zove..no to ti je tako i nepotrebno jer je precijenjeno, a radi na istom principu kao i ova stvarcica od Dr.A (i vjerojatno ce te doci kojih 100 do 300 kn jeftinije)radije trazi Dr.A da ti objasni kako je on to napravio jer ces puno profitirati

#32 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2004 - 02:09

Ili možeš imati noise susspressor i napajati sve efekte iz njega. Tak sam imao ja dok sam svirao na pedale, mislim da jedno 7 komada može napajati 1 adapter koji ide u noise ;)

to sa noise supressorom je ista stvar kao da napravis splitter....on ne napaja pedale nego samo ima jos jedan jack na koji onda mozes spojit razdjeljnik...potpuno je isto spojio ga na adapter pa na sve pedale ili prvo adapter u NS (ne NS!-a!!! :)) pa onda iz NS-a razdjeljnik.

#33 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2004 - 02:12

imas dunlopov "brick", mislim da se tako zove..no to ti je tako i nepotrebno jer je precijenjeno, a radi na istom principu kao i ova stvarcica od Dr.A (i vjerojatno ce te doci kojih 100 do 300 kn jeftinije)

actually, nije precijenjeno i ne radi na istom principu. Kod Bricka i recimo Pedal powera voodoo labsa svi izlazi su medjusobno izolirani i odvojeni tako da nema sanse da nastane ground loop sto je lako moguce sa ovakvim dijeljenjem sa adaptera...to mi se recimo desilo kad sam napajao sve sa adaptera, pa i stimer...a u taj stimer sam doveo signal sa line outa pojacala i dobio brum....paf, ground loop....

#34 lucy

lucy
  • Members
  • 16 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2004 - 09:55

cuo sam nesto da onaj chromatic tuner moze nes tak, slicno...

#35 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2004 - 12:30

he he...ja sam napravio identicno ko Dr.Asamo kabeli nisu proel nego Chipotecka-noname

#36 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2004 - 01:30

samo kabeli nisu proel nego Chipotecka-noname

e, ja sam na prvom pedalboardu (tj. prvoj verziji ;)) imao Tasker kabele iz chipoteke....i mislio sam da su dobri sve dok nisam stavio proelove (da cujes koja razlika)...sad za ove mislim da su dobri dok ne stavim George L's ;D

#37 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2004 - 02:37

cek...govorimo o kabelima za napajanje?!?!?

#38 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2004 - 03:14

cek...govorimo o kabelima za napajanje?!?!?

ne, govorimo o gitarskim kabelima s kojima spajas pedale. Za napajanje je svejedno sta ces stavit, samo da dovuce struju i da ne suska.

#39 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2004 - 04:04

a ha...ja vec mislio da si puko i da kupujes proel kabele za napajanje ;D

#40 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2004 - 15:07

a ha...ja vec mislio da si puko i da kupujes proel kabele za napajanje ;D

Puko jesam, al toliko nisam ;)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.