Jump to content

Slika
- - - - -

Adapteri za pedale

• Please log in to reply
794 odgovor(a) na ovu temu

#1 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 16 Srpanj 2003 - 09:09

Nekad sam imao problema sa adapterima od 30 kn, uvijek su mi otišli! Sad imam neki Panasonicov za Boss RV-3 pedalu, to je digitala pa jako ždere baterije, stoga je adapter nezaobilazan! E sad, mislim da mi i taj adapter odlazi, jer se pojavljivaju zvukovi koji su se javljali kad je baterija oslabila!Ako dam preko 200 kn za originalni bossov adapter, jer će se dešavat isto! Dal će mi i on otići ili šta.....

#2 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 16 Srpanj 2003 - 10:34

adapter ko adapter...zavojnica...udarac...puk...;)

#3 Guest_Ghode_*

Guest_Ghode_*
  • Guests

Vrijeme objave: 16 Srpanj 2003 - 12:26

Kupiš noise susspressor i one kabliće i jedan adapter pa napajaš 7 efekata, baš kao ja, ali ja ih za sad imam 3 ;D

#4 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 16 Srpanj 2003 - 22:12

a daj mi odgovorite?!

#5 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 17 Srpanj 2003 - 20:00

nabavi neki za efekte (boss, ibanez) i bit ce sve ok...

ok thnx stari, inače danas mi adapter nije srao, valjda ce dugo držat, toplo se nadam ;)

#6 Guest_Swizac_*

Guest_Swizac_*
  • Guests

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2003 - 21:40

viš... ja sam imao problema sa ibanezovin delay-om... niti jedan drugi adapter ne šljaka sa tim osim origigija... sve ostale (analogne)šlape rade ko urice sa bilo kojim adapterom, a za ono "đubre" sam morao kupit origigi, a to sam napravio zato jer mi je taj delay mrak (po mom skromnom mišljenu bolji od bossa, al to nije tema je'l da?)inače sam svoj problem iznio jednom koji frendu koji je i završio neki klinac u vezi struje, a on mi veli da je najvjerovatnije u pitanju nekakva fora da on oće radit samo sa određenom amperažom i kajtijaznam čim sve ne...slučajno sam otkrio da radi i na 4,5V sa drugim adapterima al se onda čuje prilično loše...i tak ... novčanik mi je malo tanji , al nije bitno jer sam sretan ;)))PS... adapter radi već 3 mjeseca bez greške

#7 Guest_Swizac_*

Guest_Swizac_*
  • Guests

Vrijeme objave: 01 Kolovoz 2003 - 18:21

uje... pa i mislio sam si da ce se neki zalijepit za tu rečenicu u zagradi... ja ostajem pri svom... meni boss previše zvoni, a ovaj ima opciju echo koja zvuči kao stari tape echo i to mi je totalno cool i sada samo to koristim.... a što se prekidača tiče, očito sam imao sreće jer nemam problema... sve u svemu za te pare mož' dobit 1/3 bossove pedale a niko me ne može uvjerit da je bossova toliko bolja... PS ( inače sam ljubitelj marshallovih pedala al oni ne rade delay ;) )

#8 Guest_Swizac_*

Guest_Swizac_*
  • Guests

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2003 - 13:04

ayd dobro... da se ne prepucavamo... ionako nas ima malo ljubitelja gitare i gitarističkog zvuka... ja ionako koristim samo jedan setting na tom delay-u... al ayd da ispričam kak sam došao do njega... kupio sam nekakav alesisov multi fx za 700 kn na nagovor prodavača i časnu riječ da će mi ga zamijeniti za nešto drugo ak mi se ne sviđa...i ne da mi se nije sviđao, neg je taj alesis totalno za q...(tone šumova čak i na bypasu itd..)i tak ti ja uletim i tražim delay uz laganu nadoplatu...i to ti je cijela priča...

#9 Guest_Swizac_*

Guest_Swizac_*
  • Guests

Vrijeme objave: 03 Kolovoz 2003 - 02:16

platio sam ga 800kn (novi, sa garancijom)... i mislim da smo debelo skrenuli s teme...

#10 Guest_Swizac_*

Guest_Swizac_*
  • Guests

Vrijeme objave: 04 Kolovoz 2003 - 22:54

"nova glazbala", horvaćanski zavoj (knežija, ne znam kućni broj) zege

#11 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 11:17

Koji adapter uzeti? S obzirom da neko vrijeme koristim neki Panasonicov adapter (12V, bez mogucnosti podesavanja) za Boss RV-3, shvatio sam da to nije dobro za pedalu, čuje se i brund i šum...Malo manje svega toga je sa običnim adapterom! U prvom slučaju gotovo nema razlike u ledici, bila upaljena ili ne, a u drugom je razlika velika! Jedino sa baterijom pedala radi potpuno normalno, al to je digitalna pedala..žderač baterija ;DBoss original adapter dođe 209 kn u Fender Shopu u VlaškojSuperJura (TMS) mi nudi adapter koji oni rade i dođe 150 kn. Tvrdi da je taj njihov adapter stabiliziran, a da Bossovi i Ibanezovi nisu stabilizirani! Zatim mi nudi Karl Martin BigJohn adapter za 7 pedala, to dođe 810 kn (ni u ludilu), kaže da je stabiliziran i vrhunske kvalitete.Koji adapter uzet (nemojte mi pisat, uzmi najobičniji i slično...). Najobičniji mogu koristiti za analogne pedale..recimo SD-1 jel?! ili čak ovaj Panasonicov s 12V, navodno da to ne smeta analognim pedalama!Najjeftinija varijanta je uzet SuperJura adapter, al sam skeptičan u vezi toga. Za Bossa imam para i nije mi bed dati 209 kn, kad ova pedala nova dođe 1800 kn i ne želim ju sje..!Dali su Bossovi i Ibanezovi adapteri stabilizirani?! Gdje ima za kupiti ibanezovih adaptera?!Hvala

#12 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 12:04

mislim da su Bossovi i Ibanezovi stabilizirani...Jura je puko...kontaktiraj Zvoncha i pitaj koliko on naplacuje svoje adaptere

#13 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 16:16

Dali su Bossovi i Ibanezovi adapteri stabilizirani?! Gdje ima za kupiti ibanezovih adaptera?!

Jura kenja jer zeli prodat svoj homebreed....naravno da su stabilizirani....u biti, mislim da jura uopce i ne zna sto zapravo znaci stabiliziran....al evo, ide kratko objasnjenje pa da ga neko moze posrat u facu kad mu ide tako kenjat...obicnim, dakle nestabiliziranim adapterima izlazna voltaza ovisi o opterecenju....dakle, uzmimo za primjer adapter od 500 mA....kad ga postavite na 9 V, bez opterecenja on ce na izlazu davat oko 13.5 V...tih 13.5 volti se polako smanjuje kako povecavamo opterecenje al 500 mA je stvarno puno za pedale jer prosjecna pedala trosi oko 20 mA, jedino digitalci idu vise....evo za ilustraciju koliko trose pedale koje imam....Ibanez sm7 deklarirano 14 mA, izmjereno oko 11.3....boss cs3 deklarirano 10 mA izmjereno oko 9.6...boss DD6 deklrarirano 55 mA nisam mjerio...dakle, taj ibanez i boss su stabilizirani....naravno, odi okvirno govorimo, ja cu ti rec da je za ibanez to...zapravo da su to modeli ac509 (koji i ja imam) i ac309 a za boss psa nesto ;)pazi, postoji bossov neregulirani ACA adapter za starije pedale, pazi da ti to ne uvale....inace, bossove pedale obicno kraj jacka za adapter imaju malu naljepnicu na kojoj pise kakav adapter traze psa ili aca...nadalje, za adapter nije vazno samo koliku voltazu daje tj. jel reguliran/nereguliran nego je vazno da ima i filter jer inace dobijes onaj 50 Hz hum....odmah cu ti rec i da su bossovi i ibanezovi (gorenavedeni) adapteri i filtrirani, da ne bi jura opet sta kenjao....inace, mislim da je 200 kn previse za adapter al opet, za tih 50 kn se ne bih mislija izmedju neceg za sto ne znam jel radi kako treba ili za neceg sto je provjereno dobro...

#14 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 16:19

Stabiliziran adapter u ducanu elektricne opreme kosta 50-70 kuna... ja stvarno ne vidim razloga zasto bi neko davao 200 kuna za to??? Ja koristim stab. 500ma i nist ne zuji (osim na RRV10 - tam bi trebo 100ma :-\)

takvi adapteri nemaju filter (isproba sam ih) i nazalost u mom setupu propustaju 50 Hz brundanje.....sa ibanezovim (preskupim, al jebga, onda ga nisam znao i sam slozit :-[ ) je sve dead quiet...ps. jesi siguran za taj rv10?100 mA je uzasno puno....mada me ne bi cudilo, digitalac i jos k tome reverb, najzahtjevniji tip ;o)jel toliko deklarirano u manualu?

#15 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 16:44

nemaju li vecinom pedale u sebi filter za 50hz?

#16 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 17:49

nemaju li vecinom pedale u sebi filter za 50hz?

nemaju

#17 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 20:10

ajd onda objasni ovo:uzmem od zvoncha superfuzz (koji nema filter sigurno) i spojim na adapter zuji ko ludo, na baterije ne zuji...a na isti adapter bossovi i marshali ne zuje...

#18 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 20:27

ajd onda objasni ovo:uzmem od zvoncha superfuzz (koji nema filter sigurno) i spojim na adapter zuji ko ludo, na baterije ne zuji...a na isti adapter bossovi i marshali ne zuje...

Od baterija nikad ne zuji..u biti je njih najbolje koristiti, al su skupe i potrošne ;)Pa ovisi o pedali...ja govorim konkretno od DIGITALNOJ pedali..a ne su osjetiljivije! Ti možeš i furati 12V u Bossovu analognu pedalu...

#19 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 20:40

mislim da su digitalne pedale zapravo manje osjetljive na 50hz i takve stvari...npr multiefekti?oni 100% imaju filter...

#20 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2003 - 20:46

mislim da su digitalne pedale zapravo manje osjetljive na 50hz i takve stvari...npr multiefekti?oni 100% imaju filter...

istina, to stoji....najosjetljivije su stvari kojima pojacavas signal, dakle distorzije i drajvovi.....al to ovisi i o samoj pedali i njenoj konstrukciji....evo recimo ja sa nereguliranog nefiltriranog adaptera napajam samo Bossove ce2 i cs3 (jer traze neregulirani) i kod cs-a brundanje cujes tek kad stvarno pojacas kompresiju posteno a kod korusa se cuje jako cim ga upalis....normalno, kod live svirki je i jedno i drugo neprimjetno ;o)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.