Jump to content

Slika
- - - - -

Dragan Gužvan-misterij bijelog Humbuckera

• Please log in to reply
73 odgovor(a) na ovu temu

#21 silver

silver
  • Members
  • 307 posts

Vrijeme objave: 04 Listopad 2007 - 07:47

Dragan je nekada svirao Lp i strata,da bi na kraju ostao samo strat.Danas ima bijeli strat 1979 sa premotanim pickup-ima,i to je to.Što se tiče pojačala,rekao mi je da nikada nije furao tvornička pojačala,već svoja,ali su kutije na početku bile od marshallovih glava,a i shema samog pojačala je bila vrlo slična.Na jednom od njegovih prvih "delaneca" ima switch gibson/fender,tako da kad koristiš neku od tih gitara (single ili humbucker) jednostavno prebaciš.Nikakve pedale,lead channel i footswitch,od efekata jedino povremeno bossov chorus,sve drugo je studio.Misterij bijelog humbuckera ćemo riješiti,jer se moramo naći uskoro,pa ću ga pitati.BTW netko je gore spomenuo pickupe za akustaru,imam jedan doma i moram reći da je to izuzetan pickup,bez feedbacka,jako naturalan sound.Obučen je u drvo i prekrasno lakiran.Svaka preporuka.

#22 Ypahh

Ypahh
  • Members
  • 1249 posts

Vrijeme objave: 04 Listopad 2007 - 10:17

BTW netko je gore spomenuo pickupe za akustaru,imam jedan doma i moram reći da je to izuzetan pickup,bez feedbacka,jako naturalan sound.Obučen je u drvo i prekrasno lakiran.Svaka preporuka.

jel to guzvan pravi pickupe za akusticnu gitaru, jel mi mozes rec koliko si platio? na PM naravno. hvala

#23 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2007 - 15:46

Eto malo po malo skoro riješismo...:thumbup:

#24 rivera55

rivera55
  • Members
  • 518 posts

Vrijeme objave: 24 Listopad 2007 - 12:36

Ukratko koliko znam, a živimo u istom kvartu i bio sam naekoliko puta kod njega doma.U početku i prve albume je snimio na kopiji les paula, a na brigde poziciji je bio dimarzio superdistoržn. Pojačalo je u početku imao starog marshalla (mislim JMP...) kojeg je preradio da ima puno više gain-a. kasnije je izrađivao "svog marshall" što i dan danas radi, ali puno modernije (Heavy & Cast).Nako toga je počeo i sam motati magnete odnosno premotavati. Tako da je upitno jel to original i netaknut dimarzio :-). Naravno osim te kopije kada su imali turneju po americi i snimili onaj Atomic shelter album, kupio je tamo bijeli strat koji original nije imao neki osund i tu je onda on premotavao pickupove. Tu istu gitaru ima i dan danas. malo mu je vrat kriv, ali za ono što sada svirao odnosno za što mu gitara treba (isprobati svoja pojačala) to mu nije bitno.Eto toliko...ali uvijek će nam biti puno toga misterija osim ako nam sam ne kaže :-)btw: cijenim čovjeka i jedan mi je od prvih idola :-)Pozdrav!

#25 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 27 Listopad 2007 - 01:51

Eto nah,vjerojatno se radi o premotanom keramičkom super distortionu.ako nije onda bio premotan sada jest.Čujem da ga ovih dana zabavlja vox ac 30 shema puno više no Marshall...kad malo bolje čovjek promisli ..najbolji marshall je vox:biggrin:

#26 Marin_ri

Marin_ri
  • Members
  • 994 posts

Vrijeme objave: 01 Prosinac 2007 - 13:42

Bio sam ja jučer kod njega, Ovo šta i leslie kaže, reko mi Gužvan da u ta njegova pojačala ide više vox-fender shema nego marshall,barem što se cleana tiče. Neka njegova kombinacija.Na bijelom stratu je kao na onom spotu, bijeli dimarzio single koji je on premotao :thumbup: . I dalje je onaj tremolo zavidan na stratu, bit će da ga ni ne skida nikad :w00t:

#27 google

google
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 20 Svibanj 2010 - 20:44

" verujem da je najzaslužniji za taj spec.sound,pored naravno njegovih modifikovanih pojačala.

Za njegov specifican ton je zasluzna njegova specificna ruka. On ti moze dati taj magnet i uzeti bilo koji drugi i opet ce on imati taj ton na nekoj drugoj gitari, a ti neces.

Eto toliko...ali uvijek će nam biti puno toga misterija osim ako nam sam ne kaže :-)btw: cijenim čovjeka i jedan mi je od prvih idola :-)Pozdrav!

Da li je snimao ista posle atomaca?

Edited by google, 20 Svibanj 2010 - 20:51 .

#28 dusansk

dusansk
  • Members
  • 690 posts

Vrijeme objave: 20 Svibanj 2010 - 21:16

Prije puno godina sam imao priliku da odslusam Atomce u originalnoj postavi na stadionu malih sportova u Subotici. Naravno, svi muzicari smo se nagurali u prvi red. Guzvan je svirao Les Paul i dobro pamtim da nas je sve ostavio bez daha, prvo sa izuzetnim feelingom za gitaru, sa pravom mjerom soliranja, preciznom tehnikom, pravim doziranjem dinamike i sa takvim dobrim tonom da se smrznes. Dobro je neko rekao, to je izumrla vrsta, nema vise, na zalost, takvih sviraca. Svi komplimenti covjeku i moram da kazem da je prava steta sto on vise odavno ne svira. Klinci bi imali prilike cuti da je moguce biti gitarski virtuoz bez shreddinga i ultra brzine. Pet tonova u solu a ostavi te bez daha. Majstor. Na moju veliku zalost, nisam ga uspjeo upoznati.

#29 janošik

janošik
  • Members
  • 250 posts

Vrijeme objave: 20 Svibanj 2010 - 21:49

Bio sam ja jučer kod njega, Ovo šta i leslie kaže, reko mi Gužvan da u ta njegova pojačala ide više vox-fender shema nego marshall,barem što se cleana tiče. Neka njegova kombinacija. Na bijelom stratu je kao na onom spotu, bijeli dimarzio single koji je on premotao :) . I dalje je onaj tremolo zavidan na stratu, bit će da ga ni ne skida nikad :lol:

Ajde konačno točno zapažanje: na njegovom stratu je SINGLE na bridgeu, a ne nikakakvi humbucker. Bravo Marin :biggrin::001_tt2::lol::thumbup::):biggrin:

#30 mcomio

mcomio
  • Members
  • 2371 posts

Vrijeme objave: 20 Svibanj 2010 - 21:55

Ajde konačno točno zapažanje: na njegovom stratu je SINGLE na bridgeu, a ne nikakakvi humbucker. Bravo Marin :lol::thumbup::):biggrin::):biggrin:

U pitanju je Bijeli Humbucker sa LPa :001_tt2:[ame][/ame]

#31 Dagger

Dagger
  • Members
  • 2624 posts

Vrijeme objave: 20 Svibanj 2010 - 22:01

i pravo ime mu je Dragutin, od njega osobno sam čuo :001_smile:Ovo sam, iako je simpatičan podatak za nas fanove, napisao samo zato da mi je lakše pratiti ima li šta novog u threadu :001_tt2:

#32 janošik

janošik
  • Members
  • 250 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2010 - 15:16

U pitanju je Bijeli Humbucker sa LPa :biggrin:

ma jah... stalno se spominje nekakvi H-S-S stratocaster kojeg na kraju-krajeva Gužvan nikad ni nije svirao.:001_tt2::confused1::thumbup: P.S. Isprobaćemo jednu krasnu pedalu kad stigne za nekoliko dana. Sama svira :lol::biggrin::).

#33 Mr. Brian

Mr. Brian
  • Members
  • 2321 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2011 - 14:58

df

#34 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2011 - 15:00

gužvan je genijalac :thumbup1:

#35 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2011 - 21:53

jel zna tko...koje su mu cijene pojačala... Heavy & Cast...nekada davno...imao sam 50W glavu...dobra stara vremena...

#36 shovel

shovel
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 21 Siječanj 2011 - 19:59

Ovisi šta želiš, ali ako uzmeš u obzir šta dobiješ- jeftino skroz. Sad je nedavno prodavo glavu 30w point to point a clasa 2 kanala za 6000. A tih njegovih 30 w jede ostale lampa pedesetke samo tako. A o saundu da ni ne govorim...

#37 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 21 Siječanj 2011 - 21:56

znam...imao sam 50-ticu...na 6 se 100w marshal više nije ni čuo pored heavy-a :biggrin:

#38 shovel

shovel
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 22 Siječanj 2011 - 23:29

Ako te šta ozbiljno zanima oko cijene i to nazoveš lijepo čovjeka objasniš šta ti treba pa ga pitaš koliko bi to došlo i rješen problem...

#39 baaab

baaab
  • Members
  • 1279 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2011 - 22:28

nije problem nazvati...problem je broj... ima li neka dobra duša, da ga proslijedi na pp? :thumbup:

#40 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2011 - 22:37

dragan.guzvan1@pu.t-com.hr

Topic Led By

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.