Jump to content

Slika
- - - - -

Dragan Gužvan-misterij bijelog Humbuckera

• Please log in to reply
73 odgovor(a) na ovu temu

#1 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 26 Rujan 2007 - 16:57

"Ciao Leslie!!! Koristim ovaj vid (private message) komunikacije s tobom pošto mi ostali neidu baš od ruke,to jest ne mogu nikako da napravim "novu temu" u okviru rasprave o gitarskoj opremi to jest magnetima,imam tu nekih da kažem teh.problema,pa te molim ovim putem da mi odgovoriš na jedno pitanje,na private message,ili još bolje da ga umesto mene ubaciš na "new thread"bio bih ti doživotno zahvalan!!!Tebe sam izabrao jer vidim da se odprilike ti najbolje snalaziš sa megnetima,dakle,pitanje je sledeće:možeš li mi reći koji je ono beli humbucker na bridge poziciji gosp.Dragana Gužvana,koji se godinama vrti po njegovim gitarama,i verujem da je najzaslužniji za taj spec.sound,pored naravno njegovih modifikovanih pojačala.Primetio sam na svim video zapisima vezanim za Atomsko sklonište da se gitare menjaju ali taj fatalni "beli ham". uvek je tu!!!Godinama me to kopka,pa prijatelju ako si voljan za pomoć,ti pomozi." Unapred zahvalan SANJINEto uradih kako me čovjek zamolio,pa ako netko bliži gužvanu zna ...molio bih da odgovori!

#2 Mr. Brian

Mr. Brian
  • Members
  • 2321 posts

Vrijeme objave: 28 Rujan 2007 - 14:27

Silver iz Rijeke je u kontaktu s g. Gužvanom, iako, i ja imam njegov broj, a i nalazim se u istoj županiji.:thumbup:

#3 Dagger

Dagger
  • Members
  • 2624 posts

Vrijeme objave: 28 Rujan 2007 - 15:13

Zna li netko koju on opremu uopce koristi kad smo kod toga? Odnosno na cemu je svirao dok se snimala njegova gitara na nosacima zvuka Atomaca. To sam vec pitao u topicu o Atomskom sklonistu i niko nije odgovorio ni rijeci. Cisto me zanima, a mislim da ce i mnoge druge zanimati.

#4 Jibboom

Jibboom
  • Members
  • 4355 posts

Vrijeme objave: 28 Rujan 2007 - 15:41

Kaj nije na LP-u? Na koncertima uvijek vidim da je LP u igri.

#5 Chmrljica

Chmrljica

banned

• Banned
  • 267 posts

Vrijeme objave: 28 Rujan 2007 - 16:21

On i radi pickupove. Vidio sam jedan za akustičnu gitaru, i navodno je na jednoj gitari od mog frenda nešto radio oko pickupa.

#6 Dagger

Dagger
  • Members
  • 2624 posts

Vrijeme objave: 28 Rujan 2007 - 16:43

Kaj nije na LP-u? Na koncertima uvijek vidim da je LP u igri.

Nope.:sleep:Taj s Les Paulom je drugi gitarist koji ga je nasljedio u neslavnim godinama benda. Covjek je mrak gitarist, ali to nije Guzvan.

#7 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 28 Rujan 2007 - 16:54

Jednom sam negdje vidio staru snimku Atomaca sa nekog koncerta i na njemu je Gužvan svirao nekog bijelog Fender Stratocastera sa crnim Pickguardom i bijelim Pickupima (HSS). Ako se dobro sječam, kao rezervu je imao nekog crnog Les Paula.

#8 Dagger

Dagger
  • Members
  • 2624 posts

Vrijeme objave: 28 Rujan 2007 - 17:00

Jednom sam negdje vidio staru snimku Atomaca sa nekog koncerta i na njemu je Gužvan svirao nekog bijelog Fender Stratocastera sa crnim Pickguardom i bijelim Pickupima (HSS). Ako se dobro sječam, kao rezervu je imao nekog crnog Les Paula.

Da. I ja to imam pred ocima. Na vise spotova je taj strat.A pojacala, pedale? To me najvise interesira. Cini mi se po soundu da je derao neku opaku pedalicu tipa Pro Co Rat ili slicno.

#9 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 29 Rujan 2007 - 08:13

Da. I ja to imam pred ocima. Na vise spotova je taj strat.A pojacala, pedale? To me najvise interesira. Cini mi se po soundu da je derao neku opaku pedalicu tipa Pro Co Rat ili slicno.

Ne znam za pojačala i pedale ali bi ja pretpostavio da taj opaki sound dolazi iz nekog starog Marshalla i to dobro nafrljenog. Što se tiče RAT-a.., hmm.., ne vjerujem baš da je on u pitanju. Prije bi rekao da je korištena neka OD/Dist pedala samo u svrhu davanja malo više Gaina i Sustaina (TS-ovi, DS1 i OD3 rade otprilike tako na starim Marshallima). :thumbup:

#10 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2007 - 12:21

Evo vam gužvana,da nebi bilo zabune...fantastičan i inspirativan gitarist,zmaj!jaja ,inspiracija,riff,solo,sounda ko zelja...Izumrla vrsta.PS..ono šta sam ja vidio i slušao,uvjek je bio strat i tremolo u igri.

#11 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2007 - 13:00

Svirka na solu vuče na Blekmura, ćutim. A pokojni Ðoser na sevntiz pimpa.

#12 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2007 - 14:10

Svirka na solu vuče na Blekmura, ćutim. A pokojni Ðoser na sevntiz pimpa.

Dobro ćutiš.:)Ðoser,Mišo kovač/Darko Domijan/John Lord 70's look!:thumbup::lol::)

#13 DiMarzio

DiMarzio
  • Members
  • 622 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2007 - 14:14

"Ciao Leslie!!! Koristim ovaj vid (private message) komunikacije s tobom pošto mi ostali neidu baš od ruke,to jest ne mogu nikako da napravim "novu temu" u okviru rasprave o gitarskoj opremi to jest magnetima,imam tu nekih da kažem teh.problema,pa te molim ovim putem da mi odgovoriš na jedno pitanje,na private message,ili još bolje da ga umesto mene ubaciš na "new thread"bio bih ti doživotno zahvalan!!!Tebe sam izabrao jer vidim da se odprilike ti najbolje snalaziš sa megnetima,dakle,pitanje je sledeće:možeš li mi reći koji je ono beli humbucker na bridge poziciji gosp.Dragana Gužvana,koji se godinama vrti po njegovim gitarama,i verujem da je najzaslužniji za taj spec.sound,pored naravno njegovih modifikovanih pojačala.Primetio sam na svim video zapisima vezanim za Atomsko sklonište da se gitare menjaju ali taj fatalni "beli ham". uvek je tu!!!Godinama me to kopka,pa prijatelju ako si voljan za pomoć,ti pomozi." Unapred zahvalan SANJINEto uradih kako me čovjek zamolio,pa ako netko bliži gužvanu zna ...molio bih da odgovori!

U to vrijeme na stratu je imao dimarzio super distorzion jednu od prvih serija!

#14 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2007 - 14:21

Njegov je sound spoj srca,prsta i dobrog Marshalla.

#15 DiMarzio

DiMarzio
  • Members
  • 622 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2007 - 14:23

Njegov je sound spoj srca,prsta i dobrog Marshalla.

I to črljenog super lead-a:))))))Mada sumnjam da je u igri bio i zoom 505 bank 1 preset satch samo preimenovan u Dragec:))))

#16 LoBass

LoBass
  • Members
  • 1022 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2007 - 14:24

Baš sam neki dan čito, mislim na wikipedii da je sve albume snimo na svojim home made pojačalima :thumbup: evo link:http://bs.wikipedia....omsko_sklonište

#17 DiMarzio

DiMarzio
  • Members
  • 622 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2007 - 14:30

Baš sam neki dan čito, mislim na wikipedii da je sve albume snimo na svojim home made pojačalima :thumbup: evo link:http://bs.wikipedia....omsko_sklonište

A niste primjetili da je u početcima svirako LP kopiju bolt on neck mislim ako se još sjećam da je bila Cimar i da mu je zvuk isto bio jebački!!!!!!!!

#18 DiMarzio

DiMarzio
  • Members
  • 622 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2007 - 14:33

A niste primjetili da je u početcima svirako LP kopiju bolt on neck mislim ako se još sjećam da je bila Cimar i da mu je zvuk isto bio jebački!!!!!!!!

#19 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2007 - 14:37

Teško je vidit koji je pikap.Al vjerujem ništa specijalno,taj bi izvuko saund i iz uljne peći....Edit: Ej Širola je zakon,otkad nisam čuo tako lijepo i jednostavno feeling bubnjanje,to je to.Bonzo/Paice škola.

#20 DiMarzio

DiMarzio
  • Members
  • 622 posts

Vrijeme objave: 03 Listopad 2007 - 14:49

Teško je vidit koji je pikap.Al vjerujem ništa specijalno,taj bi izvuko saund i iz uljne peći....Edit: Ej Širola je zakon,otkad nisam čuo tako lijepo i jednostavno feeling bubnjanje,to je to.Bonzo/Paice škola.

Dragecu ni poderana majca ne smeta samo praši Edwardsa:)))))))

Topic Led By

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.