Jump to content

Slika
- - - - -

Bubnjarke

• Please log in to reply
168 odgovor(a) na ovu temu

#1 MokA

MokA
  • Members
  • 1051 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2004 - 22:48

Smucajuci se po ovoj rubrici primjetih da nema topica o niti jednoj bubnjarki. Zanima me sta cijenjena gospoda (only drummers) misle o njima? Jer uvijek dobijam osjecaj da su dosta podcijenjene, samo zato jer se bubanj oduvjek smatrao nekako striktno muskim instrumentom? Ispada da zene nikada ne mogu biti toliko dobre? Cemu takav stav (od muske strane populacije)? ::(Ima jedna situacija koja mi se jednom dogodila, naime sklopom okolnosti (selidba, pa tako i stagnacija glede svirke...) odlucila svirati za bilo kakav band (samo da sviram) dakle bez obzira na zanr, te sam tako (prinudjena!) nazvala i za jedan metal band, dobila sam odgovor da je sve ql, osim sto sam zensko, te da tako vizualno ne odgovaram. Smijesno, ali nazalost istinito. Bilo je jos slicnih situacija. Jos uvijek konstantno nalijecem na slicne stvari...Lp

#2 dino

dino
  • Members
  • 1433 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2004 - 22:55

odlucila svirati za bilo kakav band (samo da sviram) dakle bez obzira na zanr, te sam tako (prinudjena!) nazvala i za jedan metal band, dobila sam odgovor da je sve ql, osim sto sam zensko, te da tako vizualno ne odgovaram.

žalosno do bola.Baš je cool vidjeti žensko da se "igra štapovima"I još k tome ako zna posao....MRAK.Ne vidim nikakvu prepreku da mi bubanj u bendu svira djevojka

#3 Rango

Rango
  • Members
  • 964 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2004 - 23:28

Ja nemam nista protiv zenskih bubnjarki! dapace! ;Drecimo, super mi je bilo vidjet (nemogusesjetitimena) bubnjarku motley cru-a...ali cinjenica je da Female drummers nisu ko male....ja nisam vidio Bubnjarku koja bi mi oduzela dah ;D ne, stvarno

#4 MokA

MokA
  • Members
  • 1051 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2004 - 23:36

ja nisam vidio Bubnjarku koja bi mi oduzela dah ;D ne, stvarno

Mozda jer ih je premalo u odnosu na muskarce pa samim tim nisu ni u centru pozornosti? ::( Lp

#5 dino

dino
  • Members
  • 1433 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2004 - 23:38

Mozda jer ih je premalo u odnosu na muskarce pa samim tim nisu ni u centru pozornosti?  ::(

uh...meni su one uvijek u centru........pozornosti.žena koja lupa koncert 2..ili 3 sata....je .....izuzetna žena

#6 MokA

MokA
  • Members
  • 1051 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2004 - 23:46

Mislila sam u centru pozornosti na - medije, jer se apsolutno nigdje skoro pa i ne spominju. Rijetko se to dogodi. A opcenito, da, naravno da ce svatko primjetiti zensku osobu na koncertu samim tim sto ih je malo. Lp

#7 MokA

MokA
  • Members
  • 1051 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2004 - 00:02

??? Da, naravno. ???Nemoj se sad izvlačit da žene nisu u centru pozornosti. I nemoj me zvat Zulufe!!!!!!

Dok ne dobijem od Dude zabranu da te zovem Zuluf, zvat cu te. :(A o centru pozornosti si pogresno shvatio, mislim da sam razumljivo objasnila. :oLp

#8 AmaterPotpuni

AmaterPotpuni
  • Members
  • 688 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2004 - 00:04

msilim da se Moka radi o kompleksu, možda tvojem... neću reći da je ovo nij emuški svijet i da je curam ateško, ali isto tako neću pristati na tvrdnju da je bubnjanje muški posao... ne nasjedam na takve provokacije, bubnjaj koliko hoćeš i tako na cdu nemožeš znati tko bubnja.. so music is unisex

#9 MokA

MokA
  • Members
  • 1051 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2004 - 00:10

msilim da se Moka radi o kompleksu, možda tvojem... neću reći da je ovo nij emuški svijet i da je curam ateško, ali isto tako neću pristati na tvrdnju da je bubnjanje muški posao... ne nasjedam na takve provokacije, bubnjaj koliko hoćeš i tako na cdu nemožeš znati tko bubnja.. so music is unisex

Mogu ti samo reci da si sve pogresno shvatio (bilo bi dobro da razmislis), a ponavljati se ne mislim, jer smatram da sam sve savrseno jasno rekla u prvom postu. Lp

#10 AmaterPotpuni

AmaterPotpuni
  • Members
  • 688 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2004 - 00:15

Elem ja ne podcijenjujem cure!

#11 neki lik

neki lik
  • Members
  • 25 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2004 - 00:41

Problem je u tome što jednostavno nema puno dobrih bubnjarki, kraj priče. Nećemo ulazit u tome zašto je tako, ali eto. Isto tako, koliko ženskih bendova možeš nabrojat a da su tehnički bar malo zahtjevniji? Ja ne znam nijedan.Ali eto, npr. Terri Lyne Carrington pojede većinu muških bubanjara koje ste čuli, a žena je, i to prilično nježnog izgleda. A još i pjeva. Ako netko može provjerit Nguyen Le - Purple (NL, TLC i još neki lik sviraju jazzy obrade Hendrixa, sa ženskim vokalima), tamo žena svira fenomenalno.A ono što su ti debili rekli da ne možeš svirat jer si žensko, to je totalno druga priča. Idioti.

#12 Guest_Voices_*

Guest_Voices_*
  • Guests

Vrijeme objave: 06 Prosinac 2004 - 22:02

ali cinjenica je da Female drummers nisu ko male....ja nisam vidio Bubnjarku koja bi mi oduzela dah ;D ne, stvarno

Kao što je činjenica i da žene nisu muškarci! ;D Uglavnom...eto ja sam uspio vidjet jednu bubnjarku koja mi je oduzela dah,štoviše čak dvije.Prva je Sheila E. koju smo imali prilike pogledat na HTVu pred kojih pola godine u snimci Ringo Starrovg koncerta. Em što žena dobro izgleda odlično i svira. Posebno mi se svidio njen latin solo koji je odsvirala na timbalima(jel se to tako zove?ono što je Tito Puentes svirao). Najbolja fora je kada bi prigušila opnu cipelom koja je usput rečeno bila bijela sandalica sa štiklom visine minimum 7-8 centimetara. U svakom slučaju živopisna bubnjarka sa istančanim smislom za show....odličnu izvedbu ne trebam niti spominjat,ona je uračunata. :(A druga je pak teta Cindy Blackman koja će trajno ostat u mojim ušima zbog izuzetnog doprinosa na Lennyevim albumima.U jednom od brojeva DWevog magazina Edge http://www.dwdrums.c...nfo/edgemag.htm postoji i kratki interview sa nekoliko bubnjarki gdje su pitanja koncetrirana na probleme žena kao bubnjara. Pokušat ću to naći na netu a ako ne uspijem poslikat ću u ovih par dana i stavit na net pa dodat link.

#13 maskirani_osvetnik

maskirani_osvetnik
  • Members
  • 351 posts

Vrijeme objave: 07 Prosinac 2004 - 00:47

ali cinjenica je da Female drummers nisu ko male....ja nisam vidio Bubnjarku koja bi mi oduzela dah ;D ne, stvarno

A druga je pak teta Cindy Blackman koja će trajno ostat u mojim ušima zbog izuzetnog doprinosa na Lennyevim albumima.

moze,igra! meni je ona isto ostala u usima....skroz mi se svidja

#14 napoleon2

napoleon2
  • Members
  • 1934 posts

Vrijeme objave: 07 Prosinac 2004 - 01:22

igrom prilike uspio sam gledati nekoliko bubnjarki i npr. žena iz češkog Sabota fino svira bubanj, a jedan duo iz francuske se čak za vrijeme nastupa skinuo, a kako je žena bila komad i završila je samo u gaćicama i ručniku na glavi možete zamisliti kako je bilo :ojoš na prelazimmmmmmmmmmmmmma ;D

#15 Teriyaki

Teriyaki
  • Members
  • 127 posts

Vrijeme objave: 07 Prosinac 2004 - 19:49

Cindy Blackman je zakon, iako je mozda njena zenstvenost kad sjedne za bubanj pomalo upitna.

#16 Zule of Sonor

Zule of Sonor
  • Members
  • 650 posts

Vrijeme objave: 07 Prosinac 2004 - 21:04

Imam jedan Sonorov trailer doma, star cca 15ak godina, gdje Cindy priča kakav bubanj želi itd, tad je još bila dobra, iako baš i nisam pratio njenu karijeru. Tj, nemam pojma kak sad izgleda :'(

#17 MokA

MokA
  • Members
  • 1051 posts

Vrijeme objave: 09 Prosinac 2004 - 20:55

igrom prilike uspio sam gledati nekoliko bubnjarki i npr. žena iz češkog Sabota fino svira bubanj.

Gledala sam ih prije jedno tri godine. S tim da sam tek nakon par stvari skuzila da je zensko. ;D Hilary rula. :(Posted ImageLp

#18 Zule of Sonor

Zule of Sonor
  • Members
  • 650 posts

Vrijeme objave: 09 Prosinac 2004 - 22:49

Dobro joj stoje naočale. :( :o :o :o :o ;D

#19 djemo

djemo
  • Members
  • 106 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2004 - 00:25

Ruth Underwood (valjda sam dobro napisao) iz Zappinih Mothersai to iz njihove najbolje faze 70ihdefinitvno jedna od najboljih bubnjarica koje sam uopće čuo ali ima onaj orkestralni tip sviranja koji mi se ne sviđa :-\

#20 Ujo

Ujo
  • Members
  • 561 posts

Vrijeme objave: 14 Prosinac 2004 - 18:47

2 moka-jel si ti ovo na avataru?!

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.