Jump to content

Slika
- - - - -

Pitanja pocetnika - procitajte generalne informacije o bubnjevima

• Please log in to reply
216 odgovor(a) na ovu temu

#201 LunnyDrummerGirl

LunnyDrummerGirl
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2011 - 21:09

zanima me vaše mišljenje o tome jel bolje za početnicu da kupi nove i rabljene bubnjeve? ima li nekih instruktora iz zagreba? :tongue_smilie:hvala :lol:

#202 -enigma-

-enigma-
  • Members
  • 2840 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2011 - 21:16

pozdrav klara;prvo, dobrodošla na forum :001_smile:drugo, pročitaj sljedeće teme;http://www.glazbeni-...ead.php?t=16725 (ovu pogotovo)http://www.glazbeni-...ead.php?t=18733http://www.glazbeni-...ead.php?t=46474http://www.glazbeni-...hread.php?t=970tu ćeš naći svoje odgovore. ubuduće, isto pripazi da ne postavljaš dva različita tematska pitanja u istoj temi. potraži one koje te zanimaju i u njima postavi svoja pitanja

#203 metafizicar

metafizicar
  • Members
  • 28 posts

Vrijeme objave: 15 Studeni 2011 - 01:21

pozz... nikad mi nije bilo jasno zasto neki ljudi zaljepe nekakv selotejp ili cak neki komadic vate na drum head, a neki ne, zasto, cemu? valjda neka veza s rezonancijom, al nije mi jasno :thumbup:

#204 spoonman039

spoonman039
  • Members
  • 408 posts

Vrijeme objave: 15 Studeni 2011 - 22:37

pozz... nikad mi nije bilo jasno zasto neki ljudi zaljepe nekakv selotejp ili cak neki komadic vate na drum head, a neki ne, zasto, cemu? valjda neka veza s rezonancijom, al nije mi jasno :thumbup:

vatom i sličnim stvarima se prigušuje (demfa) bubanj.. dobije se drugačiji zvuk, a i smanji glasnoća.. o tome imaš čitavu temu napisanu ovdje http://www.glazbeni-...read.php?t=1806

#205 Adriatix

Adriatix
  • Members
  • 68 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2011 - 13:32

pozz... nikad mi nije bilo jasno zasto neki ljudi zaljepe nekakv selotejp ili cak neki komadic vate na drum head, a neki ne, zasto, cemu? valjda neka veza s rezonancijom, al nije mi jasno :blink:

Većina tomova pri sviranju baca over tonove, onaj famozni "wau" na kraju sustaina. Zašto? Zato jer su slabije kvalitete, loše su opne, loše su naštimani itd. Skupi bubnjevi to uglavnom ne rade. Isto tako, snare bubanj zna jako puno šuštati zbog kojekakvih razloga. E pa da bi se svemu tome doskočilo bubnjari na opne ljepe duck tape, maramicu ili vatu, ovisi koliki je njihov problem. Nadalje, kod snimanja ili ozvučavanja bubnjeva toncima često ne odgovara da bubanj baca dugi sustain jer su lijeni se zajebavat sa time. Tada lijepo zamole bubnjare da zdemfaju opne. I to je to. Uoila.

#206 spoonman039

spoonman039
  • Members
  • 408 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2011 - 19:04

Zato jer su slabije kvalitete, loše su opne, loše su naštimani itd. Skupi bubnjevi to uglavnom ne rade.

ne bih cijenu bubnja ovdje baš spominjao.. po meni 3 jedine bitne stvari za izbjegavanje overtonova:-pravilan bearing edge na bubnju-pravilno naštiman bubanj-opne koje nisu deformirane, najidealnije su nove..to vrijedi za pojedini bubanj, a za cijeli se kao cjelina:-ne smiju biti 2 ili više elemenata naštimani na isti ton (mislim da ovo čak vrijedi i za opne različitih bubnjeva, npr rezo opna snarea i reso opna nekog toma)budući da je štimanje komplicirano toliko koliko je, svi mi nekad posegnemo za maramicama i sličnim jer nismo zadovoljni zvukom, ono šta je po meni bitno je znati kako se drvo bubnja ili metal/drvo snarea ponaša te unaprijed odrediti zvuk kakav želimo postići.. i u skladu s tome odabrati opne.. jednoslojne ili dvoslojne, s nekim demferom ugrađenim u opnu ili bez njega jer je svaki model drugačiji.. pa kad to završite, ako trea "začinite" sa svojim demferom...

#207 DrDrum

DrDrum
  • Members
  • 61 posts

Vrijeme objave: 30 Prosinac 2011 - 16:16

eh bogu hvala da je neko naglasio da snareovi šušte zbog isto naštimanih elemenata (ako je netko ikad primjetio na probama ili koncertima, basist može odsvirati neku notu na svom basu i pogoditi točno onu na koju je naštiman snare/rezo opna - i tada će šuštati)nego, pitanje: zašto se bubanj na pozornici povisuje tj. stoji na pravokutnom postolju?

#208 ZelenaBanana

ZelenaBanana
  • Members
  • 1007 posts

Vrijeme objave: 31 Prosinac 2011 - 11:10

nego, pitanje: zašto se bubanj na pozornici povisuje tj. stoji na pravokutnom postolju?

tak da se zna ko je car:thumbup:

#209 DrDrum

DrDrum
  • Members
  • 61 posts

Vrijeme objave: 31 Prosinac 2011 - 15:30

haha, dobra... :thumbup1:

#210 Filips

Filips
  • Members
  • 17 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2012 - 19:58

imam pitanje za svog frenda a to je dal da bi svirao bubnjeve jer potrebno instrukcije i dal mi neko može objasnit kakvu tehniku da "ima" fala

#211 Mađa

Mađa
  • Members
  • 306 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2012 - 20:12

imam pitanje za svog frenda a to je dal da bi svirao bubnjeve jer potrebno instrukcije i dal mi neko može objasnit kakvu tehniku da "ima" fala

malo točka,zarez,ovo ono,aa dobro bi doslo da se skuzi kaj se pita opce :Dzavisi od osobe do sobe..puno ljudi krene na tipa rock akademiju ili privat instrukcije a opet jos ih ima vise koji su tolko ocarani bubnjem ili nemaju para za to pa si kupe palice i rokaju sami doma pa naknadno uplate neke instrukcije.Naravno da bi tvom frendu dobro doslo za pocetak makar nije presudno.Ali opet neka uzme sat dva ili nazica nekog poznanika da mu objasni 2-3 ritma, kak se sjedi ,drzi palica a dalje onda Youtube( pregrst skola za pocetnike) snimanje starijih bubnjara na koncertima i puno vjezbe i naravno strpljenja i novaca :D rezultat ce doci s vremenom

#212 LunnyDrummerGirl

LunnyDrummerGirl
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 23 Veljača 2012 - 23:44

Početnica sam i zanima me gdje u Zagrebu mogu vježbati bubnjeve? :thumbup1:

#213 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 26 Veljača 2012 - 14:03

Početnica sam i zanima me gdje u Zagrebu mogu vježbati bubnjeve? :w00t:

doma!trebaju ti 2 palice i puno dobre volje.zgooglaj DRUM RUDIMENTS i kreni!

#214 Mađa

Mađa
  • Members
  • 306 posts

Vrijeme objave: 26 Veljača 2012 - 15:38

Početnica sam i zanima me gdje u Zagrebu mogu vježbati bubnjeve? :w00t:

Kod cibone imas prostorije za sviranje, nazoves ih dal imaju koju rupu tj. praznu prostoriju za individualno vjezbanje i onda si iznajmis koji sat sviranja :lol:ili doma vjezbas naravno :w00t:

#215 LunnyDrummerGirl

LunnyDrummerGirl
  • Members
  • 15 posts

Vrijeme objave: 26 Veljača 2012 - 22:48

doma!trebaju ti 2 palice i puno dobre volje.zgooglaj DRUM RUDIMENTS i kreni!

Ne mogu doma jer živim u stanu u centru grada, a i tu su problemi s roditeljima iliti zabranom vježbanja u stanu. Ni s izloacijom...

#216 burgum

burgum
  • Members
  • 160 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2012 - 09:40

Ne mogu doma jer živim u stanu u centru grada, a i tu su problemi s roditeljima iliti zabranom vježbanja u stanu. Ni s izloacijom...

nabavi practice pad pa udri po rudimentima doma, a jednom (ili dvaput) tjedno odeš vježbat kod cibone. eto ti dobar kick-start.. :w00t:Posted ImageUploaded with ImageShack.us

#217 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2012 - 16:20

ne mogu roditelji čuti "zvuk" udaranja palice o jastuk o bedro ili o pad (koji ti je kolega burgum linkao).no way!!!moje mišljenje je da je plaćanje prostora/bubnjeva još uvijek nepotrebno.youtube će ti otkriti kako držati palicu, koju pokret se kako izvodi, na što paziti i sl.Rudimente moraš raditi i rukama i nogama.a kada ti se malo motorika razvije, onda odi sjedi za bubanj.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.