Jump to content

Slika
- - - - -

Bubnjevi- opća diskusija

• Please log in to reply
208 odgovor(a) na ovu temu

Poll: Custom bubnjevi! (56 member(s) have cast votes)

Custom bubnjevi!

1. Posjedujem (14 votes [25.00%])

Percentage of vote: 25.00%

2. Ne posjedujem (22 votes [39.29%])

Percentage of vote: 39.29%

3. Želim ih sada:) (15 votes [26.79%])

Percentage of vote: 26.79%

4. Ne bih nikada:( (5 votes [8.93%])

Percentage of vote: 8.93%

Vote Guests cannot vote

#1 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 15:17

smatrate li da je loš bubanj dobar samo za početnike ili da se, recimo, kupivši dobar snare posebno i dobre činele može na neki način ''povećati'' kvaliteta cjelokupnog sounda?i smatrate li da čovjek kad pređe određeni nivo početnika jednostavno mora uzeti novi bubanj koji je kvalitetan ili barem donekle kvalitetan da bi mogao dalje napredovati? jer na lošem bubnju nemožeš sve kao na dobrom, ma kakav bubnjar bio...

#2 Vix

Vix
  • Members
  • 134 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 15:53

Ybg, u ushima i ochima laika bolje izgledash bolje ako imash set koji dobro zvuchi i ima chiste, shiny chinele :)

#3 Free_eye

Free_eye
  • Members
  • 1388 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 16:07

smatrate li da je loš bubanj dobar samo za početnike ili da se, recimo, kupivši dobar snare posebno i dobre činele može na neki način ''povećati'' kvaliteta cjelokupnog sounda?i smatrate li da čovjek kad pređe određeni nivo početnika jednostavno mora uzeti novi bubanj koji je kvalitetan ili barem donekle kvalitetan da bi mogao dalje napredovati? jer na lošem bubnju nemožeš sve kao na dobrom, ma kakav bubnjar bio...

Ma loš bubanj nije dobar za nikoga .. ali barem razviješ sluh za te stvari ... kad prvi put kupuješ bubanj svi ti zvuče isto :) Ali mislim da si donekle u pravu, s kvalitetnim snareom i činelama može sve skupa bolje zvučati :) :)btw imaš super snare i dobro sviraš :)

#4 Freak

Freak
  • Members
  • 106 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 16:08

mislim da se i na (ajd dobro ne bas nekom otpadu) "losem", tj. prosjecnom bubnju moze vrlo dobro svirat. ovisi koliko je sam korisnik zahtjevan. ja osobno bas trenutno razmisljam o nabavci nekakvog crap bubnja od minimalno komponenata samo za zescu svirku i divljanje... uz dobre koze i malo stimunga ne mora biti los, a ni nece biti los.  :)

#5 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 17:19

btw imaš super snare i dobro sviraš :)

:) fala, al nije da mene išta brinesamo me zanima mišljenje ostalihsmatram da jednostavno moraš imat dobar bubanj ako želiš bit još bolji nego šta jesi. a tu i milim na hardware. nemožeš razvijat bas nogu ako nemaš dobru, zapravo i više nego dobru pedalu.

#6 Freak

Freak
  • Members
  • 106 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 23:21

recimo, ja nisam uopce mislio na hardware vec samo na bubanj itself, ilitiga drvo. meni je bitno samo da je bubanj okrugao i da nema ruzine (tzv. rđe :)) na metalnim dijelovima. ostalo se sve da postimat.sto se hardwarea tice, samo najbolje dolazi u obzir. daklem, po mom, kad bih bio jako ogranicen s financijama, birao bih los/prosjecan bubanj, prosjecne cinele i profesionalan hardware.eto.

#7 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 23:24

daklem, po mom, kad bih bio jako ogranicen s financijama, birao bih los/prosjecan bubanj, prosjecne cinele i profesionalan hardware.

ja bi prosječan bubanj, dobre činele i prosječan hardware. kaj ti znači ak imaš 4 stalka za tisuće novaca koji mogu izdržat težinu slona a imaš činele s kojima nemožeš svirat kvalitetno?

#8 Freak

Freak
  • Members
  • 106 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 23:28

ne, pod prosjecnim cinelama mislim na one serije koje zvuce sasvim dobro a da za njih ne moras dati previse novaca... tipa paisteovih alphi ili sabianovih pro/pro-sonix...u zildjiane se ne diram... ;D ;D+ stalci ne moraju drzat slona, al par sto kila bi bilo u redu :)

#9 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 23:30

+ stalci ne moraju drzat slona, al par sto kila bi bilo u redu :)

za ljamu? ;D

#10 Freak

Freak
  • Members
  • 106 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 23:30

za ljamu?  ;D

dvije 8)

#11 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 23:31

dvije 8)

ohoho sad smo već fancy :)

#12 Freak

Freak
  • Members
  • 106 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 23:34

nisam fancy nego realan... par puta mi se dogodilo da su mi tudji stalci pali tijekom svirke jer su bili tanki tipa palica... nevjerojatno iskustvo... bar sam se tih cinela rijesio... ::)

#13 ampsmaker

ampsmaker
  • Members
  • 1737 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 23:37

i smatrate li da čovjek kad pređe određeni nivo početnika jednostavno mora uzeti novi bubanj koji je kvalitetan ili barem donekle kvalitetan da bi mogao dalje napredovati? jer na lošem bubnju nemožeš sve kao na dobrom, ma kakav bubnjar bio...

A zar postoji nešto drugo nego to što pišeš?To važi za svako glazbalo.

#14 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 23:40

A zar postoji nešto drugo nego to što pišeš?To važi za svako glazbalo.

da, ali neki možda misle da to nije potrebno, da dobar instrument ne određuje muzičara.

#15 ampsmaker

ampsmaker
  • Members
  • 1737 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 23:43

da, ali neki možda misle da to nije potrebno, da dobar instrument ne određuje muzičara.

Oni kojima je najvažniji izgled glazbala, ne razmišljaju kao mi, ali njima je to samo jedna epizoda u životu.

#16 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 28 Kolovoz 2005 - 23:48

Oni kojima je najvažniji izgled glazbala, ne razmišljaju kao mi, ali njima je to samo jedna epizoda u životu.

nikad neznaš. ima svakakvih sorti ljudi. ima ljudi koji će se uvjeravat daje to kaj imaju dobro iako znaju da nije.ima i onih koje će srat po svemu ostalome osim po svojem makar znaju da neki imaju bolje ali ne! oni će srat jer je to njihovo ''najbolje''.

#17 Chad

Chad
  • Members
  • 4634 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2005 - 10:24

Slažem se sa kejcastis... uvijek postoji taj prijalaz kad skužiš da ti je trenutni bubanj "preslab". Ak si dovoljno uporan tak doguraš do 20000+ kn kitova i obično onda pukneš i skužiš da ti to i ne treba :-\. To je bolest. Razgovarao sam se Tomasom (Jagode) na jednom koncertu o tome, taman kad je ovaj kupil novog Pearl Mastersa... tip je isto prvoklasni brijač.Anyways, kad sam počinjal... imal sam lošiji bubanj, činele bolje (najbolje kaj su se s tim početnim kapitalom mogle kupit... i odmah 4 kom), hardware novi, al niš extra. Uglavnom, mislim da je najbitnije da su stvari koje nosiš na koncerte ipak malo kvalitetnije od ostalih (snare, činele, pedala).

#18 DadoBl

DadoBl
  • Members
  • 307 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2005 - 16:34

Stvarno je najbolje poceti sa losim setom (pod los podrazumijevam npr. 2-3 god. star Pearl Forum, ili Tama Swing Star, ili na kraju neki reklamni set tipa Peavey i sl...)Kad se uvjezbas, sam i sa bendom, i prodje vremena, onda vec mozes da pojmis sta bi ti bio sljedeci korak, jer tad vec znas kakav set-up ti odgovara, a i koliko otprilike zelis da ulozis u bubanj, cinele, hardver i sl...Najveca greska koju bubnjar moze napraviti je da npr. uzme polovan Pearl Export ili Sonor Force 2001/3, pa ga kao nadogradi kasnije na Select ili 3005...

#19 ampsmaker

ampsmaker
  • Members
  • 1737 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2005 - 17:34

Najbolje je počet uz dobrog bubnjara, ostalo ovisi o novcu.

#20 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 29 Kolovoz 2005 - 20:50

Najveca greska koju bubnjar moze napraviti je da npr. uzme polovan Pearl Export ili Sonor Force 2001/3, pa ga kao nadogradi kasnije na Select ili 3005...

nisam shvatio ovo...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.