Jump to content

Slika
- - - - -

eBay, PayPal, carina

• Please log in to reply
1269 odgovor(a) na ovu temu

#41 LesFaul

LesFaul
  • Members
  • 1083 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2007 - 20:35

ako bi mi mogao ko objasnit kako da prebacim pare sa pbz deviznog na paypal sve u redu prošlo,kartica verificirana,lova stoji na deviznom,ali neznam kako da prebacim na paypal

Ne trebas nista prebacivat, "uzet" ce PayPal sam sa kartice kad budes nesto platio.....:wink:

#42 Pepy the Killer

Pepy the Killer
  • Members
  • 3104 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2007 - 20:42

Ne trebas nista prebacivat, "uzet" ce PayPal sam sa kartice kad budes nesto platio.....:wink:

oke fala

#43 zzzec

zzzec
  • Members
  • 750 posts

Vrijeme objave: 21 Listopad 2007 - 12:41

Ovako, mislio sam kupit nekakvu gitaru preko neta... E sad, jel bi to bio eBay ili nekakva trgovina, sasvim je svejedno... Naime, imam nekog u US&A tko bi mi mogao poslati gitaru.Ta osoba bi kupila gitaru, sve lijepo platila(ja bi dao pare:001_smile:) i onda bi meni poslala u Hrvatsku...Zanima me jel mi moze onda ta osoba poslati gitaru kao da sam ju ja od nje kupio po nekoj niskoj cijeni (100 USD npr.) i tako bi me sve izaslo jeftinije- pdv, carina (na tu "izmišljenu" cijenu) i sve sto bi eventualno mogao platiti...Btw. koliki je shipping u hrvacku, oko 130 dolara?

#44 zzzec

zzzec
  • Members
  • 750 posts

Vrijeme objave: 21 Listopad 2007 - 21:15

Baš nitko?!?!?

#45 Mrmot

Mrmot
  • Members
  • 1140 posts

Vrijeme objave: 21 Listopad 2007 - 21:30

Zanima me jel mi moze onda ta osoba poslati gitaru kao da sam ju ja od nje kupio po nekoj niskoj cijeni (100 USD npr.)

naravno da mozes. ali da li ce ti na carini vjerovat da si ju platio 100$, to je vec druga stvar

Btw. koliki je shipping u hrvacku, oko 130 dolara?

ovisi koju firmu koristis i koju njihovu uslugu, kolika je tezina i velicina paketa, koliko brzo zelis da to dodje u hrvatsku. Mene je za gitaru u koferu doslo 100$ ravno iz USA, stigla je za nekih 7-10 dana, ne sjecam se tocno koliko dana, USPS, avionom

#46 mudhoney

mudhoney
  • Members
  • 1729 posts

Vrijeme objave: 22 Listopad 2007 - 08:17

Ovako, mislio sam kupit nekakvu gitaru preko neta... E sad, jel bi to bio eBay ili nekakva trgovina, sasvim je svejedno... Naime, imam nekog u US&A tko bi mi mogao poslati gitaru.Ta osoba bi kupila gitaru, sve lijepo platila(ja bi dao pare:001_smile:) i onda bi meni poslala u Hrvatsku...Zanima me jel mi moze onda ta osoba poslati gitaru kao da sam ju ja od nje kupio po nekoj niskoj cijeni (100 USD npr.) i tako bi me sve izaslo jeftinije- pdv, carina (na tu "izmišljenu" cijenu) i sve sto bi eventualno mogao platiti... Btw. koliki je shipping u hrvacku, oko 130 dolara?

ako ti osoba šalje ona može staviti oznakut gift na pošiljku i u pricipu ne bi ništa extra platio...

#47 mudhoney

mudhoney
  • Members
  • 1729 posts

Vrijeme objave: 22 Listopad 2007 - 08:22

Mene je za gitaru u koferu doslo 100$ ravno iz USA, stigla je za nekih 7-10 dana, ne sjecam se tocno koliko dana, USPS, avionom

daklem, U.S. Postal Service kao naša Hrvatska Pošta. knego, koja gitara je bila u pitanju? težina itd.

#48 Mrmot

Mrmot
  • Members
  • 1140 posts

Vrijeme objave: 22 Listopad 2007 - 08:24

ako ti osoba šalje ona može staviti oznakut gift na pošiljku i u pricipu ne bi ništa extra platio...

Ovo vrijedi samo ako je vrijednost poklona manja od 300 kn.

daklem, U.S. Postal Service kao naša Hrvatska Pošta. knego, koja gitara je bila u pitanju? težina itd.

Les Paul Studio

#49 zzzec

zzzec
  • Members
  • 750 posts

Vrijeme objave: 22 Listopad 2007 - 09:03

HVALA PUNO!:laugh::thumbup1::thumbup1:lijepo ce covjek rastaviti gitaru, tj. odsarafiti vrat od tijela, da se ustedi malo na duljini paketa, a mogu prodat spiku da je gitara šrot i da sam ju uzeo cisto za glupiranje... pa ima puno gitara koje su smeće, ali lijepo izgledaju...

#50 Traxidus

Traxidus
  • Members
  • 1645 posts

Vrijeme objave: 22 Listopad 2007 - 16:00

mozhe li se znat shta kupujesh?!

#51 zzzec

zzzec
  • Members
  • 750 posts

Vrijeme objave: 23 Listopad 2007 - 08:44

Haha, ne može...Zato što ne znam ni sam!!!!!!!:001_unsure:Čujte, velik je izbor na netu i stvarno se može svačega naći, a jedino što bi sad mogao reći je da će biti stratolika gitara...Svarno se ne mogu odlučiti, možda bude i Strat, možda neki superstrat, ali u ovom slučaju ciljam na nešto jeftinije pa ćemo vidjeti još...Uglavnom, bit ćete obaviješteni na vrijeme (ako koga uopće zanima)

#52 Doow

Doow
  • Members
  • 2647 posts

Vrijeme objave: 25 Listopad 2007 - 21:04

Evo konkretno, sta moram drzavi platit ako mi netko salje box iz slovenije u zagreb? Kako carinici odredjuju vrijednost predmeta koji sam kupio od fizicke osobe ne od ducana? Sta ako osoba od koje sam kupio napomene da se radi o poklonu?

#53 zzzec

zzzec
  • Members
  • 750 posts

Vrijeme objave: 25 Listopad 2007 - 22:57

Da, recite nam sta je to, sta, sta???:drool::):lol:(hloverka)To i mene zanima... ...iako mislim da je vec napisano prije, al svejedno...

#54 Traxidus

Traxidus
  • Members
  • 1645 posts

Vrijeme objave: 26 Listopad 2007 - 10:21

stiga mi je paket tochno za sedam dana kako su irekli....tri paketa daddario exl120 i tri knoba...sve skupa me izashlo 200kn....doshlo mi direkt na kuchnu adresu....:)

#55 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 30 Listopad 2007 - 21:05

Malo OFF TOPIC, ispričavam se:Tražim ljude koji imaju konkretnog iskustva.Ako idem u Sloveniju kupiti novu gitaru, kupim je tamo, u povratku s računom na granici platim PDV 22%, plaćam li i carinu? Pitam zato što sam pročitao negdje da su navodno glazbala oslobođena carine, a i čuo sam za puno ljudi koji carinu nisu platili, a opet neki tvrde da se plaća carina ukoliko proizvod nije proizveden u Europskoj Uniji (i skuplji je od XY novaca).Daklem, zanima me isključivo legalan uvoz nove gitare iz Slovenije.Ne zanimaju me nikakve "Uzmi šrot gitaru, prodaj, kupi novu i reci da je to ta ista" fore.Dakle, jeste li VI plaćali carinu na novo glazbalo kupljeno u Sloveniji? Zanima me isključivo CARINA, ne PDV.Još nešto, plaćaju li se carina i PDV isključivo u kunama ili mogu i u eurima?Hvala................................................................Nevezano za temu iznad, samo da kažem da sam naručio s UK eBaya 6 paketa Ernie Ball žica od dućana Craig's Music. Platio sam žice + poštarinu itd., sve zajedno oko 37€ (nije neka ušteda, ali opet cca 90 kn jeftinije nego u Zagrebu). Žice su uredno isporučene za 9 dana (u biti 8, jerbo naručih u nedjelju). Nisam plaćao nikakvu carinu, porez niti išta slično.

#56 vedran17

vedran17
  • Members
  • 787 posts

Vrijeme objave: 30 Listopad 2007 - 22:05

Koliko ja znam, postoji ona fraza "osobni instrument", a osobni instrument se može prenijet preko grane komotno.Ja sam avionom išao u inzomestvo i vraćao se sa akustarom u koferu. Niko ni da me pogleda.Jednom sam potovao autobusom van hrvatske i vraćao se sa električnom u koferu dolje kod prtljage. Isto niko ništa.Dakle, gitaru u gigbeg, samo makni papirice i folije da se ne vidi da je ful novo, i rekao bih da neces imati nikakavih problema....Ako ganjaš Fendera, put pod vlak i u Celje, si za sat i po tamo... Povratna manje od 150 kuna msilim... Di si bio? Bio džemat kod bratića malo...

#57 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 30 Listopad 2007 - 22:13

Nije mi namjera "prošvercat". Kao što već rekoh - legalno. PDV ću svakako platiti (duga priča), a budući da ću plaćati PDV, očito je da ću biti na carini. Samo me zanima plaća li se carina na instrumente i koja su vaša iskustva (ako se ide legalnim putem).

#58 vedran17

vedran17
  • Members
  • 787 posts

Vrijeme objave: 30 Listopad 2007 - 22:17

Ondak isprike na beskorisnom replyu :blushing:

#59 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 30 Listopad 2007 - 22:29

Ondak isprike na beskorisnom replyu :blushing:

No frks. :w00t: Ako znaš (za) nekoga tko je legalno uvozio novu gitaru, možeš mi pomoći.

#60 malac

malac
  • Members
  • 370 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2007 - 16:18

Evo ja uzea el.gitaru preko ebaya,sve na kraju ispalo super samo šta se pojavia jedan mali (nekima i ne baš) problem u vezi shippinga...uglavnom,tip mi je iz amerike preko usps express (international) maila- krenia poslat pošiljku i naravno,sve bi bilo super da naša mala ali "ponosna" zemlja ide svoju važnost isticati nekim debilnim ograničenjima koja ni Demokratska Narodna Republika Koreja vjerovatno nema...uglavnom,svim(bar šta san ja uspia vidit) zemljama je za taj način pošiljke size limit 108 inča,ali mi smo morali stavit da to bude 72 inča...i kaže meni tip-sori brader al te neće poštarina koštat 120 dolara nego 600 jer ti moram poslat preko global maila koji je skuplji a jedino na njemu je za vašu zemlju granica restrikcije 108 inči ka u svim normalnim državama...i ja već lud,ne znam šta ću jer sam stvarno uboa dobru priliku...i tad se sjetih očevog prike koji živi u anconi te pitam starog da zamoli njega...i tako,čovik mi pomoga,mora san platit još njihovu ivu al sve u svemu me super ispalo...on mi je gitaru posla brodom a ja sam nekako uspia zaobić ove naše carinike itd...al da ne bi sad kome bilo šta sumnjivo šta se tiče e-baya-to je ludilo stvar,ja san dosad uzea jedno 30tak manjih stvari,sve super,došlo u roku i sa svim sam 100% zadovoljan...samo eto,da znate,ako ko ide uzimat neku veću stvar nek se prvo malo raspita...ne znam kako je sa ups-om,fedexom i dhl-om al koliko znam oni su dosta skuplji nego usps,bar šta se amerike i ovih većih stvari tiče..možda neko ima neka druga iskustva sa pošiljkama iz amerike,nemojte mi zamirit ako san šta falija ili nešto nisam uzea u obzir al eto,takav je bia moj slučaj pa san tia ljude upozorit da prvo provjere sa prodavačem ili sami preko stranica od ovih firmi koliko će ih poštarina doć,poglavito za ove veće stari...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.