Jump to content

Slika
- - - - -

tha ibanez club

• Please log in to reply
480 odgovor(a) na ovu temu

#1 abdulmuhased

abdulmuhased
  • Members
  • 140 posts

Vrijeme objave: 04 Rujan 2007 - 23:42

ili ti show you ibo. cim ovaj moj dode stavljam fotke.ovo nije neki thread opcenito o ibanezima. nego da vlasnici ibaneza stave slike i rivjue svojih ljubimaca (ego ostaviti doma a flejmove isto molim lijepo) (ak može talkbass može i GF ovo imat) :lol:osobno mi je za oko zapeo K5 (onaj novi crni sa mahagonij tijelom) ef, da imam viska para upecao bi ga ASAP

#2 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7029 posts

Vrijeme objave: 05 Rujan 2007 - 10:59

Čekaj još koji dan da mi stigne ATK400, pa da ga poslikam sa starom 300-tkom, napravim neku usporedbu, i tako to.Yamaha otišla, a ibanez dobiva mlađeg brata.:lol:

#3 DuffJP

DuffJP
  • Members
  • 29 posts

Vrijeme objave: 05 Rujan 2007 - 11:03

stavit cu i ja fotku svog btba :lol:

#4 deyo

deyo
  • Members
  • 4113 posts

Vrijeme objave: 05 Rujan 2007 - 12:55

ajde napravite radije topic gdje budete stavljali slike svojih cura. :lol:

#5 Jelenko

Jelenko
  • Members
  • 2692 posts

Vrijeme objave: 05 Rujan 2007 - 13:14

Posted Image zanemariti glupu facu koju sam slozio, to je samo zato sto vsam glup. ibanez sr 500 Review:dobar.

#6 Jelenko

Jelenko
  • Members
  • 2692 posts

Vrijeme objave: 05 Rujan 2007 - 13:18

aj dobro, napisat cu jos da je najsvirljiviji i jedan od laksih baseva koje sam probao, a zvuk mu je vise nego zadovoljavajuci i u cijenovnoj katerogiji jebe majku. to je imho, i svoj HO necu mjenjat pa me nemorate flejmat. dejo, imas dobru ideju, zapocni novi topick, pa cemo se mi ostali nadovezat....

#7 pmakar

pmakar
  • Members
  • 634 posts

Vrijeme objave: 05 Rujan 2007 - 13:32

Ceka se jednog progresivnog momka da stavi sliku svoje, novodošle BTB mrcine :lol:.

#8 LoBass

LoBass
  • Members
  • 1022 posts

Vrijeme objave: 05 Rujan 2007 - 13:35

Posted Image Ja i moj sr300dx u akciji!Dobro, nije baš neka pretjerana akcija - valjda neki sentiš :lol:

#9 abdulmuhased

abdulmuhased
  • Members
  • 140 posts

Vrijeme objave: 05 Rujan 2007 - 18:42

slike sutra :lol:BTB1206 prestige5pc BTB6 Maple/Walnut neck-thruFlamed Maple top/Mahogany/Maple back wing bodymonorailUSA Bartolini® pickupovi i preampbass je masivan da je to strava. treba vremena da se prilagodi ali radi ko urica. ovi bartolini su preodlicni pickupovi. inace su Deep verzije (znaci dosta basasti) ali su strasno artikulirani i sve izalazi van i nema điđi miđi i muljanja. ima topli i brzi sound koj naginje prema modernom. strasno je punchy ali nije pre agresivan. u ruci leži malo cudno ali nakon pola sata sviranja, cim se ruka navikla stvar je postala zanemariva. skuzio sam kolko bolje leži u ruci i kolko je udobniji od TRBa i mog ex ariesa također. 3band EQ sa mid switchem (3 frekvencije) sa button volume knobom (ja sam vukao i gurao sve ok nisam skuzio da volume pot je ustvari kao gumbić, samo ga stisnes i klik izađe van i imaš aktivu, klik i eto pasive. nije zvaka za seljaka :lol:i pan potom. pasiva i aktiva oboje zvuce odlicno. bass sjeda u mix bez imalo problema no isto tako je stalno prisutan i ne guše ga ostali instrumenti. lijepi detalj su abandalone inlayi koji nisu na standardnoj sredini fretboarda nego između B i E zice. prelijepi detalj. ovaj flamed maple top je stvarno predivan, a matching headstock nije matching nego jos ljepsi! :lol: svi spojevi su odlicno napravljeni sa orah stripe-ovima i stvarno vizualno predivno izgleda. težak je poprilicno (iako laksi od TRBa) ali je vrlo udoban. vrat ima off center shape ili ti asimetrican je :lol: s obzirom da je vrat dosta u bocnoj horizontali vislji od tijela a monorail bridgeovi su malo snizeni u tijelu (nesto kao pickupovi, sjede u rupama) zice mogu ici jako jako nisko bez da brekence po pragovima. uskoro rivju s probe. za 5600kn kolko sam platio porez, postarinu, kofer i bass (rabljeni narucen iz amerike) dobio sam one in a milion deal :)ps, nije ni cudo da su bartolinici toliko razvikani, probao sam one MK1 i odlicni su, ovi USA su preprestrasni! :lol:

#10 Jelenko

Jelenko
  • Members
  • 2692 posts

Vrijeme objave: 05 Rujan 2007 - 19:00

rogi, ja cu to doc probat, jer nikad nisam sviro bartolinije (ups, pa ja imam bartolinije, mislio sam rec prave bartolinije, a ne low end) i ocu znat sto propustam.

#11 Elektron

Elektron
  • Members
  • 343 posts

Vrijeme objave: 05 Rujan 2007 - 19:58

ja imam srx355 soundgear serija...dosta me dobro sluzi, ali ipak cu si drugi put uzet bass sa cetiri zice :lol:kad su nove zice dosta lijepo zvuci, solidan je i za slap (za ono malo sto ja znam :lol: )imam i ibanez pojacalo samo nisam dosta zadovoljan i mislim da ce bass jos bolje zvucit kad uzmem neko drugo pojacalo (planiram marshall) :lol:

#12 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 06 Rujan 2007 - 18:20

Drage kolege, ne koristite forum za privatne poruke, za to imate odgovarajuci dio foruma i PM.

#13 abdulmuhased

abdulmuhased
  • Members
  • 140 posts

Vrijeme objave: 06 Rujan 2007 - 19:35

furn je probao btb i nije ga iz ruku pustao :lol: neka on napise svoje misljenje :lol:

#14 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 06 Rujan 2007 - 20:40

furn je probao btb i nije ga iz ruku pustao :lol: neka on napise svoje misljenje :lol:

ojlaevo mali rvju te mrcine.dakle, specifikacije su vrlo impresivne, nadjite ih na netu neđe, ali zvuk koji je dobirao iz mog sistema ojačevalaca jest bio ko da te hulk hogan mazne šakom za doručak.bartolini made in usa. zvuk od miljun dolara. probao sam mnogo ibaneza, jako mnogo, od starih prestige serija do novih i ovaj bass sve to jede za doručak.zvuk je artikuliran do bola, bassevi, midlovi, visoki izlaze i udaraju u prsa. dojam zvučne slike jest slijedeči :" brz, prodoran, definiran", sve ono sto ja volim :lol: hehehedalje, izrada, vrhunska. jedan od rijetkih ibaneza koji uljeva dozu ozbiljnosti kada se primi u ruku. vrat besprijekorno napravljen, plejabilti za nepovirovat, balans odličan, malo zanosi prema glavi, ali jako malo, tako da nije zabrinjavajuči podatak. nek vam mushamed pošalje fotke da ga vidite u živo. Mene su na bassu najviše dojmili bartolinci. mislim da su to zvukovno slični bartolincima quad coil modelu, deep tone sa gomilom ataka :lol:za slap dušu dalo, ton je moderan, hifi, ja sam jako pod dojmom. al stvarno. mislim da imam visoke kriterije prema nekim stvarima, tako da me ovaj komad opreme ostavio be texta. eto, jednom rječju, bass vridi svaku lipu , kunu, dolar.

#15 brunex

brunex
  • Members
  • 287 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2007 - 17:59

ja još čekam slike, jer ne vjerujem furnu :lol:

#16 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2007 - 18:04

ja još čekam slike, jer ne vjerujem furnu :bored:

pa ja ti ga nisam vizuelno predočija :lol: to tribaš rogija čekat :lol:

#17 Jelenko

Jelenko
  • Members
  • 2692 posts

Vrijeme objave: 09 Rujan 2007 - 01:06

probah rogijevog ibaneza. stvarno jako dobar bas. super zvuci, nije pretezak, svirljiv je i ima nevjerojatno tanki offset vrat. meni ne pase 35" ni 6 zica, al to je stvar ukusa. bas je prelijep i nejde mu uz facu :lol: al chombe ima novog ibanez ATKa, kojeg jos nije ni sam probao, a mene jako zanima kako zvuci, tako da ce biti zanimljivo ovdje ovih dana njegov stari atk sam vec probao, danas sam ga opet cuo, pa kad vec komentiram, musicman za raju i odlican rock bas. muda-po-svuda, i trebao bi si i ja ubost jedan ako naleti polovni. bolje da ne znate za kolko ga je kupio, mrzit cete ga

#18 Sida

Sida
  • Members
  • 2039 posts

Vrijeme objave: 09 Rujan 2007 - 08:11

njegov stari atk sam vec probao, danas sam ga opet cuo, pa kad vec komentiram, musicman za raju i odlican rock bas. muda-po-svuda, i trebao bi si i ja ubost jedan ako naleti polovni. bolje da ne znate za kolko ga je kupio, mrzit cete ga

predivan bass, odlično svira, ali, zvuk mi je jedva prosječan. čudne su mi ove musicman usporedbe jer sam baš nedavno svirao rejnijevog MM i taj mi bas, upravo suprotno od ibaneza, zvuči za past na dupe do te mjere da ga nisam htio ispustiti iz ruku. jedan od onih instrumenata za koje bih rekao da vrijede svaku paru za njih isplaćenu.

#19 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7029 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2007 - 11:42

predivan bass, odlično svira, ali, zvuk mi je jedva prosječan. čudne su mi ove musicman usporedbe jer sam baš nedavno svirao rejnijevog MM i taj mi bas, upravo suprotno od ibaneza, zvuči za past na dupe do te mjere da ga nisam htio ispustiti iz ruku. jedan od onih instrumenata za koje bih rekao da vrijede svaku paru za njih isplaćenu.

Ti nemaš pojma, gledaj doma tekmu, i čkomi.:lol:

#20 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7029 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2007 - 18:08

Evo stigao ATK400 , godina berbe 2003, stajao u nekom skladištu u sloveniju i ja ga dobio po nabavnoj cijeni, bacim slike čim nabavim fotoaparat. Da ga prvo usporedim s starim ATK300.Zvuk: pošto je 400 od mahagonija sa jasen topom a 300 100% jasen, 400 ima sitnicu topliji sound, sa 5-way svichem ima 3 pozicije ko i 300 tre još dvije za međusobno spajanje single+single i samo neck single.Stari 300 ima više vintage sound, dok 400 više naginje malo modernijem zvuku.Jedina zamjerka je nemogučnost spajanja neck singlea sa ful humbuckerom.Vrat na 400-tki je povečan na 24 polja ( 300 ima 22), te je u potpunosti premazan uljem, a ne kao na starijoj verziji sa lakiranim fingerboardom.Bass je puno lakši nego sam očekivao (na razini SR-a)Mašinice na 300-tki su schaller, dok su na 400 stavili neku sviju bijednu kopiju schaller mini mašinica, drže štim, ali djeluju nekako nesigurno.Bass je potpuno nov (bez obzira na godište), te vrijedi svake kune (3000kn), ali naspram mog starog ATK300 (japan) djeluje dječje, završna obrada je dobra i ništa više, do je 300-tka napravljena ko tenk "da citiram rogija: bass mi djeluje bezobrazno, koda će me izšamarat".

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.