Jump to content

Slika
- - - - -

Gary Moore

• Please log in to reply
89 odgovor(a) na ovu temu

#1 gaso_RB

gaso_RB
  • Members
  • 75 posts

Vrijeme objave: 07 Kolovoz 2007 - 18:15

Hm, Gary Moore, po meni jedan od najboljih gitarista, jedan od mojih uzora. Covijek predobro svira, pjeva i da ne govorim komponira...:001_rolleyes::drool::thumbup1:Sta mislite o njemu (dobro, loše...)???Sorry ako je o njemu vec bila koja tema, neznam, nova sam!:biggrin::drool:

#2 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 07 Kolovoz 2007 - 22:39

Gary Moore mi nije niti malo drag gitarist. Slušao sam njegovu blues fazu i nešto one njegove hard rock, metal...kakva je to već faza...Jednostavno mi se ne sviđa...nekako mi je ljigast i naporan sa svojom svirkom...

#3 Vikend-revolucija

Vikend-revolucija
  • Members
  • 2811 posts

Vrijeme objave: 07 Kolovoz 2007 - 23:38

On ima nekoliko faza u karijeri. Imao je ranih 70-ih grupu skid row, zatim je svirao u colloseum II, pa je uskočio kao zamjena u thin lizzy i ostao par godina. E, zbog tih je slavnih dana iz 70-ih je stekao reputaciju i to ne bez veze. Pogotovo je impresivno kako se snalazi u raznim žanrovima od jazz-rocka, heavy metala, hard rocka, bluesa, prog-rocka i popa, a da je u svakoj ko doma. Jest da mu blues nije najmekši na svijetu, ali nije ni Hendrixu. Štos je u tome da rijetko tko može iskakati iz žanrova, a da je u njima kompletniji nego većina nas na forumu. Zato i je faca. Isprike iznimkama.

#4 gaso_RB

gaso_RB
  • Members
  • 75 posts

Vrijeme objave: 08 Kolovoz 2007 - 11:40

Gary Moore mi nije niti malo drag gitarist. Slušao sam njegovu blues fazu i nešto one njegove hard rock, metal...kakva je to već faza...Jednostavno mi se ne sviđa...nekako mi je ljigast i naporan sa svojom svirkom...

OK! Postujem tvoje misljenje i necu ti nista kenjat oko toga ko' sto bi to neki radili...:thumbup1:O ukusima se ne raspravlja!:001_cool:E, i jos nesto, frend mi je rakao da je tu na forumu nasao nesto da je neki clan foruma bio na onom ''tajnom'' koncertu Gary Moora, pa ako znate tko je to mi javite, volio bih ga pitati nekoliko stvari...

#5 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 08 Kolovoz 2007 - 11:48

Evo ga, uživaj:http://www.glazbeni-...ead.php?t=16176:001_rolleyes::biggrin:

#6 gaso_RB

gaso_RB
  • Members
  • 75 posts

Vrijeme objave: 08 Kolovoz 2007 - 12:11

Evo ga, uživaj:http://www.glazbeni-...ead.php?t=16176:001_rolleyes::biggrin:

:drool:

#7 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 25 Rujan 2007 - 12:33

predobar gitarista, je da je masu bolju muziku ima u blues fazi, sta je i sam svatija (vidi se po diskografiji nakon 90-te). masu podcjenjen, svira je neke stvari sta se tice metal faze koje ni danasnji shredderi bez miljun gain distorzije ne mogu, osim toga ima i dobar osjecaj za melodiju (parisien walkaways...), i bia je komercijalno uspjesan diljen Europe sta nije za zanemarit ako si instrumentalistvecinon je svira les paula iz 59' sta mu je poklonija ovi iz fleetwood mac-a, i osjeti se njegov zvuk u njegovin pismama

#8 Vikend-revolucija

Vikend-revolucija
  • Members
  • 2811 posts

Vrijeme objave: 29 Rujan 2007 - 17:39

Evo malo rariteta - Gary Moore svira Fendera - homage Hendrixu. Predobra verzija Red House. Možda će mao oživiti topic o ovom svestranom gitaristu.

#9 segliober

segliober
  • Members
  • 784 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 20:48

On December 3, 2008, a Munich, Germany court ruled that the guitar solo in Moore's hit, "Still Got the Blues," was plagiarized from a little known (at least outside of Germany) song published in 1974 called "Nordrach" by the German band Jud's Gallery. [1] Moore has denied knowing of the song, due to its unavailability on record or CD at the time of studio work on his album; the court stated that the song could have been heard on the radio or in a live performance during that time. The court also stated that there was no evidence that the guitar solo was lifted from "Nordrach," but copyright infringement does not depend on outright theft. It is unknown at this time if Moore will appeal the decision. Moore was ordered to pay Juergen Winter, leader of Jud's Gallery, an undisclosed amount in damages. [2]Kad sam čitao, činilo mi se glupo, čuj plagijat sola, ali nakon što sam poslušao original, stvarno je isto!:thumbup1:[ame="http://www.youtube.com/watch?v=Xe-uwEqTjd0"][/ame]

#10 Vikend-revolucija

Vikend-revolucija
  • Members
  • 2811 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 20:54

Jebiga, isto je da se smrzneš. Ah, ionak nikad nisam volio tu stvar. :thumbup1:

#11 LiTTle_shad0w

LiTTle_shad0w
  • Members
  • 803 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 21:01

dosta toga se podudara, i tesko je vjerovati da je to "slucajno"...

#12 Malio

Malio
  • Members
  • 234 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 21:58

He, ista melodija, isto sve, tko ce znat vise, jel namjerno il ne, nek čovjek plati sam i miran je :DS tim da je sama ta melodija tolko zarazna, jednostavna i brzo ulazi u uho, tako da i cujem samo prvih par nota ( a recimo prethodno nisam cuo stvar ) i sam bi eventualno nadošao na neki sličan melodijski završetak.

#13 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 22:23

E, lako tako pa u live izvedbama još više prilagodiš da tvoj original zvuči kao hit za kojeg tvrdiš da je plagijat.Ovo je originalna verzija. Sličnosti postoje, ali ih je puno manje nego u ovoj live izvedbi. Čini mi se da je u live izvedbi onaj gitarist ipak malo sjeo i skidao solo Gary Moorea. :001_smile:[ame][/ame]

#14 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 04 Studeni 2009 - 23:51

Pa ta je melodija (zajedno s pratnjom) barem toliko logična i predvidiva da je svaki dan neki nadobudni klinac na gitari "napiše", pa se kasnije razočara. :001_smile:

#15 username?

username?
  • Members
  • 3137 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2009 - 00:16

Pa ta je melodija (zajedno s pratnjom) barem toliko logična i predvidiva da je svaki dan neki nadobudni klinac na gitari "napiše", pa se kasnije razočara. :001_smile:

ti to iz osobnog iskustva, jel? :thumbup:

#16 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2009 - 00:30

ti to iz osobnog iskustva, jel? :001_smile:

Htio sam to napisat u produžetku, ali rekoh, bit će slađe ako dočekam nekog da me uhvati. :thumbup:

#17 Dragianni

Dragianni
  • Members
  • 2561 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2009 - 11:18

Blago nama s takvim klincima!!!"Zemlja koja ima takvu omladinu ne mora strahovati za svoju (glazbenu) budućnost" Josip Broz Tito(....pa ipak rokenrol hitova nema ni za lijek)

#18 Vikend-revolucija

Vikend-revolucija
  • Members
  • 2811 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2009 - 11:41

Blago nama s takvim klincima!!!"Zemlja koja ima takvu omladinu ne mora strahovati za svoju (glazbenu) budućnost" Josip Broz Tito(....pa ipak rokenrol hitova nema ni za lijek)

Ja sam siguran da bi, kada bi išli istraživati, pronašli da je ta progresija postojala i prije Geri Mora i prije ovih Nijemaca. Ne bih se čudio da je neki njemački klasičar iz doba romantizma napisao nešto što su čuli i duboko u podsvijesti pohranili i Geri i Nijemci. Rock hitova nema jer je zavladao postmodernistički duh do kraja. Svaki pojedinac da bi izbjegnuo izmišljanje tople vode, previše "komplicira" glazbeni izričaj koji je u osnovi jednostavan. Treba samo pogledati na koliko jednostavnim hitovima su Bitlsi radili mini harmonijske revolucije u odnosu na dotadašnji pop i rock'n'roll. S druge strane, najbolje (najpopularnije) r'n'r stvari su uvijek najjednostavniji rifovi (Stonesi, AC/DC, ZZ-top). Harmonijski je rock napredovao od svojih "c-f-g" početaka, ali po mom mišljenju, čak i previše ili u krivom smjeru. To je naravno replika koja se odnosi na ovu primjedbu veznu uz hitove. Nema r'n'r-a jer ga više nitko ne živi (niti doslovno, niti metaforički) :001_smile:Evo, pa kome se da:http://www.glazbeni-...5176#post725176

Edited by piky, 05 Studeni 2009 - 11:52 .

#19 username?

username?
  • Members
  • 3137 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2009 - 11:48

E, lako tako pa u live izvedbama još više prilagodiš da tvoj original zvuči kao hit za kojeg tvrdiš da je plagijat.Ovo je originalna verzija. Sličnosti postoje, ali ih je puno manje nego u ovoj live izvedbi. Čini mi se da je u live izvedbi onaj gitarist ipak malo sjeo i skidao solo Gary Moorea. :001_smile:

stvarno da! a trebo bi ovaj njihov gitarist otić malo na instrukcije kod Moorea da mu ovaj pokaže kako se to svira jer me svirka i sound od ovog tipa ubijaju! kako bi reko uncle - loš je!svaka čast onome ko mazne melodiju i napravi nešto za 3 klase bolje od originala! :thumbup:

#20 Dragianni

Dragianni
  • Members
  • 2561 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2009 - 12:36

svaka čast onome ko mazne melodiju i napravi nešto za 3 klase bolje od originala! :001_smile:

Danas me furaju citati,pa ću u tom duhu samo reć jednu mudru izreku Gorana Bregovića: "Ako je neka pjesma dobra,zašto je ne napisati više puta?!" :thumbup:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.