Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

EHX users lounge

• Please log in to reply
249 odgovor(a) na ovu temu

#1 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2007 - 19:28

Evo... da pokrenem thread u kojem se nalaze poštovatelji opusa Mike Matthewsa....ovdje pišite EHX vijesti, recenzije svojih pedala, linkove na jubito ili mp3 snimke stvari koje su snimane na EHX opremi itd.evo recenzije mojih pedalica:Q-tron +Posted ImageRadi se o envelope filteru ( ponekad krivo nazvanom autowah ) koji je mutronov dizajn koji je matthews otkupio od mike beigela ( dizajnera mutrona ) i ispravio neke greške mutrona ( npr boostanje signala i nedostatak istinskog zaobilaženja ) te dodao neke nove funkcije ( slow/fast switch, mix mode koji miješa low pass i čisti signal te fx loop koji je fora kad unutra metneš npr. octaver )Ponosni user ove pedale sam već godinu dana, i moji band compadres će vam posvjedočiti koliko ju koristim... odkad imam ovo divno čudo od envelope filtera, wah skoro nikad ne koristim... a prije sam ga stalno koristio - jednostavno je tako dobra pedala.Pedala koja te tjera da paziš na dinamiku sviranja jer reagira na jačinu signala, tako da laganim pipkanjem po žicama imaš mutni zvuk, a kad opališ postane twangy.Igranjem sa peak i gain potovima te sa range, direction i mode switchevima možeš si sredit sound kakav želiš.da moram opisati efekt sa 3 riječi rekao bih: Funk in a box :love: :love: :love: jedina mana je što je dosta velika kutija, rado bih da je mala kao na Pulsaru, ali onda ne bi nigdje stali svi ti silni knobovi i switchevievo i clip sa EHX demo DVDaPvXcHm2hPl4

#2 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2007 - 19:29

Stereo PulsarPosted ImageRadi se o tremolu u čiji zvuk sam se zaljubio na prvo slušanje. Nekad sam imao twin reverba koji je imao fantastičan tremolo, i nakon što sam ga prodao užasno mi je falio taj zvuk. Koristio sam vibratrem ali, iako se radilo o solidnoj pedali, nešto je falilo.Danas ujutro išao sam sa burazom turistički do Krškog, da vidim kaj im je stiglo ( i eventualno kupim stereo polyphase ako ga imaju ) i tako isprobavam ja - HOG ( ludilo ali 480 eura... jedva čekam da počnem raditi ), Clone Theory ( od svih chorusa koje sam dosad probao, ovaj je najjači ali ima jednu manu - chorus je, a ja sam ipak heteroseksualac ), Nano Stone ( ful dobar phaser, mogu si mislit kakav je Stereo Polyphase ), Hum Debugger ( fora stvarčica, ali nije vrijedno tih novaca ) i Stereo PulsarUglavnom... bilo je dosta 10 minuta isprobavanja ( u PC30 ) da kažem "to je to! - to je taj zvuk koji mi je falio!"Normalno, može se igranjem sa kontrolama naštimat još zvukova, ali meni je dosta taj jedan, taj koji mi je falio odkad sam prodao twina :love: Evo demo običnog pulsara sa EHX dvdaLy6kzOGZRSs

#3 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2007 - 20:15

...lepota dolazi iznutra a silikoni ne mogu da se izvana ugrade.:cool:

#4 Mr. Brian

Mr. Brian
  • Members
  • 2321 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2007 - 20:16

Dakle, izbrisao si post! A meni je bio cilj navesti da neznaju svi članovi što znači EHX kratica, a i vjerujem da ima dosta "manje bistrih" koji nebi skužili niti preko slika koje si predložio da se radi o electroharmonixu.Inace, ja sam bivši EHX user, imao sam njigove 12ax7-mice u valvekingu. "bees in a bottle" i previše gaina.

#5 Traxidus

Traxidus
  • Members
  • 1645 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2007 - 21:27

treba mi malo deblja distorzija za hard rockiju i metal (samo za gusht :cool:....pa sam naletio na metal muff i jako mi svidila pedala nije zujalica kao sve pedale svrstane pod "metal".....zanima me gdje se mozhe nabavit kod nas i ako ne mozhe na kojoj stranici je mogu naruchit?!hvala unaprid!

#6 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2007 - 21:32

treba mi malo deblja distorzija za hard rockiju i metal (samo za gusht :cool:....pa sam naletio na metal muff i jako mi svidila pedala nije zujalica kao sve pedale svrstane pod "metal".....zanima me gdje se mozhe nabavit kod nas i ako ne mozhe na kojoj stranici je mogu naruchit?!hvala unaprid!

www.yamaha-hr.com

#7 Traxidus

Traxidus
  • Members
  • 1645 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2007 - 22:07

nema cjena niti nigdje ne vidim ehx..... ?!

#8 chris_chameleon

chris_chameleon
  • Members
  • 376 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2007 - 22:10

neznam dal je offtopic: kolko košta little big muff ili big muff pi u hrvackoj? znam da ima tam na črnomercu

#9 dr.Explosion

dr.Explosion

rock'n'roll heretic

• Members
  • 1895 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2007 - 09:14

jel netko probao LPB (booster)? kakav je?

#10 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2007 - 11:56

ja sam probao toastboyev primjerak (mislim na LPB booster naravno)izrazito glasan i izrazito cleanna mom pojacalu (PC50) nije bas dobro zvucao. ali posto imam puno clean headrooma mogao sam primjetit da je izrazito clean i pri odfrljivanju

#11 elwuss

elwuss
  • Members
  • 189 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2007 - 00:09

jebena pedala!mi smo posudili od 777 njegov za snimanje albuma, i hvala mu ko bratu na tome što je i nju utrpao u torbu!:)uglavnom, mi smo ju koristili za delayirane dijelove, gdje doda masu headrooma...ali MASU.s obzirom na to kolko košta, više nego odličan izbor.

#12 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2007 - 10:35

jebena pedala!mi smo posudili od 777 njegov za snimanje albuma, i hvala mu ko bratu na tome što je i nju utrpao u torbu!:)uglavnom, mi smo ju koristili za delayirane dijelove, gdje doda masu headrooma...ali MASU.s obzirom na to kolko košta, više nego odličan izbor.

kak doda masu headrooma?kaj ne smanji headroom jer poveca signal, pa vise drajva pojacalo?

#13 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2007 - 12:45

kak doda masu headrooma?kaj ne smanji headroom jer poveca signal, pa vise drajva pojacalo?

da, i mene ta rečenica mučivaljda je čovjek htio reći - dosat digne signal, a da je taj signal još uvijek čist, pa tako čisti a glasan signal ide u pojačalo koje onda drajva

#14 elwuss

elwuss
  • Members
  • 189 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2007 - 14:31

ne kužim kaj nije jasno...nisam se nešto extrta puno igrao s pedalom, al koristili smo ju na delayu sa dosta dugim feedbackom, i na cleanu i na drajvu...pod "doda masu headrooma" sam mislio da gitara zvuči veliko, ima je svugdje, štajaznam:)

#15 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2007 - 17:36

ne kužim kaj nije jasno...nisam se nešto extrta puno igrao s pedalom, al koristili smo ju na delayu sa dosta dugim feedbackom, i na cleanu i na drajvu...pod "doda masu headrooma" sam mislio da gitara zvuči veliko, ima je svugdje, štajaznam:)

pa onda doda masu glasnoce :)gdje si ju stavljao? prije ili poslije delaya? ili u loop? ti ono imas neki looper, jelda?

#16 elwuss

elwuss
  • Members
  • 189 posts

Vrijeme objave: 10 Lipanj 2007 - 13:09

pa onda doda masu glasnoce :cool:

ne, ne gogek, po tome bi bilo isto onda da samo digneš volume:)al nije.jebiga, ne znam kak da to objasnim, ono gitara zvuči veliko, puno....meni je to headroom, ne znam:)

gdje si ju stavljao? prije ili poslije delaya? ili u loop? ti ono imas neki looper, jelda?

da, imamo obojica AKAI Headrush E1 loopere...ali boost nije išao kroz loopoveeh, ne sjećam se gdje je to bilo u lancu, morao bi konzultirat fotke koje nemam sad kod sebe:)

#17 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 10 Lipanj 2007 - 13:15

jebiga, ne znam kak da to objasnim, ono gitara zvuči veliko, puno....meni je to headroom, ne znam:)

definicija headrooma bi bila - do koje glasnoće može ići neko pojačalo, a da ne ode u drajv :nuts:tako su me barem učili

#18 Igan

Igan
  • Members
  • 1162 posts

Vrijeme objave: 11 Lipanj 2007 - 00:40

ponosni vlasnik: - EHX Graphic Fuzz i EHX Holly Grail,.. Posted Image :love:

#19 Legolas

Legolas
  • Members
  • 1571 posts

Vrijeme objave: 12 Lipanj 2007 - 02:31

ponosni vlasnik: - EHX Graphic Fuzz i EHX Holly Grail,..

Takodjer imam Holy Grail, a i Nano Small Stone.

#20 Zlo Prase

Zlo Prase
  • Members
  • 1821 posts

Vrijeme objave: 12 Lipanj 2007 - 02:44

Jel se Small Stone delanac računa? hehe

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.