Jump to content

Slika
- - - - -

Kaj smatrate dobrim gitaristom?

• Please log in to reply
328 odgovor(a) na ovu temu

#41 broken face

broken face
  • Members
  • 574 posts

Vrijeme objave: 22 Siječanj 2005 - 23:59

Ovo su za mene osobine dobrog gitariste: sluh, originalnost/svoj stil, zanimljivost, smisao za melodiju

#42 mudhoney

mudhoney
  • Members
  • 1729 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:01

pa ako mu samo fali tehnika, onda je u najmanju ruku loš tehničar...a to nije niti važno, jer je imho malmstein bog tehnike i fakat dosadan :)

cuj, ako netko fulava solo na the man who sold the world, nema sta traziti u svijetu gitarista. tehnika treba biti razvijena, to je neupitno. nađi violinistu u nekom orkestru koji nema razvijenu tehniku.

a ako netko ima (doduše ružan) svoj model el. gitare (fender jagstang), onda je valjda gitarist... 8)

ma naravno. onda je, pretpostavljam, i on gitarist http://www.jayalm.com/rp.php

fulava solo, dobro da se to nikad ne dogodi tehnički potkovanim glazbenicima...btw. nisam znao da se ova gitara masovno proizvodi...

#43 mudhoney

mudhoney
  • Members
  • 1729 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:03

Nije bog tehnike to već zidovi znaju.....o šta ti je dosadan nemoa značit da je meni ili nekom drugom tako da ti to nestoji... :)

pa da zato ima tako brojnu publiku :):):)

#44 cacophony

cacophony
  • Members
  • 765 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:03

evo da preciziram....Randy Rhoads i Eddie Van Halen su za mene ODLIČNI gitaristi....Imaju sve....tehniku,melodičnost,smisao za radit pjesme,JAKO prepoznatljiv stil....a i stvorili su jedne od najprepoznatljvijih solaža i riffova ikad :)

#45 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:04

fulava solo, dobro da se to nikad ne dogodi tehnički potkovanim glazbenicima...

jesi skužio šta sam napisao - fulava THE MAN WHO SOLD THE WORLD, a ne erotomaniu. najbolje bi mi bilo da sam napisao da bi fulavao solo na californicationu, ali TMWSTW je ipak on svirao - i fulao.

btw. nisam znao da se ova gitara masovno proizvodi...

a čuj, masovno se proizvodi i tom delonge i fender i gibson.

#46 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:04

Nije bog tehnike to već zidovi znaju.....o šta ti je dosadan nemoa značit da je meni ili nekom drugom tako da ti to nestoji... :)

pa da zato ima tako brojnu publiku :):):)

i baš zato rasproda svaki svoj koncert :)

#47 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:08

jesi skužio šta sam napisao - fulava THE MAN WHO SOLD THE WORLD, a ne erotomaniu. najbolje bi mi bilo da sam napisao da bi fulavao solo na californicationu, ali TMWSTW je ipak on svirao - i fulao.

bas sam nekidan citao interview sa Steveom Albinijem...(producent, vrlo cijenjen u americi...pralkticki kultni status)rekao je da je Nirvana bila jedan od najizvjezbanijih bendova koje je snimao...to znaci nema fulavanja u ritmickom ili melodijsko/prstokliznom smislu...u 2 dana su snimili 90% cijelog albuma...jel bi to mogao losi gitarist?(kako znam sto ces sljedece rec :) )

#48 goran

goran
  • Members
  • 1068 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:11

kolko sam ja skuzio zalosno na ovoj grupi je da vecina ljudi gleda samo tehniku. za mene je cobain bio gitarista, pa makar on i fulao taj solo (nisam cuo). sta sad, dogodi se jebiga..  :)

#49 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:12

u 2 dana su snimili 90% cijelog albuma...jel bi to mogao losi gitarist?

stvarno tesko to odsvirat ;D

pa cuj...ja sam 99% siguran da ti ni LS nebi mogli u par dana vjezbe :Dal to je samo moja brija ;D

#50 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

bas sam nekidan citao interview sa Steveom Albinijem...(producent, vrlo cijenjen u americi...pralkticki kultni status)rekao je da je Nirvana bila jedan od najizvjezbanijih bendova koje je snimao...to znaci nema fulavanja u ritmickom ili melodijsko/prstokliznom smislu...u 2 dana su snimili 90% cijelog albuma...jel bi to mogao losi gitarist?(kako znam sto ces sljedece rec :) )

nije sve što primi gitaru u ruke gitarist.čak 2 dana im je trebalo? da se mene pita, 40 sati previše su snimali.

#51 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

pa cuj...ja sam 99% siguran da ti ni LS nebi mogli u par dana vjezbe :Dal to je samo moja brija ;D

a i oni su par dana vježbali pa su u studio uletili?

#52 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:14

ma nisam htio rec da uopce nebi mogli jer bi me poceli pljuvat ;D

#53 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:15

ma nisam htio rec da uopce nebi mogli jer bi me poceli pljuvat ;D

uff...već sam se zabrinuo da je maja bedić bolja od mene jer ona nekako to sa lakoćom svira, dobro da si sad ovo rekao, već mi je lakše ;D ;D

#54 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:16

nego...malo stanite na loptu ljudi...Cobain je imao dosta godina iskustva svirke kad se koknuoi retardirani shreder wannabe mulci bi se sa toliko godina iskustva izvjezbali preko "ok gitarist" graniceu tom zanru koji je svirao uvjeravam vas da je bio odlican gitarist, cak po ovim vasim umobolnim kriterijima

#55 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:19

nego...malo stanite na loptu ljudi...Cobain je imao dosta godina iskustva svirke kad se koknuoi retardirani shreder wannabe mulci bi se sa toliko godina iskustva izvjezbali preko "ok gitarist" graniceu tom zanru koji je svirao uvjeravam vas da je bio odlican gitarist, cak po ovim vasim umobolnim kriterijima

a gle, moji kriteriji nisu umobolni - upotpunjavaju ih bar 1000gitarista...van halen, rhoads, page, satriani, blackmore, bla bla bla blaima i bob dylan 20 godina vise iskustva od satriania, ali i dalje dylan nije gitarista.a nisam znao da postoji alternativni gitarist, metal gitarist, rock gitarist

#56 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:23

a gle, moji kriteriji nisu umobolni - upotpunjavaju ih bar 1000gitarista...van halen, rhoads, page, satriani, blackmore, bla bla bla blaima i bob dylan 20 godina vise iskustva od satriania, ali i dalje dylan nije gitarista.a nisam znao da postoji alternativni gitarist, metal gitarist, rock gitarist

kako nisi? ???gle...sigurno postoji covjek koji bolje od svih tvojih gitaristickih heroja bolje zna zonglirat gitarom...evo npr. hendrix i SRV pojedu SVE tvoje gitar heroje u odbijanju gitare od zid da im se vrati u ruku i oni nastave svirat...jel to te heroje cini losijim gitaristima? NE!!!postoji puuuno gitarista koje ne zanima brzina nego razne druge stvari...i ako su onbi u tome dobri, oni su dobri gitaristidobar gitarist je onaj koji tocno zna sto ce s gitarom i vlada njome jako dobro

#57 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:26

kako nisi? ???gle...sigurno postoji covjek koji bolje od svih tvojih gitaristickih heroja bolje zna zonglirat gitarom...evo npr. hendrix i SRV pojedu SVE tvoje gitar heroje u odbijanju gitare od zid da im se vrati u ruku i oni nastave svirat...jel to te heroje cini losijim gitaristima? NE!!!

o čemu ti pričaš?

postoji puuuno gitarista koje ne zanima brzina nego razne druge stvari...i ako su onbi u tome dobri, oni su dobri gitaristidobar gitarist je onaj koji tocno zna sto ce s gitarom i vlada njome jako dobro

pa jesam ja igdje spomenuo u onom svom prvom postu brzinu? nisam.bb king nezna svirati brzo, ali tehnicki je jako potkovan - njegov vibrato je opce poznat, bending, blues fraze itd.nikad ga nisam cuo da fula u bendanju zice.stvar je u tome da cobain NIJE vladao gitarom JAKO dobro

#58 Hyde

Hyde
  • Members
  • 53 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:28

Kurt Čoban je bija i osta - čoban, drvosječa! Ma koji gitarist.....žali Bože svake gitare koju je taka......evo KNOPFLER je gitarist, npr.

#59 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:32

kako nisi? ???gle...sigurno postoji covjek koji bolje od svih tvojih gitaristickih heroja bolje zna zonglirat gitarom...evo npr. hendrix i SRV pojedu SVE tvoje gitar heroje u odbijanju gitare od zid da im se vrati u ruku i oni nastave svirat...jel to te heroje cini losijim gitaristima? NE!!!

o čemu ti pričaš?

postoji puuuno gitarista koje ne zanima brzina nego razne druge stvari...i ako su onbi u tome dobri, oni su dobri gitaristidobar gitarist je onaj koji tocno zna sto ce s gitarom i vlada njome jako dobro

pa jesam ja igdje spomenuo u onom svom prvom postu brzinu? nisam.bb king nezna svirati brzo, ali tehnicki je jako potkovan - njegov vibrato je opce poznat, bending, blues fraze itd.nikad ga nisam cuo da fula u bendanju zice.stvar je u tome da cobain NIJE vladao gitarom JAKO dobro

???gle...da shvacas njegovu glazbu shvatio bi da je vrlo dobro vladao gitarom...ima citav zanr, ma vise zanrova koji su po tome slicni njemu...i po kriterijima tih hrpe zanrova on je jako dobro vladao gitarom...gle...koda pricam sa Severinom o cednosti...jednostavno neide ;D

#60 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 23 Siječanj 2005 - 00:35

gle...da shvacas njegovu glazbu shvatio bi da je vrlo dobro vladao gitarom...

sad ti malo stani na loptu..zašto me podcjenjuješ? nisam dovoljno inteligentan da bih shvatio njegovu glazbu?niti ne znaš što slušam...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.