Jump to content

Slika
- - - - -

Kaj smatrate dobrim gitaristom?

• Please log in to reply
328 odgovor(a) na ovu temu

#21 Slayer

Slayer
  • Members
  • 163 posts

Vrijeme objave: 27 Prosinac 2003 - 15:50

Pa meni je bitno da gitarist ima zicu za opake zle riffove i da zna stvarati grobarske melodije iz horora...eto to. ;D ;D ;)

#22 Guest_Slipknot_*

Guest_Slipknot_*
  • Guests

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2004 - 00:33

Brian May mr. harmonaizer, Van Halen the father of tapping, Jimmy Page, Don Felder, Satriani, Vai, Petrucci, Hammet, Mora imati nešto svoje po čemu če biti zanimljiv kao svi ovi gitaristi.

J.J.reko si kaj trebas(u moje ime)

#23 Mrmot

Mrmot
  • Members
  • 1140 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2004 - 00:00

hej ČvorZaVješanje, ovo što ti u sigu piše ne ide Mate,feel,kill,repeat!!! kao sto's ti napiso vec mate, feeD, kill, repeat.iznimno debilno, btw.sori svima na OT ;)

#24 Rango

Rango
  • Members
  • 964 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2004 - 00:18

cuo sam dosta soloa (okej, ne bas tolko), ali koji su mi najvise zaokupili paznju su ovi iz Meshugge. gitaristi su mrak bubnjar je weeeeee, vokal je odlican, a solaze su zbilja nesto posebno. nemogu rec dal su jednostavne il komplicirane( ne kuzim se), al zvuce skroz jednostavno i cudno i prejebeno...eto, to je moje laicko misljenje o gitarskim solazama

#25 axin-unlike

axin-unlike
  • Members
  • 93 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2005 - 01:43

Po meni je dobar gitarista koji svoje znanje zna pravilno upotrijebiti u svrhu koju svira. Lako je svirati u bendu gdje je gitara skroz naglasena, ali dosta je teze to raditi dok nije takva situacija. Treba se stopiti sa muzikom i onda kroz nekakve aranzmane isfurati gitaru....dobar primjer...Jennifer Baten.A ako bas gledamo gitaristicku glazbu onda mi je jako bitna raznovrsnost. Jako je tesko svirati gitaristicku glazbu i biti zanimljiv. Satriani je dobar primjer toga....normalno ne samo on. :)Sad ce te me mozda ispljuvati ali svejedno cu reci...svidja mi se gitaristicki duo iz Korn. Daleko od toga da su nekakvi majstori na gitari ali u glazbi koju stvaraju su stvarno dobri....posebice njihovi aranzmani.. :)

Sad ću se uvalit u nevolje! Po meni su Head i Munky (KoRn) jedni od najboljih gitarista danas. Ipak su izmisli nešto novo. Iako su se sad malo počeli ponavljat još uvijek to zvuči daleko bolje od konkurencije (malo sam razočaran novim albumom). Po meni pojedu sve ove današnje kvazi-gitar-bogove (Wylde i sl.) jer su dotični supergitaristi niš drugo neg kopirali jedni druge i doveli gitaru do najisklišeiziranog i isifuranog instrumenta uopće. Žalosno, al istinito.

Slažem se da su jedni od najboljih gitarista danas, slažem se da su i izmislili nesto novo (podudarivanje gitara, vođenje jedne gitare u drugu...)... cak se i slažem da su se sad vec polako poceli ponavljat. Ali kaj se tice novog albuma, on je full precizan, po svemu. Cim ga vise slušaš, skužiš koliko je kvalitetan. 8)

#26 axin-unlike

axin-unlike
  • Members
  • 93 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2005 - 01:49

Sad ce te me mozda ispljuvati ali svejedno cu reci...svidja mi se gitaristicki duo iz Korn. Daleko od toga da su nekakvi majstori na gitari ali u glazbi koju stvaraju su stvarno dobri....posebice njihovi aranzmani.. :)

Ne, nije daleko od toga da su oni neki majstori na gitari. :)

#27 Guest_The Avenger_*

Guest_The Avenger_*
  • Guests

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2005 - 01:54

Evo, u zadnje vrijeme me više ne privlači toliko brzina kao što je to bio slučaj prije nekog vremena, nego uklapanje u kompletnu zvučnu sliku banda, da se trebaš zadubit da bi uopće shvatio da na snimci postoji gitarista. Primjer: Pink Floyd - High Hopes. Barem ja tu pjesmu tako doživljavam. Više me ne privlače toliko bandovi koji imaju čisto zacrtano što tko treba svirati i kako to izgleda.Također jako volim čuti efekte (phaser, flanger, wah, delay, echo), nekako mi uljepšava zvuk, i nije mi jasno dok netko kaže da se gitarista "skriva iza efekata", negdje sam pročitao da neki smatraju gitaru "sredstvom za izražavanje", te su im efekti bitniji. Ja ne vidim ništa loše u tome, iako nisam od takvih. Ali nikada ne smeta malo waha i phasera ;D .

#28 BaklavaMetal

BaklavaMetal

Kralj Dijamant

• Members
  • 3329 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2005 - 15:44

Da ima ton, muda, brzinu gdje treba i smisao za melodiju/soliranje. Po meni je jedan od takvih Jeff Waters koji riffove puca nevjerojatnom tocnoscu, ima brzinu a opet ne forsira lajtning fast solazu na svakoj pjesmi.

#29 MIRKO CRO COP

MIRKO CRO COP
  • Members
  • 205 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2005 - 16:40

Po meni je dobar gitarista koji svoje znanje zna pravilno upotrijebiti u svrhu koju svira. Lako je svirati u bendu gdje je gitara skroz naglasena, ali dosta je teze to raditi dok nije takva situacija. Treba se stopiti sa muzikom i onda kroz nekakve aranzmane isfurati gitaru....dobar primjer...Jennifer Baten.A ako bas gledamo gitaristicku glazbu onda mi je jako bitna raznovrsnost. Jako je tesko svirati gitaristicku glazbu i biti zanimljiv. Satriani je dobar primjer toga....normalno ne samo on. :)Sad ce te me mozda ispljuvati ali svejedno cu reci...svidja mi se gitaristicki duo iz Korn. Daleko od toga da su nekakvi majstori na gitari ali u glazbi koju stvaraju su stvarno dobri....posebice njihovi aranzmani.. :)

Sad ću se uvalit u nevolje! Po meni su Head i Munky (KoRn) jedni od najboljih gitarista danas. Ipak su izmisli nešto novo. Iako su se sad malo počeli ponavljat još uvijek to zvuči daleko bolje od konkurencije (malo sam razočaran novim albumom). Po meni pojedu sve ove današnje kvazi-gitar-bogove (Wylde i sl.) jer su dotični supergitaristi niš drugo neg kopirali jedni druge i doveli gitaru do najisklišeiziranog i isifuranog instrumenta uopće. Žalosno, al istinito.

Zalosno je jedino sto si napisao takvu glupost a na avataru imas Dimea-Head i Munky su nista ilitiga nula.Isto kao i Borland i ostala HC-Numetal bagra.Ne samo da su i Dime i Zakk originalni(jer NITKO ih nije uspio iskopirati kao sto oni nisu nikog iskopirali-to sto je Zakk morao svirati Randyeve solaze za Ozzya je drugo ali im je dao svoj stih i prepoznatljivost a Dime je recimo neponovljiv-i jedan i drugi imaju unikatni stil sviranja kao i specifican sound).Malmsteen takoder a Satch isto.Vai je posao za satchem jer da ga jebes ovaj ga je ucio i moralo je ostat traga.A Head i Munky pa tako i cijeli Korn meni ne predstavljaju nista-niti se sijecam sounda niti riffova iako sam ih tu i tamo slusao-toliko o tome koliko su originalni-sav taj HC I NU Metal je isti i u tome je problem-To su klonovi i sramota je sto ih se stavlja u rang sa Zakkom i ostalima a kam tek da se kaze da su boljiPitali su jednom Zakka kao zasto toliko izdrkava brzinu i solaze a on je u kratko rekao-If i know how to play fast,if I like it and if it is my song why should i not play fast solos in every song I say go F*** S*** My C***.

#30 David

David
  • Members
  • 1887 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2005 - 16:55

Dobrim gitaristom smatram jedino točnog gitaristu , svirao on 3 ili 3000 tonova , dobrim ga čini i moć rasuđivanja za šta je sposoban , mrzim tipove koji misle da su u stanju improvizirati , a dokažu svima (osim sebi) da nisu , općenito sam protivnik improvizacije , puno više cijenim solo koji je netko složio i oko kojeg se potrudio , jer geniji koji stalno sviraju nešto lijepo su se prestali rađati prije 200 godina :)Dakle , ne volim gitariste trenutak , koji ostavljaju dojam od bezveznog do briljantnog , nego ljude koji ne dopuštaju da im se dogode slučajnosti , nego razmišljaju o onome što sviraju ...

#31 agrzan3

agrzan3
  • Members
  • 89 posts

Vrijeme objave: 05 Siječanj 2005 - 20:11

Dobar gitarist mora voliti gitaru, voliti svirati gitaru i voliti sve što je vezano uz gitaru. Dobar gitarist je onaj koji te privuče svojim načinom sviranja. Dobar gitarist je onaj koji zna improvizirati, ali ne previše, koji sve odsvira točno, koji može svirati brzo, koji ima onaj ton zapravo dobar gitarist je sve ono što ste svi vi dosad rekli i zato n vidim razloga daljnjem prepucavanju!!

#32 BaklavaMetal

BaklavaMetal

Kralj Dijamant

• Members
  • 3329 posts

Vrijeme objave: 06 Siječanj 2005 - 00:00

Zalosno je jedino sto si napisao takvu glupost a na avataru imas Dimea-Head i Munky su nista ilitiga nula.Isto kao i Borland i ostala HC-Numetal bagra.A Head i Munky pa tako i cijeli Korn meni ne predstavljaju nista-niti se sijecam sounda niti riffova iako sam ih tu i tamo slusao-toliko o tome koliko su originalni-sav taj HC I NU Metal je isti i u tome je problem-To su klonovi i sramota je sto ih se stavlja u rang sa Zakkom i ostalima a kam tek da se kaze da su boljiPitali su jednom Zakka kao zasto toliko izdrkava brzinu i solaze a on je u kratko rekao-If i know how to play fast,if I like it and if it is my song why should i not play fast solos in every song I say go F*** S*** My C***.

Zasto bi bilo zalosno? Zar gitarist da bi bio dobar mora odsvirat 35214 n-tu nota po sekundi da bi bio dobar? Ako voli nek izvoli. Ja sam prvi medju tima koji voli brzinu (kvalitetnu, naravno). Ne mozes rec da su Hed i Manky nula jer su napravili nesto amo rec novo i kako znas sto sve mogu. U nekom intervjuu sam cito da suim glavni uzori vai, zappa, may, metallica itd. Ni ja ne volim korn ni taj neki nu đir ali ih poštujem. A što se tiče Zakka njemu svaka čast i odličan je gitarist u to neću ulazit ali evo nešto iz njegovog intervjua u Total Guitaru:TG: ... Head of Korn. What do u think of guitar players like that?WYLDE: They use a lot of sounds, which is COOL. They don't so much do ripping solos, it's more like when they hit a solo section, or even in their rhythms, they'll have their pedal board and use it like an instrument...

#33 Hrvoje Malovic

Hrvoje Malovic
  • Members
  • 132 posts

Vrijeme objave: 06 Siječanj 2005 - 00:09

Evo kako bi to ja sročio tko je za mene dobar na gitari!Ja si gitaru i muziku predočujem kao neki jezik koji se može naučiti.E sada, dobar je onaj, koji govori taj jezik bez naglaska...Dakle sa gitarom, da faca svira, točno sebe, a nikoga drugog...Dakle kada svira da svira ono kaj osjeća, predosjeća, i što želi reći...To onda nije fraziranje naučenih fraza, kopiranje tuđih naglasaka, ništa od toga...To si ti......I to sviraš....E to je onda to...Tko je takav...malo je takvih...bojim se da u nas i najmanje.-.. :)

#34 bad horsie

bad horsie
  • Members
  • 362 posts

Vrijeme objave: 16 Siječanj 2005 - 15:47

pravi gitarist treba imat ton,ludilo tehnikuu,melodiju,ideju,i ne se puno preseravat!

#35 Rz Brzotrz

Rz Brzotrz
  • Members
  • 26 posts

Vrijeme objave: 19 Siječanj 2005 - 21:50

Da, da, ne se preseravat i ne bit samodopadan... Volim više blues gitariste od nekih turbo ultra solista, i to više nekak crnce, nije zbog nekih rasističkih fora, ne znam... valjda ono imaju ritam-Afika i to. Volim vidit da je čovjek sretan kad svira. Dobro, to je u 60-ima bilo lako - svi su bili sretni kad su svirali. Treba me inspirirat jako.

#36 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 22 Siječanj 2005 - 19:10

Dobar gitarist je onaj koji uvjereno vlada svojim instrumentom. Mora imati smisao za ritam, ton, točnost i melodičnost i mora biti tehnički potkovan. Nije dovoljno imati samo jedno od toga. Napisati dobar riff nije dovoljno da bi se nekoga nazvalo dobrim gitaristom (dobrim skladateljem možda) - tu je i dalje izvedba tog riffa, upotpunjavanje istog, zvuk itd. I računa se samo ono što pokaže na snimci ili uživo - ako npr. Bob Dylan doma shredda, to se ne racuna.Gitaristi nisu : Bob Dylan, Kurt Cobain, Eddie Vedder i svi ostali kojima gitara služi da samo upotpune pjesmu.i evo vam jedan velikiIMO

#37 mudhoney

mudhoney
  • Members
  • 1729 posts

Vrijeme objave: 22 Siječanj 2005 - 23:29

Dobar gitarist je onaj koji uvjereno vlada svojim instrumentom. Mora imati smisao za ritam, ton, točnost i melodičnost. Nije dovoljno imati samo jedno od toga. Napisati dobar riff nije dovoljno da bi se nekoga nazvalo dobrim gitaristom (dobrim skladateljem možda) - tu je i dalje izvedba tog riffa, upotpunjavanje istog, zvuk itd. Gitaristi nisu : Bob Dylan, Kurt Cobain, Eddie Vedder i svi ostali kojima gitara služi da samo upotpune pjesmu.

imho Kurdt kombaine ima "smisao za ritam, ton, točnost i melodičnost", a i "izvedba tog riffa, upotpunjavanje istog, zvuk itd. " mu nije strana...prema tome on jest (bio) gitarist...ma koliko mi šutjeli o tome... :-X

#38 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 22 Siječanj 2005 - 23:33

Dobar gitarist je onaj koji uvjereno vlada svojim instrumentom. Mora imati smisao za ritam, ton, točnost i melodičnost. Nije dovoljno imati samo jedno od toga. Napisati dobar riff nije dovoljno da bi se nekoga nazvalo dobrim gitaristom (dobrim skladateljem možda) - tu je i dalje izvedba tog riffa, upotpunjavanje istog, zvuk itd. Gitaristi nisu : Bob Dylan, Kurt Cobain, Eddie Vedder i svi ostali kojima gitara služi da samo upotpune pjesmu.

imho Kurdt kombaine ima "smisao za ritam, ton, točnost i melodičnost", a i "izvedba tog riffa, upotpunjavanje istog, zvuk itd. " mu nije strana...prema tome on jest (bio) gitarist...ma koliko mi šutjeli o tome... :-X

Ok, zaboravio sam dodati da treba biti tehnički potkovan, nešto što on nije bio..to sam mislio pod točnost. sad ću dodati, mislio sam da sam napisao to.ako je cobain bio gitarist, onda su i dylan i vedder gitaristi i svi ostali koji su na plaži na akustari odsvirali krivo je more.

#39 mudhoney

mudhoney
  • Members
  • 1729 posts

Vrijeme objave: 22 Siječanj 2005 - 23:44

Ok, zaboravio sam dodati da treba biti tehnički potkovan, nešto što on nije bio..to sam mislio pod točnost. sad ću dodati, mislio sam da sam napisao to.ako je cobain bio gitarist, onda su i dylan i vedder gitaristi i svi ostali koji su na plaži na akustari odsvirali krivo je more.

pa ako mu samo fali tehnika, onda je u najmanju ruku loš tehničar...a to nije niti važno, jer je imho malmstein bog tehnike i fakat dosadan :Da ako netko ima (doduše ružan) svoj model el. gitare (fender jagstang), onda je valjda gitarist... 8)

#40 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 22 Siječanj 2005 - 23:53

pa ako mu samo fali tehnika, onda je u najmanju ruku loš tehničar...a to nije niti važno, jer je imho malmstein bog tehnike i fakat dosadan :)

cuj, ako netko fulava solo na the man who sold the world, nema sta traziti u svijetu gitarista. tehnika treba biti razvijena, to je neupitno. nađi violinistu u nekom orkestru koji nema razvijenu tehniku.

a ako netko ima (doduše ružan) svoj model el. gitare (fender jagstang), onda je valjda gitarist... 8)

ma naravno. onda je, pretpostavljam, i on gitarist http://www.jayalm.com/rp.php

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.