Jump to content

Slika
- - - - -

Kaj smatrate dobrim gitaristom?

• Please log in to reply
328 odgovor(a) na ovu temu

#1 Zorak

Zorak
  • Members
  • 386 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2003 - 23:29

Pa...po cemu vi cijenite gitarista.....kaj najvise gledate?dali je to brzina?melodicnost?cistoca odsviranih tonova?inovativnost?ili nesto 50-to?meni je dobar gitarist onaj koji zna nesto skroz jednostavno uciniti tako dobrim...npr od 3 tona napravit tak jeben solo da te trnci prolaze...onaj kaj upotrebljava gitaru na orginalan nacin....nesto ono svoje zmisli na njoj...nije mi sve u brzini...vasa misljenja?

#2 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2003 - 23:40

meni je prva stvar koja cini dobrog gitarista da ne grijesi...druga stvar da mora imat odlican smisao za ritam (da moze pratit bubnjara kaj god ovaj izmisli)i treca jednako vazna stvar da svira minimalisicki, dakle da ne ubacuje hrpu sranja samo da zamaskira svoju nemastovitost nego da svira tocno onoliko koliko treba...(znaci ak se pase tapping u 150 bpm nek ga svira, al ako ne onda ne)i naravno mora biti mastovit (al to je nekak u okviru ovog treceg)

#3 genius

genius
  • Members
  • 406 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2003 - 15:46

A ak je zgodna gitaristica, ne mora ama baš niš znati ! ;)A kod gitarista, fuck `im !

#4 venice_queen

venice_queen
  • Members
  • 354 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2003 - 16:24

A ak je zgodna gitaristica, ne mora ama baš niš znati ! ;)

ako je zgodan gitarist..........mora neš znat! ;)uglavnom, po meni dobar gitarist (kao što je već nešto slično rečeno) kad iz nečeg jednostavnog napravi nešto jednostavo, ali da zvuči super! :)recimo, frusciante! (nije baš jednostavan, al to je uglavnom to ;D)i da ima mašte :)

#5 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2003 - 20:13

Dobar gitarist, po meni, moram imati "the" ton (Primjer, Slash ima tončinu, Murray/Smith, Billy Gibbons, Mark Knofler, Zakk Wylde, Vlatko Stefanovski)Zatim privlači me spoj odlične tehnike i kreativnosti (Primjer, Slash je ubojica, pravi sound, ima brzinu, on hard rock, blues-based gitarist i to me jaaako privlači. Fantastične solaže u Estranged, Paradise City...) Svira brzo, svira sporo, kako gdje treba, a sve je stilski prepoznatljivo i nikada (meni) dosadno ;))Bio sam koncertu u Koprivnici na Stefanovski/Tadić i obojica imaju tončinu, a o tehnici da ne pričam, tu me prolaze trnci!Privlači me i brzina, osobno mi dojadi nakon 15 minuta Michael Angelo. Ostanem "paf" kad vidim kako svira, al mi je nezanimljiv (ne frustira me, da ne bi mislili ;D), prije me obori Malmsteen sa "svojom klasikom" od Angela!Naravno da nije sve u brzini, al ne otpisujem sve brze gitariste s komentarom " ma ...nadrkavanja..bolje da svira tri tona.."A najvažnije od svega mi je stil, uz navedene, obožavam Neil Younga :)Kompletnog gitaristu (po meni) čini tehnika, stil i kreativnost!!

#6 Dr_Amparo

Dr_Amparo
  • Members
  • 83 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2003 - 21:44

po skladalackim sposobnostimaamen.

#7 Guest_ACDCblues_*

Guest_ACDCblues_*
  • Guests

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2003 - 19:36

volim gitariste koji su minimalisti u podrucju opreme(a tu pogotovo mislim na efekte)..sto manje to bolje(Angus Young-ideal)Volim takoder gitariste koji naginju bluesu i blues gitaristetakoder cijenim originalnost u svirci i kompoziranju(zvuk ukljucen), dobru vjestinu improvizacije i prepoznatljivost na pozornici...that's about it 8)

#8 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2003 - 19:48

Nema pojma kaj je po meni dobar gitarist...vjerojatno onaj kojeg kad čujem zinem, koji po meni ima ono nešto, kod kojeg osjetim nekakvu energiju da mi šalje kada svira.....uglavnom slušam blues, pa su time i najzastupljeniji blues ili slični gitaristi kao oni koje slušam....a čim ih slušam znači da su mi i dobri....još uvijek nisam skužio kakav ja to točno TIP gitarista volim....jer različite ljude volim....ali znam kakve ne volim....tipa Satriani, Vai, Petrucci, blues verzija mi je Gary Moore....da, svi kažu da oni imaju melodiju, bla bla...ma, jebeš ti to...nema to meni melodije...rekao bih da ne volim te gitariste koje ja trpam pod drkadžije....uvijek mi je draža ona B. B. King forica....sviraš jedan ton, ali taj ton odsviraj tako da te nasmije, rasplače, da ga osjetiš...e, to ja volim...draže mi je to nego milijuni nota u sekundi...da svaki odsvirani ton mogu osjetiti....eto, ipak sam ustanovio što volim...ipak mi je melodija ispred tehničke savršenosti...ne volim one koji pod svaku cijenu u svakoj pjesmi moraju pokazati kako su oni vrhunski gitaristi...ah, to i jesu...ali glazbenici, to je već upitno.....tu opet spadaju one drkadžije.........toliko od mene...Pozdraf....

#9 Guest_ACDCblues_*

Guest_ACDCblues_*
  • Guests

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2003 - 20:55

uvijek mi je draža ona B. B. King forica....sviraš jedan ton, ali taj ton odsviraj tako da te nasmije, rasplače, da ga osjetiš...e, to ja volim...draže mi je to nego milijuni nota u sekundi..

Kako bi to Ronnie Van Zant rekaoYOU GOT THAT RIGHT ;D

#10 mAnimal

mAnimal

Administrator

• Administrators
  • 1210 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2003 - 21:01

uvijek mi je draža ona B. B. King forica....sviraš jedan ton, ali taj ton odsviraj tako da te nasmije, rasplače, da ga osjetiš...e, to ja volim...draže mi je to nego milijuni nota u sekundi..

Kako bi to Ronnie Van Zant rekaoYOU GOT THAT RIGHT ;D

ooo.. that smell... can't you smell that smell

#11 Chad

Chad
  • Members
  • 4633 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2003 - 23:24

Recimo... Johnny Ramone 8).BTW... trenutno smatram da je Satriani puno kompletniji gitarist od boli kojeg iz svoje branše kao što su Vai, Petrucci, Malmsteen itd.

#12 Tompa

Tompa
  • Members
  • 118 posts

Vrijeme objave: 09 Prosinac 2003 - 17:27

Po meni je dobar gitarista koji svoje znanje zna pravilno upotrijebiti u svrhu koju svira. Lako je svirati u bendu gdje je gitara skroz naglasena, ali dosta je teze to raditi dok nije takva situacija. Treba se stopiti sa muzikom i onda kroz nekakve aranzmane isfurati gitaru....dobar primjer...Jennifer Baten.A ako bas gledamo gitaristicku glazbu onda mi je jako bitna raznovrsnost. Jako je tesko svirati gitaristicku glazbu i biti zanimljiv. Satriani je dobar primjer toga....normalno ne samo on. ;)Sad ce te me mozda ispljuvati ali svejedno cu reci...svidja mi se gitaristicki duo iz Korn. Daleko od toga da su nekakvi majstori na gitari ali u glazbi koju stvaraju su stvarno dobri....posebice njihovi aranzmani.. ;)

#13 Chad

Chad
  • Members
  • 4633 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2003 - 14:25

Po meni je dobar gitarista koji svoje znanje zna pravilno upotrijebiti u svrhu koju svira. Lako je svirati u bendu gdje je gitara skroz naglasena, ali dosta je teze to raditi dok nije takva situacija. Treba se stopiti sa muzikom i onda kroz nekakve aranzmane isfurati gitaru....dobar primjer...Jennifer Baten.A ako bas gledamo gitaristicku glazbu onda mi je jako bitna raznovrsnost. Jako je tesko svirati gitaristicku glazbu i biti zanimljiv. Satriani je dobar primjer toga....normalno ne samo on. ;)Sad ce te me mozda ispljuvati ali svejedno cu reci...svidja mi se gitaristicki duo iz Korn. Daleko od toga da su nekakvi majstori na gitari ali u glazbi koju stvaraju su stvarno dobri....posebice njihovi aranzmani.. ;)

Sad ću se uvalit u nevolje! Po meni su Head i Munky (KoRn) jedni od najboljih gitarista danas. Ipak su izmisli nešto novo. Iako su se sad malo počeli ponavljat još uvijek to zvuči daleko bolje od konkurencije (malo sam razočaran novim albumom). Po meni pojedu sve ove današnje kvazi-gitar-bogove (Wylde i sl.) jer su dotični supergitaristi niš drugo neg kopirali jedni druge i doveli gitaru do najisklišeiziranog i isifuranog instrumenta uopće. Žalosno, al istinito.

#14 genius

genius
  • Members
  • 406 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2003 - 15:40

:)Wes Borland ;) be aatch !

#15 sic

sic
  • Members
  • 3373 posts

Vrijeme objave: 19 Prosinac 2003 - 10:02

onaj ili ona koji zna svirat jednostavno ali u isto vrijeme inventivno...primjer adam iz toola,lik nije neki tehničar ali ima puno lijepih melodijica i riffova,ista stvar i tony iz godsmacka...

#16 _eli_

_eli_
  • Members
  • 395 posts

Vrijeme objave: 22 Prosinac 2003 - 20:29

pa kao prvo treba znati svirati gitaru, osnove teorije i praksa mora stimati.mora biti kreativan i dobro improvizirati, a naravno i voljeti to sto radi.pod kreativnost spada i ono sa tri tona.. sta je vec napisano... treba imati smisao za ritam i melodiju.ove dane dosta gledam spotove od green day-a a i skidam jedan koncert na kojem se vidi (=cuje) kako dobro zvuce i kako znaju svirati i Mike a pogotovo Billie Joe! -on radi dobre melodije i solaze (iako ne dovoljno cesto).. jednostavno od par akorda napravi neku super melodiju, tako jednostavno a tako dobro.naravno ima tu i ostalih.. neil young, jimi hendrix, cobain, james hatfield i ostali.. oni su original i prave legende.. recimo. ;D

#17 ewan

ewan
  • Members
  • 243 posts

Vrijeme objave: 23 Prosinac 2003 - 14:07

Samo par imenaCobain, Jack White, Page, Hetfield..ne znam koji mi je bolji, svi su Larger Then Life!

#18 J.J.

J.J.
  • Members
  • 366 posts

Vrijeme objave: 23 Prosinac 2003 - 14:35

Brian May mr. harmonaizer, Van Halen the father of tapping, Jimmy Page, Don Felder, Satriani, Vai, Petrucci, Hammet, Mora imati nešto svoje po čemu če biti zanimljiv kao svi ovi gitaristi.

#19 Guest_napoleon_*

Guest_napoleon_*
  • Guests

Vrijeme objave: 27 Prosinac 2003 - 14:55

1. Omar A Rodrigez (at the drive in, the mars volta)2. Larry Lalonde (primus)3. Tom Morello (RATM, Audioslave)4. Jimi Hendrix5. Kurt CobainTo bi bili mojih prvih 5 favorita, ali ima jos nekoliko sjajnih gitarista.

#20 Guest_napoleon_*

Guest_napoleon_*
  • Guests

Vrijeme objave: 27 Prosinac 2003 - 14:56

pardon, ima jos puno odlicnih gitarista, no ja ih znam samo jos nekoliko ;)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.