Jump to content

Slika
- - - - -

Janko Novoselic

• Please log in to reply
48 odgovor(a) na ovu temu

#1 Krasta

Krasta
  • Members
  • 832 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2007 - 14:14

covjek ima za mene stvarno vrlo upecatljiv,shake ass stil , ne znam kako bi najzornije opisa , pogotovo oni stari (demo pretpostavljam ) album gdje jos uvijek nisu svirali cistu drumbu , a imali su i klarinet i jos dosta toga ,bubanj se tako izvrsno uklapa u cijelu sliku benda , zapravo nosi cijeli band . . . jos kad sam vidio setup na kojem je svirao davno u splitu na jednom festivalu , inovativno i interesantno , a opet relativno jednostavno slozeno uz elektronski pad i mnostvo efekt palica . . . jedino sta mogu rec je stvarno inovativno i vrlo zanimljivo bubnjanje . . . eto ako saznam o kome se radim mijenjam ime topika :bigsmile:

#2 salemesserschmitt

salemesserschmitt
  • Members
  • 2382 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2007 - 14:32

Chad je pisao o njemu jednom, bilo bi dobro da baci svoje oko oroslavsko na ovaj topic.

#3 tranquility

tranquility
  • Members
  • 636 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2007 - 14:42

Zove se Janko Novoselić i zbilja je odličan. Evo vam link na njegov myspace site: http://www.myspace.com/jankonovoselicInače je završio jazz akademiju u Grazu, a ´83 je godište, stoga respect!Imate tamo i njegovu biografiju.

#4 ranj

ranj
  • Members
  • 1304 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2007 - 18:33

Hvala za dodavanje jos jednog naseg bubnjara na forum. Malo sam na brzaka skocio na myspace i cini mi se vrlo tasty....mmmm, onaj tko navodi Brian Blade-a, Tain Wattsa ili Meterse za influences mora imati nos za groove:blink1:. Poslusat cu kasnije malo detaljnije svakako! Mada su mi te 4/4 vec dosadne; dajte mi neke 7/8 ili 14/27, to je tako coooool, aaaaaaaaaa!!!! Posted Image Sorry 'bout this, malo san maka.

#5 Ivan-ri

Ivan-ri
  • Members
  • 718 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2007 - 18:49

Prošle godine je svirao sa nekim tipom iz dubrovnika na Liburnija jazz festivalu.Svirali su obrade Hrvatskih narodnih pjesama.Totalni free jazz.Bili su predgrupa Mike Stern-u ili Richard Bona,više se ne sjećam.Uglavnom,super svirka.:wacko:

#6 Sida

Sida
  • Members
  • 2039 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2007 - 18:55

E... ovak kak zvuče bubnjevi na stvarima na njegovom majspejsu... zato smo mi šutnuli posljednjeg bubnjara :wacko::mad::wacko::mad::mad:

#7 Krasta

Krasta
  • Members
  • 832 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2007 - 20:52

hehe, preduhitrili ste me sa promjenom imena topica :smile: sluzba za korisnike 24/7 :wacko:inace hvala na informaciji , bas sad preslusavam myspace njegov . . . very , very ,e poslusajte i prve tri stvari sa bilkovog myspacea (www.myspace.com/bilkspace ) ja mislim da tu jos uvijek bubnja janko

#8 kameamea

kameamea
  • Members
  • 1149 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2007 - 11:31

Slušao ga u trangl zoni, u matmaru (valjda se tako zove) i na albumu bilka. Lik rastura.

#9 -enigma-

-enigma-
  • Members
  • 2840 posts

Vrijeme objave: 01 Veljača 2008 - 09:18

jos kad sam vidio setup na kojem je svirao davno u splitu na jednom festivalu , inovativno i interesantno , a opet relativno jednostavno slozeno uz elektronski pad i mnostvo efekt palica

a gdje se mogu vidit slike tog seta?

....mmmm, onaj tko navodi Brian Blade-a, Tain Wattsa ili Meterse za influences mora imati nos za groove

a i osjeti se i jojo mayer, bogami. :thumbup:čim sam otvorio njegov myspace i čim je počela stvar matrix, rekao sam sam sebi: jebate, jel ovo nerve?čovjek ima nevjerojatnu širinu glazbe. i bendova u kojim svira. ako je konstantan u tim bendovima, sigurno rastura

#10 Krasta

Krasta
  • Members
  • 832 posts

Vrijeme objave: 01 Veljača 2008 - 11:04

a gdje se mogu vidit slike tog seta? a i osjeti se i jojo mayer, bogami. :thumbup:čim sam otvorio njegov myspace i čim je počela stvar matrix, rekao sam sam sebi: jebate, jel ovo nerve? čovjek ima nevjerojatnu širinu glazbe. i bendova u kojim svira. ako je konstantan u tim bendovima, sigurno rastura

a evo bas sam pogleda njegov spejs i spejs bilka , nazalost na bilku nemaju stare slike , koliko se sjecam setup je bia sner , jedan timbale , umjesto tom-toma je ima ako se ne varam jos jedan dobos , ne znam da li sa snerom ili bez ( nemoj me bas za ovo drzat za rijec , nije da se bas sijecam :lol: ) i flor tom na kojem je mislim staja pad koji je bia spojen sa kompom priko kojeg je pusta razne efekte , za cinele se ne sjecam tocno , mislim ride crash i het i to je to . . . uz naravno mnostvo efekt palica i svega ( najveca fora mi je bila palica sa defom na sebi , ne znam kako se to zove , genijalno )

#11 -enigma-

-enigma-
  • Members
  • 2840 posts

Vrijeme objave: 17 Ožujak 2008 - 13:15

gledao sam prije nekih 7 dana u jazz clubu.. osobno, meni je njegov stil mrvicu nezgrapan, ali mu je egzekucija... ajme majko. preeedobro svira.navodno je sad na berklee-u sa punom američkom stipendijom

#12 Wizz

Wizz
  • Members
  • 288 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2008 - 16:04

Covijek je u Zagrebu, definitivno ne na Berklee-ju. Ali ubija :001_tongue:

#13 mudhoney

mudhoney
  • Members
  • 1729 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2008 - 16:18

bio je prošli tjedan na slo2 s nekim jazzerima u onoj jazz emisiji. ova elektronika mi je bezveze, ali live je odličan :001_tongue:

#14 illuminationbass

illuminationbass
  • Members
  • 113 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2008 - 13:55

Meni je on no.1 jungle/dnb bubnjar u hrvatskoj. Nisam kompetentan za ostale stilove koje on svira, ali sto se gore navedenih stilova tice, na ovim prostorima mu nema ravnog... a i sire, posto je Jojo Mayer pobjegao u Ameriku... :wink: Nadam se da neće otići nigdje van Hrvatske, tj da će se ako ode u Ameriku na studij, nakon njega vratiti :thumbup1:

#15 -enigma-

-enigma-
  • Members
  • 2840 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2008 - 10:38

preporučam svima album benda triangulizona, jednog od bendova u kojem janko svira. taj album mi je zadnjih dana non stop u cd playeru

#16 Krasta

Krasta
  • Members
  • 832 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2008 - 19:34

evo malo sam lurkao pe spejsu . . . i naletio sam na jos jedan vrhunski band kojeg je janko dio . jazzy mood , mozda mrvu bas i bubanj na momente bacaju na brakebeat , al ono samo malo , ukusno . . . ja sam stvarno odusevljen . poslusajte stvari na spejsu :

http://www.myspace.com/satelliteorbit

Posted Imagea o tome kako je izvrsno janko ( a i ostali ) odsvirao ne treba ni pricati . nadam se da ce se i kakav album snimit , jer koliko sam zakljucia zasad ga nema .

#17 jeremy

jeremy
  • Members
  • 1306 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2008 - 22:42

pa u koliko bendova je taj lik svirao?ja planiram sutra otic poslusat Tobogan u sobu. cuo sam dobre stvari o tome... ima i na spejsu neke pjesme.

#18 Krasta

Krasta
  • Members
  • 832 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2008 - 23:18

puno , puno . . . a sve dosad sta sam cuo mi se stvarno svida :thumbup: . . . a jebiga , to mu je valjda zanimanje , koji jeben posal :001_tongue:

#19 Illusion

Illusion
  • Members
  • 611 posts

Vrijeme objave: 21 Veljača 2009 - 01:21

Evo upravo sam došao sa koncerta TBF-a u domu sportova. Vrhunski koncert! Janko Novoselić im je novi bubnjar. Nisam ga nikad čuo u živo, totalno me oduševio! Čak mi bolje sad zvuči sve skupa nego sa prošlim bubnjarom, a imaju i Rupčića na perkusijama. Nije da mislim da je onaj prošli bubnjar bio loš, dapače... ali kao što rekoh, nekak mi bolje bend u cjelini zvuči. Jel bio još netko na koncertu?

#20 cfr_force

cfr_force
  • Members
  • 21 posts

Vrijeme objave: 21 Veljača 2009 - 14:57

bio sam ja na koncertu.. bubnjar im stvarno dobro zvuci, i jos na nekom malom delite-u svira kolko mi se cini :confused1: jednostavniji ritmovi, precizni i s gruvom.. ono, kako i treba bit za neki organic.. a koncert je bio na razini iako nisam neki fan tbf-a

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.