Jump to content

Slika
- - - - -

Najave zanimljivih bubnjarsko-glazbenih dogdjaja

• Please log in to reply
180 odgovor(a) na ovu temu

#1 ranj

ranj
  • Members
  • 1304 posts

Vrijeme objave: 18 Travanj 2007 - 11:37

Postovani kolege forumasi,Ovom prilikom bih zainteresiranima skrenuo paznju na dva gostovanja istaknute "brace po oruzju" u neposrednoj blizini. 24&25 travnja (Zg/Ri) u Rvacku dolaze legende svega onoga sto su kasnije Seattle i ostali dobro unovcili da bi kasnije (vecinom) nestali iz kadra.:blink1: Melvins ce odrzati dva koncerta, a to je odlicna prilika za svakog bubnjara da pogleda majstora "tezine" i groova, velikog Dale Crovera. Cisti natural na djelu! Nadalje, 26 srpnja na ljubljanskim Krizankama gostuje Tory Amos. Neovisno o ljubiteljstvu gospodicninog glazbenog izricaja, najtoplije preporucam svakom bubnjaru da pogleda, meni jednog od najdrazih bubnjara danasnjice, Matt Chamberleina. Moderan pristup i shvacanje trendova u kombinaciji s vintage soundom i vrlo muzikalnim idejama, ga cine vrlo trazenim kad je u pitanju zajednicki rad s mnogim top artistima pop glazbe. Kompletan muzikant, sjajan bubnjar, puno za nauciti o dinamici i doziranju kroz jedan koncert!

#2 spashtoot

spashtoot
  • Members
  • 3178 posts

Vrijeme objave: 12 Lipanj 2007 - 11:53

Club Uljanik, PulaMesserschmitt, 16.06.2007. (da čujemo kako sale groova...)Jojo Mayer's Nerve, 23.06.2007. (bolesnik...)

#3 Chad

Chad
  • Members
  • 4635 posts

Vrijeme objave: 12 Lipanj 2007 - 12:30

20.06.2007. Radar festival, Siget (Zagreb): Queens Of The Stone Age, Placebo, Kaiser Chiefs, Overflow, Anavrin-Joey Castillo se muči s Grohlovim dionicama :nuts: 22.06.2007. Drava Rock festival, gradski stadion (Koprivnica): Scorpions, The Cult, Ill Nino, Majke, Vatra-heavy hitter John Tempesta iza kita u The Cultu-Dave Chivarri odličan live u Ill Nino03.07.2007. Korn, Šalata (Zagreb)-manijak Joey Jordison pegla blast beatove s nu-metal velikanima-svakako se isplati pogledati i predgrupe Father i Popeye05.07.2007. Metallica, Ernst Hapell Stadion (Beč)-Lars i društvo na metal događaju godine04.09.2007. Tool, Šalata (Zagreb)-prog kralj Danny Carey na vjerojatno posljednjoj turneji sa Toolom - must see

#4 Barky

Barky
  • Members
  • 165 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2007 - 17:13

Od 28-30.09 Kruno Levacic odrzava seminar za bubnjare na krku.Cijena 500 kn.Smjestaj ce biti jeftin.Nazalost nemogu ici zbog posla ali mislim da se to isplati otici ko moze.

#5 Barky

Barky
  • Members
  • 165 posts

Vrijeme objave: 20 Rujan 2007 - 09:09

15.10. u saxu glazbena radionica za bubnjare,vodi Kruno Levacic.Tu se vidimo sigurno!!!!

#6 riot

riot
  • Members
  • 233 posts

Vrijeme objave: 20 Rujan 2007 - 10:16

ovako

Predznanje nije bitno za ovaj seminar jer je težište na bitnim, stvarima. Naime- puno tehnike,snage i brzine ne pomaže nekom da svira muzikalno, kreativno i da ima dobar groove i time. Grupna nastava odrzavat će se u dva dnevna termina: 12 do14h i 17 do 19hNaglasak u ovim terminima bit će stavljen na: -razvijanje osjećaja za ritam i tempo -sviranje ritmova u grupi (u svrhu osvještavanja "plemenskog", tzv. ritualnog zvuka) -povečanje bubnjarskog vokabulara polaznika -osnove tehnike i kordinacije *Predviđena ja i mogučnost satova za pojedince po cijeni 200kn po satu, za sve koji su zainteresirani za pojedine specifične teme koje nisu dovoljno astupljene u grupnom načinu rada.

dani su 28.29. i 30. rujancijena seminara je 500 kunadvokrevetne sobe sa kupaonicom, ako je jedna osoba unutra je 200 kuna za dva noćenjaako su dvije osobe unutra 150 kuna po osobi za dva noćenjaako uspijem napravit neki posao do tada vjerujem da cu ici...

#7 -enigma-

-enigma-
  • Members
  • 2840 posts

Vrijeme objave: 25 Rujan 2007 - 20:18

15.10. u saxu glazbena radionica za bubnjare,vodi Kruno Levacic.Tu se vidimo sigurno!!!!

bit će i za udaraljke. više o tome ovdje.

#8 -enigma-

-enigma-
  • Members
  • 2840 posts

Vrijeme objave: 29 Rujan 2007 - 12:45

možda nije toliko u namjeri topica, ali za ondekoza ponovno dolazi u zagreb!

#9 -enigma-

-enigma-
  • Members
  • 2840 posts

Vrijeme objave: 09 Listopad 2007 - 08:03

u zagrebu će se održat tečaj sviranja egipatske table i tarabuke

#10 butch

butch
  • Members
  • 257 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2007 - 13:30

pozdrav poštovani kolege.samo da vas podsjetim da je danas, ponedjeljak 15.10.07., bubnjarska radionica u Sax-u, palmotićeva ulica zagreb, koju vodi kruno levačić ( mildreds, tamara obrovac bend, biolers quartet ....). početak je u 18h pa navratite.kruno ima kaj za reći. pozdravbutchmod edit: topic služi komentiranju najava..

#11 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 15 Listopad 2007 - 22:32

Bio.

#12 tranquility

tranquility
  • Members
  • 636 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2007 - 09:42

Bio.

I jel bilo štogod zanimljivo?Nisam mogao doć jerbo me neka prehlada uvatila...

#13 Nasciturus

Nasciturus
  • Members
  • 404 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2007 - 11:03

Može mali rezime:thumbup1:????

#14 jeremy

jeremy
  • Members
  • 1306 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2007 - 16:34

Bio.

ma gdje si bio? ja te nisam vidio... lazes! :001_cool:

#15 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2007 - 18:20

ma gdje si bio? ja te nisam vidio... lazes! :001_cool:

Ravno ispred Krune, otprilike treći red. Teško da si me mogao fulati, budući da sam direkt s posla došao pa sam se šepurio u odijelu. :bored::laugh:Bilo je zanimljivo. Ako me sjećanje ne vara, radionica je završila nešto prije 22h. Tako da je bilo prilično dugotrajno.Meni su bile izuzetno zanimljive stvari koje je Kruno pričao o samoj interpretaciji, dinamici i odnosima među instrumentima. Jako poučno je bilo i njegovo objašnjavanje svirke Elvina Jonesa i Roya Haynesa.Međutim, najzanimljiviji je, kao i uvijek kada je Kruno u pitanju, njegov pogled na glazbu i život općenito. Kada ga se sluša, osobno mi se otvaraju nova viđenja i ideje kako slušati i kako svirati. I slušanjem njegovih riječi potvrđujem i utvrđujem svoju filozofiju glazbe.Općenito sam jako zadovoljan onime što sam vidio i čuo jer ono što je Kruno pričao i pokazivao nije striktno vezano za bubnjeve. Tako da se nadam da je bilo još nebubnjara (tu ne računam Buča :)) na radionici jer smatram da ovakve stvari mogu izuzetno pomoći baš iz razloga što se ne radi o instrumentu kojeg svirate pa pruža malo drugačiji uvid a i pogled na vlastiti instrument i svirku se mijenja.Pozdraf...P. S. Molio bih nekoga tko je bio na radionici (ili netko drugi tko ima) da mi na PM pošalje Levačićev broj telefona jer nisam sinoć zapisao. A volio bih popričati s čovjekom o nekim stvarima u malo netipičnom vidu instrukcija. Hvala!

#16 jeremy

jeremy
  • Members
  • 1306 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2007 - 18:30

ajde cini se da si bio... :laugh:meni je isto kod kruninih radionica najdrazi dio kad on prica o zivotu opcenito, muzicarima, neke ljudske osobine istice... zakljucio sam da je kruno bolji glazbenik nego sto je bubnjar, ali je jos bolji covjek nego sto je glazbenik! a svira bubnjeve nenormalno fantasticno tak da si mozete zamislit kakva je to osoba...ipak, postoji problem kod njegovih radionica... u toj sobi nema 2 covjeka koji razumiju sta on pokazuje. nema sanse. tu mislim na one dijelove kada se on trudi objasniti kako svirati npr. kvintole u grupama po tri, sto je samo po sebi dovoljno zajebana stvar. i onda on krene solirat prek toga! e tu ga vise nitko ne prati 100%, a on se razveze na bubnju jedno 5-10 min totalno suludih odvojenih koordinacija i podjela timea gorih od messuggae! e taj dio mi nema smisla... bacanje bisera pred svinje, to je to.

#17 Barky

Barky
  • Members
  • 165 posts

Vrijeme objave: 17 Listopad 2007 - 09:24

Bilo je zanimljivo kao i svako druzenje sa krunom.Slazem se sa jeremyem da ga nisam bas u svemu mogao pratit al kaj je tu je.

#18 Guest_boobaloo_*

Guest_boobaloo_*
  • Guests

Vrijeme objave: 28 Listopad 2007 - 14:53

Porcupine Tree15.11.2007. Beč, Austrija: Arenahttp://www.porcupinetree.com/tour.cfmZa one koji ne znaju, u spomenutom bendu bubanj svira ludi tehnicar, englez Gavin Harrison, jedan od najboljih prog rock/fusion/jospunotoga bubnjara na svijetu.

#19 -enigma-

-enigma-
  • Members
  • 2840 posts

Vrijeme objave: 02 Studeni 2007 - 12:40

da li je netko možda bio na radionici za udaraljke?

#20 spashtoot

spashtoot
  • Members
  • 3178 posts

Vrijeme objave: 13 Studeni 2007 - 17:15

17.XI. club uljanik, pula - Victor Bailey group - jedan od velemajstora bass gitare dolazi u pulu sa superstar ekipom: Benjamin Casey (sax), Peter Horvath (keyboards) i Richie Morales (drums)tko je u mogućnosti, ovo se ne preskače!!

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.