Jump to content

Slika
- - - - -

Održavanje gitare

• Please log in to reply
486 odgovor(a) na ovu temu

#41 Jason

Jason
  • Members
  • 200 posts

Vrijeme objave: 09 Rujan 2005 - 12:58

Ja na svojoj gitari pazim da nikad ne dodje u kontakt sa previse znoja i masnoce, a tada je temeljito ocistim mekanom krpom namocenom rakijom ili votkom. U zadnje vrijeme sam poceo prljavstinu i otiske prstiju cistiti tako da ih lagano 'prebrisem' stranom prsta (ruke su naravno dobro oprane prije) jer sam vidio da previse ciscenja krpom (najmeksa moguca pelena) ostavlja ipak tragove na finishu i malo isfriza lak. Fingerboard cistim isto alkoholom, svaki put kad mijenjam zice natopim krpu rakijom/votkom i ocistim pragove tako, a nakon toga sa suhim dijelom krpe dobro posusim. Sa rezultatima sam jako zadovoljan, sve je cisto i blista :)

#42 Twang

Twang
  • Members
  • 473 posts

Vrijeme objave: 09 Rujan 2005 - 13:07

Ja na svojoj gitari pazim da nikad ne dodje u kontakt sa previse znoja i masnoce, a tada je temeljito ocistim mekanom krpom namocenom rakijom ili votkom.

Da..dobro.. a kaj kad tri sata sviraš pod reflektorima i znojiš se ko' blesav?Imaš kakav dobar savjet za to?(protiv znojenja možda, ili kako to sve izvest' da nem a znoj na gitari...)A kaj se rakije tiče, to zlijem u sebe poslije svirke... ;D ;D

#43 Jason

Jason
  • Members
  • 200 posts

Vrijeme objave: 09 Rujan 2005 - 13:14

uvijek imam na ruci znojnik, na onom dijelu koji ide preko gitare, i nikad ne sviram gol do pasa. tako da se malo znoja ipak zaustavi. a ako vec uprasim i sebe i gitaru, za oboje je isti recept vise manje. ja pod tus, a gitara pod alkohol cim dodjem doma.

#44 Twang

Twang
  • Members
  • 473 posts

Vrijeme objave: 09 Rujan 2005 - 13:23

uvijek imam na ruci znojnik, na onom dijelu koji ide preko gitare, i nikad ne sviram gol do pasa. tako da se malo znoja ipak zaustavi. a ako vec uprasim i sebe i gitaru, za oboje je isti recept vise manje. ja pod tus, a gitara pod alkohol cim dodjem doma.

:)..Ok, od sad imam znojnik na ruki, oko glave, a u slučaju da sviram gol oko pasa...nabit ću jedan preko škembe.. ;D

#45 Jason

Jason
  • Members
  • 200 posts

Vrijeme objave: 09 Rujan 2005 - 13:38

to je to, Mark Knoplfer djir :)

#46 nekrozor

nekrozor
  • Members
  • 41 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2005 - 21:17

sve je to super i ok ali sta ako recimo:svirali smo gitaru pa ju jedno vrijeme nismo cistili tj. uopce dirali(svirali)sta onda.MENI SE NAKUPILA NEKAKVA MASNA PRLJAVSTINA koja bas nejde dolje a nezelim ribat da ne ostetim boju.Koje je sretstvo ok???????hvala na svim odgovorima ::)

#47 Dolgcajt

Dolgcajt
  • Members
  • 39 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2005 - 08:23

Ja na svojoj gitari pazim da nikad ne dodje u kontakt sa previse znoja i masnoce, a tada je temeljito ocistim mekanom krpom namocenom rakijom ili votkom. U zadnje vrijeme sam poceo prljavstinu i otiske prstiju cistiti tako da ih lagano 'prebrisem' stranom prsta (ruke su naravno dobro oprane prije) jer sam vidio da previse ciscenja krpom (najmeksa moguca pelena) ostavlja ipak tragove na finishu i malo isfriza lak.

Haha :) Bez zamjerke, al ovo zvuci malo too much.. trash... kaj imas LP iz 1959. ili Strat iz 1955.? Vjerovatno ce me mnogi popljuvat sad na ovom topicu... ali toliko postova o glancanju gitare ::)Ionako ce nas sve te stvari nadzivjet... da vidis u kakvom stanju je moj Gibson, strpali bi me u zatvor :) Upravo mi je prije par tjedana otpao drveni rub ispod potenciometara i oblijepio ga selotejpom da ne ispadne sve van. It's all about music, isn't it?

#48 Dolgcajt

Dolgcajt
  • Members
  • 39 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2005 - 15:23

Eh da... vezano za topic... jedna stvar koju ( ipak ) uvijek pazim... da me sad ne optuze i osude za gitarski vandalizam... gitaru UVIJEK dobro brisem ( susim ) nakon svirke i kad dodjem doma, obavezno ostavljam kofer otvorenim... eto, barem to...Veci grijeh ju je ostavit tako vlaznu u zatvorenom koferu, nego je zakucavat po podu u potrazi za savrsenim feedback-om ;)Ozbiljno :)

Edited by Deda Pantelija, 20 Studeni 2009 - 08:54 .

#49 hollow

hollow
  • Members
  • 2 posts

Vrijeme objave: 18 Siječanj 2006 - 14:18

Pomoch! Gitara mi gubi kontakt na volume knobu, stisa mi se sama od sebe onda je malo kvrcnem i opet je sve ok. Jel zna netko kak da rijesim taj problem? Ne kuzim se bash u elektroniku pa ne bi htio nekaj zeznut. Inache gitara je Ibanez R540 stara 15 godina

#50 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 21 Siječanj 2006 - 13:41

Pomoch! Gitara mi gubi kontakt na volume knobu, stisa mi se sama od sebe onda je malo kvrcnem i opet je sve ok. Jel zna netko kak da rijesim taj problem? Ne kuzim se bash u elektroniku pa ne bi htio nekaj zeznut. Inache gitara je Ibanez R540 stara 15 godina

Vjerojatno ćeš morati ponovo prelemiti kontakte na volume knobu. A i novi potenciometar za volume ti ne bi škodio ako je ovaj 15 godina star :(

#51 funky monk

funky monk
  • Members
  • 37 posts

Vrijeme objave: 23 Veljača 2006 - 19:55

Početnik sam,imam akustičnu i imam problem:kad pritisnem žicu na prvih nekoliko polja na e žici,dobijem raštiman zvuk jer su mi žica dodiruje prag ispod >:P.Kako da povisim žicu odnosno kako da to riješim? Hvala

#52 Lili Marlen

Lili Marlen
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2006 - 19:24

Da, evo ja sam danas izvukla staru gitaru i nariktala žice pa krećem kao učit svirat ;D i imam isti problem, žica dira prag ??? help

#53 Matej

Matej
  • Members
  • 431 posts

Vrijeme objave: 17 Travanj 2006 - 22:07

JA SVOJE GITARICE UZOERNO ODRŽAVAM. POSLI SVAKE SVIRKE FAST RETOM OBRIŠEM ŽICE I POLJA, VLAŽNOM KRPICOM JEDNOM U 2 MISECA A OSTAVLJAM JE DALEKO OD JADRATORA I TAKVIH NEPOGODNIH STVARI ZA GITARU 8) ;)

#54 Joe Satriani

Joe Satriani
  • Members
  • 49 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2006 - 19:33

Ja bas i neznam previse o ciscenju gitare buduci da sam poceo svirati prije godinu dana. Jos onda sam naucio prva 3 pravila, ali neznam kaj je to fretboarda, pa jel bi ko bio dobar pa mi objasnio. Nego od sredstva za ciscenje koristim samo krpu.

#55 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2006 - 13:20

Fretboard je "ploča za pragove", doslovno rečeno. ;DTo je strana vrata na kojoj su postavljene one divne, metalne pregradice koje čine polja. Ako je fretless instrument, to je i dalje fretboard. Paradoksalno ali istinito. U biti bi se trebalo zvati fretlessboard.

#56 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 26 Svibanj 2006 - 15:37

Evo vam jedan tip da se ne sjebete. ja san se nekidan sjeba ! :'(nemojte nikda vlažnu gitaru nakon znojne svirke stavljet direktno u kofer. ja nekidan sviro i bilo vlažno i bio pijan i nisan mislija i stavija je u kofer mokru. i šta mi se desilo, kada sam je sutraan išao izvadit iz kofera morao sam se namučit, naime gitara mi se zaljepila za kofer, i po gitari su ostale sve tragovi od dlaka s kofera i totalno je izgledalo gadno, tim više što mi je na gitari nitro.dobro sam se namučio dok sam je ponovo izglancao da izgleda donekle normalno.eto, nemojte se i vi zajebat ako ja jesam :P

#57 zden3

zden3
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 28 Srpanj 2006 - 19:39

Pomoć! ŽICE MI "BRENČE" tj. imaju čudan zvuk,kao da su raštimane. Pogotovo 4. i 5. Mislim da bi trebalo povisiti konjić. Može li se to u kućnoj radinosti? za svaki slučaj ima li netko dobrog a JEFTINOG meštra za to?

#58 zvorkapic.os

zvorkapic.os
  • Members
  • 3271 posts

Vrijeme objave: 28 Srpanj 2006 - 19:41

kak gitara je u pitanju?

#59 zden3

zden3
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 28 Srpanj 2006 - 21:02

DA, naravno, a kaj drugo?!

#60 zden3

zden3
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 28 Srpanj 2006 - 21:04

Obična akustična gitara Yamaha.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.