Jump to content

Slika
- - - - -

Bolna svirka - fizicki problemi pri svirci, uzroci, posljedice...

• Please log in to reply
236 odgovor(a) na ovu temu

#41 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 30 Travanj 2005 - 16:06

Isto tako, otišao sam se otuširat i ostao sam posve mokar. Što činiti?

ah, ovo je presmiješno...šteta što će se obrisati...pa, možeš uzet ručnik sa sobom pod tuš...to bi moglo upaliti...

#42 bube

bube
  • Members
  • 430 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2005 - 01:02

Nego da se mi vratimo temi...Rukavice su mi totalno bezveze.Rade ne svirat bubanj nego svirat s rukavicama.ali ako bas tko hoce rukavice,skupis 200 kn,odes u npr. marko projekt (biciklisticka trgovina) i kupis biciklisticke rukavice,zatvorene (full finger).Bez zajebancije ;)

#43 DadoBl

DadoBl
  • Members
  • 307 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2005 - 01:14

Nego da se mi vratimo temi...Rukavice su mi totalno bezveze.Rade ne svirat bubanj nego svirat s rukavicama.ali ako bas tko hoce rukavice,skupis 200 kn,odes u npr. marko projekt (biciklisticka trgovina) i kupis biciklisticke rukavice,zatvorene (full finger).Bez zajebancije ;)

Ma kakve rukavice - prebolis prvi put zuljeve (mozda i drugi ako ti je prenjezna ruka) i sve super. Nakon 2 godine ce se opet po neki pojaviti, ali za kojih 10ak dana nestati. Kakve rukavice - nije isti osjecaj da ne znam kako da ih dizajniraju...

#44 Barky

Barky
  • Members
  • 165 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 10:49

Moja metoda za zuljeve jer ih isto imam je ta da si omotam prste sa mikrophore trakom(kaziprste i palac)posto na njima imam zuljeve i moram reci da jako dobro djeluje.

#45 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 14:29

ma kakve rukavice... :osviraj lakse, opusti malo...uostalom, hvat je izmedu kaziprsta i palca...tak je bar "skolski"...ah, ja nemam tih problema. nije mi jasno kaj radite s tim palicama! ???

#46 jeremy

jeremy
  • Members
  • 1306 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 15:10

Koliko se meni cini, zuljevi su ti znak da ne sviras dobro tj. ne drzis palicu dobro. Ja sam takoder dobio zulj na desnoj ruci u pocetku, i to zato kaj sam mahao palicom po fusu kao drvosjeca. Kad sam malo ulovio feeling, zulj je nestao i otada nisam dobio niti jedan, a sviram jace i zesce nego ikada.

#47 funky man

funky man
  • Members
  • 13 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 15:34

Ako palicu držiš što opuštenije u ruci i pokušaš udarati što više pomoču prstiju,riješiti češ problem sa žuljevima. :)Wecklova škola ti je odlična za to. :)

#48 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 15:44

ja se slazem sa zadnja dva posta.

#49 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 19:57

Ja se ne slažem ni sa čim!Deda, svaka čast, potpisujem ovaj post!

#50 deki

deki
  • Members
  • 43 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2006 - 15:09

to ti je problem jer trebas uptrijebiti zamo zglob za dole i vse je kaciti prstima a za gore iskoristiti odbitak palice,u kojem si gradu?moj pocetak je bio punk i hardcore

#51 deki

deki
  • Members
  • 43 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2006 - 15:18

ma kakve rukavice, cim dobijas zuljeve znas da nesto nije u redu sa tehnikom ,ja sam ih isto dobijao dok mi jedan tip nije objasnio sve tehnike,potrazi si njemacku i americku tehniku francuska ti netreba to ti je za specificne stvari kao paradidle i par tuseva.

#52 ranj

ranj
  • Members
  • 1304 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2006 - 15:20

Star topic, ali interesantna tema. Mislim da nije sve bas tako jednostavno kao sto neki gore "objasnjavaju". Bol je signal tijela kad "se ne slaze" s necim, dakle treba fino "pogledat" sto krivo radimo pri svirci. Buduci sam vec namjeravao otvoriti topic i o drugim bubnjarskim boljkama osim usiju, ovom prilikom cu samo reci da kocenje ruke, bol u zglobovima, laktu ili misicima sake mogu biti posljedica krive tehnike, nezagrijanosti, prevelikog konzumiranja alkohola, stresa i jos dosta sitnica koje zivot znace :D. No, nadam se da cemo se o svemu tome uskoro moci ocitovati u novom topicu.Pozdrav

#53 ranj

ranj
  • Members
  • 1304 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2006 - 16:10

ma kakve rukavice, cim dobijas zuljeve znas da nesto nije u redu sa tehnikom ,ja sam ih isto dobijao dok mi jedan tip nije objasnio sve tehnike,potrazi si njemacku i americku tehniku francuska ti netreba to ti je za specificne stvari kao paradidle i par tuseva.

Mozes li malo podrobnije "razloziti" gore izreceno; zanimaju me naime, "sve tehnike"; kako da si to "potrazimo" njemacku i americku tehniku; zasto nam francuska ne bi koristila osim za "paraddidle i par tuseva"?! O kojim bi se to tusevima konkretno radilo?I naravno, osvrni se molim te na relaciju tehnike i zuljeva, imajuci u vidu da nam je koza svima prilicno razlicite "kvalitete" :D.

#54 jeremy

jeremy
  • Members
  • 1306 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2006 - 16:23

Star topic, ali interesantna tema. Mislim da nije sve bas tako jednostavno kao sto neki gore "objasnjavaju". Bol je signal tijela kad "se ne slaze" s necim, dakle treba fino "pogledat" sto krivo radimo pri svirci. Buduci sam vec namjeravao otvoriti topic i o drugim bubnjarskim boljkama osim usiju, ovom prilikom cu samo reci da kocenje ruke, bol u zglobovima, laktu ili misicima sake mogu biti posljedica krive tehnike, nezagrijanosti, prevelikog konzumiranja alkohola, stresa i jos dosta sitnica koje zivot znace :D. No, nadam se da cemo se o svemu tome uskoro moci ocitovati u novom topicu.Pozdrav

Podrzavam otvaranje jednog takvog opcenitijeg topica. Mnogi bubnjari imaju taj krivi stav, da je DOBRO kad te bole misici, kad se grcis i slicno jer smatraju da se tako razvija brzina i stagod...

#55 Krasta

Krasta
  • Members
  • 832 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2006 - 23:49

negdje sam procitao na netu da treba razlikovati bol (koja prvenstveno nastaje zbog lose tehnike) i takozvani "burning" u misicima (ne znam kako bi to prevea a da ne zvuci lose :) koji je zapravo sasvim prirodan i koji se mora javljat kako bi se napredovalo u brzini (ja mislim da je to bia jedan topic o duplom basu na forumu od mxtabsa )

#56 ranj

ranj
  • Members
  • 1304 posts

Vrijeme objave: 09 Siječanj 2006 - 00:16

negdje sam procitao na netu da treba razlikovati bol (koja prvenstveno nastaje zbog lose tehnike) i takozvani "burning" u misicima (ne znam kako bi to prevea a da ne zvuci lose :) koji je zapravo sasvim prirodan i koji se mora javljat kako bi se napredovalo u brzini (ja mislim da je to bia jedan topic o duplom basu na forumu od mxtabsa )

OK, ne znam nista o tome...mislim, ima sigurno razlicitih poimanja i shvacanja "boli", he, he... Bilo bi zanimljivo ako mozes iskopat to "stivo".Na kraju krajeva, i vrli Virgil Donati je pobornik vjezbanja "do boli" (pogotovo uzimajuci u obzir njegov "eyebrow abuse"), ali nisam uvjeren da to vrijedi za svih nas :D.

#57 Chad

Chad
  • Members
  • 4634 posts

Vrijeme objave: 09 Siječanj 2006 - 22:19

Bol se javlja kad do granica svojih mogućnosti. Al to ne znači da je ta granica nepremostiva. Zato jezik za zube. No pain, no gain.

#58 ranj

ranj
  • Members
  • 1304 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2006 - 11:58

Bol se javlja kad do granica svojih mogućnosti. Al to ne znači da je ta granica nepremostiva. Zato jezik za zube. No pain, no gain.

Speak for yourself, pal. I valjda si mislio "stisnuti zube", ne? Naravno da se granice pomicu i to je logicno i nadasve potrebno, ali ako se odnosi na stvaralacki, tj. kreativni dio "posla" (gdje u stvari granica ni nema), a ne si unistiti zglob i zaradit carpalac u ime nekakvog "celicenja". Te fore pusti ekipi iz Legije stranaca :D, svirka funkcionira na drugu foru. Fizicki smo ograniceni svi na svoj nacin, ali to uopce ne mora biti prepreka kreativnosti. Osobno ne bih savjetovao nikoga da ide vjezbat/svirat/uciti "preko" boli.

#59 Chad

Chad
  • Members
  • 4634 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2006 - 12:09

Ma znam. Samo sam upoznao masu bubnjara koji se žale na "bol", a ne znaju se nit dobro zagrijati. Ak se većina priprema za "brzo" sviranje obavi na vrijeme, boli neće biti.

#60 ranj

ranj
  • Members
  • 1304 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2006 - 13:27

Ma znam. Samo sam upoznao masu bubnjara koji se žale na "bol", a ne znaju se nit dobro zagrijati. Ak se većina priprema za "brzo" sviranje obavi na vrijeme, boli neće biti.

100% istina. Uh, moramo topic o tome...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.