Jump to content

Slika
- - - - -

Bolna svirka - fizicki problemi pri svirci, uzroci, posljedice...

• Please log in to reply
236 odgovor(a) na ovu temu

#1 drumania

drumania
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2004 - 02:20

Već prije par tjedana sam počea osječat bolove u zglobovima. Više me bole zglobovi u nogama nego u rukama, al oba su bolna!Počea sam aktivnije vježbat, pa me možda zato boli, nisam siguran. Cak nemogu hodat ulicom duže od 15 min da me ne zabole nožni zglobovi! :-\ >:D >:) >:) :'( :'( :'(Imate li kakav savjet ili neku vašu NEzgodu u vezi ovoga za podijelit sa ostalima!

#2 valveodour

valveodour
  • Members
  • 3335 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2004 - 02:27

Odmori malo te zglobove, čovječe :D

#3 djemo

djemo
  • Members
  • 106 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2004 - 03:00

Pa OK je je kad osjetiš napetost u mišićima nakon probeno ti imaš gadnih problema vjeruj mi da je bolje stati i odmorit se nego upropastit tijelo za trajnoVježbe koje radiš nemoj gurat u visoki temponađi neke ritmove i rudimente pa ih počni radit u sporom tempu da te razgiba i opustiZa zagrijavanje sviraj po snareu singl stroke ali užasno sporo ono udarac po udarac i probajosjetit kako postić udarac uz što manje naporaisto i za bas.

#4 Guest_Voices_*

Guest_Voices_*
  • Guests

Vrijeme objave: 21 Rujan 2004 - 08:58

Imate li kakav savjet ili neku vašu NEzgodu u vezi ovoga za podijelit sa ostalima!

Kod svog doktora i nek ti da uputnicu za ortopeda ili koga već smatra kompetentnim za tvoje probleme. Zdravlje je za glazbenike najvažnije...šta će ti i novi Sonor i nove Paiste činele te dupla Axis ako ne možeš svirat na tome. Moj ex bubnjar je imao strahovitih problema s koljenima i zglobovima zbog vježbanja "vlastitih vježbi" i forsiranja heel down tehnike.Ne budi ti teško dat parstotina kuna nakon što posjetiš doktora pa da odeš kod nekoga glazbenog pedagoga-bubnjara da te pouči ergonomiji,načinu sjedenja i osnovnoj ljudskoj fizici prilikom sviranja bubnjeva.

#5 drumania

drumania
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2004 - 10:04

Baza je da vježbam rudimente, sidim pravilno, ... To što me sada boli je totalno drukčija bol nego na koju sam navika dok sam prije svira. Vidit ću još kroz par dana oce li me prestat bolit ili će se smanjit, a ako ne, otic cu do doktora. Trenutacno osjecam bol u desnoj nozi, a samo sidim! :-\ :'(

#6 Ujo

Ujo
  • Members
  • 561 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2004 - 00:43

mene isto znat bolit ako vjržbam sa duplom u preponi između noge i tjela ispod pojasa, al samo lijeva pošto sam dešnjak pa mi je i desna izvježbana a lijeva to ne može pratit.

#7 DadoBl

DadoBl
  • Members
  • 307 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2004 - 12:30

Mozda ne sjedis pravilno - Sjedi tako da kad su ti noge na pedalama lagano podignute na prstima butine budu paralelne sa podom... Ako sjedis nize od toga, vrlo je vjerovatno da previse umaras noge...

#8 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6289 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2004 - 16:43

Mislim da znam zašto te boli ručni zglob...kolko' ono imaš godina ? 15 ? ;D ;D

#9 drumania

drumania
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2004 - 18:22

Mozda ne sjedis pravilno - Sjedi  tako da kad su ti noge na pedalama lagano podignute na prstima butine budu paralelne sa podom... Ako sjedis nize od toga, vrlo je vjerovatno da previse umaras noge...

Vec sam poviše reka da sidim pravilno,...! Znam da to nije problem!

#10 damir

damir
  • Members
  • 56 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2004 - 18:32

ne mora biti da je od sjedenja, premda mene nekad zna ukociti jer mi je stolica prenisko ili previsoko kako kad, ali to je rijetko, moj savjet nemoj svirati jedno vrijeme pusti nek ti se noga navikne i nek ti "umemorira" takav tempo, ak si poceo aktivnije mozda ti se istegnuo zivac, uglavnom kao sto si i sam rekao ak ti za par dana ne bude bar malo bolje idi doktoru!!!!

#11 drumania

drumania
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 22 Rujan 2004 - 18:35

Mislim da znam zašto te boli ručni zglob...kolko' ono imaš godina ? 15 ?  ;D ;D

To nije do mojih godina! Siguran sam!

#12 Drumba

Drumba
  • Members
  • 366 posts

Vrijeme objave: 23 Rujan 2004 - 12:51

Mislim da znam zašto te boli ručni zglob...kolko' ono imaš godina ? 15 ?  ;D ;D

To nije do mojih godina! Siguran sam!

Hehe..i mene je ruka bolila u to vrijeme! ;D ;DNego serious sada..bol ti se moze javljat iz vise razloga, ali vjerojatno si se samo prefosirao, nemoj sad svirat recimo dva dana, dok bol malo ne popusti, a onda pocni svirat neke spore i lagane ritmove, pa malo po malo dizi tempo..ne bi ti bilo lose ni zagrijavat se prije svake svirke..posebno noge(koljena), npr. trcat u mjestu i sl. :)I ja sam isto imao problema..s desnim koljenom, bas zbog sviranja brzih ritmova(double kick i to..), pa sam morao malo "usporit" i poceo sam vozit bike intenzivno i proslo je..Te stvari zbilja nisu za zahebanciju..nemoj se sj.. ko Zvincicev bubnjar pa da se moras oprostit od bubnjeva..Postoje ti i tablete koje ojacavaju zglobove, pa ih je dobro uzimat kod vecih napora, iako brijem da ti to ne treba, al' svejedno, mozes se uvijek raspitat kod ljekarnika..cini mi se da se mogu uzimat i bez recepta!

#13 drumania

drumania
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 23 Rujan 2004 - 18:01

Prošlo je par dana i vrijeme je za moj novi izvještaj!U zglobovima su mi otprilike bolovi stali ALI zato me zglob u livoj nozi počea još više bolit! :'(

#14 damir

damir
  • Members
  • 56 posts

Vrijeme objave: 23 Rujan 2004 - 20:50

idi doktoru sto prije to bolje, ak ti nije od umora, nego od neceg drugog mozes si samo zajebati stvar!!!!

#15 drummerboy

drummerboy
  • Members
  • 238 posts

Vrijeme objave: 26 Rujan 2004 - 00:17

jesi razmislja mozda o upali zglobova? Mozda je u tome kvaka. Nabavi neku mast ili sl.

#16 Pepy the Killer

Pepy the Killer
  • Members
  • 3104 posts

Vrijeme objave: 23 Studeni 2004 - 22:19

bolovi u nogama se kod mene znaju često javljat zbog intenzivnog rasta ;), možda je malo i do toga...ali,savjetova bi da počneš nešto trenirat..onako za kondiciju...ili vozit biciklu ;)

#17 AmaterPotpuni

AmaterPotpuni
  • Members
  • 688 posts

Vrijeme objave: 30 Studeni 2004 - 22:33

čini mi se da nitko nije spomenuo zagrijavalje i i stezanjei sve ono što bi bilo dobro obaviti prije sviranja.. viddio sam na webu prije dosta vremena sajt sa vježbama za zagrijavnje i istezanje.. to nisu vježbe za bubnjevima već prave vježbe ruku, probao sam to nekoliko puta i to radi.. do povreda može doći ako forsiraš tijelo a ono nije spremno na određeni napor, i nemojte misliti da ćete se dovoljno zagrijati svirajući lakše ritmove tako to, treba lijepo istegnuti svaki prst, pa cijeli dlan (tako da se istegnu tetive cijeloj podlaktici) pa malo rotirati u zglobu zapešća, pa rotirati u laktu, tako da se sve gobro prokrvi i protegne.. ali bolje da potražite te vješbe.. jer jednom kad dođe do ovakvih bolova. brijem da je kasno za vježbe..

#18 Ujo

Ujo
  • Members
  • 561 posts

Vrijeme objave: 09 Prosinac 2004 - 00:21

nabavi kosmodisk pa češ sve riješit, a bi češ i brz na duploj! :(

#19 Free_eye

Free_eye
  • Members
  • 1388 posts

Vrijeme objave: 09 Prosinac 2004 - 00:43

Deep Relief i sve sredjeno ;D

#20 Free_eye

Free_eye
  • Members
  • 1388 posts

Vrijeme objave: 31 Ožujak 2005 - 15:26

Imam par crvenih zuljeva, posljedica 4satnog sviranja.Jel ima tko neku foricu za rjesit se toga ?? ;)Ili, di se mogu kupit neke najjeftinije bubnjarske rukavice? ;)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.