Jump to content

Slika
- - - - -

kapodaster!?

• Please log in to reply
26 odgovor(a) na ovu temu

#1 zvorkapic.os

zvorkapic.os
  • Members
  • 3271 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 21:46

nisam znao totalno di da stavim topic, zna netko kak se kreću cjene kapodastera?

#2 pyover

pyover
  • Members
  • 836 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 21:54

e stari,baš sam nešto razmišljao o kapodasterima ovih dana.Ovako...dobar kapodaster metalni,koji stvarno stisne bez premca i koji ti traje, dođe oko 170 kn(to je relativno jeftino još),ali imaš ti svakakvih kapodastera.Ja sam svoj platio 40ak kuna,samo je to potrošna roba.Radi se o komadu gume i elastičnoj traci.Ovo šta sam ti ja naveo su cijene iz Zagrebačkih dućana.Ovaj prvi sam gledao u Masrykovoj(a tamo su dosta niske cijene u odnosu na druge dućane),a ovaj drugi koji imam sam kupio u Vlaškoj.(ali ne u Mega-muzici).Ili imaš treću soluciju a to je da češće koristiš baree :laugh:

#3 zvorkapic.os

zvorkapic.os
  • Members
  • 3271 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 22:03

ma nije do barea. do hotel california i have a nice day je ;)pa u biti i trea mi neka.. potrošna roba, ne planirram si previše muke davat time :laugh: a kreten, danas odem u MM po žice i nije mi kapo bio ni na kraj pameti *dumb*

#4 Legolas

Legolas
  • Members
  • 1571 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 22:03

Bio sam u ponedjeljak u Rainbowu i imali su nekoliko capoa i svi su bili oko 100 kn.

#5 Cojones

Cojones
  • Members
  • 1350 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 22:04

nisam znao totalno di da stavim topic

pod gitara->dijelovi ili gitara->ostalo ???

#6 zvorkapic.os

zvorkapic.os
  • Members
  • 3271 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 22:06

a ono ;D u bit htjedoh nastavit raspravu o tome može l shebat vrat i slično al sam odusto pa stavio tu :laugh:

#7 zvorkapic.os

zvorkapic.os
  • Members
  • 3271 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 22:06

Bio sam u ponedjeljak u Rainbowu i imali su nekoliko capoa i svi su bili oko 100 kn.

nja, onda kontam da me i u MM očekuje isto

#8 grm

grm
  • Members
  • 1047 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 22:09

a šta je kapodaster?

#9 Legolas

Legolas
  • Members
  • 1571 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 22:15

a šta je kapodaster?

Spravica koja se stavi na vrat gitare na npr. trece polje i onda kad sviras, sviras kao sto bi i inace, samo su ti sad svi tonovi za tri polutona visi.Posted Image

#10 sic

sic
  • Members
  • 3373 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 23:19

ja sam ga bas planirao slj tjedan kupiti..sta se tocno preporuca za duzu upotrebu? i kolko novaca?

#11 pyover

pyover
  • Members
  • 836 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 23:23

ja sam ga bas planirao slj tjedan kupiti..sta se tocno preporuca za duzu upotrebu? i kolko novaca?

Kažem ti.Dobar kapodaster koji će ti stisnut žice ma koliko ti gitara bila tvrda,i koji će ti trajat cijeli tvoj život dođe 170ak kn.Barem u Masarykovoj.Naći ćeš i jeftinije varijante drugdje..ali manje kvalitetne.Neznam ni ja zašto je taj komadić metala,(ili čega već) tako skup.U istom dućanu sam kupio "kazoo" za 20 kn.A stalak za usnu harmoniku skoro 200 kn!Pa se ti misli.

#12 sic

sic
  • Members
  • 3373 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 23:28

170kn za nesto za 'cijeli zivot' mi je prihvatljivo.. :laugh:

#13 pyover

pyover
  • Members
  • 836 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2007 - 23:29

170kn za nesto za 'cijeli zivot' mi je prihvatljivo.. :laugh:

onda celo selo veselo!

#14 BROJ 1

BROJ 1
  • Members
  • 1041 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2014 - 11:43

Jel ima đe u nas za kupiti Spider Capo?

#15 lonely boy

lonely boy
  • Members
  • 186 posts

Vrijeme objave: 09 Ožujak 2014 - 15:10

170 kn???  :D Za što? Za mali komad metala? Toliko lud nisam  :D

Ja sam svoj platio 2.89 dolara i odličan je. Zapravo, indentičan onome u music shopu za 150 kn ili više :D

http://www.ebay.com/...=item35cf39ec6e

#16 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9964 posts

Vrijeme objave: 09 Ožujak 2014 - 18:55

Pravi gitaristi ne koriste kapodizaster!

#17 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 09 Ožujak 2014 - 21:05

Kapo mi je... ono... totalno gay

#18 Seagull

Seagull
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 09 Ožujak 2014 - 21:19

Mark Knopfler  se na zadnja  dva albuma Get Lucky i Privateering ne odvaja od kapodastera.

Recimo na pjesmama Haul away i Redbud tree koje su u normalnim tonalitetima (Cdur i Dmol),ipak stavi kapo na 5. prag ,gdje sve zvuči drukčije i jedino se u tom hvatu mogu izvesti neke cake.

Postcards to paraguay,kapo na 6.pragu,Get Lucky,kapo na 4.pragu,Privateering,Border Reiver i Dream of the drowned submariner,kapo na 3.pragu....Romeo and Juliet,kapo na 2.pragu uz drop D štim.....

Primjer recimo i pjesma Blues run the game (Jackson C.Frank),kapo na 6.pragu....i mnogo sličnih primjera.

Kapodaster je super stvarčica.

#19 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9964 posts

Vrijeme objave: 10 Ožujak 2014 - 08:32

Mark Knopfler  se na zadnja  dva albuma Get Lucky i Privateering ne odvaja od kapodastera.

Recimo na pjesmama Haul away i Redbud tree koje su u normalnim tonalitetima (Cdur i Dmol),ipak stavi kapo na 5. prag ,gdje sve zvuči drukčije i jedino se u tom hvatu mogu izvesti neke cake.

Postcards to paraguay,kapo na 6.pragu,Get Lucky,kapo na 4.pragu,Privateering,Border Reiver i Dream of the drowned submariner,kapo na 3.pragu....Romeo and Juliet,kapo na 2.pragu uz drop D štim.....

Primjer recimo i pjesma Blues run the game (Jackson C.Frank),kapo na 6.pragu....i mnogo sličnih primjera.

Kapodaster je super stvarčica.

Da,to je jedan od glavnih razloga za kapo,vidim da si ti to dobro prostudiro,prije kad je imao ritam gitaristu,to mu i nije trebalo.

#20 Seagull

Seagull
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 10 Ožujak 2014 - 09:06

Studiram  Knopflera više od 20 godina :thumbup1: ....ali mislim da ovo sa kapom nema veze sa ritam gitaristom,već sa aranžmanom koji je tako zamišljen i nekim tonalitetima koji su dosta niski za pjevanje i prilagođeni opuštenoj akustičnoj laid-back atmosferi,osobito na zadnjem albumu Privateering.Ima nekoliko savršenih akustičnih brojeva.

Inače,ritam gitaristi u njegovom pratećem orkestru (namjerno nisam  nazvao bandom) u većini pjesama gdje Mark svira s kapom,sviraju i oni,pa čak stave kapo i na mandolinu kao u ovoj pjesmi (inače kopija Blues run the game od Jackson C.Franka)

.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.