Jump to content

Slika
* * * * * 3 votes

Koju marku pojačala imate? - Novi topic

• Please log in to reply
2103 odgovor(a) na ovu temu

Poll: Koju marku pojaèala imate? (634 member(s) have cast votes)

Koju marku pojaèala imate?

1. Aguilar (1 votes [0.15%] - View)

Percentage of vote: 0.15%

2. Ampeg (25 votes [3.86%] - View)

Percentage of vote: 3.86%

3. Ashdown (77 votes [11.90%] - View)

Percentage of vote: 11.90%

4. Behringer (13 votes [2.01%] - View)

Percentage of vote: 2.01%

5. Carvin (5 votes [0.77%] - View)

Percentage of vote: 0.77%

6. Crate (7 votes [1.08%] - View)

Percentage of vote: 1.08%

7. EBS (25 votes [3.86%] - View)

8. Eden/Nemesis (21 votes [3.25%] - View)

Percentage of vote: 3.25%

9. Epifani (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

10. Fender (57 votes [8.81%] - View)

Percentage of vote: 8.81%

11. Gallien-Krueger (21 votes [3.25%] - View)

Percentage of vote: 3.25%

12. Genz-Benz (2 votes [0.31%] - View)

Percentage of vote: 0.31%

13. Glockenklang (2 votes [0.31%] - View)

Percentage of vote: 0.31%

14. Hartke (19 votes [2.94%] - View)

Percentage of vote: 2.94%

15. Hughes & Kettner (7 votes [1.08%] - View)

Percentage of vote: 1.08%

16. Ibanez (15 votes [2.32%] - View)

Percentage of vote: 2.32%

17. Kustom (6 votes [0.93%] - View)

Percentage of vote: 0.93%

18. Laney (49 votes [7.57%] - View)

Percentage of vote: 7.57%

19. Line 6 (6 votes [0.93%] - View)

20. Mark Bass (25 votes [3.86%] - View)

21. Marshall (49 votes [7.57%] - View)

Percentage of vote: 7.57%

22. Mesa Boogie (14 votes [2.16%] - View)

Percentage of vote: 2.16%

23. Peavey (24 votes [3.71%] - View)

Percentage of vote: 3.71%

24. Phil Jones (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

25. Roland (17 votes [2.63%] - View)

Percentage of vote: 2.63%

26. Stinger (1 votes [0.15%] - View)

27. SWR (5 votes [0.77%] - View)

28. Tech 21 (1 votes [0.15%] - View)

29. Trace Elliot (28 votes [4.33%] - View)

Percentage of vote: 4.33%

30. VOX (12 votes [1.85%] - View)

Percentage of vote: 1.85%

31. Warwick (8 votes [1.24%] - View)

Percentage of vote: 1.24%

32. Yamaha (16 votes [2.47%] - View)

Percentage of vote: 2.47%

33. Èajavec (5 votes [0.77%] - View)

34. Melodija (4 votes [0.62%] - View)

Percentage of vote: 0.62%

35. Acoustic (4 votes [0.62%] - View)

Percentage of vote: 0.62%

36. Ljubièasta pojaèala (TM) (6 votes [0.93%] - View)

37. Ostalo (70 votes [10.82%] - View)

Percentage of vote: 10.82%

Vote Guests cannot vote

#41 desmodus

desmodus
  • Members
  • 1604 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2007 - 13:46

roland cubebass 60 wzadovoljan sam =) meni trenutno dovoljno, samo što me na squieru jebu potenciometri kad sviram na aktivi - šumi malo :cool:

#42 Guest_abdulalmuhased_*

Guest_abdulalmuhased_*
  • Guests

Vrijeme objave: 19 Rujan 2007 - 16:43

kaj postoji squier sa aktivnim preampom ? :cool:

#43 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7021 posts

Vrijeme objave: 20 Rujan 2007 - 10:16

kaj postoji squier sa aktivnim preampom ? :cool:

ima ovo

#44 tonchi

tonchi

Gear watcher

• Members
  • 5476 posts

Vrijeme objave: 20 Rujan 2007 - 10:44

roland cubebass 60 wzadovoljan sam =) meni trenutno dovoljno, samo što me na squieru jebu potenciometri kad sviram na aktivi - šumi malo :cool:

U skladu s cijenom... :laugh:

#45 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 18 Listopad 2007 - 16:16

evo mali update. napokon mi je stiglo iz splita, Markbass combo cmd121h :lol:Posted Imageljudi, to tako lipo radi da vam ja to nemogu opisat :lol: a kad se usteka dolji box, bassa ko u priči i snage na bacanje :) :thumbup:

:thumbup:ma' divota :laugh:

#46 Delph

Delph
  • Members
  • 2256 posts

Vrijeme objave: 18 Listopad 2007 - 18:34

Jao, svaka cast na marku! markbass i eden su mi nesto najprivlacnije sto si jednom zelim priustiti! e al nemoj se ljutit, ovaj fretless nema na sebi niti jedan estetski privlacan dio, bash ono, imam potrebu to reci! sorry! al fender je zato super :laugh:

#47 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 19 Listopad 2007 - 00:13

Jao, svaka cast na marku! markbass i eden su mi nesto najprivlacnije sto si jednom zelim priustiti! e al nemoj se ljutit, ovaj fretless nema na sebi niti jedan estetski privlacan dio, bash ono, imam potrebu to reci! sorry! al fender je zato super :laugh:

glede fretlesa, nemoj zamjerit, ali meni je fretless prekrasan.. i ima zvuk da se smrzneš....:wink:glede markbassa, stvar super radi, daleko bolje od edena..po mom ukusu.....trebas doc probat ovo kod mene.:wink:pozdrav

#48 Lux13

Lux13
  • Members
  • 304 posts

Vrijeme objave: 19 Listopad 2007 - 22:05

glede fretlesa, nemoj zamjerit, ali meni je fretless prekrasan.. i ima zvuk da se smrzneš....:wink:glede markbassa, stvar super radi, daleko bolje od edena..po mom ukusu.....trebas doc probat ovo kod mene.:wink:pozdrav

ajoj mark bass...i'm jelaous..oprema aj bok..ovo je super,vjerujem da radi savršeno,ali i fretless je zakon,nikad nisam svirao na fretlessu,ovo je kaos..super stvar..koji sam ja seljak ej..fender..mmmm..:laugh:

#49 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 19 Listopad 2007 - 23:58

ajoj mark bass...i'm jelaous..oprema aj bok..ovo je super,vjerujem da radi savršeno,ali i fretless je zakon,nikad nisam svirao na fretlessu,ovo je kaos..super stvar..koji sam ja seljak ej..fender..mmmm..:lol:

thanx :wink:mogu ti samo reć jednu kinesku......"strpljiv...spašen" .... koliko sam toga mora iskombinirat dok se nisam skompletira. jedan bass, pa box, pa onda nesto moras prodat radi trece stvari, pa ono tonu kombinacija, a usput triba i režije i stanarinu platit, tako da ti nema druge ili od gaža skupljat lovu ili nać neki fuš sa sa strane i krpit se.... al ne mogu ti opisat koji je to gušt kad znaš da si opremu sam isfinancira, a ne tata, mama, stric, ujna.... počneš malo više cijenit to što imaš i što postigneš.:lol::wink:ako si u prolazu doji probat, dapače :laugh:

#50 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17589 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2007 - 09:20

Ljubičasto pojačalo je bez premca!

#51 Lux13

Lux13
  • Members
  • 304 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2007 - 14:03

thanx :wink:mogu ti samo reć jednu kinesku......"strpljiv...spašen" .... koliko sam toga mora iskombinirat dok se nisam skompletira. jedan bass, pa box, pa onda nesto moras prodat radi trece stvari, pa ono tonu kombinacija, a usput triba i režije i stanarinu platit, tako da ti nema druge ili od gaža skupljat lovu ili nać neki fuš sa sa strane i krpit se.... al ne mogu ti opisat koji je to gušt kad znaš da si opremu sam isfinancira, a ne tata, mama, stric, ujna.... počneš malo više cijenit to što imaš i što postigneš.:lol::wink:ako si u prolazu doji probat, dapače :laugh:

Istina da...sam se financiram s opremom,od gaža i nema baš zarade ali ok nema veze...idem u fuš stalno pa će biti ubrzo neka gallien krueger glava..a za sada sam sretan sa svojim combom H&H staro englesko..hehe..hvala

#52 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 21 Listopad 2007 - 10:14

legendo :):lol::lol::):thumbup::lol::lol:, hahaha.. a možda su u šumi:biggrin::laugh::biggrin::lol:

#53 none

none
  • Members
  • 762 posts

Vrijeme objave: 21 Listopad 2007 - 10:37

a narancasto? a narancasto?

#54 LoBass

LoBass
  • Members
  • 1022 posts

Vrijeme objave: 22 Listopad 2007 - 13:46

Evo, da malo Kustu nahvalim :lol:.Sretan sam vlasnik slijedeće kombinacije već cca 5 mjeseci:Kustom Groove Bass 1200 HD Kustom 410 Bass Cab Nakon 5 mjeseci, 20-ak svirki u najrazličitijim mjestima (od birceva, preko klubova, do svirki na otvorenom), turneje po Jadranu i nekoliko zrušenih birtija.... mogu reć da smo u stabilnoj i sretnoj ljubavnoj vezi :laugh:.Prokleta mrcina je neuništiva. Dok ovo pišem, još trpim posljedice svirki u petak i subotu ... musklfiber hehe... mrcina ima isto kila ko i ja :). Ali vrijedi svakog grama - čak mi padaju na pamet sulude ideje o nadogradnji, pa da se upogoni puna snaga od 1200W @ 2 ohma :lol: Evo nas u ljubavnom zanosu u Čakovcu (nemam trenutno bolju fotku) Posted Image

#55 DiabQ

DiabQ
  • Members
  • 1006 posts

Vrijeme objave: 30 Listopad 2007 - 12:34

Drago mi je da si zadovoljan!...Kao bivši vlasnik dotične ljepotice, preporučio bi svim ostalima, koji planiraju dati dosta velike novce za bass konfiguraciju da probaju doticno pojacalo s tim boksom, jer mislim da ce biti odusevljeni tim pojacalom i boxom, pod uvjetom da im se svidja zvuk, ako nista drugo barem snagom koja izlazi iz njega...radi se o cca 9100KN za gotovinu.Pogledajte malo review na njihovim stranicama od ljudi koji ih koriste...u svim stilovima glazbe od punka, rocka, hard rocka, hard cora, metala, funka, jazza, latinoamericke glazbe, R&B, pop-a...U ovom slucaju svakako vrijedi, da ne mora pojacalo biti od proizvodjaca s velikim imenom i cijenom da bi imalo velik, neutralan, raznovrstan zvuk i GOMILU snage!!!S 1200W konfiguracijom bi mozda trebao pripaziti da ne bude mrtvih na stadju!!!:biggrin:P.S. Morat cu ga doci jednom uzivo cuti...do sada sam nazalost bio sprijecen.Pozdrav!

#56 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7021 posts

Vrijeme objave: 30 Listopad 2007 - 12:41

Drago mi je da si zadovoljan!... Kao bivši vlasnik dotične ljepotice, preporučio bi svim ostalima, koji planiraju dati dosta velike novce za bass konfiguraciju da probaju doticno pojacalo s tim boksom, jer mislim da ce biti odusevljeni tim pojacalom i boxom, pod uvjetom da im se svidja zvuk, ako nista drugo barem snagom koja izlazi iz njega...radi se o cca 9100KN za gotovinu. U ovom slucaju svakako vrijedi, da ne mora pojacalo biti od proizvodjaca s velikim imenom i cijenom da bi imalo velik, neutralan, raznovrstan zvuk i GOMILU snage!!! S 1200W konfiguracijom bi mozda trebao pripaziti da ne bude mrtvih na stadju!!!:blushing: P.S. Morat cu ga doci jednom uzivo cuti...do sada sam nazalost bio sprijecen. Pozdrav!

Ovak: ja ko basist sam inzistirao da se smanji, jer nam je .ebo sve po spisku.:w00t:Inače, probao sam ga, i svaka pohvala, sad samo da odem do gazde sa svojim boxovima, pa da ga isprobamo na punih 1200w.:w00t:Tsunami...........

#57 DiabQ

DiabQ
  • Members
  • 1006 posts

Vrijeme objave: 30 Listopad 2007 - 13:08

Ovak: ja ko basist sam inzistirao da se smanji, jer nam je .ebo sve po spisku.:w00t:Inače, probao sam ga, i svaka pohvala, sad samo da odem do gazde sa svojim boxovima, pa da ga isprobamo na punih 1200w.:blushing:Tsunami...........

Pojacalo i box koji su po cvrstoci, pouzdanosti i kvaliteti old school napravljeno s raznovrsnim, neutralnim i modernim zvukom...Kustom box 4x10" je ultra brzi box sa zaista ogromnim bass spektrom...imate osjecaj da svirate 4x12" box s brzinom desetki!Jednostavno se mora probati da bi se to razumjelo..ustekajte u njega precissiona i samo pojacajte gain i volumen i dobit cete tocno onakav zvuk kako bi trebao zvucati precission, ista stvar s jazz basom, warwickom, yamahom, ibanezom...Nema tog gitaristickog pojacala i 4x10" boxa koje ce biti glasnije, a u isto vrijeme fokusirano i bez izoblicavanja davati zeljeni zvuk, od ovog cudovista. Stvar za vadjenje zivaca gitaristima:001_tt2::lol:Kada bi se uzimao jos jedan 4x10" ili ne daj boze 2x15" Kustom box to je setup koji debelo prelazi magicnu brojku od 100kg!!!Tako da je svakako preporucen velik oprez za sve vitalne dijelove ljudskog tijela, kako bassiste, koji ce koristiti doticni setup, tako i svih ostalih clanova benda, koji ce se u doticno vrijeme naci na stagu ili u blizini:scared:Eto ih, crni i bijeli ljepotani!Posted ImagePosted Image

#58 LoBass

LoBass
  • Members
  • 1022 posts

Vrijeme objave: 30 Listopad 2007 - 16:48

Ovak: ja ko basist sam inzistirao da se smanji, jer nam je .ebo sve po spisku.:w00t:Inače, probao sam ga, i svaka pohvala, sad samo da odem do gazde sa svojim boxovima, pa da ga isprobamo na punih 1200w.:w00t:Tsunami...........

:blushing: @ DiabQ: velika je sreća kaj si me sprečil u suludom naumu da ulupam pare u Gallien-Krueger o kojem sam tada razmišljo. Nebi ni to bilo loše, al bi zbog besparice moro uzet neki lošiji box .... Ak neko oće ćut il isprobat nek se pojavi na nekoj svirci, il PM, pa se dogovorimo.

#59 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2007 - 15:20

Eto zahvaljujuci Music Metropolisu iz Splita koji su me stavili u Artist Program postao sam ponosan vlasnik MarkBassa......Posted ImagePosted ImagePosted ImageI moram reci da me jako iznenadilo kako to radi, ne samo glasnoca nego i sami zvuk. Konacno da bass zvuci kao sto bass treba zvucat, jako clean i puno puno POWERA.... MARKBASS JE MRAKBASS :lol:Pogotovo mi se svidja eq, uz samo mali pomak na knobu osjeca se razlika u soundu, a jos ima (a to mi je najbolje) dva filter knoba.Jedan je za extra boost high (10kHz) i low bass (35Hz), sto daje mrak slap moderan sound.I jos knob Vintage Loudspeaker Emulator (VLE) sto daje specifican zvuk koja su prije imala stara Acustic pojacala (ono sto je svirao Jaco). Fretless i malo chorusa i eto poznatog bass sounda :blushing:.Sama glava sa malim dimenzijama i samo 2.9 kila daje toliku snagu, da se zapitas od kud????A sto se tice boxova, 4x10 je stvarno snazan, ali u kombinaciji sa 2x10 daje puno vise attacka i high midlova.Jos jedna stvar, ovaj box sa 2x10.... hmmm samo 15 kila.....Sorry ljudi previse sam uzbuden i odusevljen.....Jako je tesko objasnit zvucnu sliku. Ali, ako cete kupovat stvarno necete pogrijesiti, ovo je all-around bass rig!!!!Ako netko ima pitanja ili bi zelio cuti kako zvuci, neka se slobodno javi na 098/71-71-73 Goran

#60 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2007 - 15:31

slično oduševljenje Makbasom dijelim i ja :w00t: Gorane welcome tu d famili :blushing: Sad smo svi žutozvunčci :w00t: :)Markbass je Mrakbass :blush: :wink: super radi :) mmmmmmmmmmrnjauuuu :lol:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.