Jump to content

Slika
- - - - -

Recenzije gitara

• Please log in to reply
139 odgovor(a) na ovu temu

#121 mecoberbo

mecoberbo
  • Members
  • 8 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2011 - 17:18

Zdravo, interesuje me misljenje o gitari Ibanez s470bk. Planiram je kupovati u skorije vrijeme ali nisam siguran o njenoj kvaliteti. Ono sto znam je da infinity magneti nisu losi kao ni ZR floyd koji ona ima. Takodjer koliko sam upoznat radi se o gitari koja ima poprilicno brz i mekan wizard neck II ali to su samo povrsne informacije pa me interesuje da li je neko ovdje imao iskustva s tom gitarom ili zna nesto vise, te da li je kvalitetna. Hvala

#122 Andrej Growl

Andrej Growl
  • Members
  • 8 posts

Vrijeme objave: 17 Travanj 2012 - 08:57

I najlošija gitara u rukama čovjeka koji zna da svira zvuči jebeno dobro. Iskusio u više navrata tako da vaše recenzije možete zaboravit.Ne tražite zvuk već radite na zvuku. Svirajte i poboljšajte tehniku.Ovakve rasprave su tek šlag na tortu kad tražite dlaku u jajetu!!!!Samo 10% je talent, sve ostalo je vježba, rad i učenje!!!Zato ovakve rasprave mi idu najviše na jetra!!!!

#123 Metalni

Metalni
  • Members
  • 799 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2012 - 15:12

E jbg druže, pa što mi prebaci onako finu (svojski potruđenu) recenziju o Konzumcu... :001_unsure:
Pa i to je neka gitara, valjda?

Ali neka, nema veze- biće druga o jednoj finoj akustari, samo da uhvatim vremena. :thumbup1:

#124 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1919 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2012 - 17:26

Ako već ima topic o konzumcasteru, ne vidim zašto recenzija istog ne bi bila u toj temi?

Pozz

#125 Metalni

Metalni
  • Members
  • 799 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2012 - 20:07

Da naravno, ali ako već postoji topic koji se zove "recenzije gitara"- onda i Konzumac tu spada jel da? :biggrin:

#126 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 19 Travanj 2012 - 20:29

Da naravno, ali ako već postoji topic koji se zove "recenzije gitara"- onda i Konzumac tu spada jel da? :biggrin:

ne..jer se boje da ne napisu ljudi jos 100 stranica i ovdje :biggrin:

#127 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 20 Travanj 2012 - 15:26

Jel može neka recenzija Epiphone Prophecy Gx Les Paul modela? Ako je netko probao na duže od 15min, molim. PS. kako se krecu cijene u Hrv, buduci da nisam uspio naci na nasim stranicama. Hvala!

#128 G0R4N

G0R4N
  • Members
  • 219 posts

Vrijeme objave: 20 Travanj 2012 - 21:02

svirao sam dosta na njoj
imao ju je kolega iz benda i samo mogu reći pušiona
Vintage v100 je premija za nju
užasna izrada i zvuk blj..
kad ju je kupovao u music shopu no1 bilo ih je više i sve su bile iste,ja sam ga odgovarao od te gitare
custom je puno puno bolji
ja ga imam 5 god uz par promjena izvanredan instrument (normlno probrani primjerak)

#129 Barley

Barley
  • Members
  • 293 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2012 - 01:03

Ja sam Sg-ja iz te Epiphone GX serije u par navrata probao u Rainbow Music Shopu i mogu samo reći - jako lijepa gitara, ali me nije oduševila. Svirljivost baš nije bila čemu jer mi se lijeva ruka iz nekog razloga stalno lijepila za lak na stražnjoj strani vrata, a pickupi su Dirty Fingers - nabrijani keramički humbuckeri koji su začudo zvučali dobro na cleanu, ali imaju neki čudan vid kompresije pa zvuče previše tanko i "fizzasto" na driveu.

#130 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2012 - 12:53

Cort HBS 2 - Slažem se s svime što je napisano na prethodnoj stranici. Prekrasna gitara. Moja je berba 2003,Indonezija.

Snimka od frenda:

#131 NaMinimumu

NaMinimumu
  • Members
  • 152 posts

Vrijeme objave: 03 Svibanj 2012 - 21:12

Ibanez SA-260FM (Lavender)http://www.ibanez.co...erzegovina.htmlsa260closeuprn2.jpgNeck Style: SANeck Material: 3-Piece MapleBody: MahoganyTop: Flamed MapleFrets: 22 MediumBridge: Sat Pro IIFretboard: RosewoodPickups:S+S+H(coil-tap)IBZ AHS1 (S) neck pickupIBZ AHS2 (S) mid pickupIBZ True-Duo bucker bridge pickupInlay: Pearl Dot, Abalone side inlaysIzgled/Izrada: Flamed maple top,mahagoni tijelo, rubovi topa imitiraju wood binding, high gloss finish. Elegantno, ljepo i kvalitetno. *9.5*Zvuk: Gitara je stvarno u mogucnosti pruziti autenticne strat zvukove kao i gibsonolike clean i crunch tonove zahvaljujuci predvinim magnetima koji su manje vise noiseless i vrlo dobro izbalansirani. Sviram na MicroCube-u iz kojeg vadi maksimum, ali sam je u radnji cuo i prikopcanu na Marshall half-stack (sad moram odnekud nabaviti 1800KM).Uglavnom da ne serem- vise nego odlicno za te pare. *9.5*Svirljivost: Vrat mi puno vise odgovara nego oni na fender i gibson-olikim gitarama koje sam probavao. Action- solidno. Bolt-on je rijesen bez ploce, vrlo elegantno i udobno. Fretovi- Pravi san. Trem- Lako izbacuje gitaru iz stima ali je inace ok. Gitara je malo teza od stratova ali i osjetno laksa od Les Paulova. Da nije blagiiih problema sa rastimavanjem bilo bi 10- uglavnom zbog vrata, ovako *9.5*.Isplativnost: Za 790KM (sa popustom na gotovinu)- pravi steal. *10*Ukupni dojam: Vrlo raznovrsna gitara koja se svira, izgleda i zvuci kao mnogo skuplja gitara, jedni problem je sto ne drzi stim bas najbolje ali to se da rijesiti. Srednja ocjena bi bila 9.5 ali posto mislim da uvijek moze bolje *9*.

Odlična gitara. Ja je koristim već neko vrijeme. Ovo sa raštimavanjem stoji, zato sam jednostavno udaljio ručicu i ne koristim je. U true duo položaju (skoz desno) ima izvrsni rock zvuk. Za moj ukus ima malo pretanki vrat. Multitask gitara, više voli malo distorzije ali upotrebljiva i za čisti zvuk.

#132 Mico3

Mico3
  • Members
  • 202 posts

Vrijeme objave: 31 Srpanj 2012 - 08:41

jel možda neko ima ili je probo Epiphone Limited Custom Blackback? ne mogu je nać nigdje u HR da je probam
http://www.musicians...electric-guitar

#133 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 31 Srpanj 2012 - 11:39

Uf,usrah se,lijepa gitarica,uzeo bih je bez probe.

#134 johnnydr

johnnydr
  • Members
  • 1271 posts

Vrijeme objave: 25 Kolovoz 2012 - 05:31

jel možda neko ima ili je probo Epiphone Limited Custom Blackback? ne mogu je nać nigdje u HR da je probam
http://www.musicians...electric-guitar

Ne ali imam doma ovo http://www.epiphone....ilverburst.aspx

Samo što sam si ugradio Alnico pro II pickupove. Gitara ubija, jedan vrlo dobar instrument. :thumbup1:

Obrati se na PM ak želiš je kupiti :)

#135 ZlaPalačinka

ZlaPalačinka
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2013 - 16:59

Pa uvijek se može napisat konzumcaster u yt i pogledat Dragiannia, bolje recenzije nećeš dobiti ^^

#136 Gary

Gary
  • Members
  • 37 posts

Vrijeme objave: 15 Studeni 2013 - 13:55

Pa uvijek se može napisat konzumcaster u yt i pogledat Dragiannia, bolje recenzije nećeš dobiti ^^

Ne možeš tak govoriti. Ak ti na konzumcu odsviraš tak onda svaka ti čast. Nije bitna u tak gitara tolko kolko rad i trud i sviranje. Dragiani bude zvučal tak i na svom Ibanezu ali dobar sound bu i na konzumcu! 

#137 mapache

mapache
  • Members
  • 2066 posts

Vrijeme objave: 19 Studeni 2013 - 11:10

Na post Metalnog od 19.04.2012. odgovara

Palačinka 10.02.2013.na što mu

Gary replicira dana 15.11.2013.

Glavno da se vi lijepo napričaste :D

#138 Jibboom

Jibboom
  • Members
  • 4355 posts

Vrijeme objave: 24 Studeni 2013 - 14:44

Odlična gitara. Ja je koristim već neko vrijeme. Ovo sa raštimavanjem stoji, zato sam jednostavno udaljio ručicu i ne koristim je. U true duo položaju (skoz desno) ima izvrsni rock zvuk. Za moj ukus ima malo pretanki vrat. Multitask gitara, više voli malo distorzije ali upotrebljiva i za čisti zvuk. Ocjena 8.5.
Snimljeno kompletno ovom gitarom

Što se raštimavanja tiče, imao sam isti problem sa Fenderom lite ash stratom, nebi smio ručicu pomaknuti, ode štim... Problem sam riješio tako što sam stavio gore Graphtechov TUSQ nut (možda pola sata posla) i stavio string treejeve kakvi su na amerima, ali Ibanez ih nema tako da bi bila dovoljna promjena nuta. Nakon promjene nuta sam stavio nove žice gore i nakon početnog štimanja napravio dive bome, gitara se nije raštimala.

#139 Shvrcho

Shvrcho
  • Members
  • 93 posts

Vrijeme objave: 24 Studeni 2013 - 15:07

gdje se kod nas uopce moze nabavit graphtecov nut? do nedavno uopce nisam proucavao nutove :D

#140 Jibboom

Jibboom
  • Members
  • 4355 posts

Vrijeme objave: 24 Studeni 2013 - 17:58

Neznam za kod nas, uzimao sam preko e baya, 7,49$ + 9,95$ shipping. 

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.