Jump to content

Slika
- - - - -

Recenzije gitara

• Please log in to reply
139 odgovor(a) na ovu temu

#41 Xi

Xi
  • Members
  • 132 posts

Vrijeme objave: 23 Rujan 2006 - 00:14

Jeff Beck 1991.godište.Gitara ima Lace Sensore,Wilkinson tremolo i strašno debeli vrat (D-shape) koji se više ne proizvodi na novim serijama.Na bridgu ima dva singla u funkciji humbuckera od kojih se jedan može isključiti pa imaš standardnu konfiguraciju.Gitara je univerzalna,dosta nabrijanija od standardnog strata,zapravo moderni Strat.Boje je metalik ljubičaste,vrat je rosewood.Promijenila je šest vlasnika.sad je kod jednog zaposlenika PBZ-a.

#42 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 23 Rujan 2006 - 00:45

kad se ilija potrudio, evo i jedan review mojih...Godin SolidacGitara izvrsne izrade, ultrabrzog vrata, HSH konfiguracije + lrbaggs piezo... tu su i schaller locking tuneri. Gitara na suho jako fino rezonira, a to se osjeti i kad koristim piezo.. zvuci punije nego piezo na musicman silhouette specialu koji sam dosta svirao. Sound na magnetnim pickupima je moderan, dosta visokog outputa, kao stvoreno za neki hard rock. Zato sam zamijenio neck humbucker sa DiMarzio air classicom koji je malo smanjio output i posvijetlio sound na necku, ubacio sam i push pull pot, tako da splittam dimarzia i sad sve skupa imam 7 kombinacija sounda + piezo. Tremolo moze skoro sve kao i floyd, jedino kod ekstremnih dive bombova malo g zica bude previsoka nakon povratka na staru poziciju... trebalo bi malo nut obradit da ne zapinje... mozda metnem graphtechov trem nut i tako rijesim. Na vrat se bilo tesko u pocetku naviknuti jer je 16" radiusa.. dosta ravan... ali navikavanje je bilo brzo... zbog takvog radiusa i fino obradjenih pragova action je prilicno nizak i milina za sviranje... Ukratko... za 6400 kn gitara Made in USA ( dijelovi napravljeni u kanadi, i onda sve to spojeno i setupirano u USA ) sa piezom... milinaFender Telecaster Thinline 72 MIJ reissue...Ova gitara je ljubav na prvi pogled... sounda puno zaobljenijeg od godina, dusu dalo za sviranje bluesa... vrat nije tako udoban kao na godinu, ali naviknes se :D Zapravo.. za primat harme ovaj je cak udobniji, ali za bendanje i solrianje vise na vratu ipak je godin bolji izbor. Dok je godin vise gitara za otfrljit drive, ovaj telac bolje se snalazi na cleanu i crunchu... sound je topliji nesto.bottom line... godin je svestranija gitara... ali u svojoj domeni telac je nedodirljiv

#43 DarkKnight

DarkKnight
  • Members
  • 875 posts

Vrijeme objave: 09 Prosinac 2006 - 21:54

Yamaha FX370C[img width=600 height=600]http://www.musicasa....1458_FX370C.jpg[/img]Top: Spruce Back & Sides: Nato Neck: Nato Fingerboard: Rosewood Bridge: Rosewood Scale: 634mm Frets: 21 Tuners: Yamaha Chrome Pickups: 1-Way Piezo nije gitara te boje nego je Tobacco Brown Sunburstevo pošto imam već električnu gitaru i klasićnu trebao sam si i kupiti akustičnu. Nakon dugogo traganja našao sam ovu! Gitara je bolesna, super svirljiva i ima super sound, Gitara je koštala 1900kn a za gotovinu 1700kn

#44 krugoval

krugoval
  • Members
  • 1671 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2007 - 00:21

Vidio sam da je netko spomenuo edwardsa pa da ja kažem svoje mišljenje o toj gitari. Znači posjedujem EDWARDS LES PAUL E-LP-90LTS Cherry sunbursthttp://www.espguitar...E-LP-90LTS.htmlGitaru sam dobio u savršenom stanju. Naručio sam je sa www.katanaguitars.com . Platio sam ju sve ukupno 6100kn i nijem i žao niti jedne lipe uložene u tu gitaru. Da bi više približio kvalitetu i zvuk gitare evo usporedbe. Znači gibsonov rang gitara ide les paul studio - les paul standard - les paul supreme. E pa edwards bi došao taman između studio-a i standarda. Nije toliko detaljno napravaljen (pod tome mislim na finish) kao standard i mislim da nije toliko kvalitetno drvo zato jel je osjetno lakši od standarda. Ima gotoh hardware. Odlična je pod rukom a zvuk je milina... Setup je solidno napravljen ali sam ju ja resetupirao :bigsmile: da bude malo više po mom ukusu... Kada bi sada dobio neke novce jedino što bi napravio na njoj je setup i premotavanje pikapa (makar je i sad gitara odlična... ali po meni nije šteta ulagat u odličan instrument da bude još bolji). Jedino što mi sad fali je kofer(kojeg ću uskoro dobit) i kvalitetno lampaško pojačalo. Naravno da imam puno novaca sigurno bi kupio gibson standarda... ali bi sigurno jednom prilikom opet uzeo edwardsa... Svakako moja topla preporuka. Nećete se zaje...:amuse: Ako itko ima pitanje vezano za gitaru slobodno neka mi se javi na pm.vrat je mahagonij kao i tjelo s tim da tjelo ima top od javoraznaći vrat je ljepljen, long tenon (što znaći da vrat ide skroz u tijelo, tj da nije spajan na 16 pragu kakav je slučaj kod običnih gibson les paula). pragovi su ja mislim medium, pickupi su seymour duncan jb i 59 sa coverom, hardware je gotoh kao i tuneri. evo ja mislim da je to to... ako te još nešto zanjima samo pitaj...

Edited by Deda Pantelija, 21 Studeni 2009 - 10:05 .

#45 Vikend-revolucija

Vikend-revolucija
  • Members
  • 2811 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2007 - 14:44

Fender Classic 70s StratocasterOpćenito Gitara je izrađena u Meksiku i spada u njihove (meksičke) najbolje modele uz Deluxe seriju. Rađena je po uzoru na Stratocastere iz 70-ih. Ovaj je model hibrid različitih detalja koji su obilježili izgled Strata u 70-ima. To znači da je vrat tzv. “U” Shape (malo deblji, ali na sve se da naviknuti) s 21 pragom i 7.25" radijusom. Vrat ima gloss polyurethane finish, a tijelo od poliestera . Pickupi su vintage style single-coil s Alnico magnetima. Ima standardnu sklopku s 5 pozicija, 1 potenciometar za glasnoću i 2 za ton, vintage tremolo i Fender/Schaller vintage “F” mašine. Vrat je pričvršćen s 3 šerafa i ima micro-tilt adjustment sistem uz bullet truss rod. Headstock je veliki s odgovarajućim 60's/70's logom. Boja je 3-color sunburst, a vrat je rosewood.Izgled i izrada Gitara izgledom ne zaostaje za skupljim modelima (USA 70s serijom). Pazili su na detalje, a razlika između njega i USA 70s Strata je u nekim sitnicama barem kad se o izgledu radi. Za USA 70s model se može reći da je rađen izravno po uzoru na Strat iz kraja 71. osim što ovaj ima vintage tremolo s ugraviranim bridge saddles, a original iz 1971. ima jednodjelni die-cast chrome bridge bez ugraviranog loga na bridge saddles. USA 70s ima serijski broj na neck plateu, a meksička na headstocku (iza), USA ima 1 string tree po uzoru na Stratove s početka 70-ih, a ova ima 2 kao modeli nakon 1972. Razlika je i u konjiću: USA 70s ima originalne american vintage saddles. Ovaj model je dakle hibrid raznih pojedinosti koje su obilježile Strat u 70-ima. Konjić je vintage (po uzoru na one između 1954. i 1971.), string tree je dvostruki kao kasniji modeli (nakon 1972.), ali uz logo na headstocku i dalje piše "Original Contour Body Patented", iako modeli nakon 1975. to više nemaju. Ovaj model ima pickupe s tzv staggered poles (megnetski polovi koji strše iz pickupa su nejednake visine) što je Strat imao sve do 1974. i opet nakon 1987. na određenim modelima. Ukratko, ovakav Stratocaster vizualno u 70-ima nije nikad postojao, dok je USA 70s reisue izrađen u osnovi kao '71. Stratocaster uz iznimku konjića. http://www.stratcoll...cn/base/71.htmlZa usporedbu Classic 70s i USA 70s pogledaj specifikacije na:http://www.fender.co...rtno=0137000321http://www.fender.co...rtno=0100070821Međutim ni USA vintage serija kao ni skupe Custom Shop gitare nemaju na bridge saddles ugravirano Fender/Pat.Pend kao što su imali Stratovi između 1954. i 1972., već imaju ugravirano Fender/Fender.http://www.provide.n...fh/strat54.htmlUglavnom, ovaj meksički model je vrhunski izrađena gitara. Čak je i finish isti kao i na USA 70s Stratu. Za razliku od toga, Amerikanci ostale Fender Vintage Modele (57. Strat i 62. Strat) finiširaju s nitroceluloznim lakom. Savjet za bilo koga tko se odluči kupovati ovaj model je taj da uzme ili natural ili sunburst finish. Naime, na ovim je gitarama tijelo izrađeno od 3 komada ljepljenog jasena (ash), a to se na transparentnim finishima uvijek vidi i zato na njima koriste bolje sparene komade drva. Inače, ova gitara je izrađena od jasena (ash) kao i USA sunburst i natural modeli. Ostali USA 70s Stratovi (bijeli i crni) su od johe (alder).Akcija Nijedna serijska gitara koju sam probao u dućanima i općenito nije imala dobar setup (štimanje oktava, zakrivljenost vrata, udaljenost žica od vrata i od pickupa). Za sitnu lovu kod bilo kojeg boljeg graditelja gitara dobit ćete savršen setup. Inače, ovaj model, kao i većina Fenderovih vintage modela, ima prirodno drugačiji osjećaj na vratu nego moderne gitare (žice ne mogu ići toliko nisko kao na modernijim gitarama). Zbog toga kao i zbog vintage tremola, gitara nije za ekstremne gitariste, ali u normalnoj upotrebi gotovo da se i ne raštimava. Gitara je prilično svirljiva i pouzdana, ali spada u 70-te što i sam naziv govori. Za modernije gitariste ipak je bolja neka s modernijim vratom i jumbo pragovima (USA Standard ili Deluxe serija) jer ipak omogućava bržu akciju. Nije suvišno napomenuti da su ovakve gitare krajem 70-ih, na početku karijere koristili i virtuozi kao Steve Vai, ali s vlastitim dogradnjama. Primjeri se mogu naći u ranijim Vaievim nastupima sa Frank Zappom (početkom 80-ih).Zvuk Sustain i ton "na suho" (bez pojačala) je nevjerojatan: u odnosu na jeftinije kopije Strata ova gitara pjeva (iako Les Paul ima općenito bolji sustain od bilo kojeg Strata). Vintage singlovi su dobri za većinu glazbenih stilova, ali za one koji vole žešći zvuk, nek nabave gitaru s humbuckerima. Ovi pickupi imaju pravi vintage ton: reski i određen (nema veze s Meksiko standardom). Može se uz malo zafrkancije s pojačalom dobiti vrlo širok tonalni raspon - od zaobljenog Gilmoreovog ili Claptonovog do novovalnog Andy Summers zvuka. Problem je zujanje, međutim svi singlovi zuje. Taj problem meni rješava Boss Noise Supressor. Neki preferiraju promjenu pickupa, ali Fender Stratocaster po mom mišljnju nije više ista stvar bez svojih specifičnih vintage singlova. Postoje, naravno, pickupi kao što su vintage noiseless ili lace sensor gold i mnogi drugi, ali oni ipak promijene ton. Za usporedbu - Gilmore, koji je od kraja 80-ih do sredine 90-ih koristio uglavnom onaj crveni Strat s EMG ili Lace Sensorima (nisam 100% siguran, ali funkcija im je više-manje ista), sad se vratio na crnog Strata najvjerojatnije iz '71. s 50s vratom kojeg je koristio tokom 70-ih i početkom 80-ih (npr. na The Wall turneji) i nekoliko puta izmijenio vrat. Zvuk je drugačiji i to ne samo zbog promjena u produkciji.Zaključak Ova gitara je s obzirom na cijenu pun pogodak. Ne zaostaje puno za USA Vintage serijom koja je puno skuplja. Američki model svakako ima bolju elektroniku, pažljivije je i od boljih djelova izrađena, ali je to u osnovi ista gitara s istim tipom zvuka. Za sve koji vole blues, rock, hard rock, reagge, novi val...(da ne nabrajam dalje) ovo je izvrsna gitara. Ne treba zazirati od skupljih Meksikanaca kao što je ovaj, pogotovo ako vam je tih par tisuća kuna razlike između njih i USA serije previše.Fender Stratocaster 3-color sunburst iz Classic 70s serije (2005. ili 2006. godina sudeći po serijskom broju). Gitara je u izvornom stanju, a točne specifikacije se mogu naći na http://www.fender.co...rtno=0137000321, Zvuči otprilike ovak' (OVO NISAM JA, ALI JE ZVUK PRIBLIŽNO TAJ)ylnWIm4_FrY&mode=related&search=

#46 zzzec

zzzec
  • Members
  • 750 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2007 - 16:01

Ibanez RG470Made in Japan:cheesy: Stigao je prije valjda mjesec dana, ali mi se nije dalo postat na forum...Tremolo je Ibanez lo-trs. Često se po toj trs seriji pljuje, ali ovaj lo-trs je od tih trsova najbolji i uz dobar setup je poprilično dobar. Nije savršen, ali sam zadovoljan, a to je najbitnije.Žice su bile 10ke kad sam ju uzeo, ali sam stavio 9ke. Problem je što su se ove 10ke malo urezale, pa kad jako bendam žicu, malo preskoči na tremolu, ali to se (šmirglanjem ili turpijanjem) da srediti...Na vratu piše RG550, ne znam jel to wizard ili wizardII vrat, ali je ok, malo mi je trebalo dok se naviknem, ali sad je sve super.:blink1: A sad, pickupovi...Na necku je PAF Joe, malo mi se čini mutan, možda je previsoko, ali još ga nisam probao kroz "pravo pojačalo", pa ne znam... Ali mi se sviđa!A na bridgeu je Evolution i jako mi se sviđa...:blink1: Super lead sound, a i ritam.:noworry: Zanimljivo je da kod usporedbe sa Stratom, evolution nema baš znatno jači sustain, možda ni uopće jači sustain...Ali su pickupovi na stratu previsoko, pa možda zato, a i strat je od boljeg drveta(glasnijeg)...Uglavnom, sa gitarom sam jako zadovoljan!:toung: Evo i slika:Posted ImagePosted ImagePosted Image

#47 fejzer

fejzer
  • Members
  • 232 posts

Vrijeme objave: 12 Lipanj 2007 - 15:49

evo moja mala rg petstotinapedesetica....fred- tonezone s -paf joe, i sve skupa spojeno ka HHH s tim da na 2 i 4 poziciji klasicno rade 2 singlice zajedno :) Posted Imagegitara mi je pre dobra, volimo se.... paf joe kako je reka neko vec prije je malo mutan al bas mi se zbog toga sviđa, ima bluzerski prizvuk al i dosta harmonika i skvilova :evil: bad ass....tonezone singl je poprilicno mid-ast s tin da na nafrljenon marsalu daje gruntav ton... odlicno za nekakav stoner rock ritamfred mi i nije bas nesto posebno posto nisan neki shreder pa mi njegova cičavost i ne znaci mnogo, al pocinjen shvacat i blagodati takvog pickupa, sa dobrin lampasen daje dobar overdrive ritam... btw sound je totalni sux na cleanu (al tko jos to koristi clean....ljudi kojima se istrosila baterija na distorziji... )

#48 Ivan09

Ivan09
  • Members
  • 8 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2007 - 00:20

Zamolio bih vas da dadete krituku ove gitare (dobru ili lošu i po vašem mišljenju vrijednost gitare)EPIPHONE Les Paul Custom Plus, Flametopserijski broj: U 00031246Guitar InfoYour guitar was made at theUnsung Plant, KoreaMarch 2000Production Number: 1246-22 medium frets- Figured maple top in cherry sunburst- Mahogany back, neck and head, maple top, rosewood fingerboard- Flamed top in cherryburst- Single cut away Les Paul style body- Tune-o-matic/stoptail bridge- 2 volume, 2 tone, three way Switch- H/H Epiphone- Grover Tuners- All gold hardware Slike:http://www.esnips.co...db61e0006/totalhttp://www.esnips.co...ed93579/persp.1Da ne nabrajam po mojem mišljenju dobre strane evo par sitnica koje nisu tako dobre:-neck pickup je lošiji od bridge (neznam zašto ali jednostavno se čuje) dok bridge ima nešto ono-G žica se dosta raštimava

#49 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2007 - 10:59

Zamolio bih vas da dadete krituku ove gitare (dobru ili lošu i po vašem mišljenju vrijednost gitare)EPIPHONE Les Paul Custom Plus, Flametopserijski broj: U 00031246Guitar InfoYour guitar was made at theUnsung Plant, KoreaMarch 2000Production Number: 1246-22 medium frets- Figured maple top in cherry sunburst- Mahogany back, neck and head, maple top, rosewood fingerboard- Flamed top in cherryburst- Single cut away Les Paul style body- Tune-o-matic/stoptail bridge- 2 volume, 2 tone, three way Switch- H/H Epiphone- Grover Tuners- All gold hardware Slike:http://www.esnips.co...db61e0006/totalhttp://www.esnips.co...ed93579/persp.1Da ne nabrajam po mojem mišljenju dobre strane evo par sitnica koje nisu tako dobre:-neck pickup je lošiji od bridge (neznam zašto ali jednostavno se čuje) dok bridge ima nešto ono-G žica se dosta raštimava

Evo ovako, posjedovao sam tu gitaru jedno 4 mjeseca i na kraju sam je vratio i na srecu i igrom slučajnosti dobio novac natrag. kad sam je kupio dobio sam je s malom pukotinom sa strane tijela, za 5000kn nisan tija vidit ni jednu ogrebotinu pa san zvao tipa i reka da ocu novu gitaru i da je ova oštećena, odgovor na to je bio sacekaj jedno mjesec dana i doci ce mi nova, no frajeru se skladište potopilo i nije mi bija u stanju dat novu,za vrijeme toga , vec su mi dva pota prošuštala a nedugo nakon otišo mi je switch za pickupe tako da sam ostao samo na neck pickupu.....no, što se tiće sounda bio je malo muljav za razliku od gibsona, no ne bih rekao da je loš sound....kako ko voli.ko što se vidi na mojoj je djitri izrada bila katastrofa, gold hardware je jaako brzo izbljedio, elektronika užas, tuneri srednja žalost, i prvi put nakon što sam išao skinuti pickguard puko lak tamo gdje se zavidava :D to mi je bilo dosta da odustanem od te gitare. NO !!!!frend mi ima les paul classic od epiphonea i čovjek nikad nije imao problem s njom, super svira i izrada je skroz ok... setup se da fino naštimat i pickupovi poštos su bez covera zvuče nešto svijetlije....tako da je teško prosudit, zna se zalomit dobar i loš komad, no u glkobalu nije loša gitara ako izuzmemo kvarove na elektronici i izradu..... uz par sitnih modifikacja se da izvuč jako puno iz nje ( tuneri, premotavaje pickupova, potovi i switch)da naglasim još da to nisu orginalne dimenzije customa, naime custom ima manji trbuh od standardnih les paulova tako da identična baš i nije al to danas malo firmi koje kopiraju les paul radi, svirao sam recimo greca super real seriju i to je najbolji custom kojeg sam proba, naravno premotani gibsonovi 57classic na njemu i to je to, nitro lak, orginalne dimenzije, made in japan. malo koji standardni gibson custom to može nadmašit !!

#50 Mithrandir

Mithrandir
  • Members
  • 355 posts

Vrijeme objave: 22 Srpanj 2007 - 02:23

Ibanez RG 7420Color Black Pearl (BP)Body Material American BasswoodPickguard None Pickup Color Black Knobs Black Chrome Inlays Dots Fretboard Rosewood Fret Wire Jumbo Neck Wood maple w/ Bubinga Neck Scale 25.5" Neck Type Wizard7 Neck Joint AANJ Hardware Black Pickup Config H-H Pickups, Neck H: Ibanez V7-71Pickups, Middle none Pickups, Bridge H: Ibanez V8-72Pickup Switching Ibanez special 5 way Bridge/Tremolo LoTrs7 Manufacture JapanMoj prvi 7string kupio sam ga rabljenog(2000.g.) u veoma dobrom stanju.Sound : 8Sviram pretežno metal silom prilika, tu i tamo malo starog rocka i bluza ali ništa što zahtjeva jeko dobar clean, za to je ova gitara savršeno poslužila. Zbog basswooda i tih stock PUPova zvuči nekako duboko, puno basseva, što je u kombbinaciji sa pojačalom koje imam JSX zvučalo jako dobro ali bi vjerovatno sa tamnijim pojačalom bilo problema u definiciji i trebalo bi mjenjat PUPove, ja planiram uzet sebi dva Duncana u dogledno vrijeme. 5way switch zbilja daje široku lepezu zvukova, tako da na ultra kanalu prebacivanjem na 4tu poziciju(zadnji singl) dobivate zvuk jako sličan stratu... Da ne duljim, kemijanjem možete dobit zvuk svega i svačega iako je primarno najmenjena za metal i u tome se i najbolje snalaziAction, Fit, & Finish : 10Action sam namjestio jako nisko, ne skroz shredderski ali ni kao SRV, nešto između, lijepo radi, vrat ne zahtjeva česta podešavanja. Sam finish je dosta zanimljiva stvar na 50 slika sa koncerata je u 50 različitih boja i definitivno je jedan od najljepših finisheva kojeg sam vidio.Reliability/Durability : 8Gitara je dosta dobro građena i neće puknut ako se prevrne na stranu ili tako, ali nije ni od kevlara i jako je osjetljiva na udarce, taj isti lijepi finish jako lijepo strada od remenja, zida, bilo čega što je malo oštrije, preporučam tvrdi kovčeg i puno opreza, naučio sam svoju lekciju... Što se tiče nekakvog držanja štima nakon silovanja floyda, moglo je bit i bolje, ali to se da promjenit stavljanjem dodatnog federa.Overall Rating : 8Sve u svemu jako dobra gitara, s malo ulaganja može bit čudovište. Gitara koja jako puno daje ali se o njoj mora brinut, i definitivno preporučam za prvog 7stringa ako već netko krene tim vodama. Jedino je zajebano nać setove žica za sedmice, ali ako se ima volje ima i načina.

#51 Ocajnik

Ocajnik
  • Members
  • 888 posts

Vrijeme objave: 27 Srpanj 2007 - 23:57

Znaci, ESP SV StandardCijena 1779€COLOR : White with Black pinstripe , Black with White pinstripeBODY : AlderNECK : Maple 3pcFINGER BOARD : Ebony with White bindingCONSTRUCTION : Neck-ThruSCALE : 25.5"TUNERS : Delux GotohBRIDGE : Floyd Rose OriginalHARDWARE COLOR : ChromeFRET. : 24 / XJNECK PICKUP : EMG81BRIDGE PICKUP : EMG81CONTOROL : 1 Volume , 3way toggle switchSOUND : 9 (nista na ovome svijetu nije savrseno)Meni je odlican, cist, nema mikrofonije i nezeljenih zvukova. Svirao sam danas Rain od Vinnie Moorea i puno bolje zvuci nego na Jacksonu sa EMG-HZ. Zapravo, dobio sam dosta slican zvuk sto uopce nisam ocekivao. :thumbup1:ACTION, FIT AND FINISH : 10Action mi je spusten do jaja, zice brence ali to se na pojacalu ne cuje.Gitara mi lijepo lezi u ruci i ne moram se uopce navikavat na oblik gitare nego jedino na floyd. Finish je cisto savrsenstvo. Nema ni jedne ogrebotine, tockice, udubljenja...nema ni jedne greske na finishu. :thumbup1:RELIABILITY/DURABILITY : 9Premalo je vremena proslo da mogu ovo reci ali vidjet cemo. Ima vremena.Cini se da se gitara nece razjeb.. ako mi padne na pod. Stvarno izgleda kao da je neunistiva. Sto se tice Floyda to je savrsenstvo. Imam jos traume od Edge II Pro i nisam bas bio siguran u kvalitetu Floyda ali kad sam ga probao :ohmy:Ma oriđiđi Floyd je genijalna stvar. Druga najbolja stvar nakon narezanog kruha :laugh:OVERALL RATING : 9,5Ovo je real metal deal. Tko voli ovakve unakazene oblike, Floyd i aktivu i ako ima para svakako preporucujem ovu gitaru. Upozorenje - ova gitara je samo za čru metl worriore. Necete pozaliti ako ju kupite :wink:I na kraju :001_wub::crying::001_tt2::thumbup::laugh::ohmy::crying::crying::w00t::drool::biggrin:

#52 Mithrandir

Mithrandir
  • Members
  • 355 posts

Vrijeme objave: 09 Kolovoz 2007 - 08:54

Jackson Christian Olde Wolbers signature 7-string (popularni zvani "COW" iliti krava :001_rolleyes: ) Body MahoganyBridge/Tremolo JT390-7 Adjustable Bridge with Strings-Through-BodyControls VolumeFingerboard EbonyFrets 24Inlays NoneMachine Heads Die-Cast TunersNeck Joint Bolt-OnNeck Material 3-Piece MahoganyNut Width 1-7/8”Pickguard NonePickups EMG 707 HumbuckerScale 25 1/2"Moj drugi 7string kupio sam ga novog(2007.g.) Made in Japan.Sound : 10 ili 2Ovisi što preferirate, ako planirate svirat samo neke ritam dionice pod brdo distorzije, ili pičit leadove sa puno cviljenja i feedbacka to je to, ne treba ić dalje od ove gitare. Dobra je ako ju koristite na foru 6+1 , znači da sedmu izbjegavate dok ne treba podebljat neku ritam dionicu, ili ako mlatite samo po sedmoj i ufurani ste u Meshuggu... E sad za one koji slučajno uzmu ovu gitaru i probaju svirat neke poduže clean dionice, krivi instrument i pitanje koji si ku... uzimao tu gitaru za šlagere i jazz kompozicije. Mislim ima clean ali jako sterilan, treblast i pucketav. Može poslužit na uvodima u stvari uz jaku pratnju bass gitare da podeblja ali to je to. Uglavnom distorzija veliko DA, a clean ako baš moraš, je opis posla za ovu gitaru.Action, Fit, & Finish : 10Jacksonov vrat mi je oduvijek najbolje pristajao i kod šestica... gitara je došla iz kutija fino setapirana... Naravno sa debljim žicama koje sam stavio sve je trebalo opet radit, ali kad se naštima to je to. Mislim gitara je predviđena za štemanje i downpick. Jedan pot jedan PUP. Finish crni sjajni lak koji se lagano briše.Reliability/Durability : /Pa pošto je raltivno nova (u mom posjedu mjesec dana) i pazim na nju ne mogu dat realnu ocjenu. Ne raštimava se i izgleda priliččno čvrsto građena al ne bi ju baco sa zgrade da utvrdim kolko čvrsto.Overall Rating : 9Gitara koja je u mom posjedu nepunih mjesec dana, čekao sam malo s reviewom dok mi se dojmovi ne slegnu. Ipak sam ju čekao laganih 5 mjeseci. Gitara jednostavne filozofije, namjenjena za distorziju, gain, perut i brdo kose na sve strane... :biggrin: Mislim da ne postoji gitara koja je svrsishodnija od ove. Vrat je nešto genijalno, uporedo sa Schecter Blackjackom koji ima palicu za baseball, i Ibanezovim vratom on je neka zlatna sredina. Debeo je gdje treba bit, a na višim poljima je dovljno tanak da omogućava sweep bez problema, što na schecteru nije slučaj(jeste da Blackjack ima bariton skalu, ali mu ni to ne pomaže). Uglavnom zasad sve najbolje o "kravi"

#53 gaso_RB

gaso_RB
  • Members
  • 75 posts

Vrijeme objave: 10 Kolovoz 2007 - 14:59

Evo!Fender Classic 70s StratocasterOpćenitoGitara je izrađena u Meksiku i spada u njihove (meksičke) najbolje modele uz Deluxe seriju. Rađena je po uzoru na Stratocastere iz 70-ih. Ovaj je model hibrid različitih detalja koji su obilježili izgled Strata u 70-ima. To znači da je vrat tzv. “U” Shape (malo deblji, ali na sve se da naviknuti) s 21 pragom i 7.25" radijusom. Vrat ima gloss polyurethane finish, a tijelo od poliestera . Pickupi su vintage style single-coil s Alnico magnetima. Ima standardnu sklopku s 5 pozicija, 1 potenciometar za glasnoću i 2 za ton, vintage tremolo i Fender/Schaller vintage “F” mašine. Vrat je pričvršćen s 3 šerafa i ima micro-tilt adjustment sistem uz bullet truss rod. Headstock je veliki s odgovarajućim 60's/70's logom. Boja je natural, a vrat je maple (u ovom slučaju lakirani).Izgled i izradaGitara izgledom ne zaostaje za skupljim modelima (USA 70s serijom). Pazili su na detalje, a razlika između njega i USA 70s Strata je u nekim sitnicama barem kad se o izgledu radi. Za USA 70s model se može reći da je rađen izravno po uzoru na Strat iz kraja 71. osim što ovaj ima vintage tremolo s ugraviranim bridge saddles, a original iz 1971. ima jednodjelni die-cast chrome bridge bez ugraviranog loga na bridge saddles. USA 70s ima serijski broj na neck plateu, a meksička na headstocku (iza), USA ima 1 string tree po uzoru na Stratove s početka 70-ih, a ova ima 2 kao modeli nakon 1972. Razlika je i u konjiću: USA 70s ima originalne american vintage saddles. Ovaj model je dakle hibrid raznih pojedinosti koje su obilježile Strat u 70-ima. Konjić je vintage (po uzoru na one između 1954. i 1971.), string tree je dvostruki kao kasniji modeli (nakon 1972.), ali uz logo na headstocku i dalje piše "Original Contour Body Patented", iako modeli nakon 1975. to više nemaju. Ovaj model ima pickupe s tzv staggered poles (megnetski polovi koji strše iz pickupa su nejednake visine) što je Strat imao sve do 1974. i opet nakon 1987. na određenim modelima. Ukratko, ovakav Stratocaster vizualno u 70-ima nije nikad postojao, dok je USA 70s reisue izrađen u osnovi kao '71. Stratocaster uz iznimku konjića.Međutim ni USA vintage serija kao ni skupe Custom Shop gitare nemaju na bridge saddles ugravirano Fender/Pat.Pend kao što su imali Stratovi između 1954. i 1972., već imaju ugravirano Fender/Fender.Uglavnom, ovaj meksički model je vrhunski izrađena gitara. Čak je i finish isti kao i na USA 70s Stratu. Za razliku od toga, Amerikanci ostale Fender Vintage Modele (57. Strat i 62. Strat) finiširaju s nitroceluloznim lakom. Savjet za bilo koga tko se odluči kupovati ovaj model je taj da uzme ili natural ili sunburst finish. Naime, na ovim je gitarama tijelo izrađeno od 4 komada ljepljenog jasena (ash), a to se na transparentnim finishima uvijek vidi i zato na njima koriste bolje sparene komade drva. Inače, ova gitara je izrađena od jasena (ash) kao i USA sunburst i natural modeli. Ostali USA 70s Stratovi (bijeli i crni) su od johe (alder).AkcijaNijedna serijska gitara koju sam probao u dućanima i općenito nije imala dobar setup (štimanje oktava, zakrivljenost vrata, udaljenost žica od vrata i od pickupa). Za sitnu lovu kod bilo kojeg boljeg graditelja gitara dobit ćete savršen setup. Inače, ovaj model, kao i većina Fenderovih vintage modela, ima prirodno drugačiji osjećaj na vratu nego moderne gitare (žice ne mogu ići toliko nisko kao na modernijim gitarama). Zbog toga kao i zbog vintage tremola, gitara nije za ekstremne gitariste, ali u normalnoj upotrebi gotovo da se i ne raštimava. Gitara je prilično svirljiva i pouzdana, ali spada u 70-te što i sam naziv govori. Za modernije gitariste ipak je bolja neka s modernijim vratom i jumbo pragovima (USA Standard ili Deluxe serija) jer ipak omogućava bržu akciju. Nije suvišno napomenuti da su ovakve gitare krajem 70-ih, na početku karijere koristili i virtuozi kao Steve Vai, ali s vlastitim dogradnjama. Primjeri se mogu naći u ranijim Vaievim nastupima sa Frank Zappom (početkom 80-ih).ZvukSustain i ton "na suho" (bez pojačala) je nevjerojatan: u odnosu na jeftinije kopije Strata ova gitara pjeva (iako Les Paul ima općenito bolji sustain od bilo kojeg Strata). Vintage singlovi su dobri za većinu glazbenih stilova, ali za one koji vole žešći zvuk, nek nabave gitaru s humbuckerima. Ovi pickupi imaju pravi vintage ton: reski i određen (nema veze s Meksiko standardom). Može se uz malo zafrkancije s pojačalom dobiti vrlo širok tonalni raspon - od zaobljenog Gilmoreovog ili Claptonovog do novovalnog Andy Summers zvuka. Problem je zujanje, međutim svi singlovi zuje. Neki preferiraju promjenu pickupa, ali Fender Stratocaster po mom mišljnju nije više ista stvar bez svojih specifičnih vintage singlova. Postoje, naravno, pickupi kao što su vintage noiseless ili lace sensor gold i mnogi drugi, ali oni ipak promijene ton. Za usporedbu - Gilmore, koji je od kraja 80-ih do sredine 90-ih koristio uglavnom onaj crveni Strat s Lace Sensorima, sad se vratio na crnog Strata najvjerojatnije iz '71. s 50s vratom kojeg je koristio tokom 70-ih i početkom 80-ih (npr. na The Wall turneji) i nekoliko puta izmijenio vrat. Zvuk je drugačiji i to ne samo zbog promjena u produkciji.ZaključakOva gitara je s obzirom na cijenu pun pogodak. Ne zaostaje puno za USA Vintage serijom koja je puno skuplja. Američki model svakako ima bolju elektroniku, pažljivije je i od boljih djelova izrađena, ali je to u osnovi ista gitara s istim tipom zvuka. Za sve koji vole blues, rock, hard rock, reagge, novi val...(da ne nabrajam dalje) ovo je izvrsna gitara. Ne treba zazirati od skupljih Meksikanaca kao što je ovaj, pogotovo ako vam je tih par tisuća kuna razlike između njih i USA serije previše.Evo i nekoliko slika:http://img66.imagesh.../8351/s1wc2.jpghttp://img239.images.../7913/s2il7.jpghttp://img129.images.../4886/s3gi3.jpghttp://img258.images.../4346/s4ov6.jpgP.S. ovu recenziju sam kopirao od Piky-a (sa nekim promjenama, naravno uz njegovo dopuštenje) je imamo iste gitare, ali različiti finish! :001_unsure:

#54 BaklavaMetal

BaklavaMetal

Kralj Dijamant

• Members
  • 3331 posts

Vrijeme objave: 09 Rujan 2007 - 12:24

Gibson Flying V FadedMahagonij, rosewood, 22freta, gibson 496R i 500T pupovi, 2xvolume, 1tone, 3 way switch, faded cherry boja itd itd.Kupljena nova u Gitarskon centru prije par dana.Kao prvo, meni je ovo jedna od najergonomicnijih gitara koje sam svirao. Caka je u tome, kad se svira sjedeci, gitara stoji u pravilnom polozaju, znaci vrat gore, (zamisljena) kontura je tocno na lijevoj nozi, i jako je udobno, doduse, treba sjest malo nize, najboje na kauc ili nesto tako. kada se svira stojeci, remen je skroz spusten, al zbog dizajna i balansa vrat je uvijek prema gore tako da nema onog iskretanja zgloba kao sto mi je bilo kod strata kad bi ga drzo nisko, a opet desna ruka nije zgrcena skroz i izgledas kul jer imas gitaru na jajima :bored: a sviranje zbog toga minimalno pati :lol: i gitara je dosta lagana tako da je nije tesko dugo svirat na nogami.sto se tice zvuka, takodjer neam primjedbe, gitara na suho zvoni i glasna je (glasnija od strata), action super, nista ne krci, masinice zasad dobre (al isto cu ih vjerjano mijenjat, isto ko nut). sve u svemu izuzetno sam zadovoljan instrumentom i preporucujem ga svakome :lol:jedino ga jos nisam probo na pojacalu na pravoj glasnoci al akobogda i to ce bit za nekih tjedan-dva kad pocnu probe

#55 Nikinac

Nikinac
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2007 - 19:04

Ja sam vlasnik Schectera c1 HellraiserBlack chery boja ,Drvo : Mohogany,Maple top,rosewood(na vratu)Bridge je fixed,tj. strings / bodyOd Pickupa imam 2 aktivna EMG 81,85Vrat je kroz tijelo i napravljen je od 3 djela mahagonijaGitara je odlična ,vrat je dosta uzak i svirljiv...nema šta reći drugoosim šta je clean pre čist i ništa ne šumi a distorzija da ne pričamo.:cool:

#56 jimi st

jimi st
  • Members
  • 45 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2007 - 19:51

Posted ImagePosted ImagePosted ImageJIMI telecaster vintage plusOvog telca sam napravio sebi: vrat je maple sa rosewood fingerboardom (Stewmac), Graptech nut, Gotoh tuners, Seymour Duncan STK-3b i STK-1n vintage stack humbuckeri, tijelo je mahagonij, teža gitara za nosit, ali pun zvuk. Tijelo ima malo veći cutaway od standarnog telca, a zaobljeno je straga i sprijeda kao strat (za trbuh i naslonit ruku). Lakirana je mat. Čista petica po svakoj osnovi....Izrada: (neću sebe ocjenjivat)Zvuk: 10/10Cijena: uz osobni trud vrlo povoljno

#57 jimi st

jimi st
  • Members
  • 45 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2007 - 20:39

Posted ImagePosted ImageJIMI telecaster custom twelveOvu gitaru napravio sam 2003., dok me je još inspirirao zvuk "The Mission"...Iskoristio sam vrat od "Hohner" telecastera, a tijelo od mog starog telca kojeg mi je 1986. napravio Goran Lisica (Fox) iz Splita.Vrat je maple sa rosewood fingerboardom, 43mm širok nut, 2 šipke, tijelo je tikovina (teeeško), pickupi "Seymour Duncan" classic live wire (aktivni-za klasu bolji od sterilnih EMG), ove ruže su tanka svila nalijepljena na drvo, potom lakirano (naravno da me inspirirao "Ibanezov" Steve Vai model...). Gitaru sam poslije poklonio svom kumu, a on ju je nedavno prodao Zdravku Bajanu (..."što je danas lijep i sunčan daaan"...).Pickupi su mrak, a gitara kao 12-ica ima poseban zvuk, a rifovi, začudo, ne zvuče blago!

#58 jimi st

jimi st
  • Members
  • 45 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2007 - 21:10

Posted ImagePosted ImageYAMAHA Pacifica 604W: gitara koja vrijedi više nego što košta...a platio sam je oko €400 novu. Originalno ima alnico V pickupe (humbucker od 2 singla u bridgu, neck & middle single), ja sam stavio "Seymour Duncan" APS-1 alnico II strat set, a Yamahin middle pickup (RWRP) mi je Leslie premotao u broadcaster (stavljen na unutrašnju bridge poziciju), tako da sad uz push pull pot biram broadcaster bridge ili strat middle pickup, te tako imam strat neck i broadcaster bridge kombinaciju, strat ili broadcaster bridge, kao i paralelno strat bridge i broadcaster bridge...Tuners su Sperzel, tremolo Wilkinson, vrat maple sa rosewood, tijelo jasen...gitara je lagana i fina za koncerte...Uz SD zvuči više vintage nego u originalu...Izrada 9/10Zvuk 9/10Cijena 10/10

#59 jimi st

jimi st
  • Members
  • 45 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2007 - 21:17

Posted ImagePosted ImageFENDER telecoustic: akustična gitara za ljubitelje telecastera, made in China, po kvaliteti izrade ovo je čisti SQUIER. Kad sam je nabavio (rabljenu, 2.000 kn), imala je visoki nut i žice su stale visoko. Trebalo je rastaviti vrat od tijela i shvatiti da se mali kinez tek učio glodanju - dodatnom obradom nuta i dijela tijela gdje naliježe vrat sve je leglo kako treba i žice su došle na pravu visinu...transducer i preamp su Fishman. Ova gitara dobro zvuči na pojačalu, akustički je malo tanka, ali dobro izgleda...vrat je od električne i sa extra light setom (.010) laka za svirku...Izrada: 4/10Zvuk: 7/10Cijena 8/10

#60 Nick The Divljak

Nick The Divljak
  • Members
  • 505 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2007 - 12:14

Esp kh2 (rabljena)1200 euragitara je bolt on model, i ima preko 7-8 godina sigurno, kad sam je kupio floyd rose imao je hrdu, no to sam ocistio iako su tragovi ostali.gitara je relativno teska (za takve gitare), ima oko 3.5 kileza sound bih dao oko 9 jer gitara akusticno moze bit za vise stilova i dobro im pase. ako spustite action onda je prava metal gitara i svirat solaze je ko nozem u putar. No ako ga dignete malo vise od ''normale'' (kao sta ja volim), ljepo pase za blues, jazzy stilove. Sustain je jos relativno dobar no naravno da sa visim actionom ova gitara malo gubi.Zvuk je negdje u sredini, ni pre taman ni pre svijetal, no problem moje gitare je sta su pragovi relativno izlizani i potrebno ih je malo izbrusit. fingerboard je dosta ravan i vibrato je malo teze izvest no s vremenom se naviknes bez problema.Vrat je klasicni Esp - ov, negdje izmedu ibaneza i jacksona(usa), znaci dosta dobro pase i ljudima sa malim prstima. On je i ujedno najbolji dio gitare, tonovi se ne gube ni na jednom djelu vrata.Pickupovi su emg 81 i emg 81 :wink:. Meni vise pasu od pasivnih, imaju dosta cisci zvuk no istina je i da su malo hladniji. Sto se tice mikrofonije i zujanja ti pickupovi to nisu upoznali. pikupovi imaju dosta midlova u sebi, tako da za akusticne stvari neck pickup je izvrastan dok drugi je presvijetal. Sa distorzijom ujedno proizlazi i najbolji karakter pickupova gdje neck mi je savrsen za "recimo woman tone", dok drugi za rifove i solaze, jer ima dosta bajta,atacka i definicije.Gitaru imam vec 4 godine, nisam nikad nista mjenjao na njoj, i meni savrseno odgovara (za rock, blues i metal). Naravno da ova gitara najbolje funkcionira sa zescim stilovima, i ako se hoce iskljucivo svirat blues ili jazz, onda je bolje potraziti neku drugu.No moguce je svirat sve jer ako se malo nastela onda postaje ''raznolika''.P.s. Zamolio bi ljude sa foruma da ako opisuju zvuk (bez obzira sta je to subjektivno) da opisuju razlicito zvuk neustekane gitare i gitare u pojacalo, jer su to cesto dva razlicita pojma koja po meni uzasno puno znace. Mozes imat super akustik zvuk i jadne pickupove pa ti je gitara sranje zvuk ili obrnuto.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.