Jump to content

Slika
- - - - -

Koji je vaš najutjecajniji gitarist?

• Please log in to reply
829 odgovor(a) na ovu temu

#41 Petar Pank

Petar Pank
  • Members
  • 707 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2004 - 02:15

duane dennison me najvise fascinirao, a tu su jos i braca reid, thurston moore/lee ranaldo, mark arm/steve turner, steve albini, p. w. long, bob mould, joey santiago, jimi hendrix, dave gilmuor, neil young, clapton iz cream faze.

#42 lovro

lovro
  • Members
  • 285 posts

Vrijeme objave: 12 Veljača 2005 - 16:16

Moj uzor je Dave Mustaine iz Megadetha. Svira trash a istodobno zvuk je tako melodičan. Solaže su mu super. Ujedno mi je i najdraži gitarist u Adrian Smitha.

#43 New Statesman

New Statesman
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 14 Veljača 2005 - 19:07

Christopher Johnsson (se tak pise?), to je onaj iz Theriona, tj. on je Therion!puno sviram razlicitih stvari pa ima puno utjecaja ali njega najvise!

#44 carpe.diem

carpe.diem
  • Members
  • 26 posts

Vrijeme objave: 24 Veljača 2005 - 14:05

Najutjecajniji je definitivno John Petrucci zbog toga što čovjek ima strašnu tehniku a opet se ne izdrkava samo na brzini. Zatim Al Dimeola jer čovjek fakat ima sve, tehniku, melodičnost itd. Jako velik utjecaj ima i Steve Lukather (Toto). Lik je zakon. Naravno tu su i Dimebag, Hammett, Michael Romeo, tu i tamo Vai i Satriani... Da ne zaboravim, velik utjecaj imaju i još neki jazz gitaristi kao što su Joe Pass, Frank Gambale, Pat Metheny, John Scofield... Ima njih još al da previše ne nabrajam...

#45 Mr Weerbl

Mr Weerbl
  • Members
  • 22 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2005 - 15:23

Meni je najutjecajniji gitarist - moj iz benda!! ;)Mogu reći da se ja i on stvarno kužimo, kako u svemu, tako i u sviranju. Obožavam svirati s njime i zasad nemam nijednu pritužbu na njega.. :)Pozdrav Deda! ;D

#46 Hyde

Hyde
  • Members
  • 53 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2005 - 15:51

Knopfler

#47 Guest_Hummer_*

Guest_Hummer_*
  • Guests

Vrijeme objave: 03 Ožujak 2005 - 23:18

najutjecajniji gitarist?definitivno Jason Becker i Marty Friedman 8)

#48 *prymytyvac*

*prymytyvac*
  • Members
  • 7 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2005 - 01:09

Moj uzor je Dave Mustaine iz Megadetha. Svira trash a istodobno zvuk je tako melodičan. Solaže su mu super. Ujedno mi je i najdraži gitarist u Adrian Smitha.

Nemogu vjerovat.....imaš 2 moja gitarista!! I ja njih najviše cijenim!

#49 BaklavaMetal

BaklavaMetal

Kralj Dijamant

• Members
  • 3329 posts

Vrijeme objave: 06 Ožujak 2005 - 01:00

Nemogu vjerovat.....imaš 2 moja gitarista!! I ja njih najviše cijenim!

fakat vrati mu ih lopove .... ;)))

#50 goran

goran
  • Members
  • 1068 posts

Vrijeme objave: 06 Ožujak 2005 - 01:12

Jimi Hendrix i neponovljivi F r u s c i a n t e J o h n

#51 Crni Wizzard

Crni Wizzard
  • Members
  • 79 posts

Vrijeme objave: 06 Ožujak 2005 - 19:20

Blackmore,Page i Morse............

#52 zakk wylde

zakk wylde
  • Members
  • 88 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2005 - 00:02

Onaj iz Linkin parka.

#53 JEFF

JEFF
  • Members
  • 715 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2005 - 00:08

Hanneman,King,Zakk Wylde,Dime,Tommy Vetterli(Coroner),Bill Steer,Michael Ammott,braca Bjorler,Slash,Rudolph Schenkerod virtuoza najvise me kanta Paul Gilbert i Malmsteen recimo...to bi bilo to...barem sta mi je prvo palo na pamet

#54 kiff

kiff
  • Members
  • 14 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2005 - 21:33

Onaj iz Linkin parka.

ne mogu vjerovat,od svih utjecajnih,izvrsnih,jedinstvenih,neponovljivih gitarista (blackmore,morse,slash,page,hendrix,knopfler,fogerty,may....ma ko bi ih nabrojao )netko izabere bisera iz linkin parka,po meni jadne i totalno iskomercijalizirane grupe...ali vjerojem da će se još mnogo njih složiti sa mnom!

#55 goran

goran
  • Members
  • 1068 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2005 - 21:40

ne mogu vjerovat,od svih utjecajnih,izvrsnih,jedinstvenih,neponovljivih gitarista (blackmore,morse,slash,page,hendrix,knopfler,fogerty,may....ma ko bi ih nabrojao )netko izabere bisera iz linkin parka,po meni jadne i totalno iskomercijalizirane grupe...ali vjerojem da će se još mnogo njih složiti sa mnom!

tvoje misljenje je po meni skroz glupo. ovdje je pitanje tko je najutjecajniji a ne najbolji tehnicar ili slicno. ako je na njega utjecao taj iz linkin parka onda u redu. voli svirati taj tip muzike i gotovo. ja npr. uopce ne volim satriani-a i petrucci-a i to je to. oni nikad nece niti ne zelim da utjecu na moj tip sviranja.

#56 _eli_

_eli_
  • Members
  • 395 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2005 - 21:48

nadam se da se naslov odnosi na gitariste koji su na mene najviše utjecali..e u tom slučaju.. to su kurt cobain i njgeov grungerski zvuk i ona melankolija..iz razloga sto sam dosta slušala nirvanu, zatim billy joe, iz meni najdražeg punk-rock benda, a on ima veliki talent za te zarazne melodije sa nekoliko akorda, tipa ova najnovija american idiot... on je na mene u tom smislu uvelike utjecaometallica je također utjecala na mene...a osim njih koje ce vecina vas prozvati komercijalom i prosječnim.. na mene su utjecali i steve vai, sattriani i michelle branch, i.. moj 20-satni instruktor mauricio... haha.. on me naucio nekakve osnove teorije ali i praxe pa ono...

#57 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2005 - 22:13

tesko je reci... toliko je toga bilo... ali da moram jednog odabrati... Vlatko Stefanovski

#58 Tomy

Tomy
  • Members
  • 140 posts

Vrijeme objave: 12 Ožujak 2005 - 14:04

1-J. Satriani2-S. Wai3-Z.Stefanovski

#59 DocWatson

DocWatson
  • Members
  • 573 posts

Vrijeme objave: 12 Ožujak 2005 - 14:24

3-Z.Stefanovski

Zlatko?

#60 Free_eye

Free_eye
  • Members
  • 1388 posts

Vrijeme objave: 12 Ožujak 2005 - 16:23

Joey Santiago, Omar Rodriguez, Brian Molko, Josh Homme, Frank Black, dosta njih kojih se trenutno ne mogu sjetit ;)svi gitaristi koje sam naveo su me privukli zbog izrazite kreativnosti, najcesce minimalistickih genijalnih rjesenja i stila sviranja... ;)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.