Jump to content

Slika
- - - - -

Koji je vaš najutjecajniji gitarist?

• Please log in to reply
829 odgovor(a) na ovu temu

#21 Jimmi Green

Jimmi Green
  • Members
  • 264 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2004 - 17:23

Vjerovatno najviše Jimmy Page. A odmah iza njega Slash, Iommi, Hendrix, Blackmore, Clapton. Ima ih još jako puno...(...Neil Young, neizostavni 8) Gilmour...). Što se akustičnog sviranja tiče, mora se spomenut Jerry Garcia 8)

#22 Adronax

Adronax
  • Members
  • 363 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2004 - 22:47

nemogu jednog samo izdvojiti, ima ih malo visechuck shuldiner - odlican skladatelj, manijakalno brz, odlican ritam gitarist i prije svega ima poseban stil svirke... makar uzor mi je vise kao skladatelj i tekstopisac... grupa death gdje je svirao mi je bila i ostala najbolji band ikad, tak da to sve govori...marty friedman - jedan od najorginalnijih gitarista ikad... jednostavno ima poseban stil sviranja, poseban sound... i one njegove egzoticne skale i sola me izludjuju... s kojim feelingom on svira to nije normalno...andy la rocque - takodjer gitarist sa posebnim stilom sviranja... ima svoj karakteristican zvuk, i poseban stil sviranja... jako je dobar ko skladatelj i odlicno svira akusticnu gitaru... takodjer uz jeben feeling ima i brzinu da se useres...jason becker - prvenstveno zbog tehnike, brzine, skladanja sola i raznovrsnosti svirke... tip je podjednako bio dobar u svim stilovima - od bluesa do heavy metala...eto, to su gitaristi koji su utjecali recimo na moj stil svirke i od kojih crpim inspiraciju...

#23 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 11 Rujan 2004 - 00:46

nemogu jednog samo izdvojiti, ima ih malo vise

stvarno si me iznenadio svojim izborom ;D ;D

#24 berger

berger
  • Members
  • 236 posts

Vrijeme objave: 11 Rujan 2004 - 11:12

Hendrix - zbog svoje spontanosti, slobodnom pristupu gitari i odlicnih inprovizacija....gilmour - predivne hipnoticke melodije

#25 goran

goran
  • Members
  • 1068 posts

Vrijeme objave: 11 Rujan 2004 - 13:39

hendrix naj tehnicara naj gitarista (prvenstveno melodicni) jedan jedini i neponovljivi John Frusciante

#26 Superhrabar Dabar

Superhrabar Dabar
  • Members
  • 1987 posts

Vrijeme objave: 11 Rujan 2004 - 19:46

hendrix naj tehnicar

??? ???

#27 bloodstone

bloodstone
  • Members
  • 25 posts

Vrijeme objave: 11 Rujan 2004 - 23:56

meni osobno ritchie blackmore

#28 goran

goran
  • Members
  • 1068 posts

Vrijeme objave: 13 Rujan 2004 - 09:34

hendrix naj tehnicar

??? ???

mozda i nije al od njega je sve pocelo pa je zato naj. meni bar

#29 venice_queen

venice_queen
  • Members
  • 354 posts

Vrijeme objave: 13 Rujan 2004 - 10:03

na mene je najviše utjecao, utječe i utjecat će -> John Frusciante..... :D

#30 bpitesa

bpitesa
  • Members
  • 79 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2004 - 20:48

Malmsteen, Vai, Hallen....(Bach, Pagannini)

#31 BaklavaMetal

BaklavaMetal

Kralj Dijamant

• Members
  • 3329 posts

Vrijeme objave: 25 Rujan 2004 - 01:04

hendrix - zbog revolucionarnog pristupa gitari i svemu sto je ucinio zanjupage - zbog stairwaya, heartbreakera, ramble ona, comunication breakdowna...jeff waters - zbog najmocnijih thrash ( a i ostalih) riffova koje sam ikad cuozappa - zbog svoje umobolne genijalnostikirk hammet - ipak je medju najranijim idolima...

#32 qUaKe

qUaKe
  • Members
  • 17 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2004 - 21:23

Jesper Stromblad (In Flames)- al nisam gledo ni jedan live :(

#33 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2004 - 22:12

/_ _ _ _ _ _ _ Mi je no 1. ono totalno san lud za njegovon svirkon...\ a prije njega su na mene utjecali Page, Hendrix, Blackmore, i još masa njih...nikad nisan gleda nekog gitaristu po tehnici ili tako nešto... jednostavno osjetim tu energiju šta širi svojom svirkom.... a Frusciante to stvarno zna :(

#34 king_of_nothing

king_of_nothing
  • Members
  • 1523 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2004 - 22:20

hammet (u doba black, load i reload albuma) i emppu iz nightwisha.

#35 Warlock

Warlock
  • Members
  • 143 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2004 - 22:24

gilmour (upravo slušam shine on you crazy diamond i uživam) jon schaffer( iced earth- ukratko bog brzih ritmova i riffova)john lee hooker (blues legenda i on mi je velika inspiracija za improvizaciju)i hetfield do blacka

#36 Warlock

Warlock
  • Members
  • 143 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2004 - 22:26

eee i naravno(pogledaj avatar) :beavis,lik jebeno banga i svira istovremeno,hehe

#37 SickBoy

SickBoy
  • Members
  • 1646 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2004 - 19:28

Ritchie Blackmore, Dave Murray i Adrian Smith.S tim ljudima sam takoreći naučio svirat.

#38 valveodour

valveodour
  • Members
  • 3335 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2004 - 19:39

Angus Young & Ritchie Blackmore... :(

#39 JEFF

JEFF
  • Members
  • 715 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2004 - 15:52

Hanneman,Steer,Amott,King,Hetfield,Schenker,Brian May,Gilmour,Chuck Schuldiner,Paul Gilbert(fukkin' rulez),Dimebag Darrel itd...

#40 Guest_primax_*

Guest_primax_*
  • Guests

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2004 - 18:27

Steve Albini, Thurston Moore, Lee Ranaldo, Kurt Cobain, Jimi Hendrix, Frank Zappa. To je to :(

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.