Jump to content

Slika
- - - - -

Koji je vaš najutjecajniji gitarist?

• Please log in to reply
829 odgovor(a) na ovu temu

#1 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6298 posts

Vrijeme objave: 07 Rujan 2004 - 20:40

Pitanjce:Koji je gitarist najviše utjecao na Vaš stil sviranja(ako ga imate), te koji je gitarist Vaš idol?Moji idoli su Blackmore i Slash, prvi zbog brzine, tehnike i dobrih riffova, a drugi zbog melodičnosti i natprosječno lijepih solaža.

#2 panda69

panda69
  • Members
  • 163 posts

Vrijeme objave: 07 Rujan 2004 - 21:56

Meni su raniji Santana i Satriani-prvi čisto zbog glazbe koju stvara a drugi jer je samouk a svejedno rastura ;D

#3 Superhrabar Dabar

Superhrabar Dabar
  • Members
  • 1987 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 15:41

Najutjecajniji su mi David Gilmour(Pink Floyd), Bill Gibbons(ZZ-Top), SRV i jedan Ninac kojeg ne znate :D , ja i moja svirka smo na neki način mješavina svega ovoga. :)

#4 ewan

ewan
  • Members
  • 243 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 16:34

Kralja iz pipsa, i cobain iz nepoznate nirvane...

#5 VOX

VOX
  • Members
  • 430 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 16:36

VAJ

#6 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 19:33

satriani samouk? ili santana? satriani je vise prosao sati teorije nego neki gitaristi svirajuci cijeli zivot

pa naucio se je sve sam, zato je valjda samouk ;Dosim onih par sati koje je imao kod nekog jazz pijanista i vjerojatno jos par sati kod nekog drugog itd

#7 panda69

panda69
  • Members
  • 163 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 19:40

satriani samouk? ili santana? satriani je vise prosao sati teorije nego neki gitaristi svirajuci cijeli zivot

Ne nisam mislio na to nego nema nekog formalnog obrazovanja u vidu nekog music collegea .

#8 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 19:41

Ne nisam mislio na to nego nema nekog formalnog obrazovanja u vidu nekog music collegea .

pa nema niti 70% gitarista nekakvog formalnog obrazovanja :D

#9 panda69

panda69
  • Members
  • 163 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 19:45

Ma istina ,ubuduće zanemarujte moje postove.Ja obično postam pa tek kad mi to neko kvota shvatim da pišem gluposti.Sramim se. :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

#10 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 19:54

Sramim se. :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

ajde, sta se imas sramiti..?tu smo da ucimo jedni od drugih, a ne da jedni druge brukamo ili tako nesta :D

#11 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4266 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 21:50

hmmm.pa cobain...zbog jednostavnih, a dobrih pjesama...

#12 napoleon2

napoleon2
  • Members
  • 1934 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 23:21

na samom početku Cobain(a i sada) jer je nirvana band koji me zapalila za muziku. emocionalnost, jednostavnost i originalnost su stvari koje su me kod njega fascinirale. Omar a rodriguez iz Mars Volte i ATDI i Josh Homme iz QOTSA i Kyussa su slijedeća dva koji su najviše utjecali na mene. Gitarist iz Primusa i John Frusciante zaključuju mojih pet najutjecajnijih gitarista 8)

#13 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 23:39

Meni je čak teško uzeti 5 gitarista  :-\Definitivno Neil Young, zbog emocija koje daje pjesmama, solažama..uvijek je bio ispred vremena i još je uvijek  8) Slash... njega sam zavolio sa 12,13 godina... od imagea preko zvuka gitare do aranžmana i solaža.. čovjek ima petlju (pair of balls  ;D)..Jimi Hendrixa sam isto u početku zavolio i njegov solo na All Along the Watchtower će mi ostati jedan od najdražih sola ikada (uz Youngov Cortez the Killer)  Pepperse sam zavolio u 8. razredu i John Frusciante me oborio... prvo sam slušao Californication, pa BSSM te Mother's Milk (možda mi i najbolji album peppersa.. tik iza BSSM)..uz Billy Gibbonsa koji mi je fantastičan i mnoge ostale (Gilmour, Morello, Page, Cantrell..itd ..postoji cijela lista ovdje http://www.glazbeni-...?topic=10668.15... ali kao petog bih stavio Adama Nuttera od novijih..apsolutno je fantastičan!

#14 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 23:42

Definitivno Neil Young, zbog emocija koje daje pjesmama, solažama..uvijek je bio ispred vremena i još je uvijek 8)

pa ne znam, ne bih bas rekao da je jos uvijek ispred vremena :)slusao sam nedavno neki live na satelitskoj, apsolutno je isti kao u 70tima

#15 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 23:46

pa ne znam, ne bih bas rekao da je jos uvijek ispred vremena :)slusao sam nedavno neki live na satelitskoj, apsolutno je isti kao u 70tima

Na prvi pogled :)A ona izjava se odnosila na njegov sound električne gitare... :D

#16 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 23:49

Na prvi pogled :)A ona izjava se odnosila na njegov sound električne gitare... :D

ma nije nista na prvi pogled :Di ja dosta slusam younga, i moj stari je manijak za njegaa sorry, ali uz satriania i vaia, nemozes reci da je sound njegove elektricne ispred vremena, jer je to onaj isti vintage '70ies sound, a to se tice i njegove akusticne svirke. to je naravno, sve moje misljejne :)

#17 crazy horse

crazy horse

Administrator

• Administrators
  • 2276 posts

Vrijeme objave: 08 Rujan 2004 - 23:58

ma nije nista na prvi pogled :)i ja dosta slusam younga, i moj stari je manijak za njegaa sorry, ali uz satriania i vaia, nemozes reci da je sound njegove elektricne ispred vremena, jer je to onaj isti vintage '70ies sound, a to se tice i njegove akusticne svirke. to je naravno, sve moje misljejne :D

Provest ću te kroz svoj tečaj "Upoznajte Neil Younga na Crazy Horseov način"  ;D...Ja malo karikiram da bi izrazio svoje oduševljenje njegovim soundom i kako je dolazio do njega... Poslušaj Ragged Glory..to nije sound koji je postignut za 15 rackova, aktivnim pupovima, ili ispeglan u studiju... a zatim Greendale... snimio je sve bez trzalice na neck pickupu... sound izvrstan.. toplina, feedback, razornost a opet slatko...Stvar je tu subjektivnosti... ali gledam na Younga kao čovjeka koji je uvijek išao korak dalje sa soundom i svojim garažnim zvukom, te uz njega svojim stilom i personalityem utjecao na mnogo glazbenika...To je čovjek uz kojeg možeš odrast...Ima tu još puno stvari oko njega (albuma, stilova i sl.) ali tome sad nema mjesta u ovoj raspravi  :)

#18 mudhoney

mudhoney
  • Members
  • 1729 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2004 - 00:27

Slash... njega sam zavolio sa 12,13 godina... od imagea preko zvuka gitare do aranžmana i solaža.. čovjek ima petlju (pair of balls  ;D)..Jimi Hendrixa sam isto u početku zavolio i njegov solo na All Along the Watchtower će mi ostati jedan od najdražih sola ikada

slično sam i ja počeo, Slash pa Jimi Hendrix pa malo SRV-a, da bi IMO najveći utjecaj na mene imao J mascis, zatim steve turner, lee ranaldo i thurston moore...uglavnom, ako svira fuzz utječe na mene ;D

#19 gogothegogo

gogothegogo
  • Members
  • 3913 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2004 - 13:08

Kurt Cobain, Joey Santiago i David Gilmour...prvi zbog nacina shvacanja gitare, drugi zbog nevjerojatno dobrog spoja atmosfericnosti i pamtljivosti a treci zbog poslovicnog minimalizma u genijalnim fill inovima i solazama koje imaju bolju atmosferu 60 SF filmova nego ti filmovi sami ;D

#20 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2004 - 13:32

Hm, ne bih rekao da je bilo koji od gitarista utjecao na moj stil, barem ne svjesno. A tu je i drugi problem...mislim da uopće nemam stila.... ;D...ali, evo, gitaristi koji su mi najviše prirasli srcu...Carlos Santana: zbog nevjerojatno emotivne svirka, fantastičnih melodija...jednostavno, genijalan čovjek...Angus Young: prežestok gitarist, čovjek jednostavno ima groove i tako jednostavno a jebački sviraLightnin` Hopkins: tko je njega čuo, uopće ne treba objašnjavati zašto...to jednostavno nije normalan čovjek...B. B. King: kralj tri tona, emotivnost, jednostavnost i efektnost, ima sveAl di Meola: ne znam, nemam pojma...ima sve, melodiju, tehniku koju koristi na fantastičan način, kompletan glazbenik......i ima tu još milijun drugih i kojeg god da uvalim među prvih pet, neću fulati...Pozdraf...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.