Jump to content

Slika
* * * * - 3 votes

Klub posjedovatelja Telecastera

• Please log in to reply
1472 odgovor(a) na ovu temu

#41 Timber

Timber
  • Members
  • 662 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2008 - 23:39

Ja imam Squier Teleflaster (tko ga je Leslie krstio jer mu fali rog) šta ga je kolega r34p3r s foruma poklanjao u dijelovima i ošmirglanog do drveta, kupio sam dijelove koji su falili (potovi, prekidač) lakirao ga Akrilnim lakom, napravio mini humbucker na bridge poziciji i moram priznat da je super za ukupno uloženih 250-300 kn. :laugh:Posted Image

sira majstore!za malo para napravit cudo, svaka cast!(inace si dokazao da si majstor za to, ali to je vec offtopic)

#42 rockdaddy

rockdaddy
  • Members
  • 132 posts

Vrijeme objave: 03 Svibanj 2008 - 07:30

Alo pajdaši eto i mene u klub,ja imam fender standard telca,boja arctic white sa maple neck-om.Zvuk je pravi telecaster pogotovo kad ga ukopičam u Hiwatt custom 100 glavu koju našo u smetju.Majstore čestitam na zahvatu , to treba imat kuraže za taku greotu napravit.Mislim dobro ti izgleda gitara al telac nije telac ak nije ružan ko stari pas.Aj pozdrav svima.:laugh:

#43 ZB

ZB
  • Members
  • 1454 posts

Vrijeme objave: 03 Svibanj 2008 - 08:36

Ajd evo i mog; uvijek sam se palio na Summersovog!!!smeće mi nije dalo uploadati, sad ću mu iznutrica počupat........

#44 ZB

ZB
  • Members
  • 1454 posts

Vrijeme objave: 03 Svibanj 2008 - 09:20

Ajd morti sad bude više sreće!http://img214.imageshack.us/img214/8146/telecasterdeluxewebow4.jpg[/url]

#45 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 03 Svibanj 2008 - 10:49

@sira: evo tek sad san vidia da si napisa da si montira mini humbucker na bridge. ajd reci kakav je sound, kako to funkcionira na tijelu od johe jer i ja san mislia nesto takvo napravit na svome telcu al nisan ima muda.

#46 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 03 Svibanj 2008 - 10:57

Ma to sam improvizirao, našao sam stare magnete od jolane, skinuo sa njih namote, odmotao bridge pickup i utisnio ih obrnuto okrenute u bobinu od telca i serijski spojio, kući sam isprobao i ne razlikuje se puno od prijašneg zvuka samo nema šuma toliko, ali moram ga odnit na probu da vidim kako to zvući kad se odvrne.

#47 TEO

TEO
  • Members
  • 327 posts

Vrijeme objave: 03 Svibanj 2008 - 19:17

eto i mene. moj tele je poznatiji od mene samog. stavit cu sliku cim ga uslikam

#48 gars

gars
  • Members
  • 354 posts

Vrijeme objave: 04 Svibanj 2008 - 00:46

da se pridružim...posjedujem telac standard (lijevi) kojem je maknut bridge pickup i stavljen SD Hot rails na push pull da se može serijski i paralelno svirit, maknuta ton blenda i stavljen po jedan volume pot za svaki pickup. ja zadovoljan. Telac rula. slika je već negdje na forumu...

#49 Sir Drinkalot

Sir Drinkalot
  • Members
  • 2102 posts

Vrijeme objave: 04 Svibanj 2008 - 06:26

ETO treća sreća:biggrin:Posted Image

#50 jaggy

jaggy
  • Members
  • 3134 posts

Vrijeme objave: 04 Svibanj 2008 - 07:49

ETO treća sreća:biggrin:

Jel to aged cherry sunburst? Predivna boja . . .

#51 ZB

ZB
  • Members
  • 1454 posts

Vrijeme objave: 04 Svibanj 2008 - 20:10

ETO treća sreća:biggrin:

Pa to je moj telac!!! Baš ti hvala; nikak da uploadam, krene i zblokira, a morao sam na svirku, pa sam odustal!!!ZB

Edited by Deda Pantelija, 25 Studeni 2009 - 09:00 .

#52 ZB

ZB
  • Members
  • 1454 posts

Vrijeme objave: 04 Svibanj 2008 - 20:16

Jel to aged cherry sunburst? Predivna boja . . .

Stvarno nemam pojma kak se zove ta boja jer ima nekoliko sličnih sunbursta, al kad sam dobio mail sa slikom gitare odmah sam ju bez razmišljanja naručio! I ne samo da izgleda, nego i fenomenalno radi, a kak sam veliki Summers fan, napokon imam Police sound!!!ZB

#53 knjiga

knjiga
  • Members
  • 2046 posts

Vrijeme objave: 08 Svibanj 2008 - 21:21

daj mi recite je li "svetogrđe" ako se u telecastera ugrade humbuckeri? :biggrin: oni u singlu. šta mogu, naviknulo mi se uho na njih :w00t:tele mi je gitara broj 2, poslije sg-a :thumbup: stvarno bi volio imati imati kao onu gore na slicihej zb koja je lova te ljepotice?

#54 ZB

ZB
  • Members
  • 1454 posts

Vrijeme objave: 08 Svibanj 2008 - 22:41

daj mi recite je li "svetogrđe" ako se u telecastera ugrade humbuckeri? :biggrin: oni u singlu. šta mogu, naviknulo mi se uho na njih :w00t:tele mi je gitara broj 2, poslije sg-a :thumbup: stvarno bi volio imati imati kao onu gore na slicihej zb koja je lova te ljepotice?

Ja sam ju uzeo polovnu preko prijatelja iz Osijeka, a koštala me malo preko 1000 EUR. Fora je u tome što sam tada isključivo tražio strata sa maple neckom, a poznanik mi onak uz put ponudio frendovog telca. I tak, njegov frend poslao slike i kad sam vidio o čemu se radi jednostavno nisam mogao odoliti!Da paradoks bude veći, istovjetnog telca samo sa rosewoodom sam za Houru prije nekih godinu-dvije kupio od istog čovjeka!!Inače da ti velim kak planiram i ja uzeti novi DiMarzio Chopper T, hum u singlu za bridge. Inače sam prezadovoljan sa gitarom i u biti nemam potrebu za humom, a sličnu gitaru sa tim pick upom ima Richie Kotzen, pa bih volio barem probati!U biti, ak već modificiram gitaru, volim ju ostaviti u što izvornijem obliku; dakle bez ikakvih bušenja i općenito narušavanja izgleda, tak da ju mogu vratiti u originalno stanje kad god poželim!!!ZB

#55 goran

goran
  • Members
  • 1070 posts

Vrijeme objave: 09 Svibanj 2008 - 10:47

Da paradoks bude veći, istovjetnog telca samo sa rosewoodom sam za Houru prije nekih godinu-dvije kupio od istog čovjeka!!

neki dan gledam tv i na hrtu (ne znam tocno kak se zove emisija) svirali prljavci. houra je imo bas takvog telca, cini mi se da je bio maple a ne rosewood.. valjda se dobro sjecam. jel to bio tvoj?

#56 LoDir

LoDir
  • Members
  • 1732 posts

Vrijeme objave: 09 Svibanj 2008 - 11:50

neki dan gledam tv i na hrtu (ne znam tocno kak se zove emisija) svirali prljavci. houra je imo bas takvog telca, cini mi se da je bio maple a ne rosewood.. valjda se dobro sjecam. jel to bio tvoj?

ne, ZB je imao takvog telca maple, bilo na Fodoru ak sam dobro zapamtio. a houra je isto imao teleta al ne znam kakovog. a mozda se varam

#57 ZB

ZB
  • Members
  • 1454 posts

Vrijeme objave: 09 Svibanj 2008 - 12:01

Ma neeee, nisi dobro vidio, ono je bio Jajin sa rosewoodom, a moj je sa maple neckom!!!ZB

#58 goran

goran
  • Members
  • 1070 posts

Vrijeme objave: 09 Svibanj 2008 - 12:19

a ne znam, velim nisam dobro zapamtio, na brzinu sam samo pogledo. znam samo da je im'o takav finiš pa sam mislio da je posudio od tebe :biggrin:

#59 jimi st

jimi st
  • Members
  • 45 posts

Vrijeme objave: 09 Svibanj 2008 - 13:59

Dopada mi se ovaj link (klub posjedovatelja telecastera), čini se da se moram učlanit:Sadašnji telac: mahagonij tijelo ručne izrade sa SD vintage stack humbuckerima, vrat iz StewMacPosted ImagePosted ImagePosted ImageRezervni telac (često boravim u Beogradu, pa da imam na šta sviruckat): SQUIER standard sa alnico magnetima:Posted ImageAkustični telac: Fender telecoustic sa FISHMAN preampom:Posted Image"Bivši" telac 12-string (jedan od..., sad ga svira Bajan): tijelo majstora LISICE GORDANA (FOX)-tikovina, vrat HOHNER, moja malenkost sve preuredila svilom u počast designu Steve Vai gitara, sa SD live wire (activna elektronika) classic humbuckerima:Posted ImageDovoljno, teleljubci?

#60 ZB

ZB
  • Members
  • 1454 posts

Vrijeme objave: 09 Svibanj 2008 - 16:29

Pa koliko ih je........Ti si dobio i počasnu titulu duke of tele......ZB

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.