Jump to content

Slika
* * * * - 3 votes

Klub posjedovatelja Telecastera

• Please log in to reply
1472 odgovor(a) na ovu temu

#21 Bassterix

Bassterix
  • Members
  • 1570 posts

Vrijeme objave: 21 Veljača 2007 - 18:53

moj thinline za kojih 10 dana dobija novi look... izgledat će otprilike ovako... Posted Image super stvar je u tome što se na stari look ( 2 wide range humbuckera i pearloid pickguard ) vratim za 5 minuta.

gero, čemu? osobno mi je onaj look jebačkiji...:push:

#22 vedran17

vedran17
  • Members
  • 787 posts

Vrijeme objave: 21 Veljača 2007 - 19:24

Nije sve u looku, možda oće drugačiji zvuk? Ovdje se radi o P90, ne? Nego, mene više zanima onaj dio vraćanja na staro u 5 minuta?

#23 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 22 Veljača 2007 - 13:10

Nije sve u looku, možda oće drugačiji zvuk? Ovdje se radi o P90, ne? Nego, mene više zanima onaj dio vraćanja na staro u 5 minuta?

točno... radi se o P90 pickupima... svirah jednu semi hollow gitaru sa P90 i sound je mraaaaak... ima punoću, a istovremeno i prodornost.5 minuta ti je potrebno da odšarafiš jedan pickguard sa pickupima, odlemiš ga od ouptut jacka i uzemljenja, zalemiš novi pickguard, metneš ga i zašarafiš ga.

#24 Bassterix

Bassterix
  • Members
  • 1570 posts

Vrijeme objave: 22 Veljača 2007 - 15:00

jea rajt, 5 minuti ako uz sebe imaš lemilicu i kacavidu:rolleyes: a šta da se nađeš usred sahare sa tom gitarom?

#25 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 22 Veljača 2007 - 19:54

moj thinline za kojih 10 dana dobija novi look...izgledat će otprilike ovako...Posted Imagesuper stvar je u tome što se na stari look ( 2 wide range humbuckera i pearloid pickguard ) vratim za 5 minuta.

gero jebena kombinacija !!! :idea:

#26 PeterGreen

PeterGreen
  • Members
  • 490 posts

Vrijeme objave: 02 Ožujak 2007 - 23:38

Enivej, zbog Burtona i Richardsa, Telac živi vječno!

a george harrison?a muddy?a ja? :)

#27 Fallen1

Fallen1
  • Members
  • 794 posts

Vrijeme objave: 08 Ožujak 2007 - 00:02

jel probao netko ovo ? http://www.nymphusa....e/tele-tint.jpgmoram priznat da za to dosad nisam znao

#28 mmm_g1

mmm_g1
  • Members
  • 963 posts

Vrijeme objave: 04 Svibanj 2007 - 19:21

veery najs,'69 godište ma sline mi cure

#29 penny

penny
  • Members
  • 190 posts

Vrijeme objave: 13 Svibanj 2007 - 20:05

evo da se i ja pridruzim, moj je squier standard, mrak gitara, p90 pikapi na njemu... jako sam zadovoljan sa zvukom, bridge pikap malo svjetliji nekeko tele zvuk, dok neck ima nekakav topli duboki zvuk, ma prekrasno (barem za moje uši :amuse:)sliku niti ne znam stavit, niti mi se da zahebavat sa digitalcem, al mislim da sam ga vidio negdje u oglasniku ovog foruma...ili ak me pukne jedan dan mozda stavim sliku

#30 tobleronac

tobleronac
  • Members
  • 393 posts

Vrijeme objave: 30 Travanj 2008 - 10:55

E procitao sam citav forum i ovo sam tek sad vidio. Imao 72 tele custom crafted in japan, proizveden 97. kupljen u USA 98, single coil bridge, HB neck, crni, joha tijelo, javor vrat, 4 pota i toggle switch gore kao u gibsona. Zasto Tele?Pa to je jednostavno ljubav. Postoje i ljepse i bolje i skuplje gitare al tako gladan zvuk nema niti jedna. Uz to mislim da je gitara sa najvise karaktera od svih. Dalje, ko tenk je. Meni je moja ispakla na asfalt, pala na guzicu i nishta samo mali ding na tijelu odozdo, ali sasvim mali. Drugo jako je jednostavna, a opet mozes na njoj svirat sve osim mozda nekog vrlo zestokog metala ili metal/core. Mada ja sam na svojoj svirao Alice in Chains i nishta mi tu u zvuku nije falilo ali to je vjerojatno zbog neck HBa koji je makar na mojoj gitari ipak mnogo jachi od singlea i to mi se bash i ne svidja. Neko je pomenuo da ne voli contours na tijelu strata i sa tim se apsolutno slazem. Neki dan sam u BGDu u ducanu mitros vidio prlijepi deluxe tele u cherry sunburst boji ali kad sam vidio kako su mu napravili tu konturu na ledjima kao kod strata stvarno sam pocheo muchno da se osjecam. Osim toga gitara je prekrasna. Zelje:UhhhOvako, ako se iko sjeca USA Fat Telecastera iz Hot Rod serije koji se vishe ne pravi. Imao ga je Petar iz Srecne Mladine SLO. Probao sam jednom njegov kroz Voxa AC 30 kad su svirali u Sarajevu i to mi je najljepshe svirachko iskustvo u zivotu. Start me up zvuchi kao na plochi. Jako tezak, to volim. 52 reissue, cista klasika, nekidan Kruno (ili kako se vec zove) iz Majki svirao jednog na koncertu, balio sam svu noc. 62 custom reissue, gledao clip na Youtube, koji zvuk. I naravno japanac 60's with bigsby jer volim surf i rockabilly. Eto.

Edited by tobleronac, 07 Rujan 2010 - 16:16 .

#31 g.Vuk

g.Vuk
  • Members
  • 1117 posts

Vrijeme objave: 30 Travanj 2008 - 16:50

Bok, ja Andrej i liječeni sam teloholičar. Imam Fender Bullet telca 81./82.g kojeg trenutačno renoviram.Kad sam ga uzeo, bio je u prilično jadnom stanju.. hardware olupina, potovi k.., farban iz nekog razloga (i to loše)....Pa sam ja uzo da ga fino raskopam, sastružem hartu i te boje s njega i prelakiram preko čistog drveta. na njega još idu neki stickeri s pin up djevojčicama i speedway amblemima.. i gore ide novo žebelezo..Fotke stavim kad bu gotovo.... Inače vedran17, HH telci i thinlineovi su se dosta proizvodili u 70ima..Lijepo od tebe da si otvorio ovu stranicu il kak se to več zove (ja sam ti novi s tim forumima..)..... telac je gitara za muže!:thumbup1:

#32 Dudo

Dudo
  • Members
  • 597 posts

Vrijeme objave: 01 Svibanj 2008 - 10:08

eh, eto i mene u klub posjedovatelja telecastera. Oduvijek sam volio zvuk telca, međutim, isprve mi je gitara jednostavno bila ružna i moralo je proći neko vrijeme da to prebolim. Sada se ne bih rastao od telca ni pod koju cijenu.Za gažu imam jednog novog, modernog, s texas special pickupima i piezzom, tijelo mahagony dark back, rebrasti javor flame maple top - prava zvijer za svirku.A, za sebe za gušt imam jednog pravog telecastera iz '74. godine. Slike slijede ( nadam se da ih budem znao staviti ).http://img160.images...eleforumjl4.jpghttp://img160.images...le2forummp3.jpg

#33 g.Vuk

g.Vuk
  • Members
  • 1117 posts

Vrijeme objave: 01 Svibanj 2008 - 10:16

eh, eto i mene u klub posjedovatelja telecastera. Oduvijek sam volio zvuk telca, međutim, isprve mi je gitara jednostavno bila ružna i moralo je proći neko vrijeme da to prebolim. Sada se ne bih rastao od telca ni pod koju cijenu. Za gažu imam jednog novog, modernog, s texas special pickupima i piezzom, tijelo mahagony dark back, rebrasti javor flame maple top - prava zvijer za svirku.A, za sebe za gušt imam jednog pravog telecastera iz '74. godine. Slike slijede ( nadam se da ih budem znao staviti ). http://img160.images...eleforumjl4.jpg http://img160.images...le2forummp3.jpg

Jaoo......... onaj telac '74. ima isti kofer ko moj :biggrin:Ali ono tele sa pjecom jaoo... kaj ko ti je to delal? Nemrem za tele reć da je divan ali je do jajca...:lol:

#34 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 01 Svibanj 2008 - 11:41

Ja imam Squier Teleflaster (tko ga je Leslie krstio jer mu fali rog) šta ga je kolega r34p3r s foruma poklanjao u dijelovima i ošmirglanog do drveta, kupio sam dijelove koji su falili (potovi, prekidač) lakirao ga Akrilnim lakom, napravio mini humbucker na bridge poziciji i moram priznat da je super za ukupno uloženih 250-300 kn. :lol:Posted Image

#35 g.Vuk

g.Vuk
  • Members
  • 1117 posts

Vrijeme objave: 01 Svibanj 2008 - 12:10

Ja imam Squier Teleflaster (tko ga je Leslie krstio jer mu fali rog) šta ga je kolega r34p3r s foruma poklanjao u dijelovima i ošmirglanog do drveta, kupio sam dijelove koji su falili (potovi, prekidač) lakirao ga Akrilnim lakom, napravio mini humbucker na bridge poziciji i moram priznat da je super za ukupno uloženih 250-300 kn. :lol:

Nebih prvč offal al' sam mi reci jesi li to rukom lakirao ili špricao, kolko ruka, koji akrilni lak? aj Fala.... inače gitara ti avion! opičeno..:lol:

#36 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 01 Svibanj 2008 - 12:22

Dupli-color akril auto lak u spreju transparentni sjajni potrošio sam dva spreja. Da budem iskren, već sam se raspitivao di nabavit drugo tijelo i ovo mi je bio svojevrsni experiment i ispalo je fenomenalno (stražnja strana ne toliko jer sam tamo dao manje slojeva), mislim da bi tri spreja bila mjera. Oglušio sam se o sva moguća pravila pripreme i lakiranja instrumenata i ovo je bio pravi amaterski pokušaj koji je eto neloše ispao, jedino čega sam se držao su pravila napisana na boci (20-30 cm udaljenosti i lagano neprekidno kretanje, ne smiješ prskat na jedno mjesto). Svidilo mi se i odlučio sam ga ostavit ovakvog, doduše kupio sam sad i drugi picguard pa malo drugačije izgleda nego na slici (klasični tele crni kojem sam odrezao rog)

#37 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2008 - 12:11

Uistinu fenomenalan dizajn, hvale vrijedan... Skidam kapu dizajneru :laugh:Bog ce ga kaznit za 'vako sakacenje :lol:Zasto 'teleflaster'? :laugh:

#38 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2008 - 12:33

Pa flaster zbog "rane" a Tele zbog toga šta piše na gitari :laugh:

#39 BEGO

BEGO
  • Members
  • 1406 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2008 - 22:48

Kakva rana, to je plastična kirurgija! :laugh:

#40 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 02 Svibanj 2008 - 23:17

Više ratna kirurgija, odsjeci da ne iskrvari :scared:Nije tako čudno kad se malo navikneš, svaka čast designeru :laugh:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.