Jump to content

Slika
* * * * - 3 votes

Klub posjedovatelja Telecastera

• Please log in to reply
1472 odgovor(a) na ovu temu

#1 vedran17

vedran17
  • Members
  • 787 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2007 - 19:38

Postoji thread o Telecasterima, ali u njem se raspravlja općenito o Telcima (i to rijetko), a pošto smatram da izbor gitare nešto govori o osobi, želim konkretno znati tko ga sve ovdje posjeduje. Plus, sa renoviranjem foruma otpast će nešto starih članova i nešto novih, pa smatram da je to još jedan razlog za ovaj topic.Uz točan naziv modela, bilo bi dobro da navedete i eventualne modifikacije koje ste na njemu radili, fotku ako je imate pri ruci te rečenicu dvije na temu - ZAŠTO Telecaster.I, ne bi da budem zadrti konzervativni purist, ali, in my book, Telac sa dva hum-a se ne računa. H + S - ok. ;)Pa, ja ću prvi. MIM Fender Telac, godište 2004 ili 2005. Sunburst. Tortoise pickguard. Novi nut. Okrenuta kontrolna pločica (nerviralo me lupkanje prsta u switch, a ovako mi je i tone pot bliži i dostupniji).Posted ImageZašto?Jer mi se Strat čini mrvicu (samo mrvicu) fancy gitara, jer možda (samo možda) ima previše pickupa i opcija za moj banalni ukus i jer mi se ne sviđaju one konture na njemu.Jer sam imao neko vrijeme Epiphonove LPijeve i SGeve i nekako mi ona kraća skala nekako... čudno leži. Plus, humbuckeri su jako kul na prvo slušanje, puni, moćni, ali brzo i dosade. Plus, nemam osjećaj da držim "nešto" u rukama.Jer je Telac dasketina sa razapetim žicama gore, ima dva pickupa, jedan tone pot, malo izbora, jer kad ga uzmem osjećam da držim komad istorije u rukama, jer mi eto paše, i najbitnije možda: jer on nekako čudno "zvoni", za razliku od spomenutih gitara...Eto. Ništa od navedenog nipošto ne znači da ja ne bi volio srednje godine dočekat sa Stratom ili LPijem ili - čuda su moguća - kakvom modernijom gitarom, ali sumnjam da će se izbor srcu najbliže gitare baš drastično mijenjati.Želja: '69 Thinline RI, Custom '72... A volio bih isprobati bilo šta sa debeljim vratom.

#2 Twang

Twang
  • Members
  • 473 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2007 - 19:51

Hehe...Evo, da ne bi bilo da se nisam javil, s obzirom da je Telecaster gitara koju sviram, obozavam i uvijek mu dajem prednost pred svim ostalim gitarama.Dakle, posjedujem i non-stop sviram:Pink Paisley Telecaster, MIJ, godina '85.Jedina modifikacija: pojacan output bridge pupa by Leslie...Zasto telac?Zato kaj je to gitara za koju, slobodno, mogu rec da je nesto kao fatalna zena.. :bigsmile:Volis ju i mrzis istovremeno, a ne daje ti nista i daje ti sve za uzvrat.Zelja mi je, eventualno, jos imat' Nashville Deluxe Telecaster.A ta zelja bi se mogla uskoro ispunit'. :cool:Ukratko - to je to! :blink1:

#3 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2007 - 20:22

1996 Telecaster Thinline '72 RI MIJ. Bit ću iskren i reći da sam ju kupio iz dva razloga... jedan je taj zato što mi je lijepa, drugi je taj što su mi se svidjeli sampleovi koje sam slušao na netu. Inače, dokazano je da bolje zvuči ako je u blizini krunica.Sound je unikatan... nije onaj klasični tele twang pošto ima humbuckere, ali je ipak prezentnija od npr. jednog LPa ili SGa.. jednostavno su tu druga drva i drugi pickupi.Posted Image

#4 pshihodelična mačketina

pshihodelična mačketina
  • Members
  • 2143 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2007 - 23:02

kupijo si ju samo zato što ju onaj iz coldplaya ima!!:cheesy: :bigsmile:

Edited by Deda Pantelija, 23 Studeni 2009 - 10:02 .

#5 vedran17

vedran17
  • Members
  • 787 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2007 - 23:35

Jesi ti onaj Zvocks sto ima kućnu radinost pedala alias efekata?A, Telac se čini zanimljiv. Volio bi to probat. Mada ima na snimci mrvu više distorzije nego što je ja na Telcu volim čut ;)Mačketino, aj nauči quote-at. Nema potrebe da ponavljaš cijeli post zbog 8put manjeg komentara (off topic, uzgred).

#6 vedran17

vedran17
  • Members
  • 787 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2007 - 23:54

To nije distorzija... to je Marsha na 6! Šta bi precizno značilo kućna radinost?

Dobro, dobro, ja više volim malo cleanastiji zvuk, svakom svoje što Ameri kažu.Prije par godina na njuzima je bio lik sličnog nicka koji je izrađivao pedale/efekte. Pa se pitam da nisi to ti bio. Ako jesi, radiš li to još uvijek?

#7 Bassterix

Bassterix
  • Members
  • 1570 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2007 - 23:58

MOj telac nažalost nije iskorišten kako mu priliči. Razlozi su brojni. Kupljen je prije godinu dana u tipa koji radi u Mega muzici i svira u bendu Angelus, a navodno je i čiča Leslie imao svoje prste u njegovoj modifikaciji i mutaciji (mislim na gitaru, a ne na tog tipa).Kao što vidite, ima neki pickguard kojeg fura tip iz Franz Ferdinanda, pet (sic!)pozicija od kojih su zapravo samo tri, jako lipo leži i ima onaj nešvilski tveng.Vrlo rijetko sviran, a ovim putem, ako mi se uskoro ne ukaže prilika da ga počinjem iskorištavat kako bog zapovida, oglašavam njegovu prodaju.Enivej, zbog Burtona i Richardsa, Telac živi vječno!Posted Image

#8 JAG

JAG
  • Members
  • 123 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2007 - 00:36

ej ljudi, jel se vrijedi ak je squier? hehe, ja ga bas danas kupio i makar je squier moram priznat da mi se jako sviđa, još kad stavim druge pikape gore bude prava zvijer ;)

#9 vedran17

vedran17
  • Members
  • 787 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2007 - 21:07

@ Bssterix: Jako zanimljivo, bogami. Javi se kad/ako budes prodavao. Dali je modificirano išta u vezi pickupova?@ JAG: Dabome da vrijedi. Koji točno Squierov Telac?

#10 škrbo

škrbo
  • Members
  • 14 posts

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2007 - 10:44

Pozdrav!Pošto je dopušteno i vlasnicima Squier telaca, evo mog priloga:Imam Standard telecaster u vintage blonde boji kupljen pred par dana. Inače sam bubnjar, ali telac mi je tako opaka gitara, da sam ju morao imati... iako se moje znanje temelji na slijedećim hvatovima G, Am, C, A, i znam zveknut riff! Ali u zadnje vrijeme sam s njom najmanje sat dnevno, pa ću valjda još pokoji hvat uloviti.

#11 markom

markom
  • Members
  • 223 posts

Vrijeme objave: 20 Siječanj 2007 - 17:34

Pozdrav!Ja ću malo off topic, zanima me koliko vrijedi(Kn.) telecaster 1987. g. made in USA. Isti je u dobrom stanju, a ja bih ga htio kupiti pa da se znam ravnati.

#12 JAG

JAG
  • Members
  • 123 posts

Vrijeme objave: 27 Siječanj 2007 - 23:31

@ vedran 17: sorry, nisam bio neko vrijeme na forumu pa sad tek odgovaram. riječ je o standard seriji, affinity mi je ipak malko lošija :) uglavnom ovih dana idem po pikape, konačno su ih dobili u vlaškoj a možda mašinice promijenim, imam neke koje mi skupljaju prašinu a reko bi da su ipak bolje od ovih koje su trenutačno gore. kad obavim sve modifikacije postam sliku da vidite mrcinu :)

#13 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6303 posts

Vrijeme objave: 28 Siječanj 2007 - 02:23

Pa ako oćeš pickupove za telca, javi se leslieu, bolji su od onih što ćeš kupit u vlaškoj! :smile:

#14 Guitar maniac

Guitar maniac
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2007 - 22:34

Nisi se pohvalio da imash Telca...:smile: :smile: :smile: :smile:

#15 lujo

lujo
  • Members
  • 287 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2007 - 16:53

evo ja sam novi na forumu, pa da nešto napišem. vlasnik sam squier telecastera standard. jedino što sam na njoj mijenjao je pickguard koji je nekada bio šaren i neprimjeren, mislim da mu ovaj bijeli puno bolje stoji. telecaster mi se sviđa jer nije "fancy" uopče i uglavnom je ljudima super ili pak odvratan. vrat je mesnat i ima se šta za primit i sama po sebi djeluje dosta kompaktno i sigurno, naročito ako se radi o fenderu a ne squieru..nadam se da će ove fotke funkcionirati.http://www.dropshots.com/day.php?userid=247718&cdate=20070217&ctime=200826 http://www.dropshots...17&ctime=200826

#16 vedran17

vedran17
  • Members
  • 787 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2007 - 18:47

Dobrodošao i... mašala!!! Avatar ti je predobar :-D

#17 vedran17

vedran17
  • Members
  • 787 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2007 - 18:49

@ vedran 17: sorry, nisam bio neko vrijeme na forumu pa sad tek odgovaram. riječ je o standard seriji, affinity mi je ipak malko lošija :blink: uglavnom ovih dana idem po pikape, konačno su ih dobili u vlaškoj a možda mašinice promijenim, imam neke koje mi skupljaju prašinu a reko bi da su ipak bolje od ovih koje su trenutačno gore. kad obavim sve modifikacije postam sliku da vidite mrcinu :)

Oj, pozdrav i dobrodošlica i tebi. Ima li kakvih apdejta glede Telca? Za koje si se pickupe odlučio?

#18 posebanslucaj

posebanslucaj
  • Members
  • 263 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2007 - 19:46

uf.. Tele obozavam, pre jaka gitara...volio bih da sam in da haus, al eto.. jedan dan...

#19 telac

telac
  • Members
  • 114 posts

Vrijeme objave: 21 Veljača 2007 - 12:58

Imam američkog telecastera standardna serija iz 2002. g., tijelo jasen,boja natural, vrat javor. Zasad uspješno je koristim u obradama za sviranje raznih glazbenih pravaca, pa mislim da nije ta gitara samo isključivo za country kako ju se voli klasificirat...

#20 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 21 Veljača 2007 - 13:56

moj thinline za kojih 10 dana dobija novi look...izgledat će otprilike ovako...Posted Imagesuper stvar je u tome što se na stari look ( 2 wide range humbuckera i pearloid pickguard ) vratim za 5 minuta.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.