Jump to content

Slika
- - - - -

perkusije općenito

• Please log in to reply
316 odgovor(a) na ovu temu

#41 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 10 Travanj 2005 - 21:54

Ima li netko pojma gdje bi ih se kod nas dalo kupiti?(LP clasic, Pearl elite, tac limited...)Najradije pearl elite (u pro voxu imaju fiberglas ali radije bih drvo)

#42 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 10 Travanj 2005 - 21:56

maksimir (hondlova)fender shop vlaškazagorskapogledaj tam

#43 Ujo

Ujo
  • Members
  • 561 posts

Vrijeme objave: 10 Travanj 2005 - 21:57

u rijeci je bilo u yamahi jedno vrijeme prije možda 6mj. kad sam zadnji put bio. šta sviraš congose, il sviraš bongose pa češ sad preč na conge, mislim ista stvar ubiti.

#44 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 10 Travanj 2005 - 22:19

u rijeci je bilo u yamahi jedno vrijeme prije možda 6mj. kad sam zadnji put bio. šta sviraš congose, il sviraš bongose pa češ sad preč na conge, mislim ista stvar ubiti.

Ne, sviram bas i nakon dva sata neuspjesnog ustimavanja zvuka na probi odlucih objesit o klin sve sto radi na struju. Kupujem congose, bongose, djimbe, mimbe, timbe, defove i sve ostale ciganske istrumente pa na posao ;D

#45 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 10 Travanj 2005 - 22:20

pa ak si imaš 4000 kuna viške za par, sam izvoli... ;D

#46 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 10 Travanj 2005 - 22:32

pa ak si imaš 4000 kuna viške za par, sam izvoli... ;D

Ko je spominjao par, uzimam sva tri ;Dnemam sada al trebo bi skoro dobit nes preko milje eura pa...sad cu si uzet table.Lp imaju u novim glazbalima.Hmhm a bas mi se htjelo pearl. O well, da narucujem iz engleske doslo bi mi pre skupo, blize nisam naso. Bit ce onda LP.

#47 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 00:34

Hmm mamicu mu kako god se preracunam i kad mi stigne ona para fali ce mi. Mozda prodam deep impact, taman bi mi tolko falilo..

#48 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 16:44

Promjenih naslov da prosirim temu.Malo sam slusao van konteksta (tj solo snimke) raznih udaraljki pa nisam tako siguran u congase.Uopce latino instrumenti su dosta leprsavi i nisam siguran da bi se tolko dobro uklopili u ambientalne i instrumentalne stvari malo drukcijeg tipa. Osim toga izracunao sam kompletni set kvalitetnih latino perkusija i to je doslo 30-40.000 kunica ::) :) :) ::)Set na kiji sada pucam bi bioTable (2.500)urdu drum - 500 kndjembe - 3.400razni shakeri i ostale zvrndalice - 1000bodgran def - 1000to bi bilo tu negdje najbolje sto sad mogu smislit. Svaka sugestija je vise nego korisna.

#49 Jojo The Bandit

Jojo The Bandit
  • Members
  • 555 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 16:49

Osim toga izracunao sam kompletni set kvalitetnih latino perkusija i to je doslo 30-40.000 kunica  ::) :) :) ::oSet na kiji sada pucam bi bioTable (2.500)urdu drum - 500 kndjembe - 3.400razni shakeri i ostale zvrndalice - 1000bodgran def - 1000

njami, 30-40k kuna u udaraljke...svaka cast...btw, def od soma kuna :) :) :Dpa na sta t lici?!

#50 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 17:45

njami, 30-40k kuna u udaraljke...svaka cast...

Ko i u svemu kolko para tolko muzike. Za vjezbu i zajebanciju bilo bi puno manje. Ali sto god od instrumenata kupimo ja ili ekipa sluzi i za studijsko snimanje pa si ne mogu dozvoliti los instrument. Uvijek je snimka slaba kolko najslabija karika. Badava ti vrhunske kartice i konverteri ako imas slabe ampove i instrumente i obratno. Zato bi za novac koji je na raspolaganju radije uzeo manje pa kvalitetno nego velike setove sa slabijim zvukom.S druge strane moglo je doc i vise da se islo na klasu zvanu "preseravanje". Istrumenti sa potpisima, specijalne serije itd.Samo congasi dodju preko deset (3 kom) pa bongosi, tumbadora, djembe jos tolko. Razne prckarijce, shuskalice, udaralice, postolja, koferi...

btw, def od soma kuna :) :) :)pa na sta t lici?!

http://www.lpmusic.c...le_bodhran.html

#51 Joey

Joey
  • Members
  • 418 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 18:09

Posted Image

:-\ dao bi somu kuna za to NE

#52 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 18:24

Pa cjena nije uvijek mjerilo, treba probat. Ali imao u rukama desetak defova raznih velicina, tipova i povrsina i moram reci da su razlike drasticne. Iz dobrog, velikog i kvalitetnog defa mogu se izvuci zvukovi kao i iz kvalitetnog veceg bubnja, nije neisplativa investicija.Jedan od najjacih zvukova koji sam cuo bio je bas def u rukama indijskog muzicara, istina ogoman. Al to je grmilo i nosilo raju koja je pjevala uz njega ko nista drugo sto sam imao prilike cut u zivo u otvorenom prostoru (tj na ulici).

#53 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 19:37

to o čemu raspravljate nije def, neznalice. to je irski etno bubanj, bodhran. ne bodgran. to nije def.inače, 1000 kuna je malo za dobar bodhran. ja sam si namjeravao kupiti jedan, jer sam prije nekog vremena imao u planu sa još par ljudi osnovati bend koji bi svirao irsku muziku, ali nisam pa si nisam ni kupio.inače, Ravana, to ti nije etno bubanj koji se previše koristi izvan irske, točnije izvan sfere irske muzike. samo ga irci koriste i to im je originalni nacionalni instrument.neznam kakve su to djembe, a to se odnosi i ostala sranja kakava si tu nabrojo, za ovakve pare.evo ti lista normanih cijena za veoma okej kvalitetu: 2 conge - 5000djembe - 2000 maks.shakeri - 800 maks - možeš uzet maracas, tamburin, onda ona zvona na štapu, guiro (to nije šuškalica), claves (štapići) i ccca to je tozato ne znam koji bi ti k**** htio radit kad si bacio cifru od 30000 kuna

#54 Joey

Joey
  • Members
  • 418 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 19:56

to o čemu raspravljate nije def

normalno da to nije def ;D nisam nigdje rekao da je def, vec da nebi dao 1000kn za nesto takvo, pa koliko dobro zvucalo :'(

#55 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 19:59

posluša si irske folk muzike, preporučam ti The Chieftains...tamo ga možeš dobro čut. pa prosudi tad.

#56 Joey

Joey
  • Members
  • 418 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 20:03

svaka cast, al not my cup of tea :)gledao sam Belfast Food u zivo, solidna irska glazba made in HR, al nisu imali takvih kerefeka po stageu :)

#57 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 20:05

to nisu kerefeke, oni su kerefeke...a i loši su. nemaju baš puno veze o irskoj glazbi. a i šta su uradili od ''dirty old town''...katasrofa.

#58 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 22:24

evo ti lista normanih cijena za veoma okej kvalitetu: 2 conge - 5000djembe - 2000 maks.shakeri - 800 maks - možeš uzet maracas, tamburin, onda ona zvona na štapu, guiro (to nije šuškalica), claves (štapići) i ccca to je tozato ne znam koji bi ti k**** htio radit kad si bacio cifru od 30000 kuna

Ko sto rekoh treba mi studijska kvaliteta, nisam siguran da je okej kvaliteta dovoljna za studijsku opremu. A ovo sto sam naveo nije nista extra.Sve je LP (latin percussion).Npr congasi:quinto - 3.240conga - 3.384tumbadora - 3.544To je classic serija. Ima i skupljih LP iako je ovo standard. Ipak usudio bih se reci da ima boljih poput Gon Bops ili Timba itd koji su i dosta skuplji, ali nisam bas upoznat tolko da bih bio potpuno siguran. Ipak je klasa tipa LP clasic, Pearl elite, tac limited koje sam naveo na pocetku neki standard za ozbiljnu upotrebu, a cjene su tu. Vani je pearl nesto jeftiniji, vjerojatno i tac koji nije kolko sam shvatio tako jako ime, tj ima vise pocetnicka glazbala ne racunajuci elite seriju (barem takav imam dojam). medjutim kod nas ih nema i kad si izracunam postarinu i pdv vise mi se isplati uzeti LP-ive kod nas.Isto vrijedi i za ostalo. Naveo sam kvalitetne instrumente, ali ne sam vrh ponude. Iako me neugodno iznenadila cijena kad sam sve zbojio. No to je bilo cisto znatizele redi, mozda kad budem imao para i uzmem, sada su druge stvari bitne. Prvo i osnovno su mi udaraljke za neke "starinske" instrumentale i tu mislim da bi se mogao bodhran pokazati jednako korisnim kao i tzv "srednjovjekovni" (u njihovu vjerodostojnost i nisam tako siguran) instrumenti koji se cesto jako naplacaju a kvaliteta im bas i nije tolka uvijek. Mozda uz to i neki klasicni def. Drugo odmah nakon toga ce biti table. Ostalo kad stignem. Za oba instrumenta, ali table daleko vise, trebat ce neko vrieme da se savladaju barem osnove pa ne treba zurit. Ako bude para i prilike uzeti cu naravno sto vise toga sto mogu upotrijebiti na snimkama, vjerojatno congase medju prvima. No otom potom, latino glazba sad nije bitna, a za drugo mi ne zvuce tolko iskoristivi iako priznam da me vuku, veci je gust to svirat od kompliciranih tabli.

#59 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 23:02

a šta molim te, patiš na studijsku kvalitetu? pa do sad si svirao bas, sad te puklo i sad ćeš spizdit sve pare koje imaš i koje ćeš imati u narednom vremenu? i šta ako te to pusti? sad si nabrijan, za par dana možda nećeš...šta će ti studijska kvaliteta, pa jel ti snimaš u studiju? jesi neki maher za udaraljke? pa zar nisi rakao da sviraš bas? pa čovječe, koji ti je klinac!!! kupi si nešto za ne preveliku paru. ak ti se ful svidi, kupi si još nekaj. a ne odmah se nabrijat ajmo kupit sve za tisuće tisuća novaca i onda skužiš da to nećeš...ne treba tebi konga za 4000 kuna, već neka solidnija i cijenom i kvalitetom, a ne neka brijačka konga koju koriste latino glazbenici kojima je to život, a tebi kratkortajna opsesija i zajebancija...ko idem ja svirat udaraljke! sjedni, nacrtaj, izračunaj si...pa da bar shvati koliko ti je to glup potez. i nemoj se previše nabrijavati na neke ludane jer ti to ne treba...tebi treba nešto s čim ćeš početi. ok, uzmeš si malo bolje i malo skuplje...ali MALO! ne sad top modele, jer ti TO NE TRE BA!!! shvati...ipak, to su samo moji savjeti...ako ti imaš neko magično drvo na kojem raste novac, ili, još bolje, nekoga tko sere novac...izvoli...kupi si fabriku kongi pa budi najbolji na svijetu.

#60 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 11 Travanj 2005 - 23:02

AKo mislis da ovi lp za nesto manje od 1000 nece bit neka kvaliteta sto kazes za ove ne eBayu:http://cgi.ebay.com/...mMakeTrack=truehttp://cgi.ebay.com/...mMakeTrack=trueili ovaj sajt:http://www.bodhran.nl/index.jsp?id=10P.S. na ovom zadnjem linku moze se cut u media sekciji kako doticni zvuce.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.