Jump to content

Slika
- - - - -

perkusije općenito

• Please log in to reply
316 odgovor(a) na ovu temu

#21 Jojo The Bandit

Jojo The Bandit
  • Members
  • 555 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2005 - 19:33

Jel ih ima ko?Ja sam si kupio par prije nekog vremena i totalno je dobro imat tak mali portabilni bubanj...Savrsena stvar kad si s ekipom uz gajbu pive i gitaru...Nisu tak ni glasni strasno pa ih mos pikat doma, fino mi stoje u sobi i svaki put kad dodem u sobu okines par minuta, onak tek tolko...Kupio sam ih u Hondlovoj za 500 kuna i nikad pozalio...E, jel zna neko mozda neke sajtove sa lekcijama i vjezbama za to, nikako da nadem nesto konstruktivno...Slicno izgledaju ko ovi, te boje su otprilike, al su brijem moji malcice uzi...Posted Image

#22 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2005 - 19:34

i ja si mislim kupiti te za 500 kn, ili mozda tarabuku... cak me tarabuka vise privlacisamo kaj je bed kad si sa ekipom jer ne mogu svirati i bongose i gitaru :)

#23 Jojo The Bandit

Jojo The Bandit
  • Members
  • 555 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2005 - 19:37

i ja si mislim kupiti te za 500 kn, ili mozda tarabuku... cak me tarabuka vise privlacisamo kaj je bed kad si sa ekipom jer ne mogu svirati i bongose i gitaru :)

kaj je tarabuka?Pa lagano nekom uvalis bongose da svira...glavno da nesto tapka ;D

#24 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2005 - 19:56

tarabuka je balkanski bubanj... tako bih to rekao iako ne znam tocno odkud je podrijetlom, perkusionist u mom orkestru je svira i zakon je :)

#25 PunkOs

PunkOs
  • Members
  • 224 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2005 - 21:21

To je meni je..n instrument, svakoj stvari daje ono "nešto" namjeravam si ih uzeti ali ne u bližoj budućnosti... :)

#26 Rango

Rango
  • Members
  • 964 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2005 - 22:51

I bice si sija na to pa te prodavac ubija. ;D

pa na tome se sjedi i svira! ;D

#27 Ujo

Ujo
  • Members
  • 561 posts

Vrijeme objave: 09 Siječanj 2005 - 18:00

ja 15.idem po svoje, inače koristim đombejn od frenda, u principu vježbam iste finte ko i za bubanj(naravno ruke)al veći dio se naslanja na improvizaciju što je meni super jer volim malo "srat".i mene zanima kakva stranica od vježbama za njih, joj sad si mi dao gušt, jedva čekam 15 da dođe, al moj je za 350kn, najeftiniji u dućanu!

#28 čokoladica

čokoladica
  • Members
  • 174 posts

Vrijeme objave: 09 Siječanj 2005 - 18:31

ja imam bongose doma, tj ima ih moja seka... mislim jedan od meni dražih instrumenata iz roda udaraljki.... ;D ;D

#29 shulio

shulio
  • Members
  • 201 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2005 - 11:15

Ima ih i ja od LP, meni su odlični, inače na njihovoj starnici imaš neke lekcije za učit... :)

#30 AmaterPotpuni

AmaterPotpuni
  • Members
  • 688 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2005 - 00:15

tarabuka, je ustvari.. well postoje dvije koliko ja znam bitne verzije, egipatska(ustvari afrička) i turska tarabuka turska tarabuka je limena i ima navjerovatan raspon u dinamici i tonu, za razliku od bongosa.. koji po meni imaju očajnu dinamiku.. egiparska tarabuka ima malo drugačiji oblik i ponekad je i glinena, ima nešto manji raspon i zaobljene "hoopove" u modernijoij varijanti, a u tradicionalnoj varijanti rub preko kojega je nategnuta koža, iako neki ljudi rade distinkciju između recimo bas, obične i solo tarabuke di je bas ova meni poznata kao egipatska, aobična i solo ova turska, stim da je solo nešto manja i obično jače nategnuta, zvuk moraš probati da bi vjerovao posebno bas i visoki koji možeš obiti od te male kantice... samo po meni jednostavno po tome nemožeš svirati parne ritmove da ga jebeš ne zvuči dobro kao 7/8 ;D

#31 Stratocaster

Stratocaster
  • Members
  • 661 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2005 - 05:48

Ja imam neke bongose i isto si ih tak volim s vremena na vrijeme nalupati malo. Čak sam i snimao nešto i spajao sa gitarom, al ništa previše. Simpatična stvarčica, a baš i za to što si reko, vani uz pivkana i akustaru super dodje. Samo da malo zatopli jer sad baš i nije idealno vrijeme za to :D. I onda neko još uzme recimo bas i malo pojačalo te neku blok flautu ili okarinu i da vidiš veselja. Radili smo nešto slično već vani i baš je fora bilo... Treba opet nać' mlade entuzijaste.

#32 Jojo The Bandit

Jojo The Bandit
  • Members
  • 555 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2005 - 05:50

Ja imam neke bongose i isto si ih tak volim s vremena na vrijeme nalupati malo. Čak sam i snimao nešto i spajao sa gitarom, al ništa previše. Simpatična stvarčica, a baš i za to što si reko, vani uz pivkana i akustaru super dodje. Samo da malo zatopli jer sad baš i nije idealno vrijeme za to :D. I onda neko još uzme recimo bas i malo pojačalo te neku blok flautu ili okarinu i da vidiš veselja. Radili smo nešto slično već vani i baš je fora bilo... Treba opet nać' mlade entuzijaste.

Mi smo jednom imali party u parkicu, frend nas je zico da dofuramo jednu gitaru da koju svirku vani bacimo...Mi se razbacali i dofurali dvije gitare i bongose...Jos da je negdje nabavit akusticni bass...

#33 Stratocaster

Stratocaster
  • Members
  • 661 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2005 - 05:52

Nit ne treba akustični, to je ionako rijetkost u našim krajevima (bar ovdje kod mene). Uzmete obični i ono malo Marshall pojačalce od tri watta, džepno. Mi smo imali dvije blok flautice, bongose, bas, jednu akustičnu i violinu :D.

#34 Jojo The Bandit

Jojo The Bandit
  • Members
  • 555 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2005 - 05:54

Nit ne treba akustični, to je ionako rijetkost u našim krajevima (bar ovdje kod mene). Uzmete obični i ono malo Marshall pojačalce od tri watta, džepno. Mi smo imali dvije blok flautice, bongose, bas, jednu akustičnu i violinu :D.

JEBOTE!!!svaka cast, mali orkestar ste napravili... ;DAl nijedno pojacalo nemre zamijenit filing akusticnog instrumenta...

#35 kekec

kekec
  • Members
  • 1175 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2005 - 08:49

Jel ih ima ko?

evo ja iman jednog kupljenog prije pola godine u nekom indijskom shopu za 150 kn. tu i tamo ga lupim bas je zakon.evo slika

Attached Thumbnails

• bubnjic.jpg

#36 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2005 - 19:11

To nisu bongosi, to je mali djembe. I da, Nick, afrička ili po tebi čak egipatska verzija je djembe.Ja imam Tamburo bongose, kupio sam ih za 1000 kuna u Fenderu u Vlaškoj. Super su, imaju fakat dobar zvuk.

#37 Chad

Chad
  • Members
  • 4634 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2005 - 19:20

Ja sam dobio 2 mala djembea direktno iz Egipta... al više su na polici neg u rukama :-\

#38 Ujo

Ujo
  • Members
  • 561 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2005 - 23:33

To nisu bongosi, to je mali djembe. I da, Nick, afrička ili po tebi čak egipatska verzija je djembe.Ja imam Tamburo bongose, kupio sam ih za 1000 kuna u Fenderu u Vlaškoj. Super su, imaju fakat dobar zvuk.

ili po naški đombejn,i ja immam u planu kupit iz getroa, tamo prodaju kao suvenir, ono loš je zvuk al dobro je za vježbat u sobi uz rege iu disko glazbu :Dja sam odustao od kupovine bongosa hr jer ču nabavit polovne iz švice, al če frned kupit ih ovdje pa ču ga malo žicat dok moji ne dođu.

#39 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 26 Siječanj 2005 - 23:07

Vraški plan, uistinu.Pa nije ti djembe tako skup. Normalne veličine u indian shopu mislim da te cepaju oko 500 kuna maksimun. Ali opet, ako je za šalu, onda je i to preveč..

#40 Ujo

Ujo
  • Members
  • 561 posts

Vrijeme objave: 27 Siječanj 2005 - 14:05

Vraški plan, uistinu.Pa nije ti djembe tako skup. Normalne veličine u indian shopu mislim da te cepaju oko 500 kuna maksimun. Ali opet, ako je za šalu, onda je i to preveč..

za u sobi mi je dovoljan đombejn od 100kn koji bi uzeo ko suvenir, al ima neki zvuk, iako je smeće,ćuje se nešto.a bongose ću kupit polovne u švici jer ono što bi kod nas platio 580kn u yamahi, dat ću 100kn za polovne i još dobijem stalak.to če mi bit u prostoriji pošto u sobi nesmijem bučit,al zato za u sobi če dobro doć ovaj kvazi đombejn od 100kn.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.